Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος μου από το minideal το πήρε.

Είχε root, play και Ελληνικά.Όμως το root δεν δουλεύει 100% (βγάζει μήνυμα ότι λείπουν κάποια αρχεία του superuser) και ίσως αύριο το πάρω για σκάλισμα.

Δεν είναι μεταφρασμένη 100% η rom στα Ελληνικά.

Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω την Viberom V4 και να βάλω τα Ελληνικά με το morelocale2.

Φοβάμαι όμως μήπως αποτύχει η μετάφραση και ο φίλος θέλει οπωσδήποτε Ελληνικά και πως θα το ξαναγυρίσω;

Μάλλον θα ζητήσω από το minideal να μου στείλουν τη rom τους πρώτα.

 

Όποιο και αν ειναι το αποτελεσμα (μακαρι να ειναι θετικο:rolleyes:),περιμενουμε νεα σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.....ξε,ασα να σας πω....συγνωμη.. :-(

Οσοι θελουν να χαζεψουν το κ900 απο κοντα μπoρουν να πανε θηβων 227 το μαγαζι bazaar electric .....

Επισης με εζωσαν τα φιδια...

Η 32 gb ειναι γνησια εκδοση του τηλ;

Γιατι βλεπω παντου την 16......;

Τρεφω ελπιδες οτι η ιντερνασιοναλ εκδοση του κ900 με τις 16 γλωσσες ησως εχει κ ελληνικα κλειδωμενα...κ με μορ λοκαλ 2 τα βγαζει....

Edited by arkoydos007
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.γνησια ειναι απλως βγηκε πολυ αργοτερα οπως και τα χρωματα πορτοκαλι και μαυρο και ηταν και αρκετα πιο ακριβο

παντωσ παιδια η αλλαγη rom σε vibe εχει και αρκετα αρνητικα πχ καμερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.γνησια ειναι απλως βγηκε πολυ αργοτερα οπως και τα χρωματα πορτοκαλι και μαυρο και ηταν και αρκετα πιο ακριβο

παντωσ παιδια η αλλαγη rom σε vibe εχει και αρκετα αρνητικα πχ καμερα

 

Τι εννοείς;

Δεν λειτουργεί η κάμερα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδια,ενω πρεπει να ειναι μια πολυ καλη συσκευη,το θεμα υποστηριξης με προβληματιζει αρκετα...:wacko:

"Κοντός ψαλμος αλληλούια" που λενε.Σε λιγες μερες που θα το εχουμε στα χερια μας,θα εχουμε πιστευω μια πιο εμπεριστατωμένη αποψη.Παντως και για καποιον που δε πολυ-σκαλιζει γενικοτερα τις συσκευες (κι εγω συγκαταλεγομαι εδω),πιστευω οτι θα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

το πρωι σημερα μπηκα να δω τι γινεται και που ειναι το κιν. και στις 9 το πρωι ειδα οτι ελεγε "Handover to Airline" που σημαινει οτι παραδοθηκε στο αεροδρομιο!! τωρα επειδη ειμαστε Ελλαδα αντε να δουμε ποτε θα μου το στειλουν,ευελπιατω μεχρι το τελος της εβδομαδας να το εχω..αναγκαστικα υπομονη!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω viberom v4 χρησιμοποιω απο την πρωτη μερα κιολας! την custom του qubex.

o συγκεκριμενος μαλιστα αν διαβασετε και παρακατω στην εν λογο ρομ χρησιμοποιει ενα αλλο "build.prop" το οποιο ειναι ακριβως για την καλυτερη καμερα μιας και την ανεφερε καποιος!

 

να ρωτησω εγω....αυτο που λετε για international rom....υπαρχει ρομ που εχει δεκα-τοσες γλωσσες? και γιατι δεν ειναι ανεβασμενη αυτη πουθενα???!!!! υπαρχει οντως? την εχει καποιος? μηπως ειναι κανενα χακερικο που κανει κανενα συγκεκριμενο καταστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω viberom v4 χρησιμοποιω απο την πρωτη μερα κιολας! την custom του qubex.

o συγκεκριμενος μαλιστα αν διαβασετε και παρακατω στην εν λογο ρομ χρησιμοποιει ενα αλλο "build.prop" το οποιο ειναι ακριβως για την καλυτερη καμερα μιας και την ανεφερε καποιος!

 

να ρωτησω εγω....αυτο που λετε για international rom....υπαρχει ρομ που εχει δεκα-τοσες γλωσσες? και γιατι δεν ειναι ανεβασμενη αυτη πουθενα???!!!! υπαρχει οντως? την εχει καποιος? μηπως ειναι κανενα χακερικο που κανει κανενα συγκεκριμενο καταστημα?

 

Δοκίμασες να περάσεις τα Ελληνικά με το morelocale2;

Τα καταστήματα προσλαμβάνουν androidάδες devs να τους κάνουν τις roms rooted και multilingual - αλλοιώς δεν θα πουλήσουν.

Multilingual rom πάντως για το Κ900 δεν πρέπει να είναι ανεβασμένη πουθενά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις τα Ελληνικά με το morelocale2;

Τα καταστήματα προσλαμβάνουν androidάδες devs να τους κάνουν τις roms rooted και multilingual - αλλοιώς δεν θα πουλήσουν.

Multilingual rom πάντως για το Κ900 δεν πρέπει να είναι ανεβασμένη πουθενά.

 

ποσοι ειμαστε 15? αν βαλουμε απο ενα ευρω την παιρνουμε...ειναι out of stock ομως...

http://www.mobile-phones.cn/lenovo-k900-multi-language-include-more-languages-free-shipping-p-16572.html

Link to comment
Share on other sites

αντε να ερθει και σε εμενα παντως σημερα που ξαναρωτησα μου ειπανε πως εχει ολες τις γλωσες και google play store...

Αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

ποσοι ειμαστε 15? αν βαλουμε απο ενα ευρω την παιρνουμε...ειναι out of stock ομως...

http://www.mobile-phones.cn/lenovo-k900-multi-language-include-more-languages-free-shipping-p-16572.html

 

Είναι δυνατόν;

Software για κατέβασμα out of stock;

Απάτη είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Η oficial internasional ρομ που αναφερω ειναι η

Lenovo (row) k900 "rest of world"

K εχει 18 γλωσες εκτος απο ελληνικα αλλα εχει google playstore k apps ..!

Γιαυτο ελπιζω με morelocal2 k root οτι μπωρει να βγαλει κ τα ελληνικα..

Καλημερα σε ολους καλη δουλεια....!

Edited by arkoydos007
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις τα Ελληνικά με το morelocale2;

 

δεν το δοκιμασα γιατι δεν με πολυενδιαφερει να σου πω την αληθεια....

 

Η oficial internasional ρομ που αναφερω ειναι η

Lenovo (row) k900 "rest of world"

K εχει 18 γλωσες εκτος απο ελληνικα αλλα εχει google playstore k apps ..!

 

ελα ρε συ...δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια επισημη (που λεγετε row)

και οντως ψαχνοντας βγηκα ~ επισημη Multilanguage η K900_ROW_1_S_2_009_0101_130708 αλλα δεν ειναι viberom...ειναι σαν την παλια

 

υπαρχει ανεβασμενη και στο xda και υπαρχει και custom βασιζμενη σε row (!) στο needrom.com με root!!!!

good to know! thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα τα update εχω την row rom k900-row-1-s-2-009-0288-131227 ειναι η τελευταια official rom με 11 γλωσσες οχι ελληνικα.τα update

τα kανω OTA

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει καποιος που δεν το εχει αγορασει απο κινα η απο κινεζικο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που δεν το εχει αγορασει απο κινα η απο κινεζικο μαγαζι?

Εφόσον δεν κυκλοφορεί επίσημα εκτός κίνας...πως θα μπορούσε κανείς!? Πάντως ακόμα και τα μεγαλοστελέχη της Lenovo στην Ελλάδα, έχουν κινητό Lenovo από κίνα. Πόσο ελληνικοποιημένα είναι δεν το ξέρω, αλλά μπορώ να μάθω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

επισημα κυκλοφορει σιγουρα ινδια και μαλαισια με international rom

Και Ρωσία.... Γενικώς ξέρω ότι ήταν να έρθει επίσημα η Lenovo ευρώπη μέχρι τον αύγουστο, αλλά κάτι τους πιέζει και έχουν αρχίσει να δείχνουν/διαφημίζουν τα μοντέλα τους στο διαδίκτυο πιο νωρίς. Έτσι μέσα στις γιορτές παρουσιάστηκε το Vibe Z στο lenovo.com στο facebook και 2-3 ημέρες μετά και στο ελληνικό. Επίσης θέμα ανοίχτηκε και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα ακουσει και εγω για το 2014 οτι θα εφερνε τα τηλεφωνα ελλαδα.μακαρι για να εχουμε και υποστηριξη στισ συσκευεσες μας

:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μια ερωτηση για τους κατοχους εχει το lenovo power app?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολησει φυσικα αν πιανουνε τα χερια μας να αλλαξουμε την μνημη σε 32gb μονοι μας?

 

Δεν γίνεται αυτό που λες.

Θα ξεκολλήσεις πάνω από την πλακέτα το τσιπάκι των 16 για να βάλεις των 32 gb;

Κι αν το storage είναι στο ίδιο τσιπάκι με το partition του λειτουργικού πως θα ξαναπεράσεις λειτουργικό;

Ούτε να το σκέφτεσαι.

Φώτη (χρόνια σου πολλά κιόλας) αν θέλεις κάνε μου τη χάρη να δοκιμάσεις το morelocale2 αν δουλεύουν τα Ελληνικά και βγάλτο μετά.

Θα με υποχρεώσεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

) αν θέλεις κάνε μου τη χάρη να δοκιμάσεις το morelocale2 αν δουλεύουν τα Ελληνικά και βγάλτο μετά.

Θα με υποχρεώσεις.

 

χμ..........το δοκιμασα μολις.... μου αλλαξε καποια πραγματα αλλα οχι ολα...

ας πουμε ειναι στα εληνικα η ημερομηνια πανω στην μπαρα...

μερικες εφαρμογες ειναι full ελληνικα το playstore το facebook το chrome κλπ οτι ειχα κατεβασμενο

και μου αλλαξε και τα ονοματα σε εφαρμογες πχ το translate το κανε μεταφραση (επισης φουλ ελληνικο αν το ανοιξω)

αλλα ας πουμε το εικονηδειο του email της Lenovo το εκανε "μηνυματα ηλεκτρονικου ταχυδρομιου" ή το "messaging" το ονομασε "μηνυματα" αλλα οι εφαρμογες παραμενουν αγγλικες αν ανοιξεις (που νταξει αυτα τα κανει και ο nova πχ στα εικονηδεια...)

τα settings ακομα αγγλικα.....

κατι κανει!

 

εβαλα μερικα ενδεικτικα screenshot στο dropbox εκει που ειχα ανεβασει και την νυχτερινη ληψη αν θες να δεις

https://www.dropbox.com/sh/i9mer79jde6r1ik/A87mUIYU5g

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να μαθω ποτε θα στειλει το κουριερ το κινητο μου? απο την ημερω των Φωτων το κινητο ειναι εδω στο αεροδρομιο,εως και σημερα δεν μου εχει ερθει και δεν ξερω κιολας με πιο κουριερ θα μου το στειλουν.υπαρχει καμια λυση ωστε να μαθω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να μαθω ποτε θα στειλει το κουριερ το κινητο μου? απο την ημερω των Φωτων το κινητο ειναι εδω στο αεροδρομιο,εως και σημερα δεν μου εχει ερθει και δεν ξερω κιολας με πιο κουριερ θα μου το στειλουν.υπαρχει καμια λυση ωστε να μαθω?

 

με courier στο στειλανε?δωσε το tracking number να το δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...