Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα ηρθε το χαρτακι απο τα ελτα και δεν προλαβα να παω, την δευτερα ειναι αργια γ αυτους; γιατι εμεις οι ι. υπαλ. δουλευουμαι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όλοι σε μαύρο το πήρατε τελικά;; έχω ψηθεί άσχημα απλά το θέλω σε άσπρο. Με το ένα χέρι χειρίζεται άνετα για συγγραφή η άβολο;; το ότι στο μέλλον θα ανάβουν τα κουμπιά το ξέρουμε σίγουρα η το υποθέτουμε; περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις.

Το πήρε κανένας με περασμένα ελληνικά;; σαν κατασκευή δείχνει πλαστικουρα η καλή κατασκευή;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

οταν προτεινεις κατι φυσικα βαζεις και το λινκ του αλλιως μη το προτεινεις :)

οσο για τα mah στο διπλασιο ογκο το να ειναι 10πλασια mah οχι κινεζικα ειναι ....

ζιμπαμπουε mah ειναι

 

εχω δει και portable chargers με ενα κοματι μεταλο μεσα για να του δινει βαρος και μια μπαταριουλα μικρη :)

so link?

 

Πρέπει να μπω στο ebay και στην παρούσα φάση δεν μπορώ. Soon... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς και τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και ας συνεχίσουμε στο θέμα μας. Αν υπάρχει κάποιο post που σας ενοχλεί και το θεωρείτε εκτός Όρων Χρήσης μπορείτε να κάνετε αναφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς και τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και ας συνεχίσουμε στο θέμα μας. Αν υπάρχει κάποιο post που σας ενοχλεί και το θεωρείτε εκτός Όρων Χρήσης μπορείτε να κάνετε αναφορά.

 

Καλο ειναι να σβησεις τα τελευταια ποστ, δεν εχουν να προσφερουν τιποτα στο θεμα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

μαζι σβησατε και ενα καρο λινκ που ειχα ανεβασει με ρομ και προγραμματα για το g4!

 

http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=G4B

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το αγόρασα απο minideal στις 3 του μήνα!Την επόμενη μέρα το είχανε στείλει και το είχα εγώ στις 18 του μήνα!:D

Φίλε μου πως επικοινωνείς με το minideal? Δεν βρίσκω πουθενά e-mail τους στη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως επικοινωνείς με το minideal? Δεν βρίσκω πουθενά e-mail τους στη σελίδα...

Τερμα κατω στην αρχικη σελιδα τους "contact us"

και σε καθε τηλεφωνο διπλα το παραθυρακι με το chat

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά έχουν παραλάβει αρκετές μέρες 3 άτομα περίπου και δε βλέπω εντυπώσεις reviews σχόλια και κριτικές. Στο κουτί το αφήσατε όλοι;; φίλε gedvil μετά από από τη χρήση των 4 ημερών;; αλλά σχόλια κάνα θέμα κόλλημα; γενικά όλα καλά; καμιά φώτο από τη κάμερα μέρα και νύχτα να δούμε και μεις; η οθόνη είναι έντονη και ζωηρή όπως των των γνωστών εταιρειών;; η μπαταρία εκεί στη 1,5 μέρα άνετα η με δυσκολία;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ο 6589 ειναι απο τους πιο energy efficient επεξεργαστες

o 6589t θα τρωει λιγο περισοτερο ρευμα

συνδιασμος 6589t και 1800μπαταριας σημαινει μικροτερη αυτονομια

παρολα αυτα τη μερα θα τη βγαζει ανετα.

 

The official posts says the “thin version of the MT6589 1.2Ghz quad-core has been upgraded to 1.5Ghz MT6589T quad-core. Since the cost in chips is different an additional 30 yuan will be added to the price, the high version (advanced) price is unchanged”.

 

διαφορα τιμης το 1gb: 5$ (6589 -> 6589t)

διαφορα τιμης το 2gb: 0$ (6589 -> 6589t)

 

εδω θα δειτε ολα τα turbo 6589t

http://www.gizchina.com/2013/06/23/top-30-hd-1-5-ghz-mt6589t-chinese-phones/

το jiayu g4 ειναι μακραν το μικροτερο οποτε αποτελει μονοδρομο για οσους δε θελουν μεγαλη συσκευη

και με τη μικρη μπαταρια γινεται ακομα μικροτερο.

 

παιζει και ενα konka κατω απο τις 5'' αλλα ειναι πανακριβο, φτωχο σε εξοπλισμο και μεγαλο σε μεγεθος.

οποτε παλι το jiayu g4 turbo παιζει ολομοναχο του με 133x65x8.2-10 mm

 

δυστυχως οι κατασκευαστες δε καταλαβαινουν οτι πολυς κοσμος δε θελει 5'' 5.5'' 6'' ΤΗΛΕΦΩΝΑ

οποτε ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειμαστε εδω κολλημενοι.

ο συνδιασμος μεγεθους τιμης χαρακτηριστικων και γιατι οχι ομορφιας ειναι hard to beat.

 

το tcl (alcatel) idol x

6589t, 2gb ram, 5'',1080p αλλα με ultra narrow bezels, και μικρο παχος λογω μικρης μη αποσπομενης μπαταριας ειναι η αλλη επιλογη σας για οσο το δυνατον μικροτερο μεγεθος.

140.4x67.5x7mm 120gr

αλλα με 16gb rom και no microsd...

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια οσων το εχουν παραλαβει σχετικα με το αν εχει καλη ληψη το gps

Ως κατοχος του g3 εχω φρικαρει με το gps που ειναι κακιστο και θελω να το δωσω για να παρω το g4 αν και εφοσον εχει καλυτερο gps. Απο τα πρωτα reviews που εχω δει εχει διορθωθει (λιγο; ) το θεμα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Lewa rom

http://static.lewatek.com/yun/Jiayu_G4_JB2/LeWa_Jiayu_G4_JB2_ROM_13.06.21_557e7.zip

 

Clockwork Recovery 5.5 (eng)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22663232/JIAYU_G4/JY-G4_CWM%2Bscatter.zip

 

SPFlashTool

http://4pda.ru/forum/dl/post/2955987/SPFlashTool+v3.1308.0.125.rar

 

Οδηγίες για το firmware: (google translate)

1. LewaOS έλαμψε μέσα από την ανάκαμψη της Clockwork 5.5 (ENG) , εάν αυτό δεν είναι rekoveri, ράβει μέσω SPFlashTool v.3.1308.0.125 .

2. Κατεβάστε το firmware εκρωσίσει LewaOS , αντιγράψτε το αρχείο στο ριζικό κατάλογο της κάρτας μνήμης.

3. Πηγαίνετε στο rekoveri (απενεργοποιήσετε το τηλέφωνό σας, τη μπαταρία μαζεύομαι, συνδέστε το καλώδιο USB και πατήστε το πλήκτρο "Volume +" + "Ενεργοποίηση" δεν έχει φορτωθεί rekoveri.

4. Επιλέξτε "εγκαταστήσετε το φερμουάρ από cdcard" (με το πλήκτρο "προσφορά")

5. Next "επιλέξτε zip από sdcard "

6. Επιλέξτε το αρχείο firmware και να συμφωνήσει για την εκτέλεση της λειτουργίας.

7. Μετά αναβοσβήνει αφήστε rekoveri στο κύριο μενού και επιλέξτε "σκουπίστε τα δεδομένα / επαναφορά στις εργοστασιακές"; συμφωνούν να εκτελέσει τη λειτουργία

8. Κάνετε επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας και να απολαύσετε LewaOS.

Μετά αναβοσβήνει συνιστούμε να απενεργοποιήσετε δεδομένων, δεδομένου ότι εξ ορισμού είναι ενεργοποιημένη

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

αντωνη θωρω πως ξεχνας το zopo c2 platinum..δνε ξερουμε παρα πολλα ακομη για το συγκεκριμενο ομως οι αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο ειναι μικρες οποτε ειναι ολα τεσταρισμενα...και για οσους πανε κατευθειαν να μου την πουν για τη μικροτερη μπαταρια θελω να πω οτι σιγουρα η αυτονομια ειναι μικροτερη απο την advance εκδοση αλλα εχει διαφορετικο χτησιμο και διαφορετικο κωδικα που οπως εχουν πει πολλα μελη εχει πολυ καλη αυτονομια...

η οθονη ειναι διαφορετικη βεβαια κατα 0,3 ιντσες και εχει καλυτερη αναλυση παρολο που καποιοι το θεωρουν πλεονασμο

το παχος του ειναι φυσικα στα 9 χιλιοστα το οποιο ειναι πιο λεπτο απο την αντβανς και λιγο πιο χοντρο απο την απλη...

 

αν το συγκρινουμε με τν απλη εκδοση εχει και περισσοτερη ρομ και καλυτερο επεξεργαστη..οποτε το θεωρω εναν μεγαλο ανταγωνιστη του απλου και οχι μονο g4

 

 

και ενα συγκριτικο βιντεο

 

 

 

 

φιλικα Γιωργος

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

με 2000 μπαταρια και διαστασεις κλασικου 5'' (143.3 x 70.2 x 8.5mm, 160γρ) οχι δε το ξεχνω, το θεωρω μη ανταγωνιστικο.

οπως ειδες παραπανω το idol x ειναι αισθητα μικροτερο.

το zoppo βραζει στο ιδιο καζανι με τα umi x2 turbo, iocean x7 turbo, σιγουρα μεγαλο σε μεγεθος.

το ποστ μου αναφεροταν σε κινητα με το μικροτερο δυνατο μεγεθος.

αν δε σε νοιαζει το μεγεθος οι επιλογες ειναι ΠΟΛΛΕΣ με πιο πληρη απ ολες το neo n003 το οποιο εχει το δικο του τοπικ.

 

εγω προσωπικα οταν βλεπω πλατος 70+, υψος 140+, λαμβανοντας υποψιν οτι βαζεις και μια silicon case τα θεωρω phablet και ας εχω μεγαλα δαχτυλα. οποτε το 65 του g4, 67.5 του idol x (για 5'') τα θεωρω το ανωτατο οριο για κινητο, αποψεις ειναι αυτες.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν διαβασες τι ειπα...η ZOPO εχει διαφορετικο <<χτησιμο>> και η μπαταρια της ειναι σαν να εχεις 2500αρα...τα γραμμαρια ειναι ιδια και την διαφορα των 3 χιλιοστων δεν τη νιωθεις και τοσο...οσο για το υψος ξεχνας οτι μιλαμε για μεγαλυτερη οθονη και αποφασισε επιτελους ποιο θα μου συκρινεις ..γιατι μου χτυπας την μπαταρια του advance αλλα βαζεις τις διαστασεις του απλου :lol::lol:

 

την επιδοση δεν την ειδες....

 

ξεχνας την αξιοπιστια τους ομως..η ZOPO μεσα σε 2 εβδομαδες το εβγαλε στην αγορα...

 

 

θα ηταν καλο θεωρω να μην κολλαμε σε ενα κινητο μονο και να κοιταμε εστω και αντικειμενικα και καποια αλλα κινητα...χωρις να θεωρουμε το g4 το σουπερ ντουπερ ουαου κινητο....θεωρω πως εχεις "καψουρευτει" με αυτο...:blink:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε εντελως οφτοπικ αλλα:

-με ιδια cpu gpu ram λειτουργικο επειδη ειναι zopo εχει καλυτερη αυτονομια? δε συμφωνω επειδη καπου καπως καποτε ακουστηκε κατι εκτος αν δω official τεστ αυτονομιας

-εχω πιασει jiayu g3 και newman n2 και πιστεψε με 65 vs 70mm ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ειδικα με θηκη

-τα υπολόιπα που ειπες απλα δε τα καταλαβα.

 

οπως ειπα το zopo το θεωρω μη ανταγωνιστικο, αν ηθελα τετοιο μεγεθος θα περνα umi x2 με μεγαλυτερη μπαταρια και f:2 φακο.

δε μου κανει κλικ απλα. η 2000 μπαταρια τη θεωρω μη αποδεκτη, προτιμω χοντρυτερο και 3000.-

και αν ηθελα πλατος 70mm θα πηγαινα χωρις δευτερη σκεψη στο neo n003

 

ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια, η 2000 μπαταρια ειναι απαγορευτικη και φυσικα και στο jiayu g4 θα προτιμησω τη 3000

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

αρα μη μου συκρινεις το παχος που σε βολευει με την μπαταρια που θες πολυ απλα:)

 

δεν ειναι επειδη ακουστηκε λογω αρκετων χρηστων εδωμεσα το λεω....

 

off topic..(g3 και εγω επιασα :O) αλλο 5 αλλο 3 :P:P

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει που εκανα αυτο που λες.

δε συγκρινω παχος, συγκρινω διαστασεις και κυριως πλατος οπως ειπα.

αν ηθελα παχος θα περνα χωρις δευτερη σκεψη tcl idol x με 7χλ παχος οπως προανεφερα και οχι ζοπο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

με 2000 μπαταρια και διαστασεις κλασικου 5'' (143.3 x 70.2 x 8.5mm, 160γρ) οχι δε το ξεχνω, το θεωρω μη ανταγωνιστικο.

οπως ειδες παραπανω το idol x ειναι αισθητα μικροτερο.

το zoppo βραζει στο ιδιο καζανι με τα umi x2 turbo, iocean x7 turbo, σιγουρα μεγαλο σε μεγεθος.

το ποστ μου αναφεροταν σε κινητα με το μικροτερο δυνατο μεγεθος.

αν δε σε νοιαζει το μεγεθος οι επιλογες ειναι ΠΟΛΛΕΣ με πιο πληρη απ ολες το neo n003 το οποιο εχει το δικο του τοπικ.

 

εγω προσωπικα οταν βλεπω πλατος 70+, υψος 140+, λαμβανοντας υποψιν οτι βαζεις και μια silicon case τα θεωρω phablet και ας εχω μεγαλα δαχτυλα. οποτε το 65 του g4, 67.5 του idol x (για 5'') τα θεωρω το ανωτατο οριο για κινητο, αποψεις ειναι αυτες.

 

 

μου συγκρινεις το zopo c2 platinum τη μια με την μπαταρια του τζι4 αντβανσ και ταυτοχρονα με το πλατος του απλου....

 

 

και ξαναλεω επιδοσεις δεν ειδες

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

πλατος g4 και g4 advanced εχουν το ιδιο 65χλ

zopo εχει 70 οσο καθε 5αρι

επιδοσεις να δω τι?

jiayu g4 με lewa rom ειναι ανετα απο τα πιο γρηγορα

12,500 το απλο και σχεδον 16,000 το 6589t

φυσικα με τη βοηθεια της 720p αναλυσης

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

πλακα μ κανεις....η εγω ειμαι τυφλος ή δεν ειναι ενημερωμενα

 

133 x 65 x 8.2mm

 

advance 133 x 65 x 10mm

 

 

το πλατος ειναι διαφορετικο...μαλλον μπερδευτηκες...ελεγα απο την αρχη για το παχος που ειναι διαφορετικο κατα 3 χιλιοαστα

 

 

 

 

και δεν εχουμε δει καποιο turbo στην αγορα νομιζω ετοιμο...εδω καλα καλα ο απλος χωρις Τ δεν εχει βγει με τα 2 gb Οποτε τι μου λες..

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

μα αφου το γραφεις!

133 x 65 x 8.2mm

advance 133 x 65 x 10mm

 

ΠΛΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ 65!

ΠΑΧΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΕ ΤΗ 3000 ΜΠΑΤΑΡΙΑ

 

benchmark εχουν μια χαρα διαρευσει και οπως ειπα βγαζει στα 16000 κοντα.

http://www.gizchina.com/2013/05/29/32gb-jiayu-g4-turbo-with-2gb-ram-scores-almost-16000-in-antutu/

 

δηλαδη σαφως πιο γρηγορο απο το zopo που βγαζει 14,500

 

τι επιδοσεις λοιπον μας λες?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

μα παχος σου ελεγα ολη την ωρα δες τα ποστ μου

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...