Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σορρυ αν ειναι χαζό αυτο που ρωτάω

Αν πάρω το κινητό απο eBay μπορώ να του βάλω ελληνικό μενού με κάποια άλλη ρομ; Η οχι

Δηλαδή μπορώ να του περάσω την ελληνικη 4.2.2;

 

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χέρι στην φωτιά δεν βάζω αλλά μάλλον μέσω odin θα γίνετε.

 

Αυτή τη στιγμή στα σκρουντζομαγαζα έχει 204 €. Δεν ξέρω πόσο το βρίσκεις στο ebay αλλά πρέπει η διαφορά να είναι μεγάλη για να αξίζει τον κόπο

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

χέρι στην φωτιά δεν βάζω αλλά μάλλον μέσω odin θα γίνετε.

 

 

 

Αυτή τη στιγμή στα σκρουντζομαγαζα έχει 204 €. Δεν ξέρω πόσο το βρίσκεις στο ebay αλλά πρέπει η διαφορά να είναι μεγάλη για να αξίζει τον κόπο

 

 

185€ το βρίσκω ....λες δεν αξίζει ε;

Στο Σκρουτζ ειναι σίγουρο με ελληνικη jelly beam ?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

185€ το βρίσκω ....λες δεν αξίζει ε;

Στο Σκρουτζ ειναι σίγουρο με ελληνικη jelly beam ?

 

συμφωνώ με τον smpt

εγώ πριν λίγες μέρες το πήρα από σκρουτζ είναι ρουμάνικη η έκδοση και αν δεις παραπάνω με τις οδηγίες που μου έδωσε ο m7ixalis του έβαλα την 4.2

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι νεες παραλαβες απο σκρουτζ ερχονται πλεον με 4.2.2.τουλαχιστον ετσι ηλθε σε μενα το κινητο που παρελαβα απο πουλοφωνο στις 31-12-2013
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι νεες παραλαβες απο σκρουτζ ερχονται πλεον με 4.2.2.τουλαχιστον ετσι ηλθε σε μενα το κινητο που παρελαβα απο πουλοφωνο στις 31-12-2013

 

Σε εμένα πριν μια εβδομάδα ήρθε με την 4,1 (μάλλον από παλιά σοδειά μου έτυχε)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή και κάθεται τέλεια στη θήκη.

 

ok! ευχαριστω!! :D

 

Παντως κ γω που το πηρα την Τεταρτη,200ε με 4,2,2 ειναι...βεβαια γερμανικο...:mad: αλλα δεν πειραζει... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως συντομα θα ελθουν οι ΟΤΑ αναβαθμισεις κα των αλλων χωρων, οποτε αν καποιος δεν βιαζεται μπορει να περιμενει εχοντας την 4.1.2 που παει θαυμα και αν δεν του φθανει ο χωρος απλως ρουταρει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! σκέφτομαι να αγοράσω σύντομα το συγκεκριμένο κινητό απο online κατάστημα. Ξέρετε αν έχει σημασία και πρέπει να προσέξω τι αντιπροσωπείας είναι; ελληνικής ή ευρωπαικής;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! σκέφτομαι να αγοράσω σύντομα το συγκεκριμένο κινητό απο online κατάστημα. Ξέρετε αν έχει σημασία και πρέπει να προσέξω τι αντιπροσωπείας είναι; ελληνικής ή ευρωπαικής;

 

γεια σου Έλενα , τα περισσότερα στο σκρουτζ είναι παραεισαγωγής , είναι από άλλες ευρωπαϊκές χώρες και έτσι πετυχαίνεις πολύ καλύτερη τιμή αγοράς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από εγγύηση οπότε δεν έχει και πολύ σημασία από που θα είναι. Άντε με το καλό να μπεις και εσύ στην παρέα ...

Link to comment
Share on other sites

Tελειως ενημερωτικα το media markt. το εχει σε προσφορα με τιμη ανταγωνιστικη με εκεινη των σκορουτζομαγαζων 222 ευρω. και ειναι και ελληνικης αντιπροσωπειας.
Link to comment
Share on other sites

το πήρα τελικά ιταλικής αντιπροσωπείας είναι και όλα οκ! :) :) έψαξα και για θήκες αλλα για το συγκεκριμένο μοντέλο παίζουν πολύ λίγες.. οι θήκες του galaxy s II ξέρετε αν του ταιριάζουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Με γεια καλοδουλευτο και να το χαιρεσαι. Τα media markt εχουν θηκες ειδικα για το S2 plus....αλλα και λιγα ποστ ποιο πανω εχει αναρτησει καποιος συμφορουμιτης (ο απανεμος 10) θηκη που ειναι πολυ καλη.αν ειναι το nfc δεν ταιριαζουν ολες η θηκες του s2 αλλα αυτη που λεει ο απανεμος ταιριαζει γαντι. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το S2 plus για την αδερφή μου. Υπάρχει ενα θεματάκι αλλά επειδή είμαστε μακριά δεν μπορώ να το ελέγξω προσωπικά ενώ για εκείνη είναι παρθενική συνάντηση με smartphone οπότε δεν γνωρίζει πολλά. Στον 1 μήνα που το κατέχει έχει κλείσει μόνο του 3 φορές και μόλις το ανοίγει η συσκευή αρχίζει να ενημερώνει εφαρμογές. Την πρώτη φορά που έκλεισε, ενημερώθηκαν 14 εφαρμογές μόλις το άνοιξε. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχουν αναφερθει παρομοια περιστατικα, οποτε αποψη μου ειναι να κανεις μια επαναφορα εργ ρυθμισεων και κατοπιν να αφησεις να γινουν ολες οι ενημερωσεις και μετα να φορτωσεις τις εφαρμογες σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι xda από ότι βλέπω κυκλοφόρησαν κιτκατ με όλα φτιαγμένα (usb, vibration). Την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

Ορίστε και το λινκ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2568665

Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι xda από ότι βλέπω κυκλοφόρησαν κιτκατ με όλα φτιαγμένα (usb, vibration). Την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

 

Για δωσε λινκ να το τεσταρουμε

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι τα σπαει,το εχω εδω και 2 μερες φορωντας το cm11 4.4.2 kitkat (xperia x10 mini προηγουμενη μου συσκευη) και μπορω να πω οτι ειναι η νυχτα με την επομενη μερα,xωρις κανενα απολυτος bug και πολυ πιο γρηγορο απο την stock 4.2.2

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι τα σπαει,το εχω εδω και 2 μερες φορωντας το cm11 4.4.2 kitkat (xperia x10 mini προηγουμενη μου συσκευη) και μπορω να πω οτι ειναι η νυχτα με την επομενη μερα,xωρις κανενα απολυτος bug και πολυ πιο γρηγορο απο την stock 4.2.2

Με το vibration τι παίζει? Είναι κανονικά δυνατό στο άγγιγμα των haptic buttons? Απο κολλήματα, restart, μπαταρία τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Με το vibration τι παίζει? Είναι κανονικά δυνατό στο άγγιγμα των haptic buttons? Απο κολλήματα, restart, μπαταρία τι λέει?

 

δονηση φιλε δεν το εχω δοκιμασει αλλα απο οτι ειδα στο s2 το απλο σημερα βγηκε αναβαθμιση που υποστηριζει δονηση οποτε απο μερα σε μερα θα βγει και στο δικο μας.

 

haptic buttons δεν καταλαβα τι θες να πεις....

 

Η μπαταρια του ειναι κανονικη...αν το λειτουργεις σαν ανθρωπος κραταει 1 μερα γεματη ανετα με facebook,whatsapp,viber και φυσικα ολη μερα τα data ενεργοποιημενα.Αν θες ομως υπαρχει μπαταρια με 3500 miliamber που κραταει 2-3 μερες με φουλ χρηση ομως δεν βρισκω τον λογο για κατι τετοιο εκτος αν κανεις συχνα ταξιδια και ακους πολυ μουσικη,η μπαταρια ειναι στα 10 ευρω με δωρο εξωτερικο καπακι στο πισω μερος μιας και η συσκευη ειναι λιγο πιο παχυα...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δονηση φιλε δεν το εχω δοκιμασει αλλα απο οτι ειδα στο s2 το απλο σημερα βγηκε αναβαθμιση που υποστηριζει δονηση οποτε απο μερα σε μερα θα βγει και στο δικο μας.

 

haptic buttons δεν καταλαβα τι θες να πεις....

Τα κουμπιά που εννοώ είναι τα αφής δεξιά και αριστερά από το μεσαίο μεγάλο. Τη δόνηση δεν την ενεργοποίησες καθόλου, ούτε για το κουδούνισμα ούτε και για ανάδραση κατά τη χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι τα σπαει,το εχω εδω και 2 μερες φορωντας το cm11 4.4.2 kitkat (xperia x10 mini προηγουμενη μου συσκευη) και μπορω να πω οτι ειναι η νυχτα με την επομενη μερα,xωρις κανενα απολυτος bug και πολυ πιο γρηγορο απο την stock 4.2.2

 

εννοείται οτι το τηλέφωνο είναι πια routet έτσι;

Link to comment
Share on other sites

η 4.2.2 σου δινει την δυνατοτητα να μεταφερεις εφαρμογες στην extra sd..

καντε υπομονη και σε λιγο θα εχουμε την την 4.4.2 kitkat πληρως λειτουργικη..xdadevelopers τα παιδια εργαζονται σκληρα γιαυτο..

 

άμα το τηλεφωνο δεν ειναι root δεν μεταφέρονται στην στην extra sd ουτε με την 4.2.2. Απλως σου δινεται η δυνατότητα να επιλέξεις μεταφορά στην sd (στην εσωτερική) και αντε και τοκανες, αλλά να χαμε να λέγαμε, μετρημένα κουκιά ειναι, εχεις 4 gb για εφαρμογές και αυτα ειναι. Το εχω δοκιμασει, ειχα ελευθερο 1.6 gb, κατεβαζω παιχνιδι 1.5 gb-> μεταφορα στην sd τα 1.4 (ετσι λεει ) -> οποτε λογικα θα επρεπε να ειχα ελέυθερα τα 1.5 GB περιπου, αμ δε ! ελευθερα μόνο 100 mb!!!!!!

Αμα ξερει ο φιλος κανενα αλλο τροπο να μας πει γιατι θα ηταν παρα πολύ χρήσιμο

Edited by dkastani_1
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά που εννοώ είναι τα αφής δεξιά και αριστερά από το μεσαίο μεγάλο. Τη δόνηση δεν την ενεργοποίησες καθόλου, ούτε για το κουδούνισμα ούτε και για ανάδραση κατά τη χρήση?

 

Δεν εχει σε τιποτα δονηση παλικαρι μου,δεν εχω δει τις ρυθμισεις μηπως ειναι disable αλλα αυτο δεν μας χαλαει νομιζω,εξαλλου η δονηση αν δεν κανω λαθος καταναλωνει και την μπαταρια πιο γρηγορα.

 

Δεν αλλαξα kernel παραμονο εβαλα το custom λογισμικο απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2568665

 

παντος το κινητο ειναι πιο γρηγορο απο το stock 4.2.2

 

Το τηλεφωνο ειναι root αν και δεν φλασαρα κανενα superuser zip. Μονο το cwm εβαλα μεσω του odin και μετα εκανα εγκατασταση την ρομ

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...