Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η κάμερα.υπάρχει φόβος για την διάδοση βίντεο.εγώ πήγα με κινητό με κάμερα και αναγκάστηκα να την σπάσω για να μην δουλεύει..

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η κάμερα.υπάρχει φόβος για την διάδοση βίντεο.εγώ πήγα με κινητό με κάμερα και αναγκάστηκα να την σπάσω για να μην δουλεύει..

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

 

 

Εσπασες την καμερα του κινητου;;;;;;;

Δε μπορουσες να το "παροπλισεις";

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα στη παρεα,

 

Σεπτεμβρη μπαινω στρατο να κανω τη θητεια μου. Δεν ξερω καν που θα βρισκομαι αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστω μαζι μου ενα low budget τηλεφωνο χωρις καμερα. Για το πρωτο 40ημερο στο κεντρο σκεφτομαι να εχω μαζι μου ενα απλο τηλεφωνο της ταξης των 20€. Ισα-ισα τηλεφωνο να παιρνει, να εχει φακο και δυνατη μπαταρια. Ισως ξεθαψω κανενα παλιο Nokia του πατερα μου.

 

Στη συνεχεια στη μοναδα ομως θα ηθελα να ψαξω για κατι καλυτερο, με δυνατοτητες 3G και WiFi. Θα βοηθουσε απειρα στο πηξιμο στη σκοπια και στην επαφη με τον εξω κοσμο. Εδω λοιπον θα ηθελα τη βοηθεια σας. Κοιταξα για φθηνα smartphones στο skroutz γυρω στα 50-70€ αλλα ολα εχουν καμερα. Δεν ξερω ποσο αυστηροι ειναι με τον συγκεκριμενο περιορισμο (οι περισσοτεροι μου λενε ειναι αναλογα τη μοναδα που θα πεσεις) αλλα δεν θα ηθελα να το ρισκαρω να παρω νεα συσκευη και να μου βγει αχρηστη λογω καμερας.

 

Το τελειο combo λοιπον θα ηταν:

-Χωρις καμερα

-3G/WiFi

-Android

-Dual SIM (προαιρετικο)

-budget μεχρι 70€

 

Οποιος εχει κατι κατα νου ας κανει ενα reply. Επισης αν καποιος τελειωσε τωρα προσφατα (2014) με τη θητεια του ας μου πει πως τα ειδε τα πραγματα, πως τη παλεψε ο ιδιος, τι συσκευες ειδε να εχουν μαζι τους μεσα κτλ

 

Ευχαριστω πολυ!

 

ΥΓ: Το post συγχωνευτηκε στο αντιστοιχο thread.

Edited by lephleg
GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Πάρε και το καλο σου μέσα αλλά προσοχή. Θα το χεις πάντα πάνω σου. Εννοείται δε θα το βγάζεις όλη την ώρα να το βλέπουν περίεργα μάτια...

Αγόρασε ένα απλό για ομιλία και σμσ. Όλα αυτά για το κέντρο. Στη μονάδα μπες με ότι θες

Link to comment
Share on other sites

mol, δεν θα διακινδυνευα με τπτ να παρω μαζι στο στρατο το S4..

Και 10 ατομα παραμεθοριο να ειμαστε, θα εχανα τον υπνο μου.

Edited by lephleg
GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα,

 

Σεπτεμβρη μπαινω στρατο να κανω τη θητεια μου. Δεν ξερω καν που θα βρισκομαι αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστω μαζι μου ενα low budget τηλεφωνο χωρις καμερα. Για το πρωτο 40ημερο στο κεντρο σκεφτομαι να εχω μαζι μου ενα απλο τηλεφωνο της ταξης των 20€. Ισα-ισα τηλεφωνο να παιρνει, να εχει φακο και δυνατη μπαταρια. Ισως ξεθαψω κανενα παλιο Nokia του πατερα μου.

 

Στη συνεχεια στη μοναδα ομως θα ηθελα να ψαξω για κατι καλυτερο, με δυνατοτητες 3G και WiFi. Θα βοηθουσε απειρα στο πηξιμο στη σκοπια και στην επαφη με τον εξω κοσμο. Εδω λοιπον θα ηθελα τη βοηθεια σας. Κοιταξα για φθηνα smartphones στο skroutz γυρω στα 50-70€ αλλα ολα εχουν καμερα. Δεν ξερω ποσο αυστηροι ειναι με τον συγκεκριμενο περιορισμο (οι περισσοτεροι μου λενε ειναι αναλογα τη μοναδα που θα πεσεις) αλλα δεν θα ηθελα να το ρισκαρω να παρω νεα συσκευη και να μου βγει αχρηστη λογω καμερας.

 

Το τελειο combo λοιπον θα ηταν:

-Χωρις καμερα

-3G/WiFi

-Android

-Dual SIM (προαιρετικο)

-budget μεχρι 70€

 

Οποιος εχει κατι κατα νου ας κανει ενα reply. Επισης αν καποιος τελειωσε τωρα προσφατα (2014) με τη θητεια του ας μου πει πως τα ειδε τα πραγματα, πως τη παλεψε ο ιδιος, τι συσκευες ειδε να εχουν μαζι τους μεσα κτλ

 

Ευχαριστω πολυ!

 

ΥΓ: Το post συγχωνευτηκε στο αντιστοιχο thread.

 

Μπες πρωτα φαντάρος με το φτηνό στο κέντρο και μετά πάρε οτι θες και ας έχει κάμερα. Και όταν λέω μετα εννοώ ακόμη και στο κεντρο μετα την πρώτη επισκεψη\αδεια.

 

Εγώ έφαγα 5 μέρες φυλακη γιατί είχα κινητό όχι με μια αλλά με δυο κάμερες..... απλά γιατί κάποιος έπρεπε να καμπανιαστει....:p

Link to comment
Share on other sites

mol, δεν θα διακινδυνευα με τπτ να παρω μαζι στο στρατο το S4..

Και 10 ατομα παραμεθοριο να ειμαστε, θα εχανα τον υπνο μου.

Εμένα στη μονάδα μου όλοι iphone είχαν.

Μόλις πας τη μετάθεση μετά το κέντρο και δεις πώς είναι τα πράγματα, κινείσαι αναλογως.

Εγώ είχα το ζτε μπλειντ στη μονάδα για ταινιουλες, φωτογραφίες και ιντερνέτ.

Το κέντρο όμως πριν την ορκωμοσία ήταν πολύ αυστηρό και ψάχνανε και τις βαλίτσες τί βάζεις μέσα στο στρατόπεδο οπότε είχα ένα των 20 ευρώ χωρίς κάμερα.

Στη μετάθεση όμως κανονικά το μπλειντ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη μονάδα μου όλοι iphone είχαν.

Μόλις πας τη μετάθεση μετά το κέντρο και δεις πώς είναι τα πράγματα, κινείσαι αναλογως.

Εγώ είχα το ζτε μπλειντ στη μονάδα για ταινιουλες, φωτογραφίες και ιντερνέτ.

Το κέντρο όμως πριν την ορκωμοσία ήταν πολύ αυστηρό και ψάχνανε και τις βαλίτσες τί βάζεις μέσα στο στρατόπεδο οπότε είχα ένα των 20 ευρώ χωρίς κάμερα.

Στη μετάθεση όμως κανονικά το μπλειντ.

 

Σε ποια μοναδα ησουν, αν επιτρεπεται, Mihalisgggg? :p

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια μοναδα ησουν, αν επιτρεπεται, Mihalisgggg? :p

Μη στιγματίσω τη μονάδα μου ως καφενείο φίλε μου. Ήμουν δωδεκάνησα Ρ...

Οι περισσότερες μονάδες έτσι είναι, αλλά μετά που θα πας θα ξέρεις πόσο αυστηρή θα είναι και η δική σου. Εξαρτάται κι από την διοίκηση και πόσο καμπάνες ρίχνουνε.

Και επειδή τύχαμε να έχουμε πολύ καλά παιδιά φαντάρους στο στρατόπεδο και γενικά το κλίμα, είχανε τα λάπτοπ χύμα (εγώ δεν είχα λάπτοπ) και δεν έγινε κλεψιά όσο ήμουν εκεί. Ξέρω ακούγεται κάπως, αλλά έτσι ήταν...

 

Στο κέντρο πάλι 19 μέρες που ήμασταν μέσα, κάτι μικροκλοπές γινόντουσαν στο μπαμ μπαμ πολύ επιτήδεια όσο και να προσέχαμε. Αν είχαμε πράγματα αξίας, προφανώς θα γινόντουσαν και μεγαλοκλοπές!

 

Φυσικά δεν πάει να πει ότι στη μονάδα σου και εσένα θα αφήσεις το s4 στο κρεβάτι σου και θα πας στη σκοπιά και θα το ξαναβρείς όταν γυρίσεις πίσω. Φυσικά και προσοχή.

Edited by Mihalisgggg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στις μοναδες παρτε καποιο με μεγαλη οθονη για να βλεπετε και καμια ταινια/σειρα :D

 

καλα τοσο αραλικι ειναι εκει μεσα? μου λεγε ο πατερας μου ιστοριες που ειχε παει ναυτικο και ηταν τρελα τα πραγματα...:confused:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεις να φανταστεις....

Υποτιθεται οτι τωρα εχω υπηρεσια και λιωνω στο νετ. Σε λιγο ξεκιναω σειρα.

Ειναι σε ποια μοναδα θα εισαι και σε τι στελεχη θα πεσεις. Εδω που ειμαι γω ειναι 9 στους 10 κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεις να φανταστεις....

Υποτιθεται οτι τωρα εχω υπηρεσια και λιωνω στο νετ. Σε λιγο ξεκιναω σειρα.

Ειναι σε ποια μοναδα θα εισαι και σε τι στελεχη θα πεσεις. Εδω που ειμαι γω ειναι 9 στους 10 κομπλε!

 

Και εσεις με τα iPhone και τα laptop κυκλοφορειτε, mol? :lol:

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Στην εποχή του πατέρα μου τους κάνανε κάτι τρελά, αλλά έτσι όπως τα λέτε...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Στην εποχή του πατέρα μου τους κάνανε κάτι τρελά, αλλά έτσι όπως τα λέτε...

 

Παλιά ήταν πιο σφιχτά τα πράγματα και περίεργα αλλά αρκετός κόσμος όταν τελειώνει το στρατό μετά σου παρουσιάζει τα πράγματα λες και ήταν ο Ράμπο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοιτούσα κινητό χωρίς κάμερα για έναν γνωστό και συνειδητοποίησα ότι ακόμα και οι κινέζοι μόνο κάτι σάπια και πανάκριβα μοντέλα βγάζουν!!

 

Δηλαδή μόνο Nokia 207 στα 64€ αν θέλουμε 3G ταχύτητες στο στρατό... :(

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα κινητό χωρίς κάμερα για έναν γνωστό και συνειδητοποίησα ότι ακόμα και οι κινέζοι μόνο κάτι σάπια και πανάκριβα μοντέλα βγάζουν!!

 

Δηλαδή μόνο Nokia 207 στα 64€ αν θέλουμε 3G ταχύτητες στο στρατό... :(

Μια εταιρία με όνομα iNo βγάζει σμαρτφον χωρίς κάμερες.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βρήκα με λίγο σκάψιμο. teotsi αν μπορείς δώσε περαιτέρω πληροφορίες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βρήκα με λίγο σκάψιμο. teotsi αν μπορείς δώσε περαιτέρω πληροφορίες.

 

http://inomobile.com.sg/product/ino-scout/ αυτη ειναι η εταιρια που βρηκες :happy: για το συγκεκριμενο πουλανε και μπαταρια 4,500mah, οποτε θα εχει και πολυ καλη αυτονομια. Νομιζω το απολυτο πλεον σμαρτφον για στρατο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μια εταιρία με όνομα iNo βγάζει σμαρτφον χωρίς κάμερες.

 

http://inomobile.com.sg/product/ino-scout/ αυτη ειναι η εταιρια που βρηκες :happy: για το συγκεκριμενο πουλανε και μπαταρια 4,500mah, οποτε θα εχει και πολυ καλη αυτονομια. Νομιζω το απολυτο πλεον σμαρτφον για στρατο.

 

Καλά είπα λοιπόν ότι ακόμα και οι Κινέζοι βγάζουν μόνο κάτι πανάκριβα και σάπια κινητά χωρίς κάμερα...

 

Είπαμε ας είναι κινέζος αλλά όχι 250€ για 4,3" 560p οθόνη, 4πύρηνο της κακιάς ώρας με Mali 400 τριετίας GPU και 1500mAh μπαταρία.

 

Ούτε μπορεί κανείς να δώσει 280€ για 4" 480p οθόνη και 4GB εσωτερική μνήμη. ΕΛΕΟΣ

 

Οπότε παραμένουμε στο Nokia 207 ως πρόταση για τους δύσμοιρους φαντάρους.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά είπα λοιπόν ότι ακόμα και οι Κινέζοι βγάζουν μόνο κάτι πανάκριβα και σάπια κινητά χωρίς κάμερα...

 

Είπαμε ας είναι κινέζος αλλά όχι 250€ για 4,3" 560p οθόνη, 4πύρηνο της κακιάς ώρας με Mali 400 τριετίας GPU και 1500mAh μπαταρία.

 

Ούτε μπορεί κανείς να δώσει 280€ για 4" 480p οθόνη και 4GB εσωτερική μνήμη. ΕΛΕΟΣ

 

Οπότε παραμένουμε στο Nokia 207 ως πρόταση για τους δύσμοιρους φαντάρους.

Σε κλέβει αλλά είναι η μόνη πρόταση δυστυχώς.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Η παίρνεις καλό κινητό και σπας την κάμερα η βάζεις ταινία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η παίρνεις καλό κινητό και σπας την κάμερα η βάζεις ταινία

 

θα σε αφησουν με την ταινια ομως? ή θα γκρινιαζουν μηπως και την βγαλει κανεις?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...