Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα το region σε UK με γλώσσα UK και στο store έχω δει περισσότερες εφαρμογές και κυρίως πολλά reviews που σε βοηθάν να επιλέξεις καλύτερα. Ακόμα και κάποια live tiles όπως οι ειδήσεις της μσν δουλεύει άψογα. Και ρωτάω θα χάσω κάτι από το ελληνικό region ή μόνο τα ελληνικά?

Τι θέλεις να πεις; Ότι αλλάζοντας region το store εμπλουτίζεται; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θέλεις να πεις; Ότι αλλάζοντας region το store εμπλουτίζεται; :confused:

 

Μα, λογικό δεν είναι? Δεν είναι όλες οι εφαρμογές διαθέσιμες στο Ελληνικό. Για αυτό και λέγανε σε κάποια site, να βάζουμε το Αμερικάνικό αφού εκεί στοχεύουν αρχικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδήσεις MSN είναι στα ελληνικά;

Είναι στα αγγλικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θέλεις να πεις; Ότι αλλάζοντας region το store εμπλουτίζεται; :confused:

 

Ακριβώς. Έχει αρκετές επιπλέον. Το πιο σημαντικό για εμένα είναι τα reviews των εφαρμογών που είναι πολλά και έχεις καλύτερη εικόνα στο τι θα κατεβασεις. Έχεις και Cortana.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση οποιος μπορεί ή το έχει ανακαλύψει. Όταν πάω στο να δω χωρητικότητα τηλεφώνου μου βγάζει ένα φακελο other που δεν μπορώ να ανοίξω. Όταν χτυπάω πάνω μου λέει οτι δεν τον αναγνωρίζει και θα πρέπει να μπω στο PC για να το δω. Έχω το κινητό 7 ήμερες και ο φακελος είναι ήδη 250 Mb. Οποις ξέρει βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά από καιρο με region USA (λόγω Cortana) γύρισα για λίγο σε Ελλάδα και Ελληνικά και ειδα κάποια tiles εξαφανισμένα στην οθόνη μου οποτε άρον άρον ξαναγύρισα στο αμερικα!! Φαντάζομαι ότι ήταν εφαρμογές ή ενημερώσεις που δεν υπάρχουν στο <εδω> store.
Link to comment
Share on other sites

Είναι στα αγγλικά

 

 

 

 

Επειδή μόλις άλλαξα το τηλεφωνο σε region-language στα αγγλικά, όταν πήγα να ανοίξω την εφαρμογη msn με ρώτησε σε τι γλώσσα θέλω να εμφανίζεται, έβαλα ελληνικά και είναι κανονικά στα ελληνικά όπως πριν την αλλαγη

 

Σημ. Είμαι με 10αρια

 

Sent from mTalk

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το ccplayer και βλέπω στο κατάστημα ότι έχει 2 από τον ίδιο δημιουργό το ένα λέει ccplayer το οποιο είναι το δωρεάν και μέσα από την εφαρμογή ζητα 0.99 για να γίνει pro.Ενώ η άλλη λέγεται ccplayer pro και δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις αλλα θέλει κατευθείαν να την αγοράσεις και κοστίζει 1.99 πια από τις 2 να πάρω και γιατί αυτή η διαφορα στην τιμή?

Εκτος αν μου προτείνεται να αγοράσω κάποια αλλη εφαρμογή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το ccplayer και βλέπω στο κατάστημα ότι έχει 2 από τον ίδιο δημιουργό το ένα λέει ccplayer το οποιο είναι το δωρεάν και μέσα από την εφαρμογή ζητα 0.99 για να γίνει pro.Ενώ η άλλη λέγεται ccplayer pro και δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις αλλα θέλει κατευθείαν να την αγοράσεις και κοστίζει 1.99 πια από τις 2 να πάρω και γιατί αυτή η διαφορα στην τιμή?

Εκτος αν μου προτείνεται να αγοράσω κάποια αλλη εφαρμογή

 

Ναι να αγοράσεις το Best Player, είναι και από Έλληνα δημιουργό και είναι ότι καλύτερο κυκλοφοράει.

Εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376967

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι να αγοράσεις το Best Player, είναι και από Έλληνα δημιουργό και είναι ότι καλύτερο κυκλοφοράει.

Εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376967

Την ξέρω την εφαρμογή είναι όντως καλή αλλα έχει ελλείψεις σε σχέση με το ccplayer και από την στιγμή που έχουν τα ίδια λεφτά γιατί να μην πάρω την πιο πλήρες

 

πχ δεν παίζει ενσωματωμένους υπότιτλους σε mkv και σε mkv δεν μπορείς να αλλάξεις τον ήχo

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την εφαρμογή είναι όντως καλή αλλα έχει ελλείψεις σε σχέση με το ccplayer και από την στιγμή που έχουν τα ίδια λεφτά γιατί να μην πάρω την πιο πλήρες

 

πχ δεν παίζει ενσωματωμένους υπότιτλους σε mkv και σε mkv δεν μπορείς να αλλάξεις τον ήχo

 

Μπες στο νήμα που σου έστειλα και μίλησε με τον δημιουργό, ακούει τα πάντα από κριτικές και προσπαθεί συνέχεια με update να διορθώνει ότι ελλείψεις υπάρχουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

[/color]Μια ερώτηση οποιος μπορεί ή το έχει ανακαλύψει. Όταν πάω στο να δω χωρητικότητα τηλεφώνου μου βγάζει ένα φακελο other που δεν μπορώ να ανοίξω. Όταν χτυπάω πάνω μου λέει οτι δεν τον αναγνωρίζει και θα πρέπει να μπω στο PC για να το δω. Έχω το κινητό 7 ήμερες και ο φακελος είναι ήδη 250 Mb. Οποιος ξέρει βοήθεια.

 

Κάποιος να βοηθήσει εάν γνωρίζει?

Επίσης έχω αλλάξει region σε UK. Υπαρχει καμια περίπτωση να καταναλώνει παραπάνω μπαταρία?

Τελικά την Cortana την κατάργησα παρόλο τον αρχικό ενθουσιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση για whatsapp

Δεν βλέπω κατι καινούργιο! Αυτό με το αστέρι στα μηνύματα το έγραφε και στη προηγούμενη αναβάθμιση! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κατι καινούργιο! Αυτό με το αστέρι στα μηνύματα το έγραφε και στη προηγούμενη αναβάθμιση! :(

 

Και στις 3 προηγούμενες...

Link to comment
Share on other sites

με το 640 στα 8.1 βάζω στην οθόνη κλειδώματος φοτο από Bing.αλλάζει μόνο του κάθε μέρα η εχει κολλησει σε εμένα και το βάζω κάθε μέρα εγώ?
Link to comment
Share on other sites

με το 640 στα 8.1 βάζω στην οθόνη κλειδώματος φοτο από Bing.αλλάζει μόνο του κάθε μέρα η εχει κολλησει σε εμένα και το βάζω κάθε μέρα εγώ?

 

 

 

Και σε εμένα έχει κολλήσει... 930 με 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα, γνωριζει κανεις κατι για το παρακατω ?

αρκτα συχνα οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη lumia creative studio το τηλ κολλαει στη φορτωση και δεν ανταποκρινεται σε τιποτα

παρα μονο στην αφαιρεση μπαταριας.

στουςδυο μηνες που το χρησιμοποιω μου εχει συμβει πανω απο πεντε φορες .

εχω το λθμια 640χλ και προσθεσα οπως διαβασα απο το forum εδω μια καρτα 16 gb , η εφαρμογη τρεχει απο την καρτα και ειναι

επωνυμη και class 10.

επισης χρησιμοποιω ακουστικα απο ενα παλαιοτερο samsung και αρκετες φορες κατα την κληση μου βγαζει γδαρσιμο

ρευματος στον ηχο οχι βομβο , το παρατηρω περιστασιακα ομως οχ συνεχομενα .

εεχετε αντιμε τωπισει κατι αναλογο ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως με 640, άλλαζε μόνο του άνα μια ή δύο ημέρες!

Το ίδιο και σε μένα με 830! Άρα δεν έχει πρόβλημα. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Tapatalk είναι ίδιο όπως το άφησα τόσο καιρό. Ένα χάλι και μισό.

 

 

 

Στο total commander άλλαξε κάτι; δεν βρίσκω την σύνδεση smb!

 

Edit: Συνδέθηκα με ftp. Θα ορκιζόμουν όμως πως υπήρχε επιλογή smd.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτή η εφαρμογή δεν κατεβαίνει με τίποτα στο 830 μου, ενώ σε 925 κατεβαίνει νεράκι; :(

http://www.windowsphone.com/s?appid=a90bb37e-7508-442c-a51d-2c419b859880

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτή η εφαρμογή δεν κατεβαίνει με τίποτα στο 830 μου, ενώ σε 925 κατεβαίνει νεράκι; :(

http://www.windowsphone.com/s?appid=a90bb37e-7508-442c-a51d-2c419b859880

 

Είναι με το API των windows 10. Δεν τρέχει σε 8. Τσέκαρε μήπως έχει άλλη έκδοση για 8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...