Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κανείς φλασάρει αυτόν τον κέρνελ ?

 

http://www.needrom.com/download/vredniiy-kernel/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το έβαλα εγώ προχθές έχω το Α Μια χαρά πάει το τηλέφωνο δε ξέρω πως να φτιάξω τον αυτόματο φωτισμό βασικά οτιναναι μου κάνει...Και είχα ένα προβληματισμό και εγώ τι μπαταρία μπορεί να έχω αλλά τελικά αρκετά προγράμματα λένε ότι έχω Lion :( τώρα μάλλον όλα έρχονται με Pol μπαταρία.

Ξέχασα να πω έχω την Miui Rom

Edited by DManolo
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έβαλα εγώ προχθές έχω το Α Μια χαρά πάει το τηλέφωνο δε ξέρω πως να φτιάξω τον αυτόματο φωτισμό βασικά οτιναναι μου κάνει...Και είχα ένα προβληματισμό και εγώ τι μπαταρία μπορεί να έχω αλλά τελικά αρκετά προγράμματα λένε ότι έχω Lion :( τώρα μάλλον όλα έρχονται με Pol μπαταρία.

Ξέχασα να πω έχω την Miui Rom

Καλύτερα από πριν;

Είχες πρόβλημα με τον αυτόματο φωτισμό Πριν;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από πριν;

Είχες πρόβλημα με τον αυτόματο φωτισμό Πριν;

 

Ναι είχα και πιο πριν και στη στοκ ρομ έχω πρόβλημα κολλάει τέρμα και δεν σκαμπανεβαζει το φως πολύ. Ξέρω και εγώ κάπως καλητερα πρέπει να είναι ακόμα το δοκιμάζω βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα και πιο πριν και στη στοκ ρομ έχω πρόβλημα κολλάει τέρμα και δεν σκαμπανεβαζει το φως πολύ. Ξέρω και εγώ κάπως καλητερα πρέπει να είναι ακόμα το δοκιμάζω βασικά.

Έχε το νου σου να ποστάρεις λεπτομέρειες Όταν μπορέσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου να ποστάρεις λεπτομέρειες Όταν μπορέις/QUOTE]

 

Λοιπόν έκανα κάτι τεστ και μπορώ να πω ότι πάει καλά τώρα θέλω δω η μπαταρία μου πως θα πάει. Έχει πολλές ρυθμίσεις έκανα μια ώρα αντουτου για να βγάλω άκρη αλλά Δείτε το αποτέλεσμα μπορεί και να μου ξέφυγε κάποιος συνδυασμός είναι αρκετοί ντε!Το πρόγραμμα είναι το Rom tool box

Fifo και Pigasusq βγάζει το σκορ 18400 και φυσικά το τηλέφωνο πετάει! Δεν ειμαι και στη στοκ ρομ. Κανε ένα φουλ backup με τη recovery και κανε το update εγώ έτσι κάνω έχω 5 ρομ μέσα στη κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα....

Εννοείς ότι πριν φλασαρω τον κερνελ να πάρω μπακαπ μέσο νανοιντρ;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα....

Εννοείς ότι πριν φλασαρω τον κερνελ να πάρω μπακαπ μέσο νανοιντρ;

 

Μέσο της recovery παίρνει φουλ backup όλα όπως τα έχεις δεν θα χρειαστεί να κάνει εγκατάσταση τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Άμα στο έκανε ξαφνικά τότε είναι θέμα μητρικής. Έτσι μου είχε κάνει και το G4A και το έστειλα πίσω. Μου αλλάξαν μητρική.

 

καλησπέρα παιδιά

το G4A (3kmah) της αδερφής μ δε bootarει , τοχει 4-5 μήνες , δοκίμασα να φλασαρω στοκ ρομ 3-4 διαφορετικές (20130819-20130815-20130819-20131225) με φλας τουλ (3-4 εκδοσεις του απο τη 3 ως την 5.14) αλλά χωρίς επιτυχία. γεμίζει αμέσως κόκκινη μπάρα στο 100% και μένει έτσι ( format , firmware upgrade , σκέτο download παντού το ίδιο) . πέρασα ότι drivers για 6589 βρήκα, οπότε δεν νομίζω να φταίνε οι drivers. 99% hardware το πρόβλημα στα καλά του καθουμένου. Αγορά έγινε (μάλλον δυστυχώς) από jiayu-store . Η ερώτηση τώρα, έχει κανείς αγοράσει από εκεί , και αν ναι ξέρει τι παίζει με τις εγγυήσεις; Είπα να ρωτήσω εδώ την κοινότητα πριν στείλω στο support@jiayu-store.com. Στη σελίδα δε μπορώ να βρω κάτι για warranty/returns (στο "Orders and Returns" βάζω αριθμός παραγγελίας , όνομα κ mail αλλά δεν βρίσκει την παραγγελία μου).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

το G4A (3kmah) της αδερφής μ δε bootarει , τοχει 4-5 μήνες , δοκίμασα να φλασαρω στοκ ρομ 3-4 διαφορετικές (20130819-20130815-20130819-20131225) με φλας τουλ (3-4 εκδοσεις του απο τη 3 ως την 5.14) αλλά χωρίς επιτυχία. γεμίζει αμέσως κόκκινη μπάρα στο 100% και μένει έτσι ( format , firmware upgrade , σκέτο download παντού το ίδιο) . πέρασα ότι drivers για 6589 βρήκα, οπότε δεν νομίζω να φταίνε οι drivers. 99% hardware το πρόβλημα στα καλά του καθουμένου. Αγορά έγινε (μάλλον δυστυχώς) από jiayu-store . Η ερώτηση τώρα, έχει κανείς αγοράσει από εκεί , και αν ναι ξέρει τι παίζει με τις εγγυήσεις; Είπα να ρωτήσω εδώ την κοινότητα πριν στείλω στο support@jiayu-store.com. Στη σελίδα δε μπορώ να βρω κάτι για warranty/returns (στο "Orders and Returns" βάζω αριθμός παραγγελίας , όνομα κ mail αλλά δεν βρίσκει την παραγγελία μου).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Βγάλε όλα τα usb και δοκίμασε μετά από restart μου το έχει κάνει και εμένα αυτό αλλά τελικά τα κατάφερε και το εκανε έχει και ένα άλλο πρόγραμμα πέρα από το κλασικό που περνάει ρομ και το κάνει με την μπαταρία επάνω μόλις πάω σπίτι θα σου πω ποιο είναι δε θυμάμαι τώρα μάλλον με αυτό θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσο της recovery παίρνει φουλ backup όλα όπως τα έχεις δεν θα χρειαστεί να κάνει εγκατάσταση τίποτα!

Δηλαδή αλλάζοντας κερνελ ,σβήνουν τα πάντα από εφαρμογές και data αυτών;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αλλάζοντας κερνελ ,σβήνουν τα πάντα από εφαρμογές και data αυτών;

 

Όχι μόνο ο κερνελ θα αλλάξει! Update μόνο θα κάνεις απλά επειδή δεν ξέρω πως μπορούμε να κάνουμε μόνο τοΝ στοκ κερνελ backup που έχεις τώρα δηλαδή κανείς όλη την ρομ μέσο της recovery.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο ο κερνελ θα αλλάξει! Update μόνο θα κάνεις απλά επειδή δεν ξέρω πως μπορούμε να κάνουμε μόνο τοΝ στοκ κερνελ backup που έχεις τώρα δηλαδή κανείς όλη την ρομ μέσο της recovery.

Α μάλιστα οκ:D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε όλα τα usb και δοκίμασε μετά από restart μου το έχει κάνει και εμένα αυτό αλλά τελικά τα κατάφερε και το εκανε έχει και ένα άλλο πρόγραμμα πέρα από το κλασικό που περνάει ρομ και το κάνει με την μπαταρία επάνω μόλις πάω σπίτι θα σου πω ποιο είναι δε θυμάμαι τώρα μάλλον με αυτό θα δουλέψει.

 

τα restart δεν κάνουν τίποτα :/ αν θυμηθείς το πρόγραμμα καλώς

ελπίζω να κάνει δουλειά

 

MtkDroidTools μήπως το άλλο πρόγραμμα ;

Edited by thebestgr
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τα restart δεν κάνουν τίποτα :/ αν θυμηθείς το πρόγραμμα καλώς

ελπίζω να κάνει δουλειά

 

MtkDroidTools μήπως το άλλο πρόγραμμα ;

 

Λοιπόν αυτό είναι το πρόγραμμα και λέει οτι είναι της Mediatek!

δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2650125

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό είναι το πρόγραμμα και λέει οτι είναι της Mediatek!

δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2650125

 

άλλη μια έκδοση του flash_tool ήταν και αυτό τίποτα διαφορετικό . δεν δούλεψε . ίσως και να φταίει αυτό :

Limitations:

- Not support storage size larger than 4GB . το g4a έχει 32gb

όπως κ ναχει ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

άλλη μια έκδοση του flash_tool ήταν και αυτό τίποτα διαφορετικό . δεν δούλεψε . ίσως και να φταίει αυτό :

Limitations:

- Not support storage size larger than 4GB . το g4a έχει 32gb

όπως κ ναχει ευχαριστώ

 

Και εγώ το g4a έχω και το έκανα με αυτό το πρόγραμμα κατέβασε και κάποια άλλη ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Έχω το τεραπύρινο G4 3000mah από minideal εδώ και 10 μήνες. Πριν λίγο καιρό άρχισαν να μη λειτουργούν καλά τα κάτω πλήκτρα αφής αλλά με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων που συμβουλεύτηκα από το φόρουμ όλα επανήλθαν στο φυσιολογικό. Τώρα όμως έχουν χειροτερέψει κατά πολύ τα πράγματα. Κολλάει συνέχεια πατιούνται κουμπιά από μόνο του και γενικά δεν μπορώ να to χρησιμοποιήσω. Υπάρχει κάποια λύση πχ αλλαγή rom και αν ναι, ποιας? (ένα σχετικό link με βιντεάκι ή οδηγίες βήμα προς βήμα θα ήταν πολύ χρήσιμο γιατί δεν σκαμπάζω και πολλά...)
Link to comment
Share on other sites

άλλη μια έκδοση του flash_tool ήταν και αυτό τίποτα διαφορετικό . δεν δούλεψε . ίσως και να φταίει αυτό :

Limitations:

- Not support storage size larger than 4GB . το g4a έχει 32gb

όπως κ ναχει ευχαριστώ

 

Δοκίμασε σε άλλο pc.

 

Θα δουλέψουν όλα;)

 

Καλημέρα σε όλους!! Έχω το τεραπύρινο G4 3000mah από minideal εδώ και 10 μήνες. Πριν λίγο καιρό άρχισαν να μη λειτουργούν καλά τα κάτω πλήκτρα αφής αλλά με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων που συμβουλεύτηκα από το φόρουμ όλα επανήλθαν στο φυσιολογικό. Τώρα όμως έχουν χειροτερέψει κατά πολύ τα πράγματα. Κολλάει συνέχεια πατιούνται κουμπιά από μόνο του και γενικά δεν μπορώ να to χρησιμοποιήσω. Υπάρχει κάποια λύση πχ αλλαγή rom και αν ναι, ποιας? (ένα σχετικό link με βιντεάκι ή οδηγίες βήμα προς βήμα θα ήταν πολύ χρήσιμο γιατί δεν σκαμπάζω και πολλά...)

 

Κοίτα το πρώτο ποστ , τα λέει όλα αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου έφερε ένα jiayu g4 με τον 6589Τ και μπαταρία 1850ma με πρόβλημα μήπως βρούμε άκρη (δεν είμαι ειδικός, απλά ψάχνοντας μπορώ να αλλάξω μια rom). Το τηλέφωνο λειτουργούσε και έμπαινε στο μενού κανονικά, είχε πρόβλημα στις sim και δεν έψαχνε το wifi. Οι κάρτες sim δεν αναγνωρίζονταν , ώσπου με αλλαγή rom (κάποια εργοστασιακή που αναφέρεται εδώ), η μία sim λειτούργησε ή μάλλον αναγνώρισε την κάρτα sim (την κανονική , νομίζω είναι η 2), η άλλη, (η microsim) συνεχίζει να μην αναγνωρίζεται. Όμως παρόλο που βγαίνει η ένδειξη της κεραίας (ένδειξη μόνο για μια κεραία) δεν βρίσκει σήμα καθόλου ούτε στη sim που αναγνωρίζει. Γράφει στην οθόνη vodafon αλλά δε συνδέεται πουθενά. Στις (πρόσθετες) ρυθμίσεις της διαχείρισης sim, οι ενδείξεις voice call, video call και sms είναι σκιασμένες, δεν μπορούν να επιλεγούν ή να ρυθμιστούν. Όλα τα άλλα στο τηλέφωνο λειτουργούν κανονικά. Παρατήρησα επίσης ότι πατώντας *#06# που αναφέρει τα imei, αυτά αναφέρονται αλλά είναι ίδια και τα δύο. Είναι σωστό; σε δύο δίκαρτα nokia που έχω αναφέρει δύο διαφορετικά imei. Όμως και στο κουτί που έχει αυτοκόλλητο με τα 2 imei (γιατί πίσω από την μπαταρία αναφέρει μόνο το 1ο), γράφει δύο ίδια imei. Θα με τρελάνει...3 rom έχω αλλάξει..
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση γιατί έχω χάσει την επαφή με το θρεντ. Μόλις πήρα μετά από 2,5 μήνες το κινητό από επισκευή και θέλω να το δώσω στην κοπέλα μου. Ποια ρομ είναι η βέλτιστη/πιο stable για να περάσω (και link :whistle: ) για το G4 Turbo 2/32 3000 και να μην χρειαστεί να ξανασχοληθώ; Τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρει να υπάρχουν. Ευχαριστώ. Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εκανα μια σχετικη ερευνα αγορας και κατεληξα σε αυτο το τηλεφωνο ως αντικαταστατη του iphone 4s που ειχα κ χαλασε!!!θα εχω κανενα προβλημα ειναι αξιοπιστο ειναι καλη επιλογη???? δν ηθελα 5 ιντσες μου καθετε πολυ μεγαλο στο χερι για αυτο κατεληξα σε αυτη τη συσκευη. το παρειγειλα απο minideal 27/8 ποτε περιππου να το περιμενω????

περιμενω απ!!! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εκανα μια σχετικη ερευνα αγορας και κατεληξα σε αυτο το τηλεφωνο ως αντικαταστατη του iphone 4s που ειχα κ χαλασε!!!θα εχω κανενα προβλημα ειναι αξιοπιστο ειναι καλη επιλογη???? δν ηθελα 5 ιντσες μου καθετε πολυ μεγαλο στο χερι για αυτο κατεληξα σε αυτη τη συσκευη. το παρειγειλα απο minideal 27/8 ποτε περιππου να το περιμενω????

περιμενω απ!!! ευχαριστω!

Εγώ έχω το παλιό πέρσυ τέτοιο καιρό το πήρα και ακόμα πάει καλά αλλά πολλά ακούγονται. Εσύ θα πάρεις το G4s που είναι πολύ ποιο γρήγορο. Πες τους να το ανοίξουν και να το δοκιμάσουν ένα μαγαζί που ξέρω ότι το κάνει αυτό είναι το spemall.com το αναβαθμίζει κιόλας γιατί καθυστερημένα πήρε την τελευταία έκδοση Android. Τα μεταφορικά του είναι νορμάλ 8.5Ε με Ελτα για να μην έχεις πρόβλημα με τελωνεία απλά θα αργήσει λίγο 2 εβδομάδες σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες βρισκω συνέχεια το κινητό μου σε κατασταση reboot. Παρατηρώ πως αν του φερθώ με στοργή ολα είναι καλά.λίγο να χτυπηθεί κολλάει και μετά απο λίγο κάνει reboot.θέλει μάστορα η μπορώ να δοκιμάσω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες βρισκω συνέχεια το κινητό μου σε κατασταση reboot. Παρατηρώ πως αν του φερθώ με στοργή ολα είναι καλά.λίγο να χτυπηθεί κολλάει και μετά απο λίγο κάνει reboot.θέλει μάστορα η μπορώ να δοκιμάσω κάτι?

 

Έτσι όπως το περιγράφεις φαίνεται σαν κάτι να μην κάνει καλή επαφή , άρα το πας για ξεκοίλιασμα , αλλά δες πρώτα αν σε συμφέρει :wink:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...