Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Ηρθε και μενα η σειρα μου να μπω φανταρος... Ψαχνω για το κεντρο ενα κινητο χωρις camera αλλα με συνδεση δεδομενων και mp3. Υπαρχει καποια συσκεη με αυτα τα χαρακτηριστηκα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Ηρθε και μενα η σειρα μου να μπω φανταρος... Ψαχνω για το κεντρο ενα κινητο χωρις camera αλλα με συνδεση δεδομενων και mp3. Υπαρχει καποια συσκεη με αυτα τα χαρακτηριστηκα?

Πότε μπαίνεις; Αυτό θα ήταν το ιδανικό αλλά δε βλέπω να βγαίνει πριν μπεις...

http://www.gsmarena.com/nokia_207-5559.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ηρθε και μενα η σειρα μου να μπω φανταρος... Ψαχνω για το κεντρο ενα κινητο χωρις camera...

Στη Θήβα πάντως μια χαρά με το iPhone κυκλοφορούσε κόσμος & ντουνιάς... :lol: Αν είσαι στοιχειωδώς διακριτικός πάντως, μια χαρά θα κάνεις δουλειά σου. Άντε και καλή θητεία...!

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή γίνεται ένας τυπικός έλεγχος για κινητά με κάμερες και μετά τέλος.

Οι περισσότερες καμπάνες για κάμερες έχουν πέσει από καρφώματα μεταξύ των φαντάρων.

 

Είτε γιατί ενοχλείς/ζαλίζεις συνέχεια κάποιους οπότε το λένε στον διοικητή, είτε γιατί πιάνουν έναν κι αυτός λέει "μα και οι άλλοι έχουν κάμερα, γιατί να την πληρώσω μόνο εγώ?", είτε γιατί το έχεις να φορτίζει δίπλα στην πόρτα και μπαίνει κάποιος αστερατος και το βλέπει, κλπ κλπ.

 

Αν είσαι προσεκτικός και αόρατος, δεν έχεις πρόβλημα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ ένα κινητό για το κέντρο.. που να μην έχει camera αλλά να έχει σύνδεση στο internet και αν γίνεται με εφαρμογές κτλ.. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή ζηττάω πολλά.. Αυτό το Nokia 109 το βρίσκουμε στην Ελλάδα ή μόνο από εξωτερικό?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ ένα κινητό για το κέντρο.. που να μην έχει camera αλλά να έχει σύνδεση στο internet και αν γίνεται με εφαρμογές κτλ.. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή ζηττάω πολλά.. Αυτό το Nokia 109 το βρίσκουμε στην Ελλάδα ή μόνο από εξωτερικό?

Εχεις ακουστα το skroutz.gr?

:)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ακουστα το skroutz.gr?

 

Οκ ναι το βρήκα απλά δεν μου βρήκε κάποιο γνωστό κατάστημα και δεν ξέρω αν μπορώ να τα εμπιστευτώ επειδή θα τα πληρώσω και με πιστωτική και θα μου τα στείλουν

 

anyway δεν υπάρχει κανένα άλλο με internet χωρίς καμερα αλλά και με μεγαλύτερο οθόνη? Γιατί σε αυτό μου φαίνεται θα στραβώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

μπαίνω κι εγώ τον Σεπτέμβρη και είμαι στο ψάξιμο για τηλέφωνο. έχω καταλήξει στο Nokia 207 που είναι πολύ δυνατό αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. ξέρει κανείς αν θα το προλάβουμε πριν μπούμε;

 

αλλιώς θα πάω για Nokia 101 ή 109 (το δεύτερο έχει ίντερνετ αλλά υπάρχει μόνο παραεισαγωγης οπότε φοβάμαι ότι δεν θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο)

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και τα παιδιά προηγουμένως, ένα κινητό για την πρώτη μέρα να δείξετε χρειάζεται, και μετά μπορείτε άνετα να χρησιμοποιήσετε το κανονικό σας με λίγη προσοχή.

Αν πάλι δεν θέλετε να το "ρισκάρετε", θα πρότεινα το κινητό που θα έχετε να έχει ραδιόφωνιο και φακό. Απαραίτητα αξεσουάρ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

μάγκες εγω μπαίνω 10/9 σπάρτη!Θα πάρω το jiayu g3 και θα του βγάλω τη κάμερα!θα αγοράσω και ενα power bank και ελπίζω να μη φάω καμια καμπάνα
Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα το ιδανικοτερα που εχω βρει ειναι το Nokia 109. Internet, δεχεται καρτα μνημης και παιζει και mp3. Αν ειχε και φακο θα ηταν το απολυτο:/
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε καλά κινητά πάρτε αναβολή...Σιγά μην αφήσω το iPhone για να πάω στρατό. Και για να σοβαρευτούμε πάρτε ένα φθηνό για αρχή. Ούτε smartphone εγώ θα πρότεινα. Το πιο οικονομικό. Οι απλοχερηδες ζουν και βασιλεύουν δίπλα μας. Κάντε τη δουλειά σας στο κέντρο με καλή μπαταρία ραδιόφωνο. Εγώ θυμάμαι το 97 που παρουσιάστηκα μετά το κέντρο είχα πάρει ένα Alcatel που έπαιρνε αλκαλικες μπαταρίες. Πήγαμε για άσκηση 26 μέρες και ρεύμα πουθενά. Ημουν ο μόνος με κινητο ανάμεσα σε 500 φαντάρους και στελέχη. Με κοιτούσαν με μισό μάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω 2 κινητά λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Σκέφτηκα να πάρω το Nokia100 που έχει και φακό κτλ με τον κανονικό μου αριθμό και να πάρω και το Nokia 109 με ιντερνετ (όσο μπορείς να σερφάρεις σε αυτή την οθόνη) με μια κάρτα φοιτητικό cu και να το έχω μόνο για ιντερνετ..

 

Στο 109 αν μπαινω στο ιντερνετ λογικα θα τελειωνει γρηγορα η μπαταρία οπότε να υπάρχει και το άλλο για μεγαλύτερη μπαταρία και για κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά τη πρώτη έξοδο όλοι στον Αυλώνα ηταν με το Iphone . ψαξτε για κανένα παλιό κινητό , μην αγοράσετε καν . Ξετρυπωστε το Ericsson T39m σας

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η απλά πείτε να σας το φέρουν oι δικοί σας στο πρώτο επισκεπτήριο.

Το μόνο θέμα είναι ο έλεγχος της πρώτης μέρας, μετά άνετα το χρησιμοποιείται το κανονικό σας..

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αυτη τη στιγμη το καλυτερο κινητο για στρατο ειναι το nokia 105 και, αν μπορει καποιος να το βρει ακομα, το samsung gt-e1170... Αλλα ισχυει και αυτο που γραφει ο φιλος paris_89 Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Κι'αμα ξετρυπωσεις απο κανα συρταρι το 5210 που ειναι και αδιαβροχο ακομα καλυτερα, μεχρι που σου χαριζει κανα παλιοσειρι που απολυεται κανα νεοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Απο νοκια θεωρώ καλύτερο το 101 απο το 105.. Το 101 έχει και κάρτα μνήμης και 2 σιμ... Η διαφορα τιμής τους είναι μόνο στα 2 ευρώ!

 

όσο για το 109, του λείπει ο φακός που λένε ότι είναι απαραίτητος... Όσο για το ίντερνετ που έχει, απλα δεν παλεύεται ο συνδυασμός οθονης-ταχύτητας, οπότε δεν έχει νόημα!

 

Εγώ πήρα χτες το 101 που το θεωρώ τοπ αυτη την στιγμή!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι όπως το βλέπω το nokia 101 θα πάρω, μπαίνω Νοέμβρη. Τι υποδοχή ακουστικών έχει; Με προβληματίζει το πολύ SAR επίσης. Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική στα ίδια χαρακτηριστικά χωρίς απαραίτητα dual sim; Με 25 το πολύ 30 ευρώ, σκρουτζομάγαζο φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι όπως το βλέπω το nokia 101 θα πάρω, μπαίνω Νοέμβρη. Τι υποδοχή ακουστικών έχει; Με προβληματίζει το πολύ SAR επίσης. Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική στα ίδια χαρακτηριστικά χωρίς απαραίτητα dual sim; Με 25 το πολύ 30 ευρώ, σκρουτζομάγαζο φυσικά.

 

http://technoshop.gr/product_info.php?products_id=10005

Αν δε σε απασχολει το οτι εχει αγγλικο μενου και δεν εχει ραδιοφωνο ειναι ισως το καλυτερο basic κινητο απο ολες τις αποψεις(μπαταρια, ποιοτητα κατασκευης, σχεδιασμο)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...