Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάμε άλλη μία:

 

 

To παρακάτω είναι εξαιρετικό! Εχω πάρει δεκάδες από αυτούς, για όλα τα κινητά μου. Πρώτα τα βρέχω και μετά τα τοποθετώ. Αν τύχει και κολλήσει κάτι, το βγάζεις, το πλένεις και το ξανατοποθετείς. Δεν γρατζουνίζονται καθόλου εύκολα και είναι κρυστάλλινης διαύγειας. Εκείνο του 4Χ το χρησιμοποίησα σε 5 διαφορετικές συσκευές. Τα βγάζεις, τα κολλάς σε μιά οποιαδήποτε επιφάνεια για αποθήκευση, τα πλένεις με σαμπουάν και τα ξανακολλάς βρεγμένα σε άλλο, ίδιο κινητό! Είναι οικονομικά και έρχονται σε 4-5 μέρες.

http://www.ebay.co.uk/itm/170987345283?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Tώρα βλέπω ότι σταμάτησε ο γερμαναράς να στέλνει στην Ελλάδα!:angry: Χαράμι να του γίνουν τα λεφτά που του έχω αφήσει!

(Edit #1: Aνακαλώ τον χαρακτηρισμό γιατί μόλις μου απάντησε ότι διέκοψαν τις αποστολές επειδή ανώ του 50% των αποστολών δεν φτάνουν στον παραλήπτη. Βέβαια, επειδή έχω πάρει πάνω από 30 μεμβράνες από αυτόν, μετά λύπης μου συμπεραίνω ότι πολλοί ελληναράδες μάλλον τα παραλαμβάνουν αλλά ισχυρίζονται ότι δεν έφτασαν ποτέ ώστε να τους επιστραφούν τα χρήματα! Λυπάμαι πολύ...τα ρεζιλίκια δεν έχουν τελειωμό...ομοίως και η κατρακύλα! :cry:

"Wir liefern nicht mehr nach Griechenland. Über 50% der Sendungen kommen nicht an.")

(Edit #2: Τον έπεισα και τα ξαναέβαλε για πώληση προς την Ελλάδα! Σας τα συστήνω ανεπιφύλακτα!)

 

 

Kαι τα παρακάτω είναι απίστευτα! Πλενόμενα βέβαια! Aρκετά ακριβότερα όμως! Ισχύουν ότι έγραψα για τα παραπάνω Προτιμήστε τα μόνο αν σταματήσει τις αποστολές ο παραπάνω πωλητής, γιατί, ενώ είναι εξαιρετικά, δε νομίζω ότι αξίζουν την τριπλάσια τιμή!

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQC160-Screen-Protector-for-LG-Google-Nexus-4-/350725766087?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a8e27bc7

 

Η μεμβράνη αυτή θα "κάτσει" με μία τέτοια θήκη; Δες την 4η φωτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Vikuιti ειχα σε διαφορες συσκευες και τωρα σε ψηφιακες, τιποτα το ιδιαιτερο για τετοια τιμη, ιδιες με καλες κινεζικες. Ειχαν πολλες γρατσουνιες βεβαια, τιποτα ιδιαιτερο. Αλλα και παλι θα μεινουν ακαλυπτες οι κυρτες πλευρες του....

Σε τετοια τιμη παιρνεις wet.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά δεν είδα να υπήρχε απάντηση. Έχετε υπόψη κάποιο pouch που να χωράει το Ν4; Δεν θέλω λεπτό δερμάτινο, πρέπει να είναι υφασμάτινο και να καλύπτει εντελώς τη συσκευή. Μερικά που έχω βρει είναι πιο μικρά και η συσκευή χωράει με δυσκολία ή/και μένει ακάλυπτο το πάνω μέρος.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά δεν είδα να υπήρχε απάντηση. Έχετε υπόψη κάποιο pouch που να χωράει το Ν4; Δεν θέλω λεπτό δερμάτινο, πρέπει να είναι υφασμάτινο και να καλύπτει εντελώς τη συσκευή. Μερικά που έχω βρει είναι πιο μικρά και η συσκευή χωράει με δυσκολία ή/και μένει ακάλυπτο το πάνω μέρος.

 

Εγώ έχω μια τέτοια http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Mobile-Case-9x1x15cm-multi-purpose-00-HK91606-1.htm και χωράει μια χαρά.

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!Για όσους ψάχνουν ακουστικά σήμερα πήρα αυτά http://www.apothema.gr/philips-she3595bk00-74003p και δουλεύουν μια χαρά και στις κλήσεις. Αν το είχα δει νωρίτερα βέβαια θα είχα τσιμπήσει κι εγώ τα Samsung από το eshop :p
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά δεν είδα να υπήρχε απάντηση. Έχετε υπόψη κάποιο pouch που να χωράει το Ν4; Δεν θέλω λεπτό δερμάτινο, πρέπει να είναι υφασμάτινο και να καλύπτει εντελώς τη συσκευή. Μερικά που έχω βρει είναι πιο μικρά και η συσκευή χωράει με δυσκολία ή/και μένει ακάλυπτο το πάνω μέρος.

 

Για δες και αυτο...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η extreme guard θέλει νερό για να γραπωσει καλά πανω. Όπως και η zaggs. Δημιουργούν βέβαια orange peel effect. Αν θες κάτι πιο λείο πρεπει να πας σε non wet.

 

όταν λέμε orange peel effect? (το πρόβλημά μου δεν είναι στη μετάφραση, αλλά στο τι εννοεί ο ποιητής)

 

Διαβασε το θεμα και θα βρεις σοβαρες αποψεις ωστε να κρινεις μονος σου τι πρεπει να βαλεις.

Εχω προτινει κι εγω.

αν δεν απατώμαι προς τη "skinomi" τείνουν οι προτάσεις σου..και απ'ότι λες, έχει καλύτερη αίσθηση από τη xtreme guard..

αλλά θα θελα και μια "πρόταση" για Non wet..

 

όσοι βάζετε τις wet με νερό/σαπουνάδα, δεν ανησυχείτε μη ξεφύγει έστω κάτι προς κανά ηχείο, κάμερα, μικρόφωνο και γίνει "πανικός" ?

Link to comment
Share on other sites

Orange peel η οψη πορτοκαλιού είναι όταν η ζελατίνα δημιουργεί οψη πορτοκαλιού. Σαγρε κάπως. Όλες οι wet το κανουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.λοιπον χτες αγορασα το nexus και 2 ζελατινες.βαζω τη μια αλλα καλυπτε τους αισθητηρες κ ετσι την εβγαλα.εκοψα τη δευτερη για να τη βαλω πανω αλλα μετα απο λιγο ξεκολλησε.ξερετε που μπορω ν βρω εδω ελλαδα με υπαρχουν κοψιματα και για τη πισω πλατη?
Link to comment
Share on other sites

Orange peel η οψη πορτοκαλιού είναι όταν η ζελατίνα δημιουργεί οψη πορτοκαλιού. Σαγρε κάπως. Όλες οι wet το κανουν.

 

Δεν το κανουν ολες.

 

όταν λέμε orange peel effect? (το πρόβλημά μου δεν είναι στη μετάφραση, αλλά στο τι εννοεί ο ποιητής)

 

 

αν δεν απατώμαι προς τη "skinomi" τείνουν οι προτάσεις σου..και απ'ότι λες, έχει καλύτερη αίσθηση από τη xtreme guard..

αλλά θα θελα και μια "πρόταση" για Non wet..

 

όσοι βάζετε τις wet με νερό/σαπουνάδα, δεν ανησυχείτε μη ξεφύγει έστω κάτι προς κανά ηχείο, κάμερα, μικρόφωνο και γίνει "πανικός" ?

 

Δε παθαινει τιποτα. Το απορροφας με το πανακι που σου δινουν.

Οχι με χαρτι οπως ειπε ενα μελος εδω γιατι απλα θα γεμισει χνουδι, το πανακι που δινουν δεν βγαζει.

Αν εχεις μια βασικη δεξιοτητα βαλτο.

Στεγνες εχω βαλει και εχουν φυγει στο δευτερολεπτο, δε μπορω να εχω protector τοσο κοντο επειδη δε μπορει να λυγισει και να καλυψει τις κυρτες πλευρες και να το νιωθω κανοντας swipe απο τα ακρα και να παταω σε τοση (φτηνη) πλαστικουρα, οποτε δε μπορω να σου προτινω κατι, μπορουν σιγουρα αλλα μελη.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Αν περισευει σε κανεναν καμια ζελατινα η πουλαει ας στειλει κανα πμ.

Η σε περπτωση που παραγγειλει απ εξω να μου κανει μια εξυπηρετηση ν παρει κ σε μενα

Link to comment
Share on other sites

@vagosman ευχαριστώ για τη διευκρίνηση

 

Δεν το κανουν ολες.

 

 

 

Δε παθαινει τιποτα. Το απορροφας με το πανακι που σου δινουν.

Οχι με χαρτι οπως ειπε ενα μελος εδω γιατι απλα θα γεμισει χνουδι, το πανακι που δινουν δεν βγαζει.

Αν εχεις μια βασικη δεξιοτητα βαλτο.

Στεγνες εχω βαλει και εχουν φυγει στο δευτερολεπτο, δε μπορω να εχω protector τοσο κοντο επειδη δε μπορει να λυγισει και να καλυψει τις κυρτες πλευρες και να το νιωθω κανοντας swipe απο τα ακρα και να παταω σε τοση (φτηνη) πλαστικουρα, οποτε δε μπορω να σου προτινω κατι, μπορουν σιγουρα αλλα μελη.

 

η xtremeguard το κάνει πάντως..να πάω λες για τη skinomi..?

Link to comment
Share on other sites

@vagosman ευχαριστώ για τη διευκρίνηση

 

 

 

η xtremeguard το κάνει πάντως..να πάω λες για τη skinomi..?

 

Εγώ σήμερα δεν κατάφερα να τη βάλω την xtreme. Μου αφήνει φουσκαλιτσες. Πάντως καμιά αίσθηση η αφή με προτεκτορ και χωρίς.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δεν κατάφερα να τη βάλω την xtreme. Μου αφήνει φουσκαλιτσες. Πάντως καμιά αίσθηση η αφή με προτεκτορ και χωρίς.

Βαλτην οπως δειχνει στiς οδηγιες και αστην αρκετες ωρες. Εγω εβαλα και στο 7 και στο 4 χωρις προβλημα. Τρομαξα λιγο οταν μετα απο λιγες ωρες εμφανιστηκαν καποιες φουσκαλες (οταν εκανα την εφαρμογη τις εβγαλα ολες) αλλα την επομενη μερα εφυγαν μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην οπως δειχνει στiς οδηγιες και αστην αρκετες ωρες. Εγω εβαλα και στο 7 και στο 4 χωρις προβλημα. Τρομαξα λιγο οταν μετα απο λιγες ωρες εμφανιστηκαν καποιες φουσκαλες (οταν εκανα την εφαρμογη τις εβγαλα ολες) αλλα την επομενη μερα εφυγαν μονες τους.

 

Θα δοκιμασω παλι αυριο αφου την πλυνω καλα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

@vagosman ευχαριστώ για τη διευκρίνηση

 

 

 

η xtremeguard το κάνει πάντως..να πάω λες για τη skinomi..?

 

Να κανεις οτι θες.:lol:

Φωτο εχω βαλει σε αυτο το θεμα για να το δειτε, αν δειτε orange effect πειτε μου που το ειδατε.

Σημειωτεον χαλασα ενα set για να το βαλω καλα και δεν με λεω και κουλο.

Το πρωτο ειχε γραμμες, ειδικα απο το πλαστικο που εσπρωχνα το νερο.

Link to comment
Share on other sites

Να κανεις οτι θες.:lol:

Φωτο εχω βαλει σε αυτο το θεμα για να το δειτε, αν δειτε orange effect πειτε μου που το ειδατε.

Σημειωτεον χαλασα ενα set για να το βαλω καλα και δεν με λεω και κουλο.

Το πρωτο ειχε γραμμες, ειδικα απο το πλαστικο που εσπρωχνα το νερο.

 

μήπως θυμάσαι σελίδα? :)

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την χτρεμε. δεν ειναι κατι δυσκολο για να μπει. υπαρχουν και σχετικα βιντεο στο youtube. απλα ειναι πιο χοντρη απο της αλλες. και δεν μ αρεσε στην αισθηση. σε σχεση με τις απλες.. (αλλα και παλι η αποκριση ηταν αμμεση.)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφερα την επανασταση για της ζελατινες.. τα donation μετα.. !!!χχαχαχαχαχαχχαχα λοιπον επειδη οπως ειχα πει και πιο πανω η extreme μπαινει ευκολα και δεν αφηνει φουσκαλες γιατι συγχωρει τυχον σκονες αλλα απο υφη ειναι μαπα.. δοκιμασα μια απλη κινεζικη dry με νερο και την εβαλα χωρις σαπουναδα.(προσοχη γιατι κολλαει απευ8ειας και δεν μπορεις να την ανεβοκατεβασει οπως γινεται με την extreme.. ,δεν ξερω βεβαια αν φταιει η ζελατινα η οτι ειναι χωρις σαπουνι) αλλα μπορεις να την ξαναβγαλεις και να την ξαναβαλεις.. .προσοχη και παλι το κινητο να ειναι αψεγαδιαστο με σκονες κλπ κλπ.) λοιπον τι ακριβως εκανα. πηγα στο μπανιο. ανοιξα βρυση με πιεση εριξασ στη ζελατινα να φυγουν τυχον σκονες. και την τιναξα να φυγει το πολυ νερο . καθαρισα το κινητο απο σκονες την εβαλα επανω. και αρχισα με ενα μιρκο κομματι σαν τηλεκαρτα που ειχα να σπρωχνω το νερο και με ενα κομματι χαρτι υγειας μαζευα το νερο.. tip 1 αρχικα μπορειτε το περισσοτερο νερο να φυγει με το δακτυλο tip 2 η τηλεκαρτα πιστωτικη νυχι κλπ κλπ να το βρεξετε για να γλιστραει και να μη γρατζουνισετε την ζελατινα. αυτα παιδια.. εγω ενθουσιαστηκα. με το αποτελεσμα.. (τωρα το εχω στον ηλιο να εξατμιστει το νερο .αν και δεν εχει. μεινει.. )

 

 

 

ΑΑΑΑΑα ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΠΤ.. (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΣΟ ΜΕ ΤΗΝ EXTREME ΓΤ ΕΓΩ ΠΡΟΣΕΞΑ ΝΑ ΜHN ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ.)

ΚΑΙ.. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΜΗ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙ Η ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑι ΣΑΣ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ.. ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.. ΑΥΤΑ.. (sorry για τα κεφαλαια αλλα τα τελευταια ειναι σημαντικα ευχαριστω.

Edited by ntrekos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ψάχνω για bumper και για ένα ανταπτορα hdmi για να το συνδεσω με την tv αλλά μονο αγορά απο Ελλάδα.γνωρίζει κανεις εαν μπορω Νάτα βρω κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη αναφέρει για την "πατέντα" και σας τονίζω ότι με τα "dry" screen protectors που αναφέρονται σαν washable/reusable το αποτέλεσμα είναι ακόμη πιό θεαματικό!

 

αα ωραιος αγορινα δεν το ειχα παρατηρησει !!! και εγω απο πειραματισμο και μονο το ανακαλυψα.χαχαχαχαχαχχαχα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ringke fusion υπαρχει νοημα να βαλω protector στην πλατη? Νομιζω καπου διαβασα οτι κανει ενα περιεργο εφε.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά με το νερό και τις σαπουνάδες, και σίγουρα με λίγη προσοχή δε θα πάρει μέσα τόση υγρασία ώστε να χαλάσει κάτι, αλλά πόσο σίγουροι είστε ότι δε χάνετε την εγγύηση; Όλα τα κινητά έχουν πλέον εσωτερικά σε κάποια σημεία ειδικά χαρτάκια που αλλάζουν χρώμα με το νερό/υγρασία και τα οποία είναι αρκετά ευαίσθητα. Αν βραχεί έστω και ελάχιστα κάποιο από αυτά πάει η εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

Στο ακουστικό αν δεν πάθει κάτι με την πρωτη δεν προκειτε να πάθει αργότερα. Και εκεί που είναι οι ταινίες το νερό που έχει η ζελατίνα επανω δεν παει. Για αυτό άλλωστε όταν θα σπρώχνει το νερο στα πλάγια θα τα σκουπίζεις με χαρτί υγειας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...