Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oμαδική αποστολή επαφών με bluetooth Πως γίνεται ή με εφαρμογή; Απο 625 θέλω σε 2680

 

Νομίζω με την εφαρμογή της Nokia "μεταφορά δεδομένων"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω με την εφαρμογή της Nokia "μεταφορά δεδομένων"

 

 

 

Νομίζω ότι ισχύει προς το Lumia, εγώ θέλω από το Lumia.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ισχύει προς το Lumia, εγώ θέλω από το Lumia.

 

Νομίζω πως είναι και προς τις δυο κατευθύνσεις.

Το 2680 δεν έχει αντίστοιχη εφαρμογή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά δεν είναι συμβατή με Windows phone. Το προσπάθησα και αυτό. Μέσο Nokia suite με import από outlook τα κάνει κινεζικά και χάλια τα τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το viber θα πάρει κανά update να πάιξει στα 8.1 ή να το ξεγράψουμε; Ούτε ειδοποιήσεις έρχονται ούτε στο notification center υπάρχει.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το viber θα πάρει κανά update να πάιξει στα 8.1 ή να το ξεγράψουμε; Ούτε ειδοποιήσεις έρχονται ούτε στο notification center υπάρχει.

 

Δοκίμασες να γραφτείς για την beta έκδοσή του μήπως και είναι δουλεύει καλύτερα;

 

Το viber μέσω της σελίδας του στο facebook ζητάει beta testers για να βελτιώσει την εφαρμογή της για τα WP! Αν το χρησιμοποιούσα περισσότερο θα έκανα μια εγγραφή... Βέβαια λίγο ανορθόδοξο να έχουν βγάλει τόσα updates στην επίσημη εφαρμογή και θυμήθηκαν τώρα να ψάξουν για beta testers. Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως αν είναι να υπάρξει βελτίωση στην εφαρμογή!

 

" We’re looking for individuals who want to help improve Viber for Windows Phone! We will be releasing a beta version very soon to those who volunteer to participate.

 

You’re interested? Great! All you need is:

1. A strong desire to improve Viber for WP8

2. A keen eye for detail, time to dedicate to bug reporting and completing a short feedback survey

3. And, of course, a device running WP8

 

To register, click on this link: http://bit.ly/1rCz9uj

 

Once you have registered, you’ll receive a confirmation e-mail with further instructions."

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τι να δουλεύει καλύτερα που εδώ και μέρες δεν έρχεται καμία ειδοποίηση. Τι επανεγκαταστάσεις τι reset.

Whatsup και ξερό ψωμί πλέον μόνο.

 

Άσε που οι θέσεις για beta testers έκλεισαν...

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που μπορουμε να βαλουμε φωτο και να χουμε προσβαση μονο εμεις;;με καποιο κωδικο ή τπτ τετοιο;;

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/photo-lock-free/c5368956-27de-4046-9294-5b2ccd1efe4b Εγώ έχω την pro δεν ξέρω τη διαφορές έχουν απλά την είχαν free για μια μέρα και την είχα κατεβάσει.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για καταγραφή κλήσης στα 8.1;
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο onedrive αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο τρόπο να τις επιλέξω όλες.κάποια βοήθεια?

 

στο κάτω μέρος της οθόνης στις φωτογραφίες έχει επιλογή να τικάρεις τις φωτογραφίες που θές και να τις ανεβάσεις στο onedrive

Link to comment
Share on other sites

προς αποφυγή παρεξηγήσεως.ανοίγω την εφαρμογή onedrive,κάτω αριστερά έχει + το πατάω και με πηγαίνει στα άλμπουμ μου και απο εκεί με αφήνει να επιλέξω μόνο μια φώτο τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

προς αποφυγή παρεξηγήσεως.ανοίγω την εφαρμογή onedrive,κάτω αριστερά έχει + το πατάω και με πηγαίνει στα άλμπουμ μου και απο εκεί με αφήνει να επιλέξω μόνο μια φώτο τη φορά.

 

δεν χρειάζεται να είσαι μέσα στο onedrive για να ανεβάσεις φωτογραφίες εκεί . Το onedrive είναι ενσωματωμένο σε κάθε γωνία του τηλεφώνου . Πήγαινε στις φωτογραφίες και πάτα τις τρείς κουκίδες κάτω δεξιά

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να είσαι μέσα στο onedrive για να ανεβάσεις φωτογραφίες εκεί . Το onedrive είναι ενσωματωμένο σε κάθε γωνία του τηλεφώνου . Πήγαινε στις φωτογραφίες και πάτα τις τρείς κουκίδες κάτω δεξιά

 

αν το κάνω έτσι μου λέει skydrive και όχι onedrive.ναι το ξέρω οτι είναι το ίδιο αλλά δεν ανεβαίνουν οι φώτο στην εφαρμογή του onedrive.απλά μου έχει δημιουργήσει δύο νέους φακέλλους,ο ένας με το όνομα άλμπουμ κάμερας από skydrive και αποθηκευμένες εικόνες από skydrive.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα έχει ξαναειπωθεί και ζητώ συγγνώμη προκατοβολικά, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό που τόσες εφαρμογές στο windows store δεν είναι διαθέσιμες για την χώρα μας. Για ποιό λόγο γίνεται αυτό? Γίνεται κάτι αντίστοιχο στα Appstore και στο Google Play?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον ο developer πρέπει να διαθέσει στη Microsoft περισσότερα χρήματα για να κάνει την εφαρμογή στο store προσβάσιμη σε περισσότερες χώρες. Υποθέτω.

Αυτό εμάς δε μας στερεί το δικαίωμα να αλλάζουμε χώρα στις ρυθμίσεις, και να βάζουμε ό,τι θέλουμε. Αλλά είναι σπάσιμο ομολογουμένως.

 

Συν ότι πρέπει να ψάχνεις σε stores πολλών χωρών ώστε να βρίσκεις κάτι που θες κι αυτό πάλι από τύχη...

 

Γενικά, ο internet explorer είναι φίλος σας για τις παγκόσμιες αναζητήσεις σας στο windowsphone store.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνω έτσι μου λέει skydrive και όχι onedrive.ναι το ξέρω οτι είναι το ίδιο αλλά δεν ανεβαίνουν οι φώτο στην εφαρμογή του onedrive.

 

Μόλις το δοκίμασα και μια χαρά οι φωτογραφίες , που τις κάνεις upload όπως σου πρότεινε ο φίλος παραπάνω, ανεβαίνουν στο onedrive και στο app του onedrive.

Θα τις βρίσκεις στο φάκελο "Στοιχεία που έχουν αποσταλεί από το κινητό" του Onedrive και του app του Onedrive, o οποίος φάκελος εμφανίζεται μέχρι και στο photo hub!

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του tapatalk δεν βρίσκω πως στέλνεις πμ σε κάποιον ,ξέρει κανεις ;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα έχει ξαναειπωθεί και ζητώ συγγνώμη προκατοβολικά, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό που τόσες εφαρμογές στο windows store δεν είναι διαθέσιμες για την χώρα μας. Για ποιό λόγο γίνεται αυτό? Γίνεται κάτι αντίστοιχο στα Appstore και στο Google Play?

 

είμαστε μικρή αγορά

 

αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι και πολλές οι εφαρμογές που είναι region locked για Ελλάδα. Εγώ εχω βρεί 5-6 μόνο που χρησιμοποιούν υπηρεσίες που δεν είναι διαθέσιμες εδώ και είναι λογικό να μην μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον ο developer πρέπει να διαθέσει στη Microsoft περισσότερα χρήματα για να κάνει την εφαρμογή στο store προσβάσιμη σε περισσότερες χώρες. Υποθέτω.

Αυτό εμάς δε μας στερεί το δικαίωμα να αλλάζουμε χώρα στις ρυθμίσεις, και να βάζουμε ό,τι θέλουμε. Αλλά είναι σπάσιμο ομολογουμένως.

 

Συν ότι πρέπει να ψάχνεις σε stores πολλών χωρών ώστε να βρίσκεις κάτι που θες κι αυτό πάλι από τύχη...

 

Γενικά, ο internet explorer είναι φίλος σας για τις παγκόσμιες αναζητήσεις σας στο windowsphone store.

 

Thanks for the tip! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε μήπως κάποια εφαρμογή για καταγραφή (ηχογράφηση) κλήσης;
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις χτες τσιμπησα το 1020,απλα στο viber δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις με αποτελεσμα οταν καποιος παει να με καλεσει απο αυτο ή μου στειλει μηνυμα, να πρεπει να ανοιξω το κινητο και να δω την ειδοποιηση στο live tile. Υπαρχει τροπος αυτο να εμφανιζεται; ή απλα περιμενω update? Συν του οτι χανεται κ η κληση και μου την εμφανιζει ως αναπαντητη απλα.

 

Δεν τρεχω της wp 8.1 περιμενω το επισημο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...