Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηξις:

Τα OTG cables ειναι κοινα, ή υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα και χρειαζομαι καποιο special για το G4;

Γιατι ειδα στο ebay κατι τιμες απο 0,91 δολλαρια με free shipping κι εβαλα τα γελια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα καταφερα με καποια αλλη ROM Αλλα τωρα εχω αλλο προβλημα δεν βλεπει την καρτα SIM. Ακομα λεει Baseband unkone. Που θα βρω να φλασαρω baseband. aaaaaaaaaaaa

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918601

 

Για δές κάτι τέτοιο, δεν το έχω δοκιμάσει, απο googling το πέτυχα.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξις:

Τα OTG cables ειναι κοινα, ή υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα και χρειαζομαι καποιο special για το G4;

Γιατι ειδα στο ebay κατι τιμες απο 0,91 δολλαρια με free shipping κι εβαλα τα γελια.

κι εγώ από το eBay το πήρα και λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξις:

Τα OTG cables ειναι κοινα, ή υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα και χρειαζομαι καποιο special για το G4;

Γιατι ειδα στο ebay κατι τιμες απο 0,91 δολλαρια με free shipping κι εβαλα τα γελια.

Όλα ίδια είναι, κι εγώ 1 δολάριο το χω πάρει και παίζει μια χαρά. Πόαο να εκανε ενα καλωδιακι πια στη Κίνα;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! μια ερώτηση!! ελληνικό sms 160χαρακτήρων στέλνει με την stock ρομ που έχει και ελληνικά μενού η θέλει να του βάλεις εξτρα προγραμμα και ποιο? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

και ελληνικα εχει απο τη μανα του?

βρισκεις ευκολα να του κατεβασεις?

τωρα που πουλησα το αμοι 828 το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.

αλλα ειναι το μινιντιλ Out of stock

λογικα θα το ξαναφερει ετσι???

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου εχει χασει ΙΜΕΙ του και χωρις αυτο δεν δουλευει SIM μου. Εχω φαει 2 μερες τωρα και δεν εχω καταφερει κατι. To τηλεφωνο δουλευει αλλα IMEI UNKNOWN. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το G4 και εγω παιδια..βλεπω προτιματε το μινιντιλ οι περισσοτεροι..θελω το απλο οχι το τουρμπο.η μπαταρια η μικρη αντεχει η θα θελει καθε μερα φορτιση? αν υπαρχει δωστε μου λινκ απο οπου προτεινετε να το παρω..επισης θελω το λευκο οπωσδηποτε :lol:
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου εχει χασει ΙΜΕΙ του και χωρις αυτο δεν δουλευει SIM μου. Εχω φαει 2 μερες τωρα και δεν εχω καταφερει κατι. To τηλεφωνο δουλευει αλλα IMEI UNKNOWN. :mad:

 

Για δοκιμασε αυτην τη μεθοδο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24668935

Ειναι στο thread της Huawei αλλα μπορει να σου κανει.

Σ'ενδιαφερει το δευτερο μισο μιας και δεν εχεις παρει back up το IMEI σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αξίζει να πάρω το τηλέφωνο με τον mtk6589t ή όχι;

Ρωτώ γιατί ήθελα να πάρω με mtk6589t με την μεγάλη μπαταρία σε μαύρο χρώμα, αλλά έχω βρει το τηλέφωνο με τον mtk6589 σε καλή τιμή εδώ

http://www.banggood.com/JIAYU-JY-G4-Basic-1G-RAM-Android-4_1-MTK6589-Android-Phone-Black-p-74523.html

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το G4 και εγω παιδια..βλεπω προτιματε το μινιντιλ οι περισσοτεροι..θελω το απλο οχι το τουρμπο.η μπαταρια η μικρη αντεχει η θα θελει καθε μερα φορτιση? αν υπαρχει δωστε μου λινκ απο οπου προτεινετε να το παρω..επισης θελω το λευκο οπωσδηποτε :lol:

 

http://www.banggood.com/Wholesale-JIAYU-JY-G4-Basic-4_7-Inch-1280x720-Android-4_1-13MP-MTK6589-Android-Phone-p-63900.html

Έχω πάρει ένα tablet από εκεί και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

G4 turbo με μεγάλη μπαταρία black .οποιος βρει καλή ευκαιρία να το πει.

Και εγώ για ίδιο ψάχνω αλλά βρήκα το απλό με 170 ευρώ και αναρωτιέμαι εάν αξίζει το turbo ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για ίδιο ψάχνω αλλά βρήκα το απλό με 170 ευρώ και αναρωτιέμαι εάν αξίζει το turbo ή όχι.

Noμίζω αν κάποιος δε παίζει παιχνίδια και θέλει τρελλές απαιτήσεις δε θα δει διαφορά. Η μόνη εκδοση που θα άξιζε θα ηταν αυτη με τα 2gb αλλά ξεφευγει πολύ στη τιμή...

 

ΥΓ: κανένα άλλο πρόγραμμα διαχέίρισης κλήσεων που να διαχειρίζετε το δίκαρτο παίζει;; γιατι οσα δοκίμασα δε δίνουν στοιχεία για 2 κάρτες δύστυχως...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου εχει χασει ΙΜΕΙ του και χωρις αυτο δεν δουλευει SIM μου. Εχω φαει 2 μερες τωρα και δεν εχω καταφερει κατι. To τηλεφωνο δουλευει αλλα IMEI UNKNOWN. :mad:

Εδω κατεβασε το και θα το γραψεις!

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-95.html

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια υπαρχει σε καποιο αξιοπιστο site to turbo thin ασπρο? και οσοι πηραν με 1850 μπαταρια μπορουν να πας πουν 2 λογια για τν μπαταρια αν αξιζει η επιλογη λεπτοτερης συσκευης?
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

παρακάτω παραθέτω κάποιες απαντήσεις από το νήμα του G3S

k ρωτάω αν ξέρει κανείς τις ακριβείς διαφορές του τούρμπο με τον απλό (από ότι είδα ακόμη και το chip gpu είναι το ίδιο PowerVR SGX544MP)

με την συνδεσιμότητα με το bluetooth τι παίζει ο απλός 6589 έχει θέματα??

 

αυτα συμβαίνουν συνεχώς, οταν δεν ασχολείστε να διαβάσετε μερικες σελιδες πιο πίσω :mad:

 

τα Jiayu ΕΙΝΑΙ ROOTed ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ

και απλα πληρώνετε τζαμπα λεφτα εκει που τα αγοραζετε, για να σας τα ξανα-ρουταρουν :lol::lol::lol:

 

τελικα μας εχουν πιασει Αμερικανακια οι Κινεζοι :p

 

Φίλε μου θα έχεις πρόβλημα με το bluetooth σίγουρα με τον απλό. Με τον άλλο δε ξέρω. Το πρόβλημα αφορά κυρίως τις εξερχόμενες κλήσεις. Εμένα μου το έχει κάνει μια φορά μόνο σε εισερχόμενη. Αυτό που κάπως με έχει βολέψει είναι να κλείνω τα δεδομένα πριν πάρω τηλέφωνο και να τα ανοίγω μετά. Ωστόσο σήμερα και με κλειστά δεδομένα πάλι το έκανε το πρόβλημα στις εξερχόμενες κλήσεις. Επίσης το πρόβλημα είναι ότι πέφτει το σήμα αλλά το κινητό που καλείς συνεχίζει να χτυπάει κανονικά για μερικά δευτερόλεπτα.

 

Πάντως και το bluetooth μου δεν αντιδράει καλά στο κινητό, με την έννοια ότι το λαμπάκι του αναβοσβήνει τρελά γρήγορα ακόμα και σε κατάσταση αναμονής που δε το έχει κάνει ποτέ με κανένα τηλέφωνο.

 

Αφορά μόνο το 3g και όχι το 2g. Βέβαια το android δε δίνει πλέον τη δυνατότητα για επιλογή 2g μόνο όπως ήταν παλιά.... Θα το δοκιμάσω και με την κάρτα της vodafone να δω αν το κάνει και εκεί το πρόβλημα και θα κάνω update.

 

Ο λόγος π δε θα πάρω τελικά το G3S, είναι ότι το G4 έχει το bluetooth 4.0 π παρέχει μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας..:cool:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα μου κάνει πολλές μα*****ές.

 

Όταν ήρθε το κινητό ήταν στο 55%. Με ελάχιστο πείραγμα, μέσα σε 24 ώρες έπεσε στο 0.

 

Πρώτη φόρτιση και το βγάζω Τρίτη πρωί. Με 0.5-1 ώρα την ημέρα wifi-3g, λίγο πείραγμα, αρκετές φωτογραφίες και βίντεο, κράτησε μέχρι Σάββατο βράδυ όπου ήταν στο 20% και το έβαλα για φόρτιση.

 

Το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα και το βγάζω σήμερα το πρωί. Μέσα σε 2 ώρες με κανένα 15λεπτο wifi και κανένα 15λεπτο τηλέφωνο, έπεσε στο 90%.

 

Με ψιλοξενέρωσε πάντως.

 

Η rom που έχω είναι η stock. Λέτε να του περάσω καμιά άλλη; Μήπως την καινούργια official; Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί κάτι τέτοιο ή είναι θέμα hardware πάντα;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα! Είμαι και εγώ στην αναμονή για το basic thin turbo από Antelife. Ελπίζω να μείνω τουλάχιστον όσο ευχαριστημένος έμεινα από το G2S που πήρα πριν 2 μήνες στην γυναίκα μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα! Είμαι και εγώ στην αναμονή για το basic thin turbo από Antelife. Ελπίζω να μείνω τουλάχιστον όσο ευχαριστημένος έμεινα από το G2S που πήρα πριν 2 μήνες στην γυναίκα μου!

 

έχοντας κι εγω και το G2S και το G3, θεωρώ οτι το G4 (σαν σχεδιασμός) ειναι η άμεση εξέλιξη του G2S (ειναι και χρονικά ο άμεσος απόγονος του)

 

τα δυο κινητά ειναι σχεδον πανομοιότυπα σε κατασκευή, αλλάζουν μόνο τα μεγέθη και η ύπαρξη (ή οχι) της Gorilla-glass

ειναι και τα δυο "χτισμένα" πανω στο ιδιο αλουμινένιο σασι, με διαφορα στο μεγεθος (4 ιντσες έναντι 4,7ιντσες) και με την ιδια "βελουτε" υφή στο πίσω πλαστικο (μονο στο μαυρο, το ασπρο ειναι "γλιστερό" και γυαλίζει)

 

και φυσικά η ποιότητα κατασκευής, είναι απαράμιλλη, για τέτοια τιμή, με τετοιες προδιαγραφες και για Κινεζικο

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα μου κάνει πολλές μα*****ές.

 

Πρώτη φόρτιση και το βγάζω Τρίτη πρωί. Με 0.5-1 ώρα την ημέρα wifi-3g, λίγο πείραγμα, αρκετές φωτογραφίες και βίντεο, κράτησε μέχρι Σάββατο βράδυ όπου ήταν στο 20% και το έβαλα για φόρτιση.

 

Το αφήνω όλο το βράδυ στην πρίζα και το βγάζω σήμερα το πρωί. Μέσα σε 2 ώρες με κανένα 15λεπτο wifi και κανένα 15λεπτο τηλέφωνο, έπεσε στο 90%.

 

Με ψιλοξενέρωσε πάντως.

 

 

Σου κραταει 5 μερες πρωτη φορτιση και σε ξενερωσε; ξεκοληστε απο το μετρητη.η συνολικη αυτονομια μετραει

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητό εχει αλουμινένιο πλαίσιο; ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ΖΟΡΟ 980 και το Ηuawei g700...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...