Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαζοντας εδω μεσα τοσο καλες κουβεντες για τις anker batteries,πεισθηκα και παρηγγειλα 2 aπο ebay!

Συνολικο κοστος Eυρω 37 για 2 μπαταριες των 1900 mah συν τον αντιστοιχο φορτιστη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο λιγο το παρελαβα κι'εγω σε μπλε χρωμα κουκλι απο γνωστο σκρουτζομαγαζο......σφραγισμενο με ζελατινα, και απο μεσα με μονο αυτοκολλητο σφραγισμενο, ηλθε στην ωρα του και ειναι ΑΨΟΓΟ.και αφου εγιναν πρωτα τα σχετικα, του εκανα ενα συγκριτικο τεστακι με το δικο μου το s2 και το βρηκα αψογο σε ολα του, ουτε λαγκ ουτε μαγκ ουτε κιχ ειναι μαλλον απο ρουμανια διοτι αυτη ηταν η αρχικη γλωσσα του, το γυρισα στα ελληνικα τα οποια τα ειχε και δεν χρειαστηκε να τα κατεβασω.φοραει την 4.1.2 και παει σφαιρα. προς το παρον ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το παρελαβα κι'εγω σε μπλε χρωμα κουκλι απο γνωστο σκρουτζομαγαζο......σφραγισμενο με ζελατινα, και απο μεσα με μονο αυτοκολλητο σφραγισμενο, ηλθε στην ωρα του και ειναι ΑΨΟΓΟ.και αφου εγιναν πρωτα τα σχετικα, του εκανα ενα συγκριτικο τεστακι με το δικο μου το s2 και το βρηκα αψογο σε ολα του, ουτε λαγκ ουτε μαγκ ουτε κιχ ειναι μαλλον απο ρουμανια διοτι αυτη ηταν η αρχικη γλωσσα του, το γυρισα στα ελληνικα τα οποια τα ειχε και δεν χρειαστηκε να τα κατεβασω.φοραει την 4.1.2 και παει σφαιρα. προς το παρον ευχαριστημενος

 

 

Κι εμενα απο Ρουμανια ειναι,πολυ καλο εργαλειο,αψογο,θα το ευχαριστηθεις!:up:

Δεν κολλαει πουθενα!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το παρελαβα κι'εγω σε μπλε χρωμα κουκλι απο γνωστο σκρουτζομαγαζο......σφραγισμενο με ζελατινα, και απο μεσα με μονο αυτοκολλητο σφραγισμενο, ηλθε στην ωρα του και ειναι ΑΨΟΓΟ.και αφου εγιναν πρωτα τα σχετικα, του εκανα ενα συγκριτικο τεστακι με το δικο μου το s2 και το βρηκα αψογο σε ολα του, ουτε λαγκ ουτε μαγκ ουτε κιχ ειναι μαλλον απο ρουμανια διοτι αυτη ηταν η αρχικη γλωσσα του, το γυρισα στα ελληνικα τα οποια τα ειχε και δεν χρειαστηκε να τα κατεβασω.φοραει την 4.1.2 και παει σφαιρα. προς το παρον ευχαριστημενος

 

Ανεβάζεις μια φωτογραφία με τις οθόνες στις ίδιες ρυθμίσεις και εικόνα για να δω διαφορά από τον καιρό χρήσης;;;

 

Είχα ανεβάσει παλιά μια εικόνα αλλά τότε είχα ζελατίνα και μάλιστα της πλάκας και δεν μπορούσα να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως αλλα εχω καποια προβληματα αν βοηθησεις θα το κανω, πρωτον την αρχικη οθονη της 4.1.2 δεν την βρισκω στις επιλογες μου, του s2 εννοω, διοτι οταν εγινε η αναβαθμιση ειχα ενα μαυρο φοντο και εμεινε αυτο, και ετσι δεν ειδα ποτε την αρχικη.τωρα το s2+ εχει την αρχικη οποτε αμα το γυρισω σε μαυρο δεν θα καταλαβεις τιποτε.οποτε αν θες πες μου πως μπορω να βρω την πρωτοτυπη της 4.1.2 και το κανω αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο σκροθτζομαγαζο ειναι το μοντελο με το nfc?

Ενδιαφερεται να το παρει ενας φιλος μου αλλα θελει χωρις nfc για να παιρνει και τις θηκες του απλου s2.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο σκροθτζομαγαζο ειναι το μοντελο με το nfc?

Ενδιαφερεται να το παρει ενας φιλος μου αλλα θελει χωρις nfc για να παιρνει και τις θηκες του απλου s2.

 

 

Εγω που το ειχα παρει πριν απο περιπου 15 ημερες,απο γνωστο μαγαζι που εχει αναφερθει εδω,ηταν με nfc και προελευση Ρουμανια!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Κι' εμενα με nfc ειναι, αλλωστε το εψαξα να ειναι ετσι πριν το παρω, αλλα αν καποιος θελει χωρις, μπορει να το παρει απο αλλο μαγαζι που θα επιλεξει αφου διαπιστωσει οτι δεν ειναι το i9105p.
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που δεν θελει nfc ειναι το παχος.

Θα το δουμε απο κοντα οταν παμε να το παρουμε, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως αλλα εχω καποια προβληματα αν βοηθησεις θα το κανω, πρωτον την αρχικη οθονη της 4.1.2 δεν την βρισκω στις επιλογες μου, του s2 εννοω, διοτι οταν εγινε η αναβαθμιση ειχα ενα μαυρο φοντο και εμεινε αυτο, και ετσι δεν ειδα ποτε την αρχικη.τωρα το s2+ εχει την αρχικη οποτε αμα το γυρισω σε μαυρο δεν θα καταλαβεις τιποτε.οποτε αν θες πες μου πως μπορω να βρω την πρωτοτυπη της 4.1.2 και το κανω αμεσως.

 

Eννοείς από αυτές;

 

1,2,3 ,4

 

Βασικά μια οποιαδήποτε κοινή βάλεις θα σου ήμουν ευγνώμων για να κάνω την σύγκριση και βασικά πόσο καιρό έχεις το s2;;;

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέεται τα ακουστικά ο ήχος κλήσης και μηνύματος δεν ακούγεται στην συσκευή παρά μόνο στα ακουστικά.;

αρχικά είναι πρόβλημα ή σας το κάνει και εσάς;

υπάρχει κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή ώστε να ακούγεται και στην συσκευή;

Edited by stakas89

-Samsung Galaxy SIII

-Samsung Galaxy SII PLus

-Nokia 701

Link to comment
Share on other sites

To s2 το εχω 1 χρονο. αυτες που ανεβασες τις εχω,δεν εχω αυτην με το φυτο που εχει και το s3 σε οθονη κλειδωματος καθως και την γαλαζια με το νερο. θα δω αν τις εχει και το 2+ και τα λεμε.
Link to comment
Share on other sites

Απο ζελατίνες παίρνει τις ίδιες με το s2. Θήκη για μένα προσπάθησε να πάρεις κάποια σιλικονης γιατί γενικά λόγω του πάχους του εφόσον ειναι το P δεν θα κάθονται καλα αν ειναι αλλου είδους.Εμένα τελικά κάθισε καλά μια σιλικονης αν και πήρα και άλλες γιαυτό στο λέω

 

 

Ζελατίνες ναι. Θήκες ομως μαλλον λιγο δυσκολο. ΈΚανα το λάθος να παραγγείω απο Αγγλία μια flip case για S2 ομως αλλα δεν κουμπώνει εντελώς καλά. Θελει λίγο ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς από αυτές;

 

1,2,3 ,4

 

Βασικά μια οποιαδήποτε κοινή βάλεις θα σου ήμουν ευγνώμων για να κάνω την σύγκριση και βασικά πόσο καιρό έχεις το s2;;;

Εφαγα ολη την μερα να βρω τροπο να βαλω καποιες κοινες αλλα δυστυχως απο αυτες που λες δεν υπαρχει καμμια.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Εφαγα ολη την μερα να βρω τροπο να βαλω καποιες κοινες αλλα δυστυχως απο αυτες που λες δεν υπαρχει καμμια.

 

Ρε συ πάρε μια από αυτές που σου ανέβασα και περασέ την και στα 2. Δεν με νοιάζει αν υπάρχει από πριν στις συσκευές απλώς να έχουν κοινή εικόνα και κοινές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στη θήκη, εγώ έχω την έκδοση με το nfc, αλλά η δερμάτινη θήκη του s2 ταίριαξε μια χαρά.

Ήταν λίγο σφιχτή στην αρχή, αλλά τώρα είναι ό,τι πρέπει για μένα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στη θήκη, εγώ έχω την έκδοση με το nfc, αλλά η δερμάτινη θήκη του s2 ταίριαξε μια χαρά.

Ήταν λίγο σφιχτή στην αρχή, αλλά τώρα είναι ό,τι πρέπει για μένα

 

ποα δερματινη θηκη λες?

αν εχεις καποιο link απο ebay στειλε..

 

στα 210 το κινητακι μας.

πολυ καλη τιμη πιστευω:

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9105P-Galaxy-S-II-Plus-Blue-Grey.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πηρα κι εγω προσφατα αυτο το κινητο, το αναβαθμισα στη πιο τελευταια εκδοση του..

το θεμα ειναι πως ορισμενες φορες σβηνει και δεν ξανανοιγει μετα παρα μονο αν του βγαλω τη μπαταρια κ τη ξαναβαλω. γτ το κανει αυτο? το χει κ καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πηρα κι εγω προσφατα αυτο το κινητο, το αναβαθμισα στη πιο τελευταια εκδοση του..

το θεμα ειναι πως ορισμενες φορες σβηνει και δεν ξανανοιγει μετα παρα μονο αν του βγαλω τη μπαταρια κ τη ξαναβαλω. γτ το κανει αυτο? το χει κ καποιος αλλος?

Έκανες μετά το update factory reset ?

Αν όχι κανε ενα ,αφού πρώτα πάρεις backup αυτά που θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν το εχω παρει ακομα γιατι εχω μπλεξει αλλα οπως ειπα τελικα παω προς αυτο...

 

Το θεμα ειναι

Να προτιμησουμε καλυτερα με nfc η οχι???Τι κανει ακριβως το nfc αν ειδα καλα αν εχεις ενα αλλο κινητο διπλα με nfc περνει την εικονα??η εναν χαρτη??τι αλλο γενικα..κ ποσο πιο χοντρο ειναι???φενεται αρκετα η διαφορα?

Τελος Μας καλυπτει η εγγυηση των μαγαζιων για την samsung??

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε περιπτωση το nfc ειναι μια νεα και επιπροσθετη δυνατοτητα, βεβαια η εφαρμογη στο συνολο της ειναι σε νηπιακο σταδιο στην ελλαδα, ηδη προβαλει δειλα δειλα στην πρωτη χρηση της που ειναι η διαφημηση γνωστης μαρκας καυσιμων και λιπαντικων.αλλα προβλεπεται οτι πολυ γρηγορα θα επεκταθει και στον τραπεζικο τομεα, εγω παντως που το πηρα πριν μια εβδομαδα για την γυναικα μου, το πηρα με nfc.η διαφορα στο παχος ειναι ελαχιστη που μετα βιας γινεται αντιληπτη με την πρωτη ματια.Ναι η σαμμυ μας καλυπτει με δυο χρονων εγγυηση το επιβεβαιωσα πριν το παρω.και απο το μαγαζι που το πηρα εδωσαν και doa 7 ημερων.το τηλεφωνο ειναι αστερι προχωρα αφοβα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το βλέπω και έχει χαμηλό sar θα ήθελα να μου πείτε πώς τα πάει με το σήμα σε «δύσκολες» περιοχές. Επίσης, το a-gps με την προσθήκη του GLONASS κάνει τη διαφορά σε σχέση με συσκευές που έχουν μόνο a-gps; «Κλειδώνει» πιο γρήγορα και έχει μεγαλύτερη ακρίβεια;
Link to comment
Share on other sites

Σημα εχει καλο κανενα προβλημα, πιανει και σε σημεια δυσκολα οπως και το s2. τουλαχιστον αυτο μπορω να πω διοτι το s2 εχω και μ'αυτο εκανα τεστ και δεν ειδα καμμια διαφορα.τωρα οσον αφορα το gps σε τεστ που εκανα προχθες το σαββατο κλειδωσαν σχεδον το ιδιο αλλα το plus μου εδειξε ακριβεστερο.συγκριτικα με gps που εχω για την θαλασσα.η διαφορα που ειδα ηταν 3 feet αποκλιση για το σ2 και 1 feet στο plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Ειμαι καινούργιος με αυθεντικο ανδροειδες, εννοω ότι το ειχα στο Ν9 αλλα τωρα επιασα για την γυναικα μου το S2 Plus και η ερωτηση μου είναι αν μπορω να το κανω αναβαθμιση στην 4.2.2. Μπορω μεσω του KIES ??? Αν ναι πως αν όχι τοτε αν μπορω να εχω καποιο οδηγο βημα βημα και αν αξιζει. Συγνωμη αν σας κουρασα.

Καλωσορισα :D

From N9
Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ σήμερα. Σε σχέση με το παλιό ace είναι η μέρα με την νύχτα.

Σε σύνδεση με το kies δεν έβγαλε αναβάθμιση σε 4.2.2 αλλά είπε ότι η 4.1.2 είναι η ποιο καινούρια που έχει, (PDA:MC2 / PHONE:MC1 / CSC:MB5 (COA))

 

Τι πρέπει να κάνω;

ή να αφήσω την 4.1.2 αν δεν έχω σημαντική βελτίωση με την 4.2.2

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...