Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το επαναφερω:

Καλημερα,μπροστινο screen protector που να καλυπτει ολη την οθονη( full screen) εχει να προτεινει κανεις?Ακομα καλυτερα να ειναι και anti-glare((ματ).Να μην αφηνει κενα, δεξια,αριστερα και κατω.

 

Oλα τα wet screen protector ειναι full screen.

Μια χαρα θα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα wet screen protector ειναι full screen.

Μια χαρα θα εισαι.

 

Απλά όταν το βγάλεις (με δυσκολία) μετά δεν ξέρεις πως θα είναι η οθόνη. Επίσης η αίσθηση με wet είναι πολύ κατώτερη από τις dry, χάνει αρκετά και μπορεί να κάνει και το φαινόμενο σαν φλούδα πορτοκαλιού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, παρελαβα την ringke fusion χθες. Αυτο που με εντυπωσιασε ηταν οτι ξεμπουκωσε τον ηχο στο ηχειο οταν το ακουμπας σε τραπεζι π.χ...αλλα για τα δικα μου γουστα δε μου αρεσε τοσο αισθητικα και ετσι θα ρισκαρω και θα αφησω το κινητο οπως το πηρα. Οποιος ενδιαφερεται για τη θηκη ας μου στειλε p.m. Ευχαριστω :)

 

να υποθέσω και εσύ είσαι σκεφτικός σχετικά με το κράτημα..??

 

μα καλά, γιατί σταμάτησαν το Orignal bumper..

Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν το βγάλεις (με δυσκολία) μετά δεν ξέρεις πως θα είναι η οθόνη. Επίσης η αίσθηση με wet είναι πολύ κατώτερη από τις dry, χάνει αρκετά και μπορεί να κάνει και το φαινόμενο σαν φλούδα πορτοκαλιού.

 

Kι εγω μπορω να σου πω τα αντιθετα.

Εχω βγαλει αρκετα και η οθονη ξερω πως ειναι, οπως οταν το εβαλα.

Καμια φλουδα πορτοκαλιου, εχω βαλει και φωτο σε αυτο το θεμα.

Σε αισθηση μαρεσει πολυ περισσοτερο απο το φτηνο πλαστικο των screen protector της σειρας που ειναι αναλλωσιμα, καμια σχεση με το wet, και τα σωστα wet δεν εχουν κολλωδη αισθηση.

Αν κανεις γρατσουνια σε ενα protector της σειρας απλα ζεις με αυτη...οχι στο wet.

Ευτυχως δεν ειμαι κουλος και μπορω να το βαλω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω μπορω να σου πω τα αντιθετα.

Εχω βγαλει αρκετα και η οθονη ξερω πως ειναι, οπως οταν το εβαλα.

Καμια φλουδα πορτοκαλιου, εχω βαλει και φωτο σε αυτο το θεμα.

Σε αισθηση μαρεσει πολυ περισσοτερο απο το φτηνο πλαστικο των screen protector της σειρας που ειναι αναλλωσιμα, καμια σχεση με το wet, και τα σωστα wet δεν εχουν κολλωδη αισθηση.

Αν κανεις γρατσουνια σε ενα protector της σειρας απλα ζεις με αυτη...οχι στο wet.

Ευτυχως δεν ειμαι κουλος και μπορω να το βαλω. :lol:

 

Καλά ντε μη βαράς :)

Αυτά που ανέφερα είναι υπαρκτοί κίνδυνοι (μπορεί και σε συγκεκριμένες μόνο μάρκες), δεν εννοούσα ότι θα συμβούν σίγουρα, αλλά καλό είναι να τους αναφέρουμε αν κάποιος ψάχνεται. Επίσης είναι πιο δύσκολη η τοποθέτηση τους σε σχέση με τις άλλες για κάποιον που δεν ξέρει και δεν το έχει ξανακάνει. Δε διαφωνώ, από προστασία είναι καλύτερες οι wet.

Στην τελική, γούστα είναι αυτά, ο καθένας ότι προτιμάει βάζει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Πραγματικα οχι, αλλα μαλλον καταλαβες λαθος (η εγω) ο blade_ αναφεροταν σε κανονικο φορτιστη για αυτο και εγραψε :

Δηλαδη για αυτους που εχουν Αγγλικο η Αμερικανικο φορτιστη..

 

ααα οκ αγορινα εγω νομιζα πως εννοουσε τον ασυρματο φορτιστη !!!χχααχαχαχχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα extreme guard την περασμένη βδομάδα και αναγκάστικα να πετάξω και τα δύο protectors (μπρος-πίσω). Ότι και να έκανα, όσο κι αν προσπάθησα κατέληγα σε αποτέλεσμα ανεμοβλογιάς ή φιματίωσης :p

Πάλεψα και με το χαρτάκι που είχε για να αφαιρείς τις φυσαλίδες νερού και αέρα αλλά τίποτα!

Πάντως η εντύπωση που μου δώθηκε για την αίσθηση στην αφή, από την πολύ σύντομη χρήση ήταν πολύ κακή σε σχέση με το γυαλί της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για να κολλησει, κολλαει και στεγνη, την εχουν βαλει και μελη απο εδω ετσι.

Μπορεις να τη μετακινησεις και να μπει τελεια λογω του υγρου, οπως και να μην αφησει ουτε μια φουσκαλα αφου μετακινουνται πολυ πιο ευκολα.

Και εννοειται δεν εχεις καμια λαστιχενια αισθηση, εκτος αν ζεις στο 2000 η εχεις zagg.

Απο τα protectors της σειρας με ενα πλαστικο της πλακας που αν γρατσουνιστει απλα μενει η γρατσουνια δεν υπαρχει συγκριση.

Και στο δικο μας κινητο, το να μη καλυπτει τις κυρτες πλευρες (ειναι υπερβολικα κοντα τα κοινα protectors) ειναι πολυ ασχημη αισθηση γιατι απο εκει αρχιζει το swipe και το νιωθεις.

 

Καλά ντε μη βαράς :)

Αυτά που ανέφερα είναι υπαρκτοί κίνδυνοι (μπορεί και σε συγκεκριμένες μόνο μάρκες), δεν εννοούσα ότι θα συμβούν σίγουρα, αλλά καλό είναι να τους αναφέρουμε αν κάποιος ψάχνεται. Επίσης είναι πιο δύσκολη η τοποθέτηση τους σε σχέση με τις άλλες για κάποιον που δεν ξέρει και δεν το έχει ξανακάνει. Δε διαφωνώ, από προστασία είναι καλύτερες οι wet.

Στην τελική, γούστα είναι αυτά, ο καθένας ότι προτιμάει βάζει.

 

Τοτε πες μας σε ποιες μαρκες ειναι υπαρκτοι αυτοι οι κινδυνοι, γιατι οι γενικευσεις απλα απωθουν τα μελη να κανουν τη σωστη επιλογη.

Και τα υπολοιπα ειναι θεμα γουστου...το wet το βρησκω πολυ πιο ευκολο αφου μπορω να μετακινησω το protector πανω στη συσκευη μου και αφου το εχω βαλει, κατι που απλα δε γινεται με τα κοινα, αν το βαλεις στραβα, θελει σηκωμα και παιζει να σου παρει σκονη...εκει ειναι χαος. :)

Γιατι προσωπικα οσα λες τα εχω δει σε wet applications προ προηγουμενης γενιας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ.

 

Ξεκινησα με την μια να βαλω τα προτεκτορς της skinomi.

 

Μπήκε το πίσω πολύ ωραία, βάζω το μπροστά μια χαρά, πάω να βάλω τα δίπλα --->> πετάχθηκαν στον κάδο.

 

 

Μετα απο καμια ωρα πηγα να βαλω το κινητο στην τσέπη και σηκώθηκαν οι άκρες αριστερα και δεξια του κινητού απο το μπροστινό προτέκτορ ... απέκτησε και μερικές γρατσουνιές και το πέταξα και αυτό.

 

Το πίσω έχει κάτι νερά-σημάδια ... θα το κρατήσω μήπως απλά θέλει στρώσιμο.

 

 

Έχει κανείς κανένα μπροστινό protector που να μην το θέλει; Αλλιώς θα ξαναπαραγγείλω για δοκιμή απο την skinomi... Αλήθεια που το δίνουν φθηνότερα τώρα που μιλάμε; Υπάρχει κανένα κουπόνι;

 

 

Ήρθαν και τα bumpers απο το buychina, μια χαρά είναι απλά το πλαστικό-λάστιχο είναι τερμα σκληρό (περίμενα να είναι όπως τα apple bumpers). Δεν ξέρω πως είναι το official LG.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα παρακάτω είναι απίστευτα! Πλενόμενα βέβαια! Aρκετά ακριβότερα όμως! Ισχύουν ότι έγραψα για τα παραπάνω Προτιμήστε τα μόνο αν σταματήσει τις αποστολές ο παραπάνω πωλητής, γιατί, ενώ είναι εξαιρετικά, δε νομίζω ότι αξίζουν την τριπλάσια τιμή!

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQC160-Screen-Protector-for-LG-Google-Nexus-4-/350725766087?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a8e27bc7

 

Όντως τα vikuiti είναι πολύ καλά. Εν τω μεταξύ, τα sgp ενώ είναι πολύ καλά στην αρχή, μετά γεμίζουν δαχτυλιές και δεν καθαρίζονται καθόλου εύκολα. Ίσως όμως να συμβαίνει μόνο στο ultra oleophobic.

Τα άλλα που μου άρεσαν είναι της ringke που δίνουν και με τη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά, σήμερα μου ήρθαν αυτά http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006838&sid=1 και δουλεύουν μια χαρά και στις κλήσεις. Ποιότητα ήχου πολύ καλη αλλά σε αυτό παιζει ρολο και ο franko! Να συμπληρωσω οτι τα ίδια υπηρχαν στο sgs2 που είχα.

 

Ποιοτητα ηχου σε μουσικη?Εχουν καθαρο βαθυ μπασο ή βουιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα ηχου σε μουσικη?Εχουν καθαρο βαθυ μπασο ή βουιζουν?

 

Αυτά νομίζω πως έχει το note 2 που έχω. Εμένα δε μου κάνουν για μουσική, ψιλομάπα είναι, αλλά τα συγκρίνω με κανονικά ακουστικά για μουσική sennheiser, shure κλπ. Επομένως ανάλογα τις απαιτήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα ηχου σε μουσικη?Εχουν καθαρο βαθυ μπασο ή βουιζουν?

 

Ποιοτητα ηχου παρα πολυ καλη. Ξανα τονιζω με franko kernel.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά νομίζω πως έχει το note 2 που έχω. Εμένα δε μου κάνουν για μουσική, ψιλομάπα είναι, αλλά τα συγκρίνω με κανονικά ακουστικά για μουσική sennheiser, shure κλπ. Επομένως ανάλογα τις απαιτήσεις σου.

 

Νταξει δεν εννοω συγκριση με κορυφαιες εταιρειες αλλα αν παιζουν σχετικα καλα ρε παιδι μου.

 

Ποιοτητα ηχου παρα πολυ καλη. Ξανα τονιζω με franko kernel.

 

Ναι βρε γιαυτο σε ρωτησα :) και εγω με franco ειμαι.Εχεις ρυθμισει το volume boost καπου π.χ. 4 5 6 ή οπουδηποτε?Κανει διαφορα με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν εννοω συγκριση με κορυφαιες εταιρειες αλλα αν παιζουν σχετικα καλα ρε παιδι μου.

 

 

 

Ναι βρε γιαυτο σε ρωτησα :) και εγω με franco ειμαι.Εχεις ρυθμισει το volume boost καπου π.χ. 4 5 6 ή οπουδηποτε?Κανει διαφορα με αυτα?

 

Χθες το βραδυ τα παρελαβα και ακομα δε δοκιμασα με volume boost! :p Η ποιοτητα ειναι πολυ καλη χωρις καμια ρυθμιση. ( Η εφαρμογη AwesomeBEATS δουλευει με frankο? Γνωριζουμαι? )

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις τι ακουστικα handsfree ειναι συμβατα με το νεξους αλλα οχι αυτα με τις μπιλιες.. Τα κανονικα..?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω πίσω το protector της skinomi, και μπροστά ένα τυχαίο κινέζικο που μου έστειλαν απο το buychina. Το μπροστά είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερο απο το skinomi στην αφή... Η skinomi μοιάζει πολύ στα Zagg/InvisibleShield, νιώθω το δάχτυλο μου να σκαλώνει όταν κάνω scroll..

 

Έχουμε κάτι καλό-σίγουρο-τέλειο; Δεν με πειράζει είτε υγρό είτε ξηρό, απλά στο δάχτυλο μου να είναι κορυφαίο.

 

Επίσης, για περιμετρικά του κινητού, έχουμε κάτι; Προσπάθησα ξαναπροσπάθησα με το skinomi, στο τέλος το κόλλησα όπως να 'ναι ίσα ίσα για να μην γρατζουνάει το bumper το κινητό... Κάτι άλλο; Αλήθεια πως τα κολλάνε αυτά σε τέτοιες γωνίες πια;

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι χρήστες στο XDA συμφωνούν με την άποψη σου και τελικά προτιμούν ένα συμβατικό screen protector από το να πασαλείβουν τη συσκευή τους με σαπουνάδες και άλλα γλειώδη υγρά ώστε να κολλήσει μιά ζελατίνα που (αν τύχει να κολλήσει καλά) έχει στη χρήση την λαστιχένια αίσθηση ενός...προφυλακτικού! ;)

 

πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος..

αν και έγραψα και πιο πριν, ότι έβαλα το xtreme guard χωρίς νερό και μπήκε άψογα, από θέμα αίσθησης το θεωρώ πολύ κακό..η αίσθηση δε μου αρέσει καθόλου..αλλά επειδή δεν είμαι να "πετάω λεφτά" μόνο και μόνο για δοκιμές, αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μη wet "εγγυημένο" θα βοηθούσε..

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος..

αν και έγραψα και πιο πριν, ότι έβαλα το xtreme guard χωρίς νερό και μπήκε άψογα, από θέμα αίσθησης το θεωρώ πολύ κακό..η αίσθηση δε μου αρέσει καθόλου..αλλά επειδή δεν είμαι να "πετάω λεφτά" μόνο και μόνο για δοκιμές, αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μη wet "εγγυημένο" θα βοηθούσε..

 

Δες μια σελίδα πριν το ποστ του haki και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για περιμετρικά του κινητού, έχουμε κάτι; Προσπάθησα ξαναπροσπάθησα με το skinomi, στο τέλος το κόλλησα όπως να 'ναι ίσα ίσα για να μην γρατζουνάει το bumper το κινητό... Κάτι άλλο; Αλήθεια πως τα κολλάνε αυτά σε τέτοιες γωνίες πια;

 

Της skinomi αν εχεις υπομονη μπαινει τελεια, δεν θα βρεις κανενα διαφορετικο.

 

πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος..

αν και έγραψα και πιο πριν, ότι έβαλα το xtreme guard χωρίς νερό και μπήκε άψογα, από θέμα αίσθησης το θεωρώ πολύ κακό..η αίσθηση δε μου αρέσει καθόλου..αλλά επειδή δεν είμαι να "πετάω λεφτά" μόνο και μόνο για δοκιμές, αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μη wet "εγγυημένο" θα βοηθούσε..

 

Διαβασε το θεμα και θα βρεις σοβαρες αποψεις ωστε να κρινεις μονος σου τι πρεπει να βαλεις.

Εχω προτινει κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά γιατί νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος..

αν και έγραψα και πιο πριν, ότι έβαλα το xtreme guard χωρίς νερό και μπήκε άψογα, από θέμα αίσθησης το θεωρώ πολύ κακό..η αίσθηση δε μου αρέσει καθόλου..αλλά επειδή δεν είμαι να "πετάω λεφτά" μόνο και μόνο για δοκιμές, αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μη wet "εγγυημένο" θα βοηθούσε..

 

Η extreme guard θέλει νερό για να γραπωσει καλά πανω. Όπως και η zaggs. Δημιουργούν βέβαια orange peel effect. Αν θες κάτι πιο λείο πρεπει να πας σε non wet.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά, σήμερα μου ήρθαν αυτά http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006838&sid=1 και δουλεύουν μια χαρά και στις κλήσεις. Ποιότητα ήχου πολύ καλη αλλά σε αυτό παιζει ρολο και ο franko! Να συμπληρωσω οτι τα ίδια υπηρχαν στο sgs2 που είχα.

 

Σε ακουσα και τα παραγγειλα και γω!Μιας και αυτα που ειχα απο xperia δεν εκαναν :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η extreme guard θέλει νερό για να γραπωσει καλά πανω. Όπως και η zaggs. Δημιουργούν βέβαια orange peel effect. Αν θες κάτι πιο λείο πρεπει να πας σε non wet.

 

Η skinomi ειναι εντελως λεια οταν μπει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...