Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ μετά από 2 μήνες στα Wp μάλλον θα δώσω το 1520 και θα επιστρέψω στο android.

Το βασικό μου πρόβλημα δεν είναι οι λίγες εφαρμογές στο store αλλά ότι οι περισσότερες βασικές είναι κακογραμμένες.

Σε κάθε εφαρμογή κάτι δεν δουλεύει σωστά και αυτό με κουράζει

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις ,

 

Έχει ακομα καιρό για να βελτιωθεί το Wp OS περιμένουμε την 8.1 αλλα στο store λόγο περιορισμών δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές όπως στο Android.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Οι περιορισμοί αυτοί για τους devs δεν υπάρχουν στα 8.1... Για αυτό τσέκαρε πχ στο WPCentral κάθε μέρα έχουμε νέες εφαρμογές και αυτό σίγουρα θα αυξηθεί με την επίσημη έλευση των 8.1...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις ,

 

Έχει ακομα καιρό για να βελτιωθεί το Wp OS περιμένουμε την 8.1 αλλα στο store λόγο περιορισμών δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές όπως στο Android.

Όταν είχα S4 mini πάλι της ίδιες εφαρμογές έτρεχα με αυτές που έχω τώρα στο 1520.

Θεωρώ όμως απαράδεχτο να μην μπορούν να φτιάξουν ένα σωστό Facebook messenger viber !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα S4 mini πάλι της ίδιες εφαρμογές έτρεχα με αυτές που έχω τώρα στο 1520.

Θεωρώ όμως απαράδεχτο να μην μπορούν να φτιάξουν ένα σωστό Facebook messenger viber !

 

Έχεις τα WP8.1 dev preview ή με WP8 είσαι?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα S4 mini πάλι της ίδιες εφαρμογές έτρεχα με αυτές που έχω τώρα στο 1520.

Θεωρώ όμως απαράδεχτο να μην μπορούν να φτιάξουν ένα σωστό Facebook messenger viber !

 

για αυτό φταίνε οι εταιρίες που τα βγάζουν και όχι το λειτουργικό

 

btw το fb messenger σε android μπορεί να έχει 1 feature παραπάνω αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι σε καλύτερη κατάσταση από την wp έκδοση . Όσο για τα notifications εμένα μου έρχονται κανονικότατα .

 

το Viber τα ίδια χάλια και την ίδια αναξιοπιστία έχει σε όλες τις πλατφόρμες

Link to comment
Share on other sites

Καλα κι εμενα στο tablet το messenger ειναι τραγικο...nexus 7 η συσκευη....Οσο για το viber απλα τραγικοτατο και απωρω με οσους το εχουν και τρελενονται..whatsapp μονο...!!!
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλα κι εμενα στο tablet το messenger ειναι τραγικο...nexus 7 η συσκευη....Οσο για το viber απλα τραγικοτατο και απωρω με οσους το εχουν και τρελενονται..whatsapp μονο...!!!

 

 

Εχει τηλεφωνο το whatsapp?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα WP8.1 dev preview ή με WP8 είσαι?

 

Και με τις 2 εκδόσεις τα ίδια χάλια, για να μην έχουμε και την δικαιολογία των Drivers ;)

 

για αυτό φταίνε οι εταιρίες που τα βγάζουν και όχι το λειτουργικό

 

btw το fb messenger σε android μπορεί να έχει 1 feature παραπάνω αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι σε καλύτερη κατάσταση από την wp έκδοση . Όσο για τα notifications εμένα μου έρχονται κανονικότατα .

 

το Viber τα ίδια χάλια και την ίδια αναξιοπιστία έχει σε όλες τις πλατφόρμες

Όταν είσαι Microsoft και θες να μπεις δυναμικά στον χώρο των κινητών φροντίζεις το λειτουργικό σου όπως και μερικά extra προγράμματα να δουλεύουν ρολόι , αν θες βέβαια να χτυπήσεις των ανταγωνισμό.

 

Και αν θες να μιλήσουμε καθαρά απο θέμα λογισμικού, έχω να σχολιάσω πως τα WP είναι σχετικά αργά !

Επειδή είχα 1320 1020 και 1520 ανάμεσα σε αυτά τα 3 κινητά δεν είδα καμία διαφορά στην ταχύτητα!

Δεν συζητώ για εφαρμογές που εκεί βλέπεις ΤΟ LAG !

 

Στο S4 ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και με τις 2 εκδόσεις τα ίδια χάλια, για να μην έχουμε και την δικαιολογία των Drivers ;)

 

Δεν είναι δικαιολογία, είναι γεγονός... Πάντως με το messenger είναι 50-50 η φάση... Άλλοι αναφέρουν καθυστερήσεις άλλοι όχι... Εγώ δεν έχω κανένα θέμα...

 

Το Viber τον παίρνει και αυτό αλλά όπως έχω παρατηρήσει είναι με τις μέρες του...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts. Εδώ μιλάμε για ότι έχει να κάνει με τις εφαρμογές και όχι με το λειτουργικό ή με συγκρίσεις άλλων λειτουργικών.

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

 

Αν θέλετε μπορεί να δημιουργηθεί ξεχωριστό θέμα στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς για το αν υπάρχει ή όχι lag στα windows phones.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές αποριες περί YouTube.Υπαρχει κάποιος τρόπος ή έστω κάποια εφαρμογή ώστε αντι να παταμε το μπρος και το πίσω,να μετακινούμε τη μπάρα;

 

Επίσης μου βγαζει μήνυμα όταν προσπαθώ να δω κάποιο βιντεο σε ζωντανή μετάδοση ότι δεν υποστηρίζεται απο την εφαρμογή(απο IE μπαίνω).Γι'αυτο γινεται τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές αποριες περί YouTube.Υπαρχει κάποιος τρόπος ή έστω κάποια εφαρμογή ώστε αντι να παταμε το μπρος και το πίσω,να μετακινούμε τη μπάρα;

 

Επίσης μου βγαζει μήνυμα όταν προσπαθώ να δω κάποιο βιντεο σε ζωντανή μετάδοση ότι δεν υποστηρίζεται απο την εφαρμογή(απο IE μπαίνω).Γι'αυτο γινεται τίποτα;

 

Κατέβασε το MyTube

 

Μακράν η καλύτερη εφαρμογή... δεν ξέρω τι διαφορές έχει με την free έκδοση αλλά πίστεψε με το 0,99 είναι ελάχιστο για αυτή την εφαρμογή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το skype αλλά δεν μου εμφανίζει τις επαφές μου (που έχω στο skype στον υπολογιστή).

Ξέρει κάποιος τί πρέπει να κάνω; (δεν έχω ακόμα τα 8,1)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το skype αλλά δεν μου εμφανίζει τις επαφές μου (που έχω στο skype στον υπολογιστή).

Ξέρει κάποιος τί πρέπει να κάνω; (δεν έχω ακόμα τα 8,1)

 

Πρέπει να προσέξεις αν το Skype account στον υπολογιστή είναι το ίδιο με αυτό στο Skype account του κινητού. Από προεπιλογή νομίζω, το Skype στο κινητό φορτώνει το account το κεντρικό του WP κινητού σου.

Κάνε κι ένα συγχρονισμό μέσω ιπντερνετ.

 

Επίσης τσέκαρε στο φιλτράρισμα των επαφών του κινητού, αν εμφανίζονται οι επαφές του Skype.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέξεις αν το Skype account στον υπολογιστή είναι το ίδιο με αυτό στο Skype account του κινητού. Από προεπιλογή νομίζω, το Skype στο κινητό φορτώνει το account το κεντρικό του WP κινητού σου.

Κάνε κι ένα συγχρονισμό μέσω ιπντερνετ.

 

Επίσης τσέκαρε στο φιλτράρισμα των επαφών του κινητού, αν εμφανίζονται οι επαφές του Skype.

 

Στο κινητό επιτρέπονται οι επαφές από skype.

Όταν έκανα εγκατάσταση μπήκα με το ms account. Δε μου ζήτησε κάτι άλλο (δεν χρησιμοποίησα τον ισχύοντα κωδικό skype). Μήπως εαν αλλάξω το email (βάλω αυτό που έχω στο skype του υπολογιστή) λυθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό επιτρέπονται οι επαφές από skype.

Όταν έκανα εγκατάσταση μπήκα με το ms account. Δε μου ζήτησε κάτι άλλο (δεν χρησιμοποίησα τον ισχύοντα κωδικό skype). Μήπως εαν αλλάξω το email (βάλω αυτό που έχω στο skype του υπολογιστή) λυθεί το πρόβλημα;

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα sign out από το skype και να κάνεις log in με τον λογαρισμό που έχεις στον υπολογιστή σου που λες. Πάτησε πάνω δεξιά για να μπεις στο προφιλ σου στο Skype και μετά στις τρείς τελείες κάτω δεξιά. Από εκέι επέλεξε sign out.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βίντεο λειτουργεί? Γιατί τα βίντεο μου τα αποθηκεύει στις φωτογραφίες έτσι είναι και σε εσάς?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα sign out από το skype και να κάνεις log in με τον λογαρισμό που έχεις στον υπολογιστή σου που λες. Πάτησε πάνω δεξιά για να μπεις στο προφιλ σου στο Skype και μετά στις τρείς τελείες κάτω δεξιά. Από εκέι επέλεξε sign out.

 

Αφού έκανα unlink accounts από το τηλέφωνο, έκανα κάνα-δυο φορές απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του skype και ως εκ θαύματος την τελευταία φορά με ρώτησε εάν εχω λογαρισμό skype και έκανα σύνδεση ms account με αυτόν. Και όλα καλά!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις βιντεο κλήσης με skype; αν ναι πως;;

 

Πρέπει να έχουν Skype,,και τα δυο τηλέφωνα σωστά;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις βιντεο κλήσης με skype; αν ναι πως;;

 

Πρέπει να έχουν Skype,,και τα δυο τηλέφωνα σωστά;

 

Ακριβώς! Πρέπει να έχουν και οι δύο συνομιλητές skype! Πρίν κάνεις την κλήση σού έχει επιλογή για βίντεο κλήση ή απλή κλήση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Πρέπει να έχουν και οι δύο συνομιλητές skype! Πρίν κάνεις την κλήση σού έχει επιλογή για βίντεο κλήση ή απλή κλήση.

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ το έκανα αλλα μου ζητεισε μονάδες οπότε το απεγκατάστησα

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...