Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ από etotalk.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος , το GPS μου φαίνεται οτι καθυστερεί μερικλες φορές (sygic) εσάς πόση περίπου ώρα κάνει να κλειδώσει?

 

Επίσης δεν έχω καταφέρει να συνδεθω με 3G με CYTA-VODA στην Κύπρο ενώ με Cosmote Ελλάδα κανονικά

 

έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή θήκη μιας και οι διαστάσεις του δεν είναι πολυ "συνηθισμένες"

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από etotalk.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος , το GPS μου φαίνεται οτι καθυστερεί μερικλες φορές (sygic) εσάς πόση περίπου ώρα κάνει να κλειδώσει?

 

Επίσης δεν έχω καταφέρει να συνδεθω με 3G με CYTA-VODA στην Κύπρο ενώ με Cosmote Ελλάδα κανονικά

 

έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή θήκη μιας και οι διαστάσεις του δεν είναι πολυ "συνηθισμένες"

 

Καλησπέρα και μεγιά. Σε εμένα το GPS δουλεύει τέλεια (χωρίς κανένα "πείραγμα" και χωρίς υποβοήθηση). Έχω και εγώ το sygic και κλειδώνει σε 10-20 το πολύ δευτερόλεπτα. Έκπληξη μου προκάλεσε το γεγονός το πόσο γρήγορα σου βγάζει την εναλλακτική διαδρομή σε περίπτωση που δεν πας από εκεί που λέει (λόγω έργων π.χ.) (Όλα αυτά σε σχέση με το navigon που είχα στο LG O3D)

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα στην εναλλακτική πρόταση είναι θέμα στο software κυρίως και δεν έχει σχέση με τον δέκτη.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από etotalk.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος , το GPS μου φαίνεται οτι καθυστερεί μερικλες φορές (sygic) εσάς πόση περίπου ώρα κάνει να κλειδώσει?

 

Επίσης δεν έχω καταφέρει να συνδεθω με 3G με CYTA-VODA στην Κύπρο ενώ με Cosmote Ελλάδα κανονικά

 

έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή θήκη μιας και οι διαστάσεις του δεν είναι πολυ "συνηθισμένες"

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=m570.l1313&_nkw=lenovo+p770+case&_sacat=0&_from=R40

Και τη συχνοτητα χρησιμοποιει στη κυπρο η vodafone? μηπως 900MHz στη περιοχη σου?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει αλλά κανείς δεν βοήθησε. Μπορεί κάποιος να εξάγει ή να ζητήσει την multilanguage ρομ του etotalk ή του minideal και να την ανεβάσει; Ένα backup του system απ το recovery menu αρκεί
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει αλλά κανείς δεν βοήθησε. Μπορεί κάποιος να εξάγει ή να ζητήσει την multilanguage ρομ του etotalk ή του minideal και να την ανεβάσει; Ένα backup του system απ το recovery menu αρκεί

Θα το κάνω εγώ μόλις βρω λίγο χρόνο (του minideal).

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω εγώ μόλις βρω λίγο χρόνο (του minideal).

Οκ σ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τι οθόνη θες

 

δεν με απασχολει ιδιαιτερα. αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενώ τα specs του Newman ειναι (ελαφρως) καλυτερα και με μεγαλυτερη οθονη, δεν ξερω γενικα τα Newman τι λενε σαν ποιοτητα, απεναντι στα lenovo.επισης λογω μεγαλυτερης οθονης, θεωρω οτι το Newman θα εχει και λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας. σημερα παραγγελνω απο minideal, και το πιο πιθανό ειναι να το παιξω κορωνα γραμματα! :rolleyes:

Edited by trotsky87
Link to comment
Share on other sites

A! και επισης, γιατι το Lenovo P770 ειναι πιο ακριβο απο το Lenovo Α820 ?

 

Λόγω μπαταρίας το lenovo a820 έχει 2000mAh ενώ το p770 έχει 3500mhA!

Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολει ιδιαιτερα. αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενώ τα specs του Newman ειναι (ελαφρως) καλυτερα και με μεγαλυτερη οθονη, δεν ξερω γενικα τα Newman τι λενε σαν ποιοτητα, απεναντι στα lenovo.επισης λογω μεγαλυτερης οθονης, θεωρω οτι το Newman θα εχει και λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας. σημερα παραγγελνω απο minideal, και το πιο πιθανό ειναι να το παιξω κορωνα γραμματα! :rolleyes:

 

φίλε μου εγώ μέσα στην εβδομάδα περιμένω τα 2 lenovo a820 που πήρα από το minideal.

ήμουν και εγώ σε ανάλογο δίλλημα αλλά τελικά πήρα το lenovo διότι:

1. ήταν πιο φτηνό σε σχέση με το newmann

2. θεώρησα πιο αξιόπιστο το brand-name της lenovo σε σχέση με της newmann (που μπορεί να φτιάχνει εξαιρετικά κινητά δεν αντιλέγω, αλλά προσωπικά προτίμησα lenovo.

3. δεν ήθελα να φτάσω τις 5" οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ μέσα στην εβδομάδα περιμένω τα 2 lenovo a820 που πήρα από το minideal.

ήμουν και εγώ σε ανάλογο δίλλημα αλλά τελικά πήρα το lenovo διότι:

1. ήταν πιο φτηνό σε σχέση με το newmann

2. θεώρησα πιο αξιόπιστο το brand-name της lenovo σε σχέση με της newmann (που μπορεί να φτιάχνει εξαιρετικά κινητά δεν αντιλέγω, αλλά προσωπικά προτίμησα lenovo.

3. δεν ήθελα να φτάσω τις 5" οθόνη.

και γω καπως ετσι το σκεφτομαι. εδω που τα λεμε η lenovo εχει πολυ καλο ονομα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει κανεις discount code για minideal?

 

Δοκίμασε 13ABED για το 770 (7$ έκπτωση) για μαύρο-άσπρο ή 23ABED (15.86$ έκπτωση για γκρίζο)

 

Κουπόνια γενικά από το minideal: Εδώ κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος στο φορουμ κ στα smartphone.

Πειστηκα επειδη παρακολουθουσα pantelo,tsopani,prodromaki,Dr Stein κ.α και αγορασα το Ρ770.ειμαι φαν σας μπορω να πω :D. Ηρθε λοιπον το εργαλειο.το πηρα απο merimobiles,rooted.εχει αγγλικα κ κινεζικα κ PLAY STORE.δν με χαλαει που δεν εχει ελληνικα.το θεμα ειναι ομως οτι το χω κ καθεται γιατι το PLAY STORE δεν μπορει να συνδεθει.τι κανω λαθος?αν μπορειτε να βοηθησετε το εκτιμω.αν θελει καποιος κ σε PM για να μην τους ζαλιζουμε εδω

Γραφει συνεχως "Cant establish a reliable data connection to the server" οσο παω να συνδεθω σ αυτο.

Επισης μου πεταει το "unfortunately google framework services has stopped".

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος στο φορουμ κ στα smartphone.

Πειστηκα επειδη παρακολουθουσα pantelo,tsopani,prodromaki,Dr Stein κ.α και αγορασα το Ρ770.ειμαι φαν σας μπορω να πω :D. Ηρθε λοιπον το εργαλειο.το πηρα απο merimobiles,rooted.εχει αγγλικα κ κινεζικα κ PLAY STORE.δν με χαλαει που δεν εχει ελληνικα.το θεμα ειναι ομως οτι το χω κ καθεται γιατι το PLAY STORE δεν μπορει να συνδεθει.τι κανω λαθος?αν μπορειτε να βοηθησετε το εκτιμω.αν θελει καποιος κ σε PM για να μην τους ζαλιζουμε εδω

Γραφει συνεχως "Cant establish a reliable data connection to the server" οσο παω να συνδεθω σ αυτο.

Επισης μου πεταει το "unfortunately google framework services has stopped".

Το merimobiles τα κανε σαλάτα. Πέρνα μια άλλη ROM, ή την στοκ και ρούταρέ την μόνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το Lenovo A820 που μοιάζει πάρα πολύ με το P770, όμως στο minideal.net αναφέρεται ως Russian Lenovo. Ξέρει κανείς αν σημαίνει κάτι αυτό;

Επίσης γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τους ζητήσω ευρωπαϊκό φορτιστή;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο γιατί δε το βρίσκω , έχει notification led το κινητό ;

 

ευχαριστώ

 

 

οκ μάλλον έχει από ότι βλέπω

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το Lenovo A820 που μοιάζει πάρα πολύ με το P770, όμως στο minideal.net αναφέρεται ως Russian Lenovo. Ξέρει κανείς αν σημαίνει κάτι αυτό;

Επίσης γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τους ζητήσω ευρωπαϊκό φορτιστή;

Ευχαριστώ

όχι, δεν σημαίνει τίποτα, απλά περνάνε πολυγλωσσική rom, που χει κι ελληνικά, root και play store

Είναι αυτονόητο ότι στέλνουν τον κατάλληλο αντάπτορα πρίζας

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν σημαίνει τίποτα, απλά περνάνε πολυγλωσσική rom, που χει κι ελληνικά, root και play store

Είναι αυτονόητο ότι στέλνουν τον κατάλληλο αντάπτορα πρίζας

 

Ok, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...