Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ενας έμπορος δεν μπορεί να κάνει κουμάντο στις παραγγελίες του και μένει με εμπόρευμα αδιάθετο δεν με απασχολεί.

Το "λάθος" το ανακάλυψαν μέσα σε λίγα λεπτά. Χαλαρός είμαι ...χαζός δεν είμαι ..

Όταν κάνεις κι εσύ το επάγγελμα του εμπόρου, σε τέτοιο επίπεδο, θα καταλάβεις. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα και μην κατακρίνουμε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποις μπορει να μου δωσει καποιο λινκ να κατεβασωκαμια καλη ελληνικη ρομ

εχω την ρομ του του ΜΙNI DIEAL root

Link to comment
Share on other sites

Καποις μπορει να μου δωσει καποιο λινκ να κατεβασω καμια καλη ελληνικη ρομ

εχω την ρομ του του ΜΙNI DIEAL root

Η ρομ του minideal είναι η καλύτερη ρομ με ελληνικά, τι πρόβλημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις κι εσύ το επάγγελμα του εμπόρου, σε τέτοιο επίπεδο, θα καταλάβεις. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα και μην κατακρίνουμε έτσι.

 

Μίλησα συγκεκριμένα για συμπεριφορά πωλητή που αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο μαγαζί. Θεωρώ ότι ήταν κόλπο για να ξεστοκάρουν .

Επειδή δεν θα γίνω έμπορος αλλά συναλλάσομαι με πολλούς μπορώ και διακρίνω πρακτικές. Και τις πρακτικές συγκεκριμένων εμπόρων που σε αντιμετωπίζουν σαν χαζοκουταβο δεν τις γουστάρω καθόλου .

Αυτό ήθελα να επισημάνω ,τίποτα άλλο. Γενικότητες και άλλα , είναι να΄χαμε να λέγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Καποις μπορει να μου δωσει καποιο λινκ να κατεβασωκαμια καλη ελληνικη ρομ

εχω την ρομ του του ΜΙNI DIEAL root

 

Πέρνα την life rom και την ελληνική αναβάθμιση από εδώ

Η καλύτερη μετάφραση που υπάρχει μεχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

για το gps έχετε πειράξει κάτι ; (ρομ από minideal) έκανα gps.conf , πέρασα ρυθμίσεις (και από το ρώσικο και σκέτες με το ελληνικό) , μπήκα στο ygps , έκανα clear agps (και διάφορα άλλα) δεν θέλει να δει με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την life rom και την ελληνική αναβάθμιση από εδώ

Η καλύτερη μετάφραση που υπάρχει μεχρι στιγμής

 

 

η life rom που ειναι ??????

μονο το ελληνικο update βλεπω

Link to comment
Share on other sites

http://lenovo-forums.ru/files/file/90-life-lenovo-ideaphone-p770-custom-rom/

Πρέπει να κάνεις λογαριασμό για να την κατεβάσεις

η life rom που ειναι ??????

μονο το ελληνικο update βλεπω

Link to comment
Share on other sites

http://lenovo-forums.ru/files/file/90-life-lenovo-ideaphone-p770-custom-rom/

Πρέπει να κάνεις λογαριασμό για να την κατεβάσεις

 

ευχαριστω κατεβαζω και δοκιμαζω ...........:lol::lol:

Edited by navi55
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το κινητό καμία εβδομάδα και ειναι πραγματικά εξαιρετικό.

Αγοράστηκε απο φίλο μιας βδομάδας με την ρόμ τις mini deal και πραγματικά αν η οθόνη του ήταν λίγο πιο μεγάλης ανάλυσης(συνηθησμενος απο το nexus)

Θα ήταν πραγματικά το τέλειο.

Καλα για την μπαταρία δεν το συζητάμε.μου εχει βγάλει 7ωρες οθόνη με φωτεινοτητα στο 80% 3 μέρες φάουλ χρήσης.

Η μόνες παρατηρήσεις-απορίες που έχω είναι ότι μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει το μενου τις μπαταριας:worry:-ότι για κάποιο λόγο δεν μπορεί να μου εμφανίσει live wallpaper:confused:-και οτι για κάποιο λόγο χάνει απο την επιφάνεια 2widget μόνο όταν το κάνω restart.

To δουλεύω με nova launcher και ακριβώς τα ίδια έχω και στο nexus χωρίς κάποιο προβλημα.

Κανείς κάποια ιδέα?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το κινητό καμία εβδομάδα και ειναι πραγματικά εξαιρετικό.

Αγοράστηκε απο φίλο μιας βδομάδας με την ρόμ τις mini deal και πραγματικά αν η οθόνη του ήταν λίγο πιο μεγάλης ανάλυσης(συνηθησμενος απο το nexus)

Θα ήταν πραγματικά το τέλειο.

Καλα για την μπαταρία δεν το συζητάμε.μου εχει βγάλει 7ωρες οθόνη με φωτεινοτητα στο 80% 3 μέρες φάουλ χρήσης.

Η μόνες παρατηρήσεις-απορίες που έχω είναι ότι μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει το μενου τις μπαταριας:worry:-ότι για κάποιο λόγο δεν μπορεί να μου εμφανίσει live wallpaper:confused:-και οτι για κάποιο λόγο χάνει απο την επιφάνεια 2widget μόνο όταν το κάνω restart.

To δουλεύω με nova launcher και ακριβώς τα ίδια έχω και στο nexus χωρίς κάποιο προβλημα.

Κανείς κάποια ιδέα?

 

για τη μπαταρία , shortcut από το nova την μπαταρία και το δείχνει (μάλλον απλά αφαίρεσαν το μενού για να βλέπεις από το πρόγραμμα της Lenovo)

live wallpaper δεν είχα πρόβλημα

τα 2 widget είναι από αγορασμένη εφαρμογή ; πρόβλημα της 4.1.1 που αν κατάλαβα καλά λύνεται μόνο αν κάνεις restore την εφαρμογή μέσω titanium backup (ή τουλάχιστον αυτός είναι ένας τρόπος)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για τη μπαταρία , shortcut από το nova την μπαταρία και το δείχνει (μάλλον απλά αφαίρεσαν το μενού για να βλέπεις από το πρόγραμμα της Lenovo)

live wallpaper δεν είχα πρόβλημα

τα 2 widget είναι από αγορασμένη εφαρμογή ; πρόβλημα της 4.1.1 που αν κατάλαβα καλά λύνεται μόνο αν κάνεις restore την εφαρμογή μέσω titanium backup (ή τουλάχιστον αυτός είναι ένας τρόπος)

 

Kαλημερα

Ευχαριστω για την βοηθεια.Οντως με shortcut απο το νοβα μου ενφανιζει το μενου.

Τα widget-εφαρμογες ειναι αγορασμενα.

το officesuite και το traffic counter.Δουλεουν μια χαρα απλα μετα απο επανεκινηση τα widget εξαφανιζονται.

Γνωριζει καποιος ποιος ειναι ο internet browser που εχει μεσα?εχω παθει την πλακα μου μιας και στο serf το κινητο παει

σφαιρα και πραγματικα ειναι πολυ πιο γρηγορο σε σχεση με το galaxy nexus που εχω με οποιο browser και αν το εχω δοκιμασει.

πραγματικα respect απο μενα στο lenovo σε αυτο το θεμα.

Επισης υπαρχει καποιο mod που να μπορει να κανει το λαμπακι τις φορτιστης να δουλευει και σαν notification ή αν γνωριζετε καποια εφαρμογη σωστη?

Για την ωρα παντως super ευχαριστημενος με το κινητο.

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

Επισης υπαρχει καποιο mod που να μπορει να κανει το λαμπακι τις φορτιστης να δουλευει και σαν notification ή αν γνωριζετε καποια εφαρμογη σωστη?

Για την ωρα παντως super ευχαριστημενος με το κινητο.

Δες αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ.. δεν ξερω αν θα δουλεψει στο τηλεφωνο σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα

Ευχαριστω για την βοηθεια.Οντως με shortcut απο το νοβα μου ενφανιζει το μενου.

Τα widget-εφαρμογες ειναι αγορασμενα.

το officesuite και το traffic counter.Δουλεουν μια χαρα απλα μετα απο επανεκινηση τα widget εξαφανιζονται.

Γνωριζει καποιος ποιος ειναι ο internet browser που εχει μεσα?εχω παθει την πλακα μου μιας και στο serf το κινητο παει

σφαιρα και πραγματικα ειναι πολυ πιο γρηγορο σε σχεση με το galaxy nexus που εχω με οποιο browser και αν το εχω δοκιμασει.

πραγματικα respect απο μενα στο lenovo σε αυτο το θεμα.

Επισης υπαρχει καποιο mod που να μπορει να κανει το λαμπακι τις φορτιστης να δουλευει και σαν notification ή αν γνωριζετε καποια εφαρμογη σωστη?

Για την ωρα παντως super ευχαριστημενος με το κινητο.

 

για τα widgets από το xda

Note! As there is mistake in Android 4.1.1, commercial widgets dissapears after reboot. Its a mistake of Android, not ROM and can be easily solved by Titanium Backup. (App with widget you want to use has to be backuped by TB, then uninstalled and recovered from backup (all by TB). Problem shall be solved in next release of Android:

 

o browser είναι ο κλασικός stock (στο nexus αντικαταστάθηκε με τον chrome νομίζω)

για το Led , εγώ έχω περάσει αυτό (από το ρώσικο σίτε νομίζω το βρήκα)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1527405/LED_Service.apk

αλλά ανάβει (πράσινο) μόνο σε sms/κλήσεις για τα υπόλοιπα notifications τίποτα

θα δοκιμάσω βέβαια και το app που ανέφερε ο karthan7

Link to comment
Share on other sites

Το led που εχει το τηλεφωνο μπορει να ''βγαλει'' αλλα χρωμματα εκτος απο το πρασινο?

Οταν φορτιζει τι χρωμμα εχει?

 

Στο δικο μου τηλεφωνο το led μπορει να βγαλει μονο κοκκινο χρωμμα, οποτε εχει βαλει στης επιλογες της εφαρμογης σε ολες της ειδοποιησεις το κοκκινο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το led που εχει το τηλεφωνο μπορει να ''βγαλει'' αλλα χρωμματα εκτος απο το πρασινο?

Οταν φορτιζει τι χρωμμα εχει?

 

Στο δικο μου τηλεφωνο το led μπορει να βγαλει μονο κοκκινο χρωμμα, οποτε εχει βαλει στης επιλογες της εφαρμογης σε ολες της ειδοποιησεις το κοκκινο.

 

κόκκινο όταν φορτίζει (και πράσινο στις ειδοποιήσεις)

Link to comment
Share on other sites

TO EΓKATEΣTHΣA AΠO AYTO TO PΩΣIKO site ΠOY EΓPAΨEΣ.META TO ANOIΞA AΛΛA;;;;EΠEIΔH EIMAI KAI ΛIΓO AΣXETOΣ KANEIΣ KATI AΛΛO;;EYXAPIΣTΩ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

TO EΓKATEΣTHΣA AΠO AYTO TO PΩΣIKO site ΠOY EΓPAΨEΣ.META TO ANOIΞA AΛΛA;;;;EΠEIΔH EIMAI KAI ΛIΓO AΣXETOΣ KANEIΣ KATI AΛΛO;;EYXAPIΣTΩ.

 

όχι αν μπει (νομίζω ήθελε να μπει στο system και δεν γινόταν με απλή εγκατάσταση) δεν θέλει κάτι άλλο

το θέμα είναι ότι πήγα να βάλω το Light flow αλλά πλέον δεν μου δουλεύει κανένα :)))

Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε να αναβη το λαμπακι πρασινο οταν εχουμε εισερχομενη κλιση ???

για ρομ εχω βαλει την LEWA

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το light flow δουλεψε για δεκα λεπτακια και μετα κολησε το κιν.Tρομαξα να το ξεκολησω....!!!!οποτε....το λεντακι θα αναβει μονο στην φορτιση.τι να κανουμε.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

Miui ρομ me ελληνικο μενου υπαρχει ???

LEWA με ελληνικο μενου περα απο αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249868 υπαρχει????

αντε.... και καλο βραδυ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

Miui ρομ me ελληνικο μενου υπαρχει ???

LEWA με ελληνικο μενου περα απο αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249868 υπαρχει????

αντε.... και καλο βραδυ :shifty:

Όχι, και όχι. (Λίγο θέλουμε για να τελειώσει η μετάφραση της lewa, αλλά δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσει ο developer για το p770 τη νεότερη έκδοση που θα χει ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα κ απο μενα, προσπαθω να αγορασω το κινητο απο minideals. τελικη τιμη μο λεει 20.8.99 δολαρια, θα πληρωσω με paypal. (θα προσπαθησω δηλαδη γτ ειναι η 1η μο φορα!). Το θεμα μου ειναι αν θα πληρωσω κατι παραπανω π.χ. εκτελονιζεται στο αεροδρομιο? οταν πατησα ολοκληρωση αγορας απο το site του minideals με εβγαλε στην σελιδα της paypal και γραφει τελικο ποσο 208.99 δολαρια. αυτα ειναι ολα η υπαρχουν κ αλλες χρεωσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα, προσπαθω να αγορασω το κινητο απο minideals. τελικη τιμη μο λεει 20.8.99 δολαρια, θα πληρωσω με paypal. (θα προσπαθησω δηλαδη γτ ειναι η 1η μο φορα!). Το θεμα μου ειναι αν θα πληρωσω κατι παραπανω π.χ. εκτελονιζεται στο αεροδρομιο? οταν πατησα ολοκληρωση αγορας απο το site του minideals με εβγαλε στην σελιδα της paypal και γραφει τελικο ποσο 208.99 δολαρια. αυτα ειναι ολα η υπαρχουν κ αλλες χρεωσεις?

Με ποια εταιρεία επέλεξες να στο στείλουν?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...