Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω παραγγειλει την bugatti cross αλλά θα αργησει να ερθει κι ετσι μιας και ετυχε να παω στα public πηρα μια αλλη. Universal κατασταση αλλά ταιριαζει μια χαρα στο κινητο μας. Θελει μερικα βαλε-βγαλε για να στρωσει (δεν υπαρχουν πονηρα λογια, μονο πονηρα μυαλα) και μετα ειναι μια χαρα. Ξεκολλας αυτο το χριτς-χρατς το οποιο ειναι επισης και pull tab, το τραβας και εισαι ετοιμος.

 

ps: Ηρθε σημερα το front & back protector της spigen αλλά σκεφτομαι να βαλω μονο το πισω, στην οθονη δεν μου κανει καρδια να βαλω γιατι χαλαει ολη την ομορφια του κινητου :worry:

 

http://imageshack.us/a/img198/4209/rkte.JPG

http://imageshack.us/a/img585/8868/eaxn.jpg

http://imageshack.us/a/img594/3058/0fxi.jpg

 

Εχεις link , ή ξερεις πως λεγεται ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις link , ή ξερεις πως λεγεται ??

 

Ειπα στη ταμια να τη βγαλει απο το κουτι κι ετσι δεν προσεξα αλλά εριξα μια ματια τωρα στη σελιδα του public, θυμομουν οτι ειχε μια ιδια σε κιτρινο κι ετσι εψαξα για κιτρινες θηκες. Callate la Boca ειναι η μαρκα λοιπον και μπορεις να τις δεις εδω http://www.public.gr/search/public/searchResultsRefinements.jsp?pageSize=&pageNo=&trail=SRCH%3ACALLATE%2BLA%2BBOCA%3A1002%3Acccat1590004pp&sortMode=&sortOrder=&sortProperty=&parentCategoryId=cccat1590004pp&addFacet=1002%25253Acccat1590004pp . Η κιτρινη που θυμομουν ειναι η superaffro που επισης μου αρεσε.

 

Α, σε περιπτωση που παρεις καποια, προσεξε να μην ειναι για iphone. :)

Link to comment
Share on other sites

με κατι τετοιο λετε να κινδινευει το κινητο(λογω κινεζιας)? σε κανα μηνα θα παω ενα ταξιδι που θα ειμαι πολλες ωρες εκτος σπιτιου και σκεφτομαι να το εχω για καβατζα,αλλα δεν το εμπιστευομαι και πολυ
Link to comment
Share on other sites

Με τα ιδια χρηματα παιρνεις κατι επωνυμο https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=CP-ELS

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικα , καταληγουμε οτι δεν υπαρχει κανενα h/free που να υποστηριζει απροβληματιστα ελεγχο κλησεων (yes/no) , καθως κ την μουσικη (play/stop/previous/next)?

Τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικα , καταληγουμε οτι δεν υπαρχει κανενα h/free που να υποστηριζει απροβληματιστα ελεγχο κλησεων (yes/no) , καθως κ την μουσικη (play/stop/previous/next)?

Τιποτα??

Πώς καταλήξαμε σε αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικα , καταληγουμε οτι δεν υπαρχει κανενα h/free που να υποστηριζει απροβληματιστα ελεγχο κλησεων (yes/no) , καθως κ την μουσικη (play/stop/previous/next)?

Τιποτα??

 

Nexus 4 (JB 4.3 Stock) + SE MW600

1. Αριστη διαχειριση κλησεων με αναγνωριση κλησης (αριθμος καλουντος μονο)

2.Καλη διαχειριση μουσικης (next/previous, Play/Stop , τα FFWD/FRW δεν λειτουργουν :( )

3.Track ID μονο ο τιτλος του κομματιου εμφανιζεται στην οθονη το Bluetooth set . Δοκιμασμενο με 2 εφαρμογες PowerAmp Pro, Play Music

4.Ραδιοφωνο ..κατι που λειπει απο το ΝΧ4:lol::lol:

5. Ηχητικες ειδοποιησεις για εισερχομενες κλησεις στο ακουστικο οχι ιδιατερα δυνατες αλλά ικανοποιητικες.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 (JB 4.3 Stock) + SE MW600

1. Αριστη διαχειριση κλησεων με αναγνωριση κλησης (αριθμος καλουντος μονο)

2.Καλη διαχειριση μουσικης (next/previous, Play/Stop , τα FFWD/FRW δεν λειτουργουν :( )

3.Track ID μονο ο τιτλος του κομματιου εμφανιζεται στην οθονη το Bluetooth set . Δοκιμασμενο με 2 εφαρμογες PowerAmp Pro, Play Music

4.Ραδιοφωνο ..κατι που λειπει απο το ΝΧ4:lol::lol:

5. Ηχητικες ειδοποιησεις για εισερχομενες κλησεις στο ακουστικο οχι ιδιατερα δυνατες αλλά ικανοποιητικες.

 

Ακριβώς, επιβεβαιωνω όλα τα παραπάνω.

Βέβαια το Mw600 παίζει με τα πάντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικα , καταληγουμε οτι δεν υπαρχει κανενα h/free που να υποστηριζει απροβληματιστα ελεγχο κλησεων (yes/no) , καθως κ την μουσικη (play/stop/previous/next)?

Τιποτα??

 

Βασικα ολα αυτα πρεπει να γινονται με οποιαδηποτε h/free που εχει ενα κουμπι με την εφαρμογη headset Button Controller..

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγω έχω την ringke slim άλλα θέλω και μια αλλη θήκη για να το βάζω μέσα οτάν πετάω το ΚΙΝΗΤΟ μέσα στο τσαντακι μου.Πηγά σε καταστήματα και οι θήκες που είχαν για nexus και s3 δεν χωρούσε μέσα με την ringke που έχω.Έχετε καμμία ιδέα τι να πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το eshop.gr τα κορυφαία BT MW600 στα 32€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγω έχω την ringke slim άλλα θέλω και μια αλλη θήκη για να το βάζω μέσα οτάν πετάω το ΚΙΝΗΤΟ μέσα στο τσαντακι μου.Πηγά σε καταστήματα και οι θήκες που είχαν για nexus και s3 δεν χωρούσε μέσα με την ringke που έχω.Έχετε καμμία ιδέα τι να πάρω?

 

Για κοιτα εδω:http://www.etsy.com/listing/129838628/nexus-4-sleeve-case-pouch-handmade-with?ref=shop_home_active

 

<<If you have a bumper or a slim case for your Nexus 4 the sleeve can be made a little bigger so there would be an extra room, the only thing you need to do is adding a note that you need the case wider for the bumper or the extra case while buying the sleeve.>>

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 (JB 4.3 Stock) + SE MW600

1. Αριστη διαχειριση κλησεων με αναγνωριση κλησης (αριθμος καλουντος μονο)

2.Καλη διαχειριση μουσικης (next/previous, Play/Stop , τα FFWD/FRW δεν λειτουργουν :( )

3.Track ID μονο ο τιτλος του κομματιου εμφανιζεται στην οθονη το Bluetooth set . Δοκιμασμενο με 2 εφαρμογες PowerAmp Pro, Play Music

4.Ραδιοφωνο ..κατι που λειπει απο το ΝΧ4:lol::lol:

5. Ηχητικες ειδοποιησεις για εισερχομενες κλησεις στο ακουστικο οχι ιδιατερα δυνατες αλλά ικανοποιητικες.

 

 

 

 

 

 

 

Ακριβώς, επιβεβαιωνω όλα τα παραπάνω.

Βέβαια το Mw600 παίζει με τα πάντα.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ.άψογη συνεργασία χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να το χτυπήσω το mw600;

Το έχει προσφορά το Eshop 32€

Επιβεβαιώστε μου ότι δεν θα έχει αποσυνδέσεις όταν η οθόνη του κινητού είναι σβηστή.... Θα δέχομαι δηλαδή κανονικά κλήσεις μέσω του bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Τα τόσα θετικά σας σχόλια για το mw600 με έκαναν σχεδόν να αποφασίσω την αγορά του.

Πάντως στο eshop δεν έχει 32€ αλλά 34.90. Εκτός αν κινήθηκε και την άλλαξαν.

Εγώ κυρίως για μουσική το θέλω. Τί λέτε; Εννοώ μπορείς να ακούσεις, σε μια ικανοποιητική ένταση, ιδιαίτερα σε ένα θορυβώδες περιβάλλον; πχ Αίθουσα αναμονής αεροδρομίου;

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν βγει άλλα δύο μοντέλα από τη Sony. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το SBH50 που είναι το πιο πρόσφατο και πιο πλήρες.
Link to comment
Share on other sites

Το mw1 πάντως δε με έχει αφήσει ικανοποιημένο γενικότερα. Και όχι μόνο με το nexus 4 :O Παλιά που είχα και γω το mw600 ήταν κορυφή. (αν δε το είχα χάσει καλά θα ήταν! :( )
Link to comment
Share on other sites

Τα τόσα θετικά σας σχόλια για το mw600 με έκαναν σχεδόν να αποφασίσω την αγορά του.

Πάντως στο eshop δεν έχει 32€ αλλά 34.90. Εκτός αν κινήθηκε και την άλλαξαν.

Εγώ κυρίως για μουσική το θέλω. Τί λέτε; Εννοώ μπορείς να ακούσεις, σε μια ικανοποιητική ένταση, ιδιαίτερα σε ένα θορυβώδες περιβάλλον; πχ Αίθουσα αναμονής αεροδρομίου;

 

Ανετα ακους και με λιγο θορυβο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η ενταση που βγαζει δεν ειναι ικανοποιητικη, τα μανισια ακουστικα πολυ μετρια. Το MW600 ειναι ενα πολυ καλο ΒΤ αλλα εχω 2 παραπονα απο αυτο, το κουμπι των κλησεων ειναι μικρο και οτι με 2 συνεχομενα κλικ δεν πιανει παντα η επανακληση αλλα με πεταει στο google now...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα bumper case από το eBay παρόμοιο του official της Google. Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοιου είδους case έχει αντοχές ? κάνει άβολο το κινητό λόγω παραπάνω πάχους ? (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παραπάνω)
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα bumper case από το eBay παρόμοιο του official της Google. Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοιου είδους case έχει αντοχές ? κάνει άβολο το κινητό λόγω παραπάνω πάχους ? (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παραπάνω)

 

Αν είναι όπως αυτό που έχει η dx box (βλέπε πρώτες σελίδες τοπικ) Είναι πολύ καλό με ελάχιστες διαφορές από το official και δύσκολα εμφανής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα bumper case από το eBay παρόμοιο του official της Google. Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοιου είδους case έχει αντοχές ? κάνει άβολο το κινητό λόγω παραπάνω πάχους ? (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παραπάνω)

 

Οταν δεν ειχε θηκη το δικο μου δεν ειχε φαει τουμπα.μολις εβαλα bumper απο τουμπα σε τουμπα το παω.μεχρι στιγμης το εχω σωσει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν ειχε θηκη το δικο μου δεν ειχε φαει τουμπα.μολις εβαλα bumper απο τουμπα σε τουμπα το παω.μεχρι στιγμης το εχω σωσει.

 

Χαχα :p οτι προσεχεις πολύ συνήθως φέρνει αντίθετα αποτελεσματα.εγώ πλέον μετα απο 2 τούμπες σοβαρές σπασιματα πλατης κλπ εβγαλα όλες της θήκες και μεμβράνες κ ευχαριστιεμαι το κινητό!το βάζω μονο σε μια θήκη Bugatti που καθαρίζει κ το τζάμι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...