Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι κι εγω ενας απ'αυτους που κουραστηκε να περιμενει το G4....

Λεω να κινηθω αλλου.... Σκεφτομαι στα ιδια χρηματα περιπου για Cubot A890, Newman N2....

Τι λετε κι εσεις; Δεν θελω να ανεβω πανω απο τις 4,7 ιντσες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

akaloith k bbbb το ίδιο πράγμα λέτε, τσάμπα διαφωνείτε. Στο θέμα της ram παίζει ρόλο το πόσο δεσμέυει το λειτουργικό για την gpu. Το S4 είναι λογικό να δεσμεύει περισσότερη αφού έχει την ίδια gpu με περισσότερους πυρήνες. Επίσης αν η gpu δεν έχει καθόλου αυτόνομη μνήμη οπως η adreno 205 του φίλου παραπάνω, είναι αναγκαίο να δεσμεύσει ακόμα παραπάνω απο την μνήμη του συστήματος.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειχα ποτε θεμα με τα 970mb των 6589. αλλοι προβληματιστηκαν και αλλοι υποστηριξαν οτι στα επωνυμα λενε 1gb και δινουν 1000mb

εγω προσωπικα εγραψα οτι το βρισκω το πιο αστειο επιχειρημα και ειναι το μονο που δε με απασχολησε ποτε ειδικα αν μιλαμε για 30mb !!

 

μπορειτε επισης να σχολιασετε οτι αντι για 32gb rom δινει 27000mb.

αυτα ισχυουν παντου και οποιος νομιζει οτι ο κινεζος θα κλεψει 30mb για να χαμηλωσει τη τιμη ειναι επιοικως αστειο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το αντίθετο έγραψα akaloith.Τα κινέζικα λένε 1gb ram και έχουν διαθέσιμο 971mb και τα επώνυμα π.χ. note λένε 1gb και έχουν 800mb.Αν δε σου κάνει κόπο,διάβασε πάλι το αρχικό μου ποστ please.Οπως λέει και ο sofoklas τσάμπα διαφωνούμε,ενώ στην ουσία συμφωνούμε.Και δεν "κλέβει" ο κινέζος έτσι όπως το θέτεις αλλά ο "επώνυμος"..

akaloith k bbbb το ίδιο πράγμα λέτε, τσάμπα διαφωνείτε. Στο θέμα της ram παίζει ρόλο το πόσο δεσμέυει το λειτουργικό για την gpu. Το S4 είναι λογικό να δεσμεύει περισσότερη αφού έχει την ίδια gpu με περισσότερους πυρήνες. Επίσης αν η gpu δεν έχει καθόλου αυτόνομη μνήμη οπως η adreno 205 του φίλου παραπάνω, είναι αναγκαίο να δεσμεύσει ακόμα παραπάνω απο την μνήμη του συστήματος.

+1000

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ειδα το 970 και χωρις να πολυδιαβασω το ποστ λεω τωρα μας ξυνιζει και τα 30MB λιγοτερα του 1gb?

με τα ατελειωτα μηνυματα oftopic ειναι αδυνατο καποιος να διαβασει ενα προς ενα τα ποστ.

χαιρομαι λοιπον που συμφωνουμε και παρακαλω μην γεμιζουν ατελειωτες σελιδες με μηνυματα του στυλ

να παρω αυτο? να παρω το αλλο? βαρεθηκα να περιμενω το g4 κτλ κτλ. εχω βαρεθει να παιρνω ειδοποιησεις για νεα ποστ και να ειναι η γκρινια του καθενος. υπαρχουν δεκαδες τοπικ να ρωτησει ο καθενας για το κινητο που τον απασχολει

 

λεμε ακριβως το ιδιο πραγμα απλα πιαστηκα απο τη τελευταια σου φραση και παρανοησα τι γραφεις παραπανω. αλλα οπως εξηγησα μεσα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

με τα ατελειωτα μηνυματα oftopic ειναι αδυνατο καποιος να διαβασει ενα προς ενα τα ποστ.

χαιρομαι λοιπον που συμφωνουμε και παρακαλω μην γεμιζουν ατελειωτες σελιδες με μηνυματα του στυλ

να παρω αυτο? να παρω το αλλο? βαρεθηκα να περιμενω το g4 κτλ κτλ. εχω βαρεθει να παιρνω ειδοποιησεις για νεα ποστ και να ειναι η γκρινια του καθενος

Αντωνη δεν φταιει ο κοσμος που βγαινει συχνα off topic, ρωτωντας η σχολιαζοντας διαφορα ασχετα, η γκρινιαζοντας. Φταιει η Jiayu και κανεις αλλος, εχουμε γραψει ενα thread 75 σελιδων για το G4, εσυ το ξερεις καλυτερα αφου εσυ το ανοιξες και ακομα G4 δεν ειδαμε..

Φυσικο ειναι λοιπον να συζηταμε οτι ναναι αφου για το αντικειμενο του thread δεν εχουμε πια τι να συζητησουμε γιατι το εξαντλησαμε εξ ολοκληρου συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα.

Μη γκρινιαζεις λοιπον, δεν φταιει ο κοσμος.

Γνωμη μου ειναι εντελως φιλικα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

με τα ατελειωτα μηνυματα oftopic ειναι αδυνατο καποιος να διαβασει ενα προς ενα τα ποστ.

χαιρομαι λοιπον που συμφωνουμε και παρακαλω μην γεμιζουν ατελειωτες σελιδες με μηνυματα του στυλ

να παρω αυτο? να παρω το αλλο? βαρεθηκα να περιμενω το g4 κτλ κτλ. εχω βαρεθει να παιρνω ειδοποιησεις για νεα ποστ και να ειναι η γκρινια του καθενος. υπαρχουν δεκαδες τοπικ να ρωτησει ο καθενας για το κινητο που τον απασχολει

Ουτε εγω πιστευω οτι ειναι κακο να μικροσχολιαζουμε αλλα κινητα μιας και G4 δε βλεπουμε και ο κοσμος στρεφεται σε εναλλακτικες λυσεις. Αυτοι που εχουν παρακολουθησει απο την αρχη το topic αυτο εχουν σχηματισει πανω κατω καποιο προφιλ για τον καθενα και θα ηθελαν να ακουσουν τη γνωμη τους για το προς τα που σκεφτοντε να κινηθουν. Δεν ειναι και τοσο off topic. Αμα σπαγαμε θα χανομασταν. Τωρα αμα σε ενοχλουν οι ειδοποιησεις καντες πιο διακριτικες ή απενεργοποιησε τες.

Φιλικα και με ολο τον σεβασμο μαν. Εισαι ο πιο ενεργος και με τα αμεσα link σου μας κρατας ενημερους.

 

offtopic:

Ελα ρε Sofokla. Εισαι ακομα με το αγαπημενο u8800pro οπως κι εγω;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω κανει μικροσχολιασμο. αμα ομως σελιδες ολοκληρες ειναι γεματες oftopic καπου χανεται η μπαλα. anyway

ειμαστε μελη ενος φορουμ που εχει απειρα τοπικς για απειρες συσκευες

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

 

ο καθενας θα κανει καλυτερα τη δουλεια του αν απευθυνθει στο σωστο τοπικ.

 

και ειδικα οταν βλεπω οτι το κινητο υπαρχει σε στοκ τα offtopic μπορουν να περιοριστουν

 

http://forum.china-iphone.ru/download/file.php?id=82401&mode=view/A9qLaf5Otgw.jpg

 

για καποιο λογο δεν ανεβαζει συνημενο δε ξερω γιατι

το λινκ του φορουμ που εβαλα μαλλον θελει να ειστε μελη

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ;για στείλε ένα αξιόλογο site και πιθανότατα να είναι όντως η final version ...μήπως κάνω εγω τα πρώτα πειράματα με την αγορά αυτου κινητού!;)
Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο που υπαρχει σε στοκ δεν ειναι final version δυστυχως. Δεν υπαρχει final version απο την jiayu την ιδια. Μονο τυρακι στα διαφορα sites δινει η jiayu για να κραταει το hype

 

Δεν ξερω αν ειανι λογω firmware ή λογω ηλεκτρονικων αλλα κατι που δεν ειανι σε final version εγω δε θα το αγοραζα.

 

Δεν ειναι το θεμα ποιος θα κανει τον γενναιο να το αγορασει. Το κινητο υπερπροωθειται απο τα γνωστα sites ενω στην πραγματικοτητα ειναι engineer sample που δεν αναβουν τα κουμπια του, τα πλαινα δεν πατιουνται σωστα (θυμηθειτε τα πολυ πρωτα G4 που ηταν επισημα engineer samples , δεν αλλαξε τιποτα) ενω και το gps και wifi φαινεται να εχουν θεμα.

 

 

 

Το ειχα γραψει και στην πολλη αρχη του τοπικ, τα ιδια χαλια ειχαν συμβει και με το G3. Η τεραστια διαφορα ειναι οτι το G3 δεν ανακοινωθηκε 6 μηνες πριν την πραγματικη κυκλοφορια του, και καθυστερησε 2 μηνες και οχι 4. Και το g3 ομως , οταν κυκλοφορησε το πρωτο batch ειχε προβλημα και ξεκολαγε το τζαμι του touchscreen .

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

εγω στη φωτο που ανεβασα αν τη βλεπετε και σεις

βλεπω 60 κουτια jiayu g4 με ημερομηνια 30/5/13

το τι ειναι και τι οχι δεν το ξερω ουτε μπορω να υποθεσω και να ειμαι 100% σιγουρος.

σιγουρα δεν ειναι το 1 jiayu g4 που εδωσε στο pandawill

επισης με σιγουρια μπορω να πω οτι δεν ειναι η πρωτη φουρνια που κυκλοφορησε

ημερομηνια ειναι 30/5 επαναλαμβανω

 

οσο για τα softkeys ακομα και στο sample του pandawill λειτουργουσαν απλα δεν αναβαν

αυτο σε καποιους μπορει να αρεσει μιας που δινει clean look στο κινητο.

 

οσο για το gps εχω δει πολλαπλα βιντεο που το δειχνουν να λειτουργει μια χαρα ακομα και σε αυτα τα test μοντελα

 

δεν μπορω λοιπον να κανω γενικευσεις. οταν δεν ξερω 100% μπορω απλα να υποθετω

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

εγω στη φωτο που ανεβασα αν τη βλεπετε και σεις

βλεπω 50 κουτια jiayu g4 με ημερομηνια 30/5/13

το τι ειναι και τι οχι δεν το ξερω ουτε μπορω να υποθεσω και να ειμαι 100% σιγουρος.

σιγουρα δεν ειναι το 1 jiayu g4 που εδωσε στο pandawill

επισης με σιγουρια μπορω να πω οτι δεν ειναι η πρωτη φουρνια που κυκλοφορησε

ημερομηνια ειναι 30/5 επαναλαμβανω

 

Δεν τη βλέπουμε μάστορα... :(

 

@Tupac ναι ρε φίλε, το έχω ακόμα, αφού δέν καταλαβαίνει και δουλεύει ακόμα μετά απο τριψήφιο αριθμό φλασαρισμάτων.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/jiayu-g4-basic-smart-phone-mtk6589-quad-core-1g-ram-47-inch-hd-ips-retina-screen-android-41-13mp-camera-gyroscope-p71207.html

 

εφυγε το presell ανεβηκε η τιμη

η αυξηση της τιμης δικαιολογει απολυτα το θαψιμο που εφαγε η jiayu απο το pandawill

θα ηταν αναγκασμενο το pandawill να μπει μεσα με τη χαμηλη τιμη που ειχε προπωλησει

οποτε εβαλε ενα 15/8 και προφανως οσοι το ειχαν προπαραγγειλει ακυρωσαν τη παραγγελια τους

και αφου ακυρωθηκαν οι προπωλησεις ανεβαζει τη τιμη και ολα καλα

 

οσοι δε θελετε να περιμενετε οριστε φθηνοτατο και σε επιδοσεις ιδιο του g4

http://www.pandawill.com/jiayu-g3s-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p75476.html

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Με τοση "θολουρα" στο τοπιο, θα περασουν μηνες μεχρι να βρεθει "θαραλλεος", τουλαχιστον απο Ελλαδα.

Μονη ελπιδα μας απο εξω, αν και εκεινους τους βλεπω...χλιαρους.

Με τετοια αναξιοπιστια ουτε το G3S δεν εμπιστευομαι να αγορασω.

Γνωμη μου.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω στη φωτο που ανεβασα αν τη βλεπετε και σεις

βλεπω 60 κουτια jiayu g4 με ημερομηνια 30/5/13

το τι ειναι και τι οχι δεν το ξερω ουτε μπορω να υποθεσω και να ειμαι 100% σιγουρος.

σιγουρα δεν ειναι το 1 jiayu g4 που εδωσε στο pandawill

επισης με σιγουρια μπορω να πω οτι δεν ειναι η πρωτη φουρνια που κυκλοφορησε

ημερομηνια ειναι 30/5 επαναλαμβανω

 

οσο για τα softkeys ακομα και στο sample του pandawill λειτουργουσαν απλα δεν αναβαν

αυτο σε καποιους μπορει να αρεσει μιας που δινει clean look στο κινητο.

 

οσο για το gps εχω δει πολλαπλα βιντεο που το δειχνουν να λειτουργει μια χαρα ακομα και σε αυτα τα test μοντελα

 

δεν μπορω λοιπον να κανω γενικευσεις. οταν δεν ξερω 100% μπορω απλα να υποθετω

 

πως το ξερεις οτι δεν ειναι σαν τα πρωτα samples?

το οτι δεν αναβουν τα κουμπια δε νομιζω οτι πρεπει να το πλασαρουμε σαν πλεονεκτημα! καμια αλλαγη σε σχεση με τα αρχικα samples

 

επισης τα πλαινα κουμπια που πατιουνται δυσκολα? καμια βελτιωση παρολο που υπηρχαν παραπονα απο τα samples?

 

Φωτο απο firmware build εχουμε? απο τα πρωτα samples κι απο τα τωρινα μοντελα.

Για τα gps και wifi που εχουν μικροθεματα τι αποψη εχεις?

 

Εμενα μου φαινεται οτι απλα βαλανε το sample στην γραμμη παραγωγης για να εχουν κατι να δωσουν στον λαο που διψαει για G4. Στην πραγματικοτητα το τελικο μοντελο δεν εχει μπει στην παραγωγη. Οχι το advanced, το basic. Τοποθετω σοβαρη παραγωγη του basic τον ιουνιο και παραλλαβη ελλαδα τον Ιουλιο, και για το advanced αντιστοιχα αυγουστο και σεπτεμβρη.

 

Και δυστυχως δεν πεφτω εξω σε τετοιες προβλεψεις...

Link to comment
Share on other sites

δε βρισκομαι εδω ουτε για να υποθετω ουτε για να προβλεπω.

το αφηνω σε αλλους που εχουν το χαρισμα, εγω δε το εχω.

οποτε και δε μπαινω σε τετοιας φιλοσοφιας συζητηση.

να καθησω να κανω προβλεψη ημερομηνιας παραγωγης? για πιο λογο το βρισκω παντελως ανουσιο. οταν εχω καποιο νεο το βαζω, οταν δεν εχω σωπαινω.

 

τα νεα μου λοιπον ειναι

http://www.pandawill.com/jiayu-g4-basic-smart-phone-mtk6589-quad-core-1g-ram-47-inch-hd-ips-retina-screen-android-41-13mp-camera-gyroscope-p71207.html

http://www.pandawill.com/jiayu-g3s-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p75476.html

απο κει και περα αφηνω εσας να προβλεψετε και να καταγραψετε τη πορεια του.

 

το να καθησω να κραξω, γκρινιαξω, εξαγριωθω, προβλεψω για ενα αντικειμενο - κινητο 200 ευρω το βρισκω ανοητο

οποιος το θελει περιμενει και το παιρνει

οποιος δε το θελει βρισκει κατι αλλο

αντε γιατι παραααα πολυ το κουρασαμε

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μην προτρεψουμε καποιον να αγορασει και να χρυσοπληρωσει μοντελο παραγωγης με χαρακτηριστικα προ-παραγωγης.

 

εκει ειναι το θεμα μου εμενα.

 

 

Το κινητο ειναι καλο ΟΤΑΝ βγει, ακομα δεν μιλαμε καν για τελικο προιον.

 

 

PS.Αν στο g3s βαλουν 13αρα καμερα εφτιαξαν ενα G4

Link to comment
Share on other sites

και ξερεις αν πωληθει κανενα προπαραγωγης εγω θα βγαλω κερδος ωστε να εχω ωφελος να κανω κατι τετοιο

οταν εχω καποιο νεο το λεω, οταν δεν εχω σωπαινω.

τα νεα που ειχα τα εβαλα στα παραπανω ποστ. απο κει και περα δε μπορω τοσο δραμα για ενα κινητο 200 ευρω. εχω παρει 3 κινεζικα, και τα 3 με αφησαν απολυτα ευχαριστημενο για τα λεφτα τους. 200 ευρω κανει το ρημαδι

 

οταν σελιδες επι σελιδων ποσταρονταν λινκ απο πωλητες μαιμουδες δεν ειχε κανεις αντιρηση

τωρα ξαφνικα που ποσταρονται τουλαχιστον πραγματικοι πωλητες βγηκαμε οτι θελουμε να παραπλανησουμε το κοσμο στο να παρει test μοντελα

σε ενηλικες απευθυνομαι οχι σε παιδακια

 

προφανως δεν ανηκω στη κατηγορια ανθρωπων που θα παρει κατι με το που βγαινει ακομα και προβληματα να μην εχει

ετσι λειτουργω εγω ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του, δε θα τον παρω εγω απο το χερακι να του πω οχι τζιζ κακο

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το βράδυ πχ τα softkeys δεν φαίνονται καθόλου; Εμένα δεν μου αρέσει αυτό.Έχω μάθει με τον οπίσθιο φωτισμό των softkeys του Galaxy s.

Δεν έχουν led καθόλου από πίσω ή απλά έχουν και δεν είναι ενεργοποιημένο; Πχ μπορείς περνώνας στο κινητό μια custom ROM να το διορθώσεις αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

εδω μπορειτε να απολαυσετε το gps - wifi

 

δε μπορω τις γενικευσεις του στυλ ειδα ενα βιντεο που κατι εδειχνε οποτε ολα ετσι ειναι

 

εχουν κυκλοφορησει διαφορες σοδιες οσο πιο τελευταια τοσο καλυτερα. προφανως σε παλια σοδια μπορει να ειχε θεμα και με gps και με wifi και με πληκτρα και να μην ανοιγε καν και να κυκλοφορησε επιτηδες εντος jiayu για να γινει το στοιχειωδες software debuging

g4 εχουν βγει εδω και 1 μηνα τουλαχιστον. καλως η κακως καποια βγηκαν και σε βιντεο στο internet αποκαλυπτοντας παιδικες ασθενειες. φυσικα αυτες δε θα κυνηγουν τη συσκευη για παντα.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

να δειτε στο τελος που θα κυκλοφορησει παραλληλα με το UMI X2 TURBO

ετσι για να μου σπασουν τα νευρα και να μην ξερω τι να διαλεξω

*/*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...