Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Τελικά το GPS του λειτουργεί άψογα χωρίς καμμία επιπλέον ρύθμιση. Έχω το sygic mobile και την πρώτη φορά έκανε γύρω στο ενάμιση λεπτό να κλειδώσει θέση (καθαρό GPS χωρίς ενεργοποίηση υποβοήθησης) και τις επόμενες φορές περίπου 20 δευτερόλεπτα και σημειωτέον (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) ο καιρός αυτήν την ώρα που το δοκίμασα έχει πυκνή συννεφιά (πάλι με καθαρό GPS χωρίς υποβοήθηση)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά είναι χειρότερες οι συνθήκες με την κακοκαιρία, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό. Δεν θυμάμαι ποτέ να είχα πρόβλημα με τη λήψη του gps λόγω καιρού από την εποχή του mio168
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί που έλαβα εγώ δεν είχε κάτι που μπορούσα να διαβάσω γιατί ήταν όλα κινέζικα. Κατάλαβα ότι ήταν το φυλλάδιο της εγγύησης γιατί είχε αυτοκόλλητα με σειριακούς αριθμούς κτλ. Στη σελίδα της lenovo που είχα δει δεν θυμάμαι να αναφερόταν. Μπορεί να κάνω και λάθος. Η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας γιατί δεν μιλάω πολύ και όταν μιλάω χρησιμοποιώ τ' ακουστικά.

Στο παρακάτω pdf έχει τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά δεν γράφει για το sar (είναι από την ινδική ιστοσελίδα)

http://shopap.lenovo.com/in/en/products/smartphones/pdf/P770_DS_280213.pdf

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι SAR γράφουν τα έγγραφα αυτού του κινητού ότι έχει;

 

Εγώ στο βιβλιαράκι που έχω (αν και είναι όλα στα κινέζικα) στην σελίδα 25 (όλη η σελίδα έχει επικεφαλίδα με τα λατινικά SAR) γράφει κάτω κάτω με bold γράμματα 0,339W/Kg. Είναι τέλειο και στο SAR του :p

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί που έλαβα εγώ δεν είχε κάτι που μπορούσα να διαβάσω γιατί ήταν όλα κινέζικα. Κατάλαβα ότι ήταν το φυλλάδιο της εγγύησης γιατί είχε αυτοκόλλητα με σειριακούς αριθμούς κτλ. Στη σελίδα της lenovo που είχα δει δεν θυμάμαι να αναφερόταν. Μπορεί να κάνω και λάθος. Η αλήθεια είναι ότι δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας γιατί δεν μιλάω πολύ και όταν μιλάω χρησιμοποιώ τ' ακουστικά.

Στο παρακάτω pdf έχει τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά δεν γράφει για το sar (είναι από την ινδική ιστοσελίδα)

http://shopap.lenovo.com/in/en/products/smartphones/pdf/P770_DS_280213.pdf

 

Το βρήκα εδώ τελικά στα χαρακτηριστικά (SAR: 0.339W/Kg): http://etotalk.com/lenovo-p770-super-power-3500mah-dual-core-12ghz-dual-sim-android41-jelly-bean-long-battery-life_p3476.html Αν είναι αληθινό πολύ καλό για δίκαρτο.

 

Edit: τώρα είδα το προηγούμενο Post...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ρίξανε... Δεν πήρα βιβλιαράκι οδηγιών στα κινέζικα

 

:lol::lol: Επιστροφή της συσκευής τώρα και καταγγελία :lol::lol:

 

Παντελή αν θέλεις να διαβάσεις, σου δίνω το δικό μου, το έχω διαβάσει ήδη 3 φορές και τα έχω καταλάβει όλα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΌΛΑ τα MTK6577(Τ) έχουν SAR περίπου 0.35W/Kg στο σώμα και περίπου 0.75W/Kg στο κεφάλι
Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό υπάρχει όντως? Γιατί δεν το πολυβλέπω να κυκλοφορεί, αν και όμορφο...Το έχει κανένας?

 

Υπάρχει και φαίνεται να είναι όμορφο. Απ' ότι είδα στο etotalk τώρα βάλανε και το λευκό χωρίς έξτρα χρέωση (το είχανε αν θυμάμαι καλά 20$ διαφορά). Από εδώ από το forum δεν νομίζω να το πήρε κάποιος σε λευκό. Εγώ πάντως δεν θα έδινα παραπάνω λεφτά για άλλο χρώμα. Ναι πήρα δεύτερη μπαταρία, πήρα θήκες, πήρα ζελατίνες προστασίας, αλλά για άλλο χρώμα δεν θα τα χαλάλιζα. Αλλά αυτά πάλι είναι καθαρά γούστα του καθενός :)

Link to comment
Share on other sites

To περιμένω σε λευκό...Και γω τώρα είδα ότι δεν έχει χρέωση και είδα επιπλέον φώτο στο etotalk. Έδωσα τα 20$, πιστεύω να το αξίζει, μόλις το πάρω θα σας πω!

Για μια στιγμή φαντάστηκα ότι οι κινέζοι βγάλανε κανένα unofficial housing και το αλλάζουν μόνοι τους εκει στο etotalk αφού δεν το είδα σε κάποιο επίσημο site...

Link to comment
Share on other sites

To περιμένω σε λευκό...Και γω τώρα είδα ότι δεν έχει χρέωση και είδα επιπλέον φώτο στο etotalk. Έδωσα τα 20$, πιστεύω να το αξίζει, μόλις το πάρω θα σας πω!

Για μια στιγμή φαντάστηκα ότι οι κινέζοι βγάλανε κανένα unofficial housing και το αλλάζουν μόνοι τους εκει στο etotalk αφού δεν το είδα σε κάποιο επίσημο site...

 

Με γεια και όταν έρθει να μας πεις εντυπώσεις. Και αν έχεις καμμιά απορία και μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Για το etotalk ποτέ δεν είμαι σίγουρος. Μπορεί όντως να είναι άλλο κάλυμμα γιατί κι εγώ δεν το έχω πετύχει σε λευκό χρώμα σε επίσημη ιστοσελίδα. Πάει και κάποιος καιρός από τότε που έψαχνα όμως.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ems πόσες μέρες έκανε συνολικά να σας έρθει παιδία το τηλέφωνο; Από τις 6/3 που έγινε dispatch from shorting center της GUANGZHOU, δεν έχει κάνει Update. Ακόμα πετάει; :p
Link to comment
Share on other sites

Με ems πόσες μέρες έκανε συνολικά να σας έρθει παιδία το τηλέφωνο; Από τις 6/3 που έγινε dispatch from shorting center της GUANGZHOU, δεν έχει κάνει Update. Ακόμα πετάει; :p

 

Καλησπέρα. 12 ημέρες μαζί με τα Σ/Κ (σε μένα ήταν 2 Σ/Κ γιατί η παραγγελία έγινε Παρασκευή). Σ' αυτό το στάδιο που αναφέρεις είναι που αργεί περισσότερο :) Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Με ems πόσες μέρες έκανε συνολικά να σας έρθει παιδία το τηλέφωνο; Από τις 6/3 που έγινε dispatch from shorting center της GUANGZHOU, δεν έχει κάνει Update. Ακόμα πετάει; :p

Είναι στο αεροδρόμιο και περιμένεις ν ανοίξουν τον σάκο που το περιέχει. Εμένα έχει κάνει και 6 μέρες, συνολικά, αλλά και 12 μέρες, εξαρτάται πόσο σύντομα θα τ ανοιξουν στ αεροδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο αεροδρόμιο και περιμένεις ν ανοίξουν τον σάκο που το περιέχει. Εμένα έχει κάνει και 6 μέρες, συνολικά, αλλά και 12 μέρες, εξαρτάται πόσο σύντομα θα τ ανοιξουν στ αεροδρόμιο

 

Από ότι φαίνεται άνοιξαν τον σάκο, τώρα είναι στο τελωνείο. Ελπίζω αύριο να το έχω για να σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

no one?? ειναι τοσο περιεργο το προβλημα που αντιμετωπιζω;

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα factory reset. Αν δεν φτιάξει, τότε ίσως χρειαστεί να κάνεις κανά update γιατί αυτό απλά είναι πρόβλημα λειτουργικού... ή ρυθμίσεων του.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

factory reset εκανα και δεν δουλεψε. update εκανα και δεν δουλεψε..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

πολλες συσκευες δεν εχουν την αδεια να χρησιμοποιουν το play store και ας εχουν λειτουργικο αντροιντ.σε αυτες υπαρχει τροπος να μπει βεβαια το play store και αλλες εφαρμογες της google αλλα συνηθως υπαρχουν προβληματα σαν αυτο που αντιμετωπιζεις.συνηθως συμβαινει σε κινεζικα tablet.αν ψαξεις υπαρχουν πειραγμενες εκδοσεις play store που δουλευουν σε τετοιες περιπτωσεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...