Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα φαει πο**λο το κο**κινητο και δεν θα ξανασχοληθω με τα κο** windows.για να απρω ενα back up τις επαφες μου μου εχουνε σπασει τα νευρα.ο λογαριασμος μου στο κινιτο δεν συγχρονιζει.φτιαχνω νεο παταω συγχρονισμο στις επαφες μπαινω στο hotmail στο site επαφες δεν υπαρχουν.φτιαχνω csv αρχειο απτο excell παω να το κανω import στο outlook δεν το παιρνει.ελεος.για να παρω ενα κολοbackup να εχω φαει 2 μερες.πισω στο android.

 

κάτι κάνεις λάθος μαλλον

Link to comment
Share on other sites

θα φαει πο**λο το κο**κινητο και δεν θα ξανασχοληθω με τα κο** windows.για να απρω ενα back up τις επαφες μου μου εχουνε σπασει τα νευρα.ο λογαριασμος μου στο κινιτο δεν συγχρονιζει.φτιαχνω νεο παταω συγχρονισμο στις επαφες μπαινω στο hotmail στο site επαφες δεν υπαρχουν.φτιαχνω csv αρχειο απτο excell παω να το κανω import στο outlook δεν το παιρνει.ελεος.για να παρω ενα κολοbackup να εχω φαει 2 μερες.πισω στο android.

Φιλε μου σιγουρα καπου το χανεις, ηρεμησε και κανε μια προσπαθεια ακομα.

εμενα απο μεταβαση απο android στο 920 μου περασε τα παντα, επαφες ημερολογιο φωτος των επαφων, ενα πραγμα σαν PnP :)

ειναι απλο, μην ψαχνεις περιεργες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Τα android κινητά έχουν μία γραμμή εργαλείων (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) με την οποία μπορείς άμεσα με μια κίνηση να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς WI-FI, 3G, flight mode κτλ... χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στις ρυθμίσεις (γίνεται σύρωντας το το δάχτυλο σου στην κορυφή της οθόνης και προς τα κάτω). Υπάρχει τέτοια επιλογή στα WP8;;;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Τα android κινητά έχουν μία γραμμή εργαλείων (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) με την οποία μπορείς άμεσα με μια κίνηση να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς WI-FI, 3G, flight mode κτλ... χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στις ρυθμίσεις (γίνεται σύρωντας το το δάχτυλο σου στην κορυφή της οθόνης και προς τα κάτω). Υπάρχει τέτοια επιλογή στα WP8;;;

 

 

ναι πολλες

 

http://www.windowsphone.com/en-us/search?q=connectivity+tiles

Link to comment
Share on other sites

@ adok13

 

Δες αυτό

 

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/244657-attention-required-microsoft-account-dub-m-hotmail-com-outlook-error.html

 

Κάπου αναφέρουν ότι προκαλεί πρόβλημα το backup των SMS. Απενεργοποίησέ το, και δες αν δουλεύει (είναι στις Ρυθμίσεις, δεξιά, μηνύματα)

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

stewe τοχω απενεργοποιημενο ηδη.σευαχαριστω παντως.στο internet που το εψαξα το εχουν αντιμετωπισει κιαλλοι αυτο το προβλημα και η μονη λυση που δινουν επισημα απο τη microsoft ειναι hard reset και διμιουργια απο την αρχη παλι του λογαριαμου. Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε τα προβληματα ειναι ακομα αρκετα....αργα πολυ αργα παει η ms...οι αλλοι τρεχουν....

 

Δεν θα διαφωνήσω στο ότι ίσως πάει αργά ή ότι έχει πράγματα να βελτιωσει/προσθέσει αλλά το παραπάνω πρόβλημα απλα δεν είναι πρόβλημα. Δεν ξέρω πολλούς να το συνάντησαν. Ούτε εγω βέβαια. Μη τα φορτώνουμε όλα στην κακιά ms

Edited by navi55

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

την απαντηση που εδωσε ο φιλος,που πηγαινε το μυν.,στο προβλημα που ειχα την ειδες;

και αυτο που λες οτι δεν το συναντησαν πολλοι,θες να σου δωσω link να δεις ποσοι το εχουν συναντησει;

κανε ενα search στο google ''error 85010014''

Edited by mcde
adok13
Link to comment
Share on other sites

την απαντηση που εδωσε ο φιλος,που πηγαινε το μυν.,στο προβλημα που ειχα την ειδες;

και αυτο που λες οτι δεν το συναντησαν πολλοι,θες να σου δωσω link να δεις ποσοι το εχουν συναντησει;

κανε ενα search στο google ''error 85010014''

 

 

 

 

Ώρα

 

 

και ημερομηνία είναι οκ στο κινητό σου ;;καμια φορά δεν συγχρονίζει για αυτο το λόγο .

 

Εμένα πάντως τα έκανε όλα μόνο του

 

Επαφές κτλ .

 

Ότι έχει ελλείψεις το OS πάντως έχει

 

Αλλα για έναν απλό χρηστή όπως ειμαι εγώ είναι μια χαρά !!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ συνάντησα πρόβλημα στο συγχρονισμό πάντως.. όλα μια χαρά κύλισαν...

 

Κάτι που είχα ρωτήσει πριν 2-3 μέρες αλλά δεν βρήκα απάντηση... Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...

 

Όταν αποθηκεύω μια εικόνα στο skydrive μετά μου εμφανίζει έναν φάκελο στις εικόνες που λέγεται "Εικόνες που έχουν αποθηκευτεί στο SkyDrive"... Όταν όμως τις σβήνω αυτές από το τηλ σβήνονται και από το skydrive...

Πως μπορώ να στέλνω εικόνες στο skydrive χωρίς να μένουν πουθενά στο κινητό παρά μόνο στο skydrive? Δηλ να τις σβήνω από το κιν αλλά να τις βλέπω στο skydrive???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε όσοι προσπάθησαν να συγχρονίσουν για πρώτη φορά Google Contacts μετά απο μία ημερομηνία (δεν θυμάμαι τώρα πότε ακριβώς είναι περίπου χρόνος τωρα) έχουν και τα έχουν πρόβλημα επειδή δεν επιτρέπει πλέον η Google... Τέλος. Όσοι το κάναμε πριν από αυτή την ημερομηνία ούτε είχαμε, ούτε θα έχουμε πρόβλημα.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν/τροποποιήθηκαν posts! Υπενθυμίζω ότι απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί. Ηρεμήστε ορισμένοι. Μπορείτε να απαντάτε χωρίς να γίνεστε εριστικοί και αγενείς.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο παίρνω το lumia 520 για να συγχρονίσω google επαφές και ημερολόγιο πώς θα το κάνω; Σύμφωνα με την microsoft εύκολα με την προσθήκη λογαριασμού google http://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp8/people/set-up-or-delete-an-email-account σύμφωνα με άλλους δυσκολία Τί ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο παίρνω το lumia 520 για να συγχρονίσω google επαφές και ημερολόγιο πώς θα το κάνω; Σύμφωνα με την microsoft εύκολα με την προσθήκη λογαριασμού google http://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp8/people/set-up-or-delete-an-email-account σύμφωνα με άλλους δυσκολία Τί ισχύει;

 

κυκλοφορούν κάτι φήμες ωρες ωρες . Αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα μπορείς να συγχρονίσεις calendar και contacts μέσω outlook

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορούν κάτι φήμες ωρες ωρες . Αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα μπορείς να συγχρονίσεις calendar και contacts μέσω outlook

 

Με βολεύει η google γιατί χρησιμοποιώ και android tablet και κινητό. Το outlook δουλεύει ακριβώς τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν/τροποποιήθηκαν posts! Υπενθυμίζω ότι απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί. Ηρεμήστε ορισμένοι. Μπορείτε να απαντάτε χωρίς να γίνεστε εριστικοί και αγενείς.

 

 

 

 

Φταίει ο γραπτός ο λόγος,είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.:)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Με βολεύει η google γιατί χρησιμοποιώ και android tablet και κινητό. Το outlook δουλεύει ακριβώς τα ίδια;

 

 

yep , και γω εχω android ταμπλετα και εχω συγχρονισμενο στο caledar το Hotmail και στο lumia 620 εχω συγχρονισμένο στο calendar και outlook calendar και google calendar . Το ίδιο και με τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε μερικές φωτογραφίες κάτι ωραία εικονίδια για την εφαρμογή της αλληλογραφίας. Αυτό που έχω για το outlook δεν μου πολυαρέσει, γίνεται να το αλλάξεις;
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε όσοι προσπάθησαν να συγχρονίσουν για πρώτη φορά Google Contacts μετά απο μία ημερομηνία (δεν θυμάμαι τώρα πότε ακριβώς είναι περίπου χρόνος τωρα) έχουν και τα έχουν πρόβλημα επειδή δεν επιτρέπει πλέον η Google... Τέλος. Όσοι το κάναμε πριν από αυτή την ημερομηνία ούτε είχαμε, ούτε θα έχουμε πρόβλημα.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό... εγώ το κινητό το πήρα πριν 2 μήνες (το 920) και ο συγχρονισμός έγινε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τον Απρίλιο παιδιά! Έρχεται η 8.1 και ίσως όλα να γίνονται πιο απροβλημάτιστα! Το ελπίζω δηλαδή, γιατί θέλω κι εγώ Lumia! Ελπίζω ο συγχρονισμός με symbian να είναι πιο εύκολος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό... εγώ το κινητό το πήρα πριν 2 μήνες (το 920) και ο συγχρονισμός έγινε κανονικά...

 

 

Συγχρόνισες μόνο Google επαφές, ημερολόγιο και mail δεν "έδεσες" και με outlook ή hotmail που σημαίνει δεν μπορείς να τις επεξεργαστείς παρά μόνο απο το PC ή από κάποιο android tablet.

 

Μπορείς να δημιουργήσεις μια νέα επαφή απο το WP και να συγχρονιστεί με τον Google λογαριασμό σου; Νομίζω όχι. Αυτό εννοώ εγώ συγχρονισμό.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Συγχρόνισες μόνο Google επαφές, ημερολόγιο και mail δεν "έδεσες" και με outlook ή hotmail που σημαίνει δεν μπορείς να τις επεξεργαστείς παρά μόνο απο το PC ή από κάποιο android tablet.

 

Μπορείς να δημιουργήσεις μια νέα επαφή απο το WP και να συγχρονιστεί με τον Google λογαριασμό σου; Νομίζω όχι. Αυτό εννοώ εγώ συγχρονισμό.

Δεν κατάλαβα τι ακριβός εννοείς στην αρχή, αλλά όταν περνάω μια νέα επαφή μου βγάζει επιλογή που να συγχρονίσει, outlook ή google, επίσης όλες οι επαφές, όλα τα στοιχεία στο ημερολόγιο google τα εχω κανονικά και στις επαφές και στο ημερολόγιο (π.χ. γενέθλια, επετείους, ραντεβού)

πραγματικά δεν κατάλαβα τι εννοείς και τι είναι αυτό που δεν κάνει....

το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να συγχρονίσω τις επαφές (χειροκίνητα) με το outlook, αν και όλες είναι συγχρονισμένες, ακομα και όσες έβαλα μετά στο gmail....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...