Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι για να καταλάβω αν φταίνε κάποιες εφαρμογές που έχω ή αρχίζει να τα παίζει το κινητάκι μου.

Κάποιες εφαρμογές που έχω, κρασάρουν συνέχεια και με πετάνε έξω.

Το candy crush όταν τελέιώνουν οι ζωές μου και ο uc browser κάθε τόσο.

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές και κυρίως να κάνει αυτό που κάνει και σε μένα ή έχω θέμα με το κινητό και πάω για hard reset ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για να καταλάβω αν φταίνε κάποιες εφαρμογές που έχω ή αρχίζει να τα παίζει το κινητάκι μου.

Κάποιες εφαρμογές που έχω, κρασάρουν συνέχεια και με πετάνε έξω.

Το candy crush όταν τελέιώνουν οι ζωές μου και ο uc browser κάθε τόσο.

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές και κυρίως να κάνει αυτό που κάνει και σε μένα ή έχω θέμα με το κινητό και πάω για hard reset ;

 

Δεν ξέρω για το candy crush αλλα ο uc με πετάει και εμένα αλλά συνήθως όταν μπαίνω στο you tube.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι και πως ενεργοποιείται το διπλό τάπ που αναφέρετε κάποιοι εδώ μέσα για άνοιγμα της οθόνης; Αν έχω καταλάβει λάθος ζητω συγνώμη προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι και πως ενεργοποιείται το διπλό τάπ που αναφέρετε κάποιοι εδώ μέσα για άνοιγμα της οθόνης; Αν έχω καταλάβει λάθος ζητω συγνώμη προκαταβολικά.

 

Ρυθμίσεις, αφή, επανενεργοποίηση, on

Όταν η οθόνη είναι σβηστή, κάνεις διπλό tap και ενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για να καταλάβω αν φταίνε κάποιες εφαρμογές που έχω ή αρχίζει να τα παίζει το κινητάκι μου.

Κάποιες εφαρμογές που έχω, κρασάρουν συνέχεια και με πετάνε έξω.

Το candy crush όταν τελέιώνουν οι ζωές μου και ο uc browser κάθε τόσο.

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με τις συγκεκριμένες εφαρμογές και κυρίως να κάνει αυτό που κάνει και σε μένα ή έχω θέμα με το κινητό και πάω για hard reset ;

 

και στις 2 το ιδιο προβλημα.

εκτος αυτου το UC δεν μου κραταει πια τους κωδικους και επρεπε να κανω συνεχεια log-in για αυτο το γυρισα στον ΙΕ.

το δε candy crush οταν εφτασα στο level 80 κρασαρε μια και καλη και δεν ξανανοιγε και το εκανα καταργηση και το ξαναπερασα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γίνεται με τη Lumia camera; Έχω το 630 και την έχω εγκατεστημένη. Ήρθε και αντικατέστησε σε κάποια αναβάθμιση τη Nokia camera πριν μερικούς μήνες. Πως τώρα διαβάζω ότι χρειάζεται denim για να εγκατασταθεί; Εγω είμαι με cyan.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω avi από το τηλ?υπάρχει κάποια εφαρμογή?

 

Εδώ είσαι φίλε μου..... Τα σπάει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος να προβάλω στην τηλεόρασή μου αυτό που παίζει στην οθόνη του κινητού;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος να προβάλω στην τηλεόρασή μου αυτό που παίζει στην οθόνη του κινητού;

 

Ρυθμισεις/Προβολη της οθονης μου ..και αν το υποστηριζει η τηλεοραση σου θα σου την βγαλει εκει

 

Στην εφαρμογή phone insider στο domain/username τι βάζουμε;

 

Δεν ειναι ακομη ανοιχτη η εφαρμογη αυτη. Θα αντικαταστησει τον φλεβαρη την dev preview

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/Προβολη της οθονης μου ..και αν το υποστηριζει η τηλεοραση σου θα σου την βγαλει εκει

 

 

Ευχαριστώ.Αν έχω την τηλεόραση στο δύκτιο ε; Με το usb; Υπάρχει τρόπος;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή του dropbox ωραία αλλά υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συγχρονίζουμε αρχεία χωρίς να ανοίγουμε την εφαρμογή; Δηλαδή μέσα από την έκθεση πατώντας το κουμπί της κοινοποίησης να εμφανίζεται το dropbox και εκεί γιατί μου εμφανίζει τα πάντα εκτός από αυτό.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή του dropbox ωραία αλλά υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συγχρονίζουμε αρχεία χωρίς να ανοίγουμε την εφαρμογή; Δηλαδή μέσα από την έκθεση πατώντας το κουμπί της κοινοποίησης να εμφανίζεται το dropbox και εκεί γιατί μου εμφανίζει τα πάντα εκτός από αυτό.

 

Αυτό είναι θέμα εφαρμογής νομίζω θα προστεθεί σύντομα. Μπορείς όμως να κάνεις auto upload στις φωτό από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το βρήκα σα ρύθμιση αλλά δε με βολεύει, θέλω να στέλνω επιλεγμένα αρχεία. Κατά τα άλλα το OneDrive θα χρησιμοποιούσα αλλά επειδή είναι βλακοδως στημένο δε μπορώ, είναι αδιανόητο να μη σε αφήνει να αλλάξεις χρηστή. Οπότε επειδή για επαγγελματικούς λόγους λαπτοπ, σταθερός και κινητό έχουν διαφορετικά accounts δε μπορώ να έχω τα αρχεία μου αυτόματα συγχρονισμένα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

To mytube σας εμφανιζει σφαλμα στο update του?παταω να γινει και δε γινεται εμφανιζοντας εναν κωδικο σφαλματος: c101a7d1

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το βρήκα σα ρύθμιση αλλά δε με βολεύει, θέλω να στέλνω επιλεγμένα αρχεία. Κατά τα άλλα το OneDrive θα χρησιμοποιούσα αλλά επειδή είναι βλακοδως στημένο δε μπορώ, είναι αδιανόητο να μη σε αφήνει να αλλάξεις χρηστή. Οπότε επειδή για επαγγελματικούς λόγους λαπτοπ, σταθερός και κινητό έχουν διαφορετικά accounts δε μπορώ να έχω τα αρχεία μου αυτόματα συγχρονισμένα...

 

Το OneDrive σου επιτρεπει να βαλεις εταιρικο λογ/σμο. Αν δεν σου κανει βαλε το Pocket File Manager που τα εχει όλα σε μια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ρε παιδιά. Για την lumia camera μου ζητάει denim την οποία ήδη έχω. Καμία ιδέα;

Εδώ είσαι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5913600#post5913600

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Έχω το g3 κ σκέφτομαι να πάρω το 930 κυρίως γιατί βαρέθηκα τα android. Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ κυρίως ειναι viber, gmail, Skype, Dropbox, f2g της wind, gazzeta , m torrent και κάποιες άλλες όπως xe, YouTube, τραπεζικές εφαρμογές, διαφορά παιχνιδάκια όπως top11 κλπ.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Με τις push notifications στο viber k στο Gmail τι παίζει; Έρχονται σε πραγματικό χρόνο η πρέπει να μπαίνεις στις εφαρμογές να δεις αν έχεις μηνύματα? σχετική ηχητική ειδοποίηση υπάρχει;

2. Υπάρχουν οι παραπάνω εφαρμογές σε wp;

3. Μεταφορά ταινιών κλπ μέσω usb καλωδίου από υπολογιστή κ προβολή με υπότιτλους ειναι εφικτή;

4. Η μπαταρία του πως τα πάει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Έχω το g3 κ σκέφτομαι να πάρω το 930 κυρίως γιατί βαρέθηκα τα android. Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ κυρίως ειναι viber, gmail, Skype, Dropbox, f2g της wind, gazzeta , m torrent και κάποιες άλλες όπως xe, YouTube, τραπεζικές εφαρμογές, διαφορά παιχνιδάκια όπως top11 κλπ.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Με τις push notifications στο viber k στο Gmail τι παίζει; Έρχονται σε πραγματικό χρόνο η πρέπει να μπαίνεις στις εφαρμογές να δεις αν έχεις μηνύματα? σχετική ηχητική ειδοποίηση υπάρχει;

2. Υπάρχουν οι παραπάνω εφαρμογές σε wp;

3. Μεταφορά ταινιών κλπ μέσω usb καλωδίου από υπολογιστή κ προβολή με υπότιτλους ειναι εφικτή;

4. Η μπαταρία του πως τα πάει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

Μπορείς να δεις στο windows store αν έχει τις εφαρμογές που θες και σχόλια των χρηστών:

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store

 

H μπαταρία του 930 απ ο,τι λέγεται δεν είναι και το δυνατότερο σημείο της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Έχω το g3 κ σκέφτομαι να πάρω το 930 κυρίως γιατί βαρέθηκα τα android. Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ κυρίως ειναι viber, gmail, Skype, Dropbox, f2g της wind, gazzeta , m torrent και κάποιες άλλες όπως xe, YouTube, τραπεζικές εφαρμογές, διαφορά παιχνιδάκια όπως top11 κλπ.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Με τις push notifications στο viber k στο Gmail τι παίζει; Έρχονται σε πραγματικό χρόνο η πρέπει να μπαίνεις στις εφαρμογές να δεις αν έχεις μηνύματα? σχετική ηχητική ειδοποίηση υπάρχει;

2. Υπάρχουν οι παραπάνω εφαρμογές σε wp;

3. Μεταφορά ταινιών κλπ μέσω usb καλωδίου από υπολογιστή κ προβολή με υπότιτλους ειναι εφικτή;

4. Η μπαταρία του πως τα πάει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

Σχετικά με τις εφαρμογές: Υπάρχουν με ηχητική ειδοποίηση αλλά και σε πραγματικό χρόνο ενημέρωση με notification. Επίσης, αν εξαιρέσεις gazzeta, mtorrent και τραπεζικές (που δεν ξέρω αν υπάρχουν), με τις άλλες δεν θα έχεις πρόβλημα καθώς υπάρχουνε επίσημες ( εκτός YouTube που οι 3rd party είναι πολύ καλύτερες). Σχετικά με τη μπαταρία, είναι εξαιρετικά πλέον, μετά και την αναβάθμιση σε denim. Χαρακτηριστικά σου αναφέρω από τις 8 το πρωι location wifi και 3g ενεργοποιημένα, αρκετά τηλεφωνήματα (1.30 ωρα περίπου) και με ίντερνετ κάθε λίγο και λιγάκι, στο τέλος της ημέρας ειμαι 35-40%. Και το βράδυ δεν πέφτει παραπάνω από 2-3% στο 6ωρο. Βέβαια σε χρήση με βίντεο, internet explorer και κάμερα, πέφτει σχετικά γρηγορα για τα λέμε όλα. Ρίξε μια ματιά και στο φόρουμ του 930 να διαβάσεις τις εμπειρίες και άλλων.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια σας. Έχω εντυπωσιαστεί από τη συγκεκριμένη συσκευή κ σκέφτομαι το βήμα σε wp απλά τόσα χρόνια χρήστης android με κάνει να διστάζω.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως μάλλον δεν υπάρχει τρόπος εφαρμογές που έχω αγοράσει από το play store και είναι διαθέσιμες και σε windows phone να μην τις πληρώσω δυο φορές. Δεν είναι όμως κάπως παράξενο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...