Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε το bumper δεν θα νιωθεις εντελως ασφαλης.

Το εβαλα αυτες τις μερες γιατι η Nillkin μας τελειωσε, επεσε καφες και λουστηκε, το κινητο αθικτο. :lol:

 

η θηκη δεν ειναι επιλογη για μενα. Θεωρω οτι κανει κακασχημο και πολυ ογκωδες ενα αρκετα ομορφο κινητο. Δεν ειμαι δα και καποιος που θα του πεφτεικαθε 3 μερες κατω....απλα θελω να μη γρατζουνιεται-φθειρεται με καθημερινη χρηση και στις 3 φορες που θα φαει καλη χυμα σε διαστημα 2 ετων να μειωσω αισθητα την πιθανοτητα να το κλαιω...

Πιστευω το bumper (και δη το original που ταιριαζει πολυ αισθητικα) ειναι ο καλυτερος συμβιβασμος για τα παραπανω... Απλα θελω και 2 screen protectors μπροστα-πισω για να μηδενισω τις γρατζουνιες...

 

Το xtremeguard εντελως τζαμπα αλλα διαβαζω αρκετα ασχημα σχολια... Το skinomi ημουν ετοιμος να το παρω αλλα με φοβιζει λιγο αυτη η μεθοδος με το gel που το βαζεις....αφενος στο κατα ποσο θα αφαιρειται μετα χωρις υπολειματα, αφετερου ειδικα στο πισω μερος φοβαμαι μην παει gel στο ηχειο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μειωνεις αισθητα τιποτα, αν πεσει φατσα η πλατη εχει σπασει, καμια σχεση με θηκη.

Εχω skinomi με bumper αυτη τη στιγμη και δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος.

Μαζευει και σκονη παντου. :lol:

Επισης δεν εχει gel, σαπουνονερο ειναι.

Δεν αφηνει απολυτως τιποτα, την εχω βγαλει για να βαλω αλλο κοματι καλυτερα. Που και να αφηνε το προβλημα ειναι να το καθαρισεις? Και αν προσεχεις και ακολουθεις τις οδηγιες απολυτα, δε παει πουθενα.

Τωρα που την εβαλα σωστα και εχω περασει απο πολλα, δεν εχω βρει καλυτερη.

Συμφωνω για το οτι το κανει ογκωδες, εβγαλα τη nillkin μετα απο μηνες και απορουσα ποσο λεπτο ειναι το κινητο.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

το bumper υποτιθεται εξεχει λιγο στο μπρος και σοτ πισω μερος, αρα αν πεσει σε flat επιφανεια οπως και να πεσει δε γινεται να σπασει το γυαλι (απο απευθειας επαφη). Αν πεσει σε ανωμαλη ναι..(πχ χαλικια) αλλα δεν ειναι το πιο πιθανο.

 

Αποκει και περα θεωρω οτι δεν προσφερει πολλη προστασια σε πτωση γιατι δεν θα απορροφησει τους κραδασμους ιδιαιτερα οι οποιοι μπορει να αποβουν μοιραιοι... Εκει μια θηκη με gel γυρω γυρω θα ηταν αρκετα καλυτερη... Αλλα δεν ειναι επιλογη για μενα, απο το να μη βαλω καθολου θηκη θεωρω οτι το Bumper βελτιωνει αρκετα την κατασταση (ολα τα κινητα μου 12 χρονια τωρα εχουν στις γωνιες χτυπηματα αλλα κανενα δεν εχει σπασει οθονη ή χαλασει απο τη δυναμη της πτωσης...με bumper αυτα δε θα ειχαν γινει)

 

skinomi απο amazon το πηρες? Εχει καλη συνεργασια με το bumper ή του το σηκωνει στις ακρες καθολου?

Link to comment
Share on other sites

To γυαλι δε σπαει επειδη ερχεται σε επαφη με την επιφανεια που επεσε.

Τουλαχιστον οχι μονο τοτε. Η προστασια του bumper ειναι μονο για γρατσουνιες και χτυπηματα ενω το κρατας.

Σε ολα τα υπολοιπα ειναι εκτεθειμενο.

Αν περιμενεις να το προστατευσει θα απογοητευτεις...αν δε σπασει, δε θα εσπαγε και γυμνο.

Ειναι απολυτα οκ το bumper με τη skinomi, οριακα το οποιο ειναι καλο.

Οχι, τη πηρα απο US.

Link to comment
Share on other sites

To Orb Charger για το Nexus 4 επιτέλους διαθέσιμο όπως αναφέρει το gadgeta.me.

 

Όπως θα ξέρετε το συγκεκριμένο charging dock επιτρέπει την φόρτιση του Nexus 4 χρησιμοποιώντας την επαγωγική μέθοδο, κάτι που είχαμε ξαναδεί στο παρελθόν με την Palm και το Touchstone αξεσουάρ της για την σειρά Pre smartphones.

 

Πλέον οι κάτοχοι του Nexus 4 μπορούμε να προμηθευτούμε το Orb Charger από το Pure Mobile retailer προς 59.99$ έκαστο αλλά υπάρχει ένας χρόνος αναμονής 2-4 εβδομάδων.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό εφαρμόζει καλά χωρίς να κάνει μπρος-πίσω;Τι επένδυση έχει εσωτερικά;Γιατί σκέφτομαι να την αγοράσω κι εγώ,αφού δε βρήκα κάτι παρόμοιο που να μ' αρέσει.

 

To κινητό εφαρμόζει μια χαρά μέσα σαν να είναι φτιαγμένη για αυτό.Εσωτερικά εχει μια υποτυπώδη μαλακή επένδυση.Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι καλύτερο εσωτερικά αλλά έχε υπόψην σου ότι δεν είμαι κανένας ειδικός σε θήκες και η άποψη μου μπορεί να μην είναι απόλυτα ακριβής.

Επίσης έκανα ένα crash test στη θηκη και την έδωσα στο ανηψάκι μου για μερικά λεπτά.Δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά εξωτερικά η θηκη απέκτησε μια γρατζουνιά αν θα χρησιμοποίησε μόνο τα χερια του. :D

Η θήκη σε γενικές γραμμές μου αρέσει αρκετά αν και είμαι πιο πολύ υπερ των οριζόντιων θηκών.

Edited by marmaga
Link to comment
Share on other sites

To κινητό εφαρμόζει μια χαρά μέσα σαν να είναι φτιαγμένη για αυτό.Εσωτερικά εχει μια υποτυπώδη μαλακή επένδυση.Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι καλύτερο εσωτερικά αλλά έχε υπόψην σου ότι δεν είμαι κανένας ειδικός σε θήκες και η άποψη μου μπορεί να μην είναι απόλυτα ακριβής.

Επίσης έκανε ένα crash test στη θηκη και την έδωσα στο ανηψάκι μου για μερικά λεπτά.Δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά εξωτερικά η θηκη απέκτησε μια γρατζουνιά αν θα χρησιμοποίησε μόνο τα χερια του. :D

Η θήκη σε γενικές γραμμές μου αρέσει αρκετά αν και είμαι πιο πολύ υπερ των οριζόντιων θηκών.

 

Ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη απάντηση.Ίσως τελικά προσανατολιστώ σε κάτι άλλο ( έχω βλέπεις κι εγώ μερικά ανηψάκια:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν μερικες μερες τις θηκες (μαυρη και μωβ) απο την diztronic και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο την ποιοτητα τους, την τιμη τους, τον χρονο παραδωσεις τους (6-7 ημερες απο usa) αλλα και απο την εφαρμογη τους καθοτι φορω extreme guard και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα..

Εβγαλα και μερικες φωτο παρεα με απλες θηκες απο ebay. Εννοειται τις συστηνω ανεπιφυλακτα!!

http://img687.imageshack.us/img687/9866/dsc03962t.jpghttp://img571.imageshack.us/img571/9579/dsc03963u.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/5032/dsc03964cr.jpghttp://img132.imageshack.us/img132/8154/dsc03965ru.jpghttp://img32.imageshack.us/img32/610/dsc03966hg.jpghttp://img24.imageshack.us/img24/2874/dsc03967ue.jpghttp://img35.imageshack.us/img35/9436/dsc03968ps.jpghttp://img842.imageshack.us/img842/3940/dsc03970e.jpg

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

To Orb Charger για το Nexus 4 επιτέλους διαθέσιμο όπως αναφέρει το gadgeta.me.

 

Όπως θα ξέρετε το συγκεκριμένο charging dock επιτρέπει την φόρτιση του Nexus 4 χρησιμοποιώντας την επαγωγική μέθοδο, κάτι που είχαμε ξαναδεί στο παρελθόν με την Palm και το Touchstone αξεσουάρ της για την σειρά Pre smartphones.

 

Πλέον οι κάτοχοι του Nexus 4 μπορούμε να προμηθευτούμε το Orb Charger από το Pure Mobile retailer προς 59.99$ έκαστο αλλά υπάρχει ένας χρόνος αναμονής 2-4 εβδομάδων.

 

Source: gadgeta.me

 

Άραγε σε € πώς θα μεταφράζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

To κινητό εφαρμόζει μια χαρά μέσα σαν να είναι φτιαγμένη για αυτό.Εσωτερικά εχει μια υποτυπώδη μαλακή επένδυση.Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι καλύτερο εσωτερικά αλλά έχε υπόψην σου ότι δεν είμαι κανένας ειδικός σε θήκες και η άποψη μου μπορεί να μην είναι απόλυτα ακριβής.

Επίσης έκανα ένα crash test στη θηκη και την έδωσα στο ανηψάκι μου για μερικά λεπτά.Δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά εξωτερικά η θηκη απέκτησε μια γρατζουνιά αν θα χρησιμοποίησε μόνο τα χερια του. :D

Η θήκη σε γενικές γραμμές μου αρέσει αρκετά αν και είμαι πιο πολύ υπερ των οριζόντιων θηκών.

 

ειναι δερμα,οχι δερματινη και ειναι λογικο να κανει γρατζουνιες απο νυχια κτλ,πολυ απλο

 

αν δε τη θες στη καβατζωνω εγω :p

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη μαυρη nillkin που ανεφερα στο 7ο ποστ η οποια βουτηχτηκε σε καφε γιαυτο και περιμενω νεα.

Δεν εχει σημαδια, αλλα χρειαζεται ενα πλυσιμο.

Αν καποιος τη θελει πριν τη πεταξω ας μου στειλει ενα pm.

Ο πρωτος που θα στειλει την πηρε.

Disclaimer: ΔΕΝ ειναι αγγελια το ποστ.:lol:

Ειμαι Πατρα οποτε καλυπτετε εσεις οποιαδηποτε μεταφορικα και πακετακι.

 

 

Edit: Εφυγε ηδη.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Ποια απ' τις δυο λέτε ?

Αυτή εδώ ?

ή

Αυτή εδώ?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Ποια απ' τις δυο λέτε ?

Αυτή εδώ ?

ή

Αυτή εδώ?

 

Οπτικά η δεύτερη και μάλιστα με διαφορά!Βέβαια περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.ie/viewitem?itemId=380571308447

Οι απανταχού bumper ακηδες ας ρίξουν μια ματιά στο παραπάνω link

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποια απ' τις δυο λέτε ?

Αυτή εδώ ?

ή

Αυτή εδώ?

 

Σήμερα μου ήρθε η δεύτερη που έχεις βάλει αλλά ακόμα δεν την πήρα από τα ελτα. Θα σου πω το απόγευμα πως είναι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η δεύτερη που έχεις βάλει αλλά ακόμα δεν την πήρα από τα ελτα. Θα σου πω το απόγευμα πως είναι.

 

τελικά και εγώ την αγόρασα χτες και περιμένω τώρα να έρθει.. ;) νομίζω θα είναι πολύ ωραία.. αγόρασα κ αυτές και θα είμαι μια χαρά πιστεύω :) άντε να έρθει κ το κινητόοοοο !!:rolleyes::rolleyes:

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

τελικά και εγώ την αγόρασα χτες και περιμένω τώρα να έρθει.. ;) νομίζω θα είναι πολύ ωραία.. αγόρασα κ αυτές και θα είμαι μια χαρά πιστεύω :) άντε να έρθει κ το κινητόοοοο !!:rolleyes::rolleyes:

 

Τις ίδιες πήρα και γω. Και αυτές ήρθαν. Και γω περιμένω το κινητό την Παρασκευή..!!:)

:D
Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες πήρα και γω. Και αυτές ήρθαν. Και γω περιμένω το κινητό την Παρασκευή..!!:)

 

έεεελα σου λεεωω !! :lol::lol::lol: εγώ χτες το παράγγειλα οπότε θα αργήσει αρκετά εε ? εσύ πότε το παράγγειλες?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

έεεελα σου λεεωω !! :lol::lol::lol: εγώ χτες το παράγγειλα οπότε θα αργήσει αρκετά εε ? εσύ πότε το παράγγειλες?

 

Την Πέμπτη τα παρήγγειλα και σήμερα φτάσανε.

:D
Link to comment
Share on other sites

Dock station 2.90 E

 

http://imgs.inkfrog.com/pix/tianhong1/20121114105831QT.jpg

 

http://imgs.inkfrog.com/pix/tianhong1/20121114105840TZ.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/Dock-SYNC-Charger-Stand-Base-for-Samsung-Galaxy-Note-S3-S2-i9300-i9100-White-/251214696521?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3a7d901049&_uhb=1

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Dock station 2.90 E

Αυτη την φορα θα κρατηθω και δεν θα το παρω και ο λογος ειναι η ποιοτητα που σου προσφερει, πχ για να βγαλεις το κινητο απο την βαση θελει με το ενα χερι να την κρατας και με το αλλο να τραβηξεις την συσκευη + οτι με το note2 ειχα καποια θεματακια με παρομοια βαση ως προς το οτι δεν ταιριαζε σωστα με ολες τις θηκες...

Waiting for the orb...:p

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

φορτιστή ευρωπαικό που μπορούμε να βρούμε ? τον αυθεντικό ή κάποιον αλλον που να υποστηρίζεται απο το n4...

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την φορα θα κρατηθω και δεν θα το παρω και ο λογος ειναι η ποιοτητα που σου προσφερει, πχ για να βγαλεις το κινητο απο την βαση θελει με το ενα χερι να την κρατας και με το αλλο να τραβηξεις την συσκευη + οτι με το note2 ειχα καποια θεματακια με παρομοια βαση ως προς το οτι δεν ταιριαζε σωστα με ολες τις θηκες...

Waiting for the orb...:p

 

ναι σιγουρα ετσι ειναι,για τα λεφτα του ομως αξιζει..τωρα αν η διαφορα με κατι επωνυμο ειναι μικρη..δε θα λεγα οχι..

 

φορτιστή ευρωπαικό που μπορούμε να βρούμε ? τον αυθεντικό ή κάποιον αλλον που να υποστηρίζεται απο το n4...

 

υποθετω οτι κανει απο οποιοδηποτε τηλεφωνο ...ψαξε ebay και τσεκαρε του samsung galaxy s3 πχ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αυτός εδώ λέτε να κάνει ? στην εικόνα πάνω δεξιά έχετε καταλάβει τι είναι αυτό ?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...