Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kατεβαστε την απο εδω ...

http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/field/image/2013/06/QR%20MS%20Research%20Speed%20Test.png?itok=R980CcpS

Δεν κατάλαβα ποτέ πως την κατεβάζουμε όταν ο κωδικός βρίσκεται στην οθονη και σερφάρουμε με το κινητό μας.......:wacko: Πως θα την σκανάρω????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα ποτέ πως την κατεβάζουμε όταν ο κωδικός βρίσκεται στην οθονη και σερφάρουμε με το κινητό μας.......:wacko: Πως θα την σκανάρω????

 

Δεν έχω βρει τρόπο και δε νομίζω να υπάρχει. Τα QR Codes είναι χρήσιμα για να σκανάρεις κάτι όταν μπορείς να το καταγράψεις με την κάμερα του κινητού. Η μόνη λύση είναι να μπεις στη σελίδα με κάποια άλλη συσκευή και να σκανάρεις το QR Code με το vision από το Bing search

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποτέ πως την κατεβάζουμε όταν ο κωδικός βρίσκεται στην οθονη και σερφάρουμε με το κινητό μας.......:wacko: Πως θα την σκανάρω????

 

Δεν έχω βρει τρόπο και δε νομίζω να υπάρχει. Τα QR Codes είναι χρήσιμα για να σκανάρεις κάτι όταν μπορείς να το καταγράψεις με την κάμερα του κινητού. Η μόνη λύση είναι να μπεις στη σελίδα με κάποια άλλη συσκευή και να σκανάρεις το QR Code με το vision από το Bing search

 

Για αυτο και παντα οταν βαζουμε qrcode βαζουμε και λινκ για το μαρκετ ...

πατησε πανω στο qrcode και θα σε παει στην εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και παντα οταν βαζουμε qrcode βαζουμε και λινκ για το μαρκετ ...

πατησε πανω στο qrcode και θα σε παει στην εφαρμογη

 

Νόμιζα ότι δεν είχε link... Σε αυτή την περίπτωση κάνεις απλά click :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι οσον αφορα το facebook?Σας ερχεται κανονικα ειδοποιηση οταν σας στειλει καποιος μηνυμα στο facebook?Γιατι εμενα δεν ερχεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι οσον αφορα το facebook?Σας ερχεται κανονικα ειδοποιηση οταν σας στειλει καποιος μηνυμα στο facebook?Γιατι εμενα δεν ερχεται τιποτα.

 

απο το people hub οχι δεν μου ερχεται ειδοποιηση , δεν εχω βρει καποια επιλογη για να σου ερχονται ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

απο το people hub οχι δεν μου ερχεται ειδοποιηση , δεν εχω βρει καποια επιλογη για να σου ερχονται ειδοποιησεις

 

Θα σου πω το κλασσικό:

 

Θα διορθωθεί στο επόμενο update:p

 

Καλο χρυσό το people hub αλλά τις εφαρμογές δε τις αντικαθιστά, αυτή η άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειται people hub?Σε καποια φαση οταν το ειχα συχρονησει με της επαφες μονο και με την συνομιλια μου ειχε ερθει ειδοποιηση αλλα απο τοτε δεν μπορω να το ξανα κανω.Χωρις να εχω εγκαταστησει την εφαρμογη ε.Θα διορθωθει στο επομενο update το οποιο θα ειναι μετα απο κανα δυο χρονια ?:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ειδοποίηση για μηνύματα δεν μου έρχεται ούτε όταν έχω ανοιχτή την εφαρμογή..Μιλάω με κάποιον και έτσι και πάω πχ. στη Home page δε βγάζει ποτέ ότι έχω μήνυμα! Πρέπει να μπω για να το δω.

Και ένα άλλο είναι με τις ειδοποιήσεις. Μπαίνω, βλέπω ειδοποιήσεις, κάνω κλικ να τις δω αλλά το νούμερο των ειδοποιήσεων δε φεύγει ποτέ.. :blink:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο είναι με τις ειδοποιήσεις. Μπαίνω, βλέπω ειδοποιήσεις, κάνω κλικ να τις δω αλλά το νούμερο των ειδοποιήσεων δε φεύγει ποτέ.. :blink:

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην ειδοποίηση θα σου βγάλει την επιλογή "ανανέωση".

Τότε φεύγει το νούμερο των ειδοποιήσεων.

 

Τώρα,γιατί εφόσον βλέπουμε την ειδοποίηση εξακολουθεί να την κρατάει και πρέπει να το κάνουμε αυτό...δε ξέρω...καααααατι παραπάνω θα ξέρει η φιλτατη ms:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω και εγω παιδια με την εφαρμογη τιποτα δεν κανεις.στις συζητησεις σε καποια φαση δουλεψε αλλα μετα ξανα τιποτα και ουτε καν ανανεωνεται με τα νεα μηνυματα πανω σε μια συζητηση.
Link to comment
Share on other sites

απο το people hub οχι δεν μου ερχεται ειδοποιηση , δεν εχω βρει καποια επιλογη για να σου ερχονται ειδοποιησεις

Θα σου πω το κλασσικό:

Θα διορθωθεί στο επόμενο update:p

Καλο χρυσό το people hub αλλά τις εφαρμογές δε τις αντικαθιστά, αυτή η άποψη μου.

 

Αν αυτος που σου στελνει μνμ ειναι online κανονικα (και οχι με κλειστο τσατ) ερχετε σαν μνμ ...

Για τις αλλες ειδοποιησεις του ΦΒ που σε αφορουν θα τις δεις η στο ppl hub η στο Μe

Σιγουρα δεν τις αντικαθιστα αλλα τις συμπληρωνει για μια γρηγορη ματια σε ειδοποιησεις

 

Αυτο εννοω και εγω παιδια με την εφαρμογη τιποτα δεν κανεις.στις συζητησεις σε καποια φαση δουλεψε αλλα μετα ξανα τιποτα και ουτε καν ανανεωνεται με τα νεα μηνυματα πανω σε μια συζητηση.

 

Η μπετα εκδοση του ΦΒ (που δουλευει πολυ καλα) βγαζει τα παντα οταν εισαι ονλαιν (3g η Wifi)

Την παταμε πολλες φορες οταν δεν εχουμε 3g και το τηλ κλεισει (τοτε κλεινει και το wifi)

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην ειδοποίηση θα σου βγάλει την επιλογή "ανανέωση".

Τότε φεύγει το νούμερο των ειδοποιήσεων.

 

Τώρα,γιατί εφόσον βλέπουμε την ειδοποίηση εξακολουθεί να την κρατάει και πρέπει να το κάνουμε αυτό...δε ξέρω...καααααατι παραπάνω θα ξέρει η φιλτατη ms:confused:

 

Για αυτο λεγετε μπετα ...εχει καποια θεματακια

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο λεγετε μπετα ...εχει καποια θεματακια

 

Για το people hub ρωτησε αν δε κανω λαθος...για εκει απαντησα.

Οχι για την μπετα εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμενα πάντως στο εικονίδιο me με την φωτογραφία μου δεν εμφανίζεται καμια ειδοποίηση ούτε like ούτε αν κάποιος γράψει κάτι στον τοίχο μου του FB μια φορα το ειδα και μετά τίποτα γνωρίζετε γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμενα πάντως στο εικονίδιο me με την φωτογραφία μου δεν εμφανίζεται καμια ειδοποίηση ούτε like ούτε αν κάποιος γράψει κάτι στον τοίχο μου του FB μια φορα το ειδα και μετά τίποτα γνωρίζετε γιατί?

 

Να υποθεσω οτι εχεις ενεργοποιησει την συνδεση με το ΦΒ και επισης εχεις ορισει απο το Μe την κατασταση συνομιλιας σου σε "Διαθεσιμος" ???

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εχεις ενεργοποιησει την συνδεση με το ΦΒ και επισης εχεις ορισει απο το Μe την κατασταση συνομιλιας σου σε "Διαθεσιμος" ???

 

Για σου έχω βάλει τον λογαριασμό facebook και βλέπω κανονικά στο people hub και τις επαφές και όλα από το facebook την συνομιλία δεν την έχω ανοικτή ποτε λες να φταίει αυτό???γιατί στο tile ΜΕ δεν δείχνει ειδοποίησης

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για sms τύπου handcent sms του android; Έχει ο αδερφος μου το 8S και ηθελε να βγαινουν οι συνομιλιες σε κάτι σαν συννεφακια με διαφορετικα χρωματα κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Για σου έχω βάλει τον λογαριασμό facebook και βλέπω κανονικά στο people hub και τις επαφές και όλα από το facebook την συνομιλία δεν την έχω ανοικτή ποτε λες να φταίει αυτό???γιατί στο tile ΜΕ δεν δείχνει ειδοποίησης

 

Κατα 99% αυτο ειναι το προβλημα ...Αλλαξε το και ξαναδες το

 

Παίδες καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για sms τύπου handcent sms του android; Έχει ο αδερφος μου το 8S και ηθελε να βγαινουν οι συνομιλιες σε κάτι σαν συννεφακια με διαφορετικα χρωματα κλπ..

 

Aπο οτι ξερω δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη ..

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους!

Έχω το Samsung Ativ S, και ψάχνω εφαρμογή που να κάνει αναζήτηση στη μουσική που έχω περάσει από το pc μου στο κινητό. Όντας πρώην χρήστης WP7 θυμάμαι ότι μάλλον είχα βρει μια εφαρμογή που το έκανε, αλλα δε θυμάμαι όνομα και μπορεί να μην υπάρχει και η συγκεκριμένη για την 8 έκδοση. Έχει βρει κανείς καμία;

Link to comment
Share on other sites

Έχω lumia 920 και κατέβασα την official facebook app αλλά στο news feed δεν μου βγάζει ποστς και βιντεο uploads απο τους φίλους μου, δειχνει μόνο ποστ απο συγκεκριμένα pages που έχω κάνει like. Μήπως ξερετε τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

My Tube Youtube player με δυνατοτητα να παιζει τα video στο background.

 

Insider Πολυ χρησιμη εφαρμογη με live tiles για φακο, wifi, bluetooth κλπ.

 

Tweetch Unofficial player για twitch.tv

 

Instance Το καλυτερο unofficial instagram app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω τα sms απο android σε lumia 920?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους!

Έχω το Samsung Ativ S, και ψάχνω εφαρμογή που να κάνει αναζήτηση στη μουσική που έχω περάσει από το pc μου στο κινητό. Όντας πρώην χρήστης WP7 θυμάμαι ότι μάλλον είχα βρει μια εφαρμογή που το έκανε, αλλα δε θυμάμαι όνομα και μπορεί να μην υπάρχει και η συγκεκριμένη για την 8 έκδοση. Έχει βρει κανείς καμία;

 

Kαλοριζικος Νικο ...

Instant Music Search λεγετε ...εδω

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/instant-music-search-lite/7b71aa80-6535-4619-9e35-6d1688dd3c84

 

Καλησπερα

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω τα sms απο android σε lumia 920?

 

Oχι δεν υπαρχει εφαρμογή για αυτο που ρωτας ...

Εγω κατεβασα τα σμσ που ηθελα σε ενα αρχειο και τα εβαλα στο OneNote στο cloud και τα εχω παντα διαθεσιμα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...