Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες φορές δεν έρχονται καθόλου !

 

Δοκιμασες ενα soft reset?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

Αντιμετωπιζω και εγω προβλημα με whatsapp.

Εχω μπροστα μου Lumia 735 με Vodafone

και Lumia 535 με Wind.

Οταν ειναι κλειστη η εφαρμογη στο 535 ερχονται οι ειδοποιησεις,στο 735 μετα απο επανεγκατασταση ερχοντουσαν αλλα σταματησαν παλι.

Ιδιες ρυθμισεις ,soft reset,επανεγκατασταση....μηπως δεν φταιει η εφαρμογη αλλα το κινητο η το δικτυο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί πάω να ανοίξω το Onedrive και με πετάει έξω; Καμια ιδέα; Μου το έκανε και με άλλες εφαρμογές αλλά τις απεγκατεστησα και τις ξαναέβαλα και όλα κομπλέ. Με το Onedrive που δεν βγαίνει τι γίνεται; Edited by stavros_ch
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρησιμοποιώ το excel online στο OneDrive στον υπολογιστή & στο κινητό για να περνάω τιμολόγια. Ενώ στον υπολογιστή φαίνονται όλα,στο κινητό,στην εφαρμογή onedrive ή στον explorer,έχει σταματήσει στον Οκτώβριο. Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να βλέπω & τα πρόσφατα στο κινητό;

Ευχαριστώ!

 

μιπως εχεις κατεβασει τo αρχειο που θες στο κινητο σου και ανοιγει εκεινο και οχι αυτο που ειναι στο onedrive? δοκιμασε να το σβησεις απο την λιστα στο κινιτο και να βρεις τα αρχεια στο onedrive και να το ανοιξεις απο εκει...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει με πολλές εφαρμογές. To OneDrive είναι ένα παράδειγμα. Ίσως φταίει που χρησιμοποίησα backup από το Lumia 930;
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο αξιόλογο εορτολόγιο/ημερολόγιο για τα Windows ?

 

Το προεγκατεστημένο Calendar είναι εξαιρετικό αλλά δεν μπορεί (απ' οσο ξέρω) να δείξει τις ονομαστικές εορτές και τους εορτάζοντες από τις επαφές (δείχνει μόνο τα γενέθλια όσως έχω στο fb).

 

Το Εορτές δείχνει τους εορτάζοντες (ονομαστική εορτή) από τις επαφές, αλλά δεν δείχνει την τρέχουσα ημερομηνία στο tile ούτε τα γενέθλια.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να τα συνδυάζει όλα (ονομαστικές εορτές/γενέθλια/ημερολόγιο/υπενθυμίσεις) ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο αξιόλογο εορτολόγιο/ημερολόγιο για τα Windows ?

 

Το προεγκατεστημένο Calendar είναι εξαιρετικό αλλά δεν μπορεί (απ' οσο ξέρω) να δείξει τις ονομαστικές εορτές και τους εορτάζοντες από τις επαφές (δείχνει μόνο τα γενέθλια όσως έχω στο fb).

 

Το Εορτές δείχνει τους εορτάζοντες (ονομαστική εορτή) από τις επαφές, αλλά δεν δείχνει την τρέχουσα ημερομηνία στο tile ούτε τα γενέθλια.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να τα συνδυάζει όλα (ονομαστικές εορτές/γενέθλια/ημερολόγιο/υπενθυμίσεις) ?

 

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός για να προσθέσεις εορτολογιο στο ημερολόγιο. Εγώ ετσι το έχω και δουλεύει πολύ καλά. Δεν θυμάμαι σε ποιο thread το είχα διαβάσει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εφτιαξα για να βλεπετε τις προσφορες στα ελληνικα σουπερ μαρκετ "Market Deal" θα ειναι διαθεσιμη σε λιγες ωρες και για windows / windows phone 8.1 σε λιγες ωρες εκτος απο windows 10 που εμφανιστηκε αρχικα και ενα μικρο update στην εκδοση για windows 10 περισσοτερες πληροφοριες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428490

 

 

αν μπορειτε βαθμολογιστε μας με 5 αστερια να βγαινει πιο ευκολα στις αναζητησεις η εφαρμογη

οτι αλλο θελετε και οποια ιδεα εχετε μπορειτε να μου την πειτε στο παραπανω θεμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός για να προσθέσεις εορτολογιο στο ημερολόγιο. Εγώ ετσι το έχω και δουλεύει πολύ καλά. Δεν θυμάμαι σε ποιο thread το είχα διαβάσει.

 

Αυτό λές ?

 

http://www.colossusr.com/2012/05/blog-post.html

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό ακριβώς. Αλλά εγώ το έχω κάνει για το Hotmail. Το είχα διαβάσει εδώ στο forum κάπου.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Αλλά εγώ το έχω κάνει για το Hotmail. Το είχα διαβάσει εδώ στο forum κάπου.

 

Το έκανα για το Google Calendar και δουλεύει μια χαρά. Επειδή όμως το προεγκατεστημένο ημερολόγιο δείχενι μόνο μια υπενθύμιση στο live tile, εγκατέστησα το simple calendar και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο explorer σε ένα 640 ενός φίλου όταν πάει να μπει στο e class της σχολής του εμφανίζει " αναζήτηση εφαρμογής στο store " αν επιλέξει ναι, πρώτη στη λίστα εφαρμογών είναι το file downloader και όταν ανοίξει ζητάει έναν κωδικό σε URL και κάτι άλλο που δεν το θυμάμαι. Μπορεί να με βοηθήσει κάνεις; Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο explorer σε ένα 640 ενός φίλου όταν πάει να μπει στο e class της σχολής του εμφανίζει " αναζήτηση εφαρμογής στο store " αν επιλέξει ναι, πρώτη στη λίστα εφαρμογών είναι το file downloader και όταν ανοίξει ζητάει έναν κωδικό σε URL και κάτι άλλο που δεν το θυμάμαι. Μπορεί να με βοηθήσει κάνεις; Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Λογικά κάποιο μπέρδεμα του IE είναι και θα νομίζει ότι από το e-class κατεβαζεις αρχεία. Το ίδιο μου κάνει και όταν πάω στο youtube-mp3.org, μου εμφανίζει μήνυμα και με παραπέμπει σε εφαρμογές αντιστοίχου περιερχομένου.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποιο μπέρδεμα του IE είναι και θα νομίζει ότι από το e-class κατεβαζεις αρχεία. Το ίδιο μου κάνει και όταν πάω στο youtube-mp3.org, μου εμφανίζει μήνυμα και με παραπέμπει σε εφαρμογές αντιστοίχου περιερχομένου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . Γνωρίζεις πως μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μιπως εχεις κατεβασει τo αρχειο που θες στο κινητο σου και ανοιγει εκεινο και οχι αυτο που ειναι στο onedrive? δοκιμασε να το σβησεις απο την λιστα στο κινιτο και να βρεις τα αρχεια στο onedrive και να το ανοιξεις απο εκει...

 

Έκανα επαναφορά στο office στο κινητό & τώρα είναι όλα εντάξει. Φοβήθηκα λίγο μη χάσω αρχεία αλλά οκ!

Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . Γνωρίζεις πως μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα;

 

Πατώντας όχι στον IE δεν λύνεται το πρόβλημα? Δυστυχώς δεν θυμάμαι αν υπάρχει επιλογή απομνημόνευσης της επιλογής.

 

Και μία ερώτηση: Κατέβασα το Runtastic Pro τις 2/1 με έκδοση 3.2.0 και τώρα βλέπω στο Store ότι έχει βγεί ενημέρωση από τις 4/1 με την ίδια ακριβώς έκδοση, αλλά ενημέρωση δεν υπάρχει. Μήπως βγήκε κάτι για τα Windows 10 όπως γίνεται με το Facebook Beta?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Αλλά εγώ το έχω κάνει για το Hotmail. Το είχα διαβάσει εδώ στο forum κάπου.
τη διαδικασια αυτη τη κανουμε μεσω του pc? εκει που λεει Διεύθυνση URL ημερολογίου και ονομα τι βαζουμε? Edited by giorgos365
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ξέρεις κανείς πως μπορούμε να διαγράψουμε κάποια επαφή απο την sim του κινητου καθώς δεν βρήκα κάποια τέτοια επιλογή :help:
Link to comment
Share on other sites

τη διαδικασια αυτη τη κανουμε μεσω του pc? εκει που λεει Διεύθυνση URL ημερολογίου και ονομα τι βαζουμε?

 

Δεν θυμάμαι που είναι αυτό που λες. Εγώ το είχα κάνει πριν ένα χρόνο και πλέον δεν το πειράζω καθόλου αφού ανανεώνονται οι γιορτές από μόνες τους. Ακολούθησες τις οδηγίες από το Link του φίλου παραπάνω?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που είναι αυτό που λες. Εγώ το είχα κάνει πριν ένα χρόνο και πλέον δεν το πειράζω καθόλου αφού ανανεώνονται οι γιορτές από μόνες τους. Ακολούθησες τις οδηγίες από το Link του φίλου παραπάνω?
Ναι αλλα δεν ξερω τι να βαλω στη διευθυνση και στο ονομα ημερολογιου
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ξερω τι να βαλω στη διευθυνση και στο ονομα ημερολογιου

 

Το κοίταξα τώρα, και εγώ βάζω την επιλογή "εισαγωγή σε υπάρχων ημερόλογιο" οπότε και δεν μου βγάζει όνομα και διεύθυνση. Εάν βάζεις "εισαγωγή σε νέο ημερόλογιο" τότε σου ζητάει όνομα και διεύθυνση. Ουσιαστικά φτιάχνεις ένα νέο ημερολόγιο με την τελευταία επιλογή.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το instagram beta στα Windows phone λειτουργεί σωστά; Δεν είχα ποτέ και δεν ξέρω. Απλά το είδα σε μια φίλη με 640 και μου άρεσε έτσι όπως το είδα! Τι ακριβώς κάνεις; Μου θύμιζε κατι από Facebook γεμάτο με εικόνες και βίντεο όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για να βλέπεις τις γιορτές στο ημερολογίο είναι το Chronos Calendar + που έχει ενσωματωμένα γιορτές αργίες και άλλα.

 

http://s14.postimg.org/ilryrv0ot/wp_ss_20160109_0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα τώρα, και εγώ βάζω την επιλογή "εισαγωγή σε υπάρχων ημερόλογιο" οπότε και δεν μου βγάζει όνομα και διεύθυνση. Εάν βάζεις "εισαγωγή σε νέο ημερόλογιο" τότε σου ζητάει όνομα και διεύθυνση. Ουσιαστικά φτιάχνεις ένα νέο ημερολόγιο με την τελευταία επιλογή.
ναι ετσι ειναι το βρηκα,,Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καλύτερη λύση για να βλέπεις τις γιορτές στο ημερολογίο είναι το Chronos Calendar + που έχει ενσωματωμένα γιορτές αργίες και άλλα.

 

http://s14.postimg.org/ilryrv0ot/wp_ss_20160109_0001.jpg

Εχει και εορτολογια..το Chronos Calendar ειναι στα Ελληνικα??? δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...