Jump to content

Sudden death


wickerman_3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το επαθε και τοσο αγχος και στενοχωρια δεν εχω.Ηρεμια.Αν ειναι να συμβει θα συμβει αν οχι δεν πειραζει θα μεινω μονος στο κλειστο κλαμπ :o.Στη Γαλλια παντως καποια παλικαρια που το επαθαν με 16 gb s3 ,μετα το service βρεθηκαν με board 32gb αγνωστο για ποιο λογο.Λες να γινει και σε μενα κατι τετοιο; :sly:
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 426
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε 30.000.000 αν υποθέσουμε ότι το 99.99% είναι οκ (που ποτέ δεν είναι τόσο μεγάλο το ποσοστό, πάντα θα υπάρχουν και αστοχίες)

μας κάνει 300.000 καμένα....

Κάναμε θέμα για μερικές δεκάδες; εκατοντάδες;

Βγάλτε αυτούς που το κατέστρεψαν πάνω στο φλασάρισμα ή με διάφορες άλλες αλχημείες και ξαναδείτε τα νούμερα.

Επίσης οι Αμερικάνοι δε πήγαν στο φεγγάρι και οι Εβραίοι ειδοποιήθηκαν πριν την επίθεση στους δίδυμους πύργους.

Επίσης ο κόσμος καταστράφηκε σύμφωνα με τους Μάγια και τώρα μιλάμε από κάποιο άλλο παράλληλο σύμπαν :D

 

Ακριβως αυτο, αν ηταν προβλημα 50-50 πχ τωρα θα μιλουσαμε για 15.000.000 περιπου συσκευες, με τις περισσοτερες αγορασμενες πριν απο 5-6 μηνες που γινοταν πανζουρλισμος, οποτε αυτο το καταστροφικο φιασκο θα το μαθαιναν και κατοικοι διπλανου γαλαξια. Κι εγω στις 200 μερες θα φοβαμαι λιγακι, το ομολογω, αν το θυμηθω φυσικα. Αλλα δεν εχω καμια αμφιβολια πως θα το δωσω στο εξαιρετικο service της Θεσσαλονικης και θα μου το φτιαξουν σε μια μερα, αψογα και τζαμπα.

 

Ερχεται η 4.1.2, απολαυστε το παρακαλω, μην σκοτιζεστε παραπανω απ'οσο πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο, αν ηταν προβλημα 50-50 πχ τωρα θα μιλουσαμε για 15.000.000 περιπου συσκευες, με τις περισσοτερες αγορασμενες πριν απο 5-6 μηνες που γινοταν πανζουρλισμος, οποτε αυτο το καταστροφικο φιασκο θα το μαθαιναν και κατοικοι διπλανου γαλαξια. Κι εγω στις 200 μερες θα φοβαμαι λιγακι, το ομολογω, αν το θυμηθω φυσικα. Αλλα δεν εχω καμια αμφιβολια πως θα το δωσω στο εξαιρετικο service της Θεσσαλονικης και θα μου το φτιαξουν σε μια μερα, αψογα και τζαμπα.

 

Ερχεται η 4.1.2, απολαυστε το παρακαλω, μην σκοτιζεστε παραπανω απ'οσο πρεπει.

 

φιλε μαζι σου εχεις απολυτο δικιο (θα ειχε γινει της κακομοιρας αφου η σαμμυ βγαζει εκατομμυρια συσκευες αν την υφηλιο και οχι μονο S 3 αλλα καμμια 25αρια μοντελα διαφορετικα συν τις ταμπλετες )εγω εχω την 1.400 και προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι και την 1.100 να ειχα παλι δεν θα ανησυχουσα...αντε με το καλο να παρουμε την 4.1.2 :D

Link to comment
Share on other sites

RF call : 22-08-2012

rev:MP 1.100

και το αγορασα οκτωβριο.

 

αν και δεν νομιζω οτι ειναι μονο η παρτιδα αλλα το οτι οι περισσοτεροι το αφηνουν και φορτιζει ολο το βραδυ..

Αυτό εδώ βγήκε σήμερα.

αντε να δουμε αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις με S3 ανω των 200 ημερων ζωης να ποσταρει εδω οτι ειναι μια χαρα να ησυχασουν τα παιδια;

 

Παντως πρεπει να βγαλουν μια εφαρμογη αντιστροφης μετρησης ξαφνικου θανατου για να ξερετε το υπολοιπο ζωης της συσκευης σας.Να ξερετε βρε παιδακι να προγραμματισετε τα σχεδια σας.Μην βρεθειτε προ εκπληξεως...

Βρε σε μπελά με βάλατε πάλι να ξαναυπολογίζω μέρες....

Το πήρα τέλη Μάι - αρχές Ιούνη, αν δεν θυμάμαι λάθος. Οπότε κάπου 7 μήνες το έχω, δηλαδή πρέπει να έχω περάσει για τα καλά τις 200 μέρες.

Και 7 στις 10 φορτίσεις είναι όλο το βράδυ συνδεδεμένο με το φορτιστή.:cry:

 

Οπότε είμαι ο "ορισμός" του υποψήφιου; :p (ευτυχώς που έχω πάντα και δεύτερο τηλέφωνο μαζί μου! :lol::lol:)

 

Αν πάντως είναι software bug και όχι hardware, θα πρέπει να το έβαλε κάποιος ....τεχνικός της, μέλος κάποιας σέκτας των Μάγια, που πίστευε ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου τον Δεκέμβρη! (με αντίστροφη μέτρηση για να καταστραφούν όλα τα SIII τότε!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα Δεκεμβριο 2012 αλλα στο RF call μου λεει 29.6.2012 και MP 1.100.Ελπιζω να μην μου ψοφησει. Τουλαχιστον δεν το αφηνω ποτε να φορτισει ολη την νυχτα.Το βγαζω παντα απο την πριζα οταν τελειωσει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ βγήκε σήμερα.

 

Αυτό το σημερινό δεν έχει καμία μα καμία σχέση με αυτό που κυκλοφορεί ως "sudden death"

Πρώτον μιλάει για το Λουξεμβούργο; και για κάποιο firmware bug (κοινώς ρομ) που χτύπησε κάποια τηλέφωνα και θα διορθωθεί σε μελλοντικό rom upgrade.

Το "sudden death" μιλάει για hardware failure και άλλα τέτοια όπως "χρονοδιακόπτη" από την ημερομηνία κατασκευής και ΑΣΧΕΤΟΥ εκδόσεως rom.

Τώρα πως τα συνδύασε ο δημοσιογράφος...Για να έχουμε να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 208 ΗΜΕΡΕΣ (RF cal: 2012.6.5). ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;; :eek:

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 208 ΗΜΕΡΕΣ (RF cal: 2012.6.5). ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;; :eek:

Να το βαλεις στον μικροκυμάτων στους 250 βαθμους και αν δεν σου καεί και τοτε ζητα τα λεφτα σου πισω... :D

 

 

 

 

 

Sorry παιδιά που το ριχνω τοσο στην πλακα αλλα ειλικρινά δεν μπορω να παρω με τιποτα σοβαρα αυτον τον σάλο των ( πόσων αλήθεια ; ) 10 -20 συσκευών S3 που τα έπαιξαν...

Link to comment
Share on other sites

Ηδη γράφουν τα sites(όπως στο παραπάνω post) για "όπου ναναι λύση" του προβλήματος με update.

http://www.ibtimes.com/samsung-galaxy-s3-update-may-fix-sudden-death-problem-989040

http://www.androidpit.de/sudden-death-von-s3-geraeten-samsung-verspricht-firmware-update

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε Post 52 & 58

Τα διάβασα γι αυτό έγραψα "όπως στο παραπάνω post".

Αντε να δούμε τι θα γίνει...

Πάντως στο Γερμανικό site λέει ότι μάλλον αύριο θα δώσει περισσότερες εξηγήσεις η Samsung.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

ok. εχω χεστει πανω μου και μπαινω με το iphone. θα το αφησω να κρυωσει και αυριο θα του βγαλω την ωμεγα και θα το γυρισω σε εργοστασιακη κατασταση. αλλα η απορια θα μου μεινει. 208 μερες και ακομα ΖΕΙ.

 

ΩΠΑ! Εχω το 32αρι! Λες για αυτο να ΖΕΙ ακομα; Τα sites αναφερονται σε 16αρια!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

ok. εχω χεστει πανω μου και μπαινω με το iphone. θα το αφησω να κρυωσει και αυριο θα του βγαλω την ωμεγα και θα το γυρισω σε εργοστασιακη κατασταση. αλλα η απορια θα μου μεινει. 208 μερες και ακομα ΖΕΙ.

 

Βλέπω τέτοια ποστ και φρικάρω... Μήπως αγόρασες και υπόγειο καταφύγιο στην Αμερική για το τέλος του κόσμου πριν 2 βδομάδες;

 

Είναι το ίδιο αβάσιμο και ανόητο. Και οι ανεύθυνοι δημοσιογράφοι που τα αναπαράγουν ηλιθιωδώς πρέπει να βρουν και πιο σοβαρό να γράψουν.

 

Λίγη λογική ρε παιδιά δηλαδή είναι τραγικό που το συζητάμε καν... θα καραφλιάσω τελείως λυπηθείτε με...:(

- Alex
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαζι σου εχεις απολυτο δικιο (θα ειχε γινει της κακομοιρας αφου η σαμμυ βγαζει εκατομμυρια συσκευες αν την υφηλιο και οχι μονο S 3 αλλα καμμια 25αρια μοντελα διαφορετικα συν τις ταμπλετες )εγω εχω την 1.400 και προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι και την 1.100 να ειχα παλι δεν θα ανησυχουσα...αντε με το καλο να παρουμε την 4.1.2 :D

 

αγορινα θα σε παρακαλεσω μιας και εχεις την 1.400 μπορεις να μου πεις σε παρσκαλω πως δουλεύει οσων αφορά τις θερμοκρασίες cpu την ωρα που τρέχεις καποιο benchmark οπως το antutu. γιατι αν συγκρινω απο καποιες αλλες εκδόσεις το δικο μας ειναι λιγο πιο ζεστό ώστε να πιανει πιο ευκολα τον κοφτη για να ριχνει τις συχνοτητες του cpu. θα σου ήμουν ευγνώμων.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τέτοια ποστ και φρικάρω... Μήπως αγόρασες και υπόγειο καταφύγιο στην Αμερική για το τέλος του κόσμου πριν 2 βδομάδες;

 

Είναι το ίδιο αβάσιμο και ανόητο. Και οι ανεύθυνοι δημοσιογράφοι που τα αναπαράγουν ηλιθιωδώς πρέπει να βρουν και πιο σοβαρό να γράψουν.

 

Λίγη λογική ρε παιδιά δηλαδή είναι τραγικό που το συζητάμε καν... θα καραφλιάσω τελείως λυπηθείτε με...:(

 

Δυστυχως πρεπει να συμφωνησω μαζι του.

 

Εχω εναν φιλο που παιζει καθε μερα παιχνιδια, βαρια, το καθεται, το κανει, το ρανει. Με τους νομους της φυσης, επρεπε ηδη να ειναι νεκρο μιας κι επιταχυνει την διαδικασια μπουρλοτιασματος της motherboard. Οχι, δεν εχει τιποτα.

 

Μεινετε στο τι λενε οι πολλοι, οχι δυο ατομα σε καθε πολη του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να καεί ας καεί,για αυτό έχουμε και την εγγύηση,απο την άλλη οποίος έκανε το λάθος και το πηρε χωρίς εγγυηση.Προβλέπω φωτιά στα μπατζάκια του :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τωρα ειδα το θεμα. Το πηρα αρχες Δεκεμβρη και ειναι 1.100 με 28/10/2012. Προλαβαινω να το κανω root? :p
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τέτοια ποστ και φρικάρω... Μήπως αγόρασες και υπόγειο καταφύγιο στην Αμερική για το τέλος του κόσμου πριν 2 βδομάδες;

 

Είναι το ίδιο αβάσιμο και ανόητο. Και οι ανεύθυνοι δημοσιογράφοι που τα αναπαράγουν ηλιθιωδώς πρέπει να βρουν και πιο σοβαρό να γράψουν.

 

Λίγη λογική ρε παιδιά δηλαδή είναι τραγικό που το συζητάμε καν... θα καραφλιάσω τελείως λυπηθείτε με...:(

 

just kidding mate! just kidding :p

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν υπάρχει κανένας λόγος να το διακωμωδούμε, καθώς ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει αν ισχύει ή όχι. Έτσι, κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά κάτι.

 

Εγώ πχ, θυμάμαι στο PS3 που είχα αγοράσει όταν πρωτοβγήκε, ξαφνικά και χωρίς λόγο πέθανε με το RLOD (red light of death), ήταν μια τεράστια ΑΣΤΟΧΙΑ ολόκληρης σειράς από την Sony, η οποία ουσιαστικά δεν το παραδέχτηκε ποτέ (αλλά ούτε και το επισκεύαζε). Γιατί να μην ισχύει και αυτό εδώ? Άλλωστε κανείς μας δεν έχει πάνω από μισό χρόνο την συσκευή για να μιλήσει με βεβαιότητα. Επίσης, καθημερινά βλέπω ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ αναφορές νεκρών συσκευών στο XDA. Αν λένε ή όχι ψέμματα, δεν το ξέρω εγώ αλλά ούτε και κάποιος άλλος εκτός από τους ίδιους.

 

Σίγουρα όχι πανικός, αλλά όχι και "ένα τίποτα".

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Κάτω στο site στο σημερινό Update 03.01. γράφει:

Ο εκπρόσωπος τύπου της Samsung Γερμανίας δήλωσε:

To πρόβλημα το έχέι ένας μικρός αριθμός συσκευών Galaxy S III με 16GB μνημη και 3G.

Tα μοντέλα 4G-LTE δεν έχουν πρόβλημα.

Με το software-update θα λυθεί το πρόβλημα.Το update(έτοιμο είναι) θα είναι το συντομότερο διαθέσιμο για τους χρήστες αλλά η διαθεσιμότητά του θα εξαρτάται από τη χώρα ή από τον πάροχο κλπ κλπ....

http://www.androidpit.de/sudden-death-von-s3-geraeten-samsung-verspricht-firmware-update

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας περιγράψει λεπτομερώς τι είναι αυτό το περιβόητο sudden death σύμφωνα με τα λεγόμενα των χρηστών;

Και αν θέλετε συζητάμε για το τι είπε ο εκρόσωπος της Samsung Λουξεμβούργου.

Δεν έχουν καμία σχέση αυτά τα 2.

Μπλέκουμε αυτοκίνητα με μακαρόνια.

 

Φίλε STEL ναι είναι τίποτα.

Αν το πει ένας μεγάλος ικανοποιητικός αριθμός χρηστών οκ.

Αλλά δες εδώ...5 σελίδες και μόνο ΕΝΑΣ είπε ότι του κάηκε.

Έτσι ακριβώς και στο XDA. Θα φτάσουμε εκεί τις 500 σελίδες για καμιά 20αριά καμμένα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας περιγράψει λεπτομερώς τι είναι αυτό το περιβόητο sudden death σύμφωνα με τα λεγόμενα των χρηστών;

Και αν θέλετε συζητάμε για το τι είπε ο εκρόσωπος της Samsung Λουξεμβούργου.

Δεν έχουν καμία σχέση αυτά τα 2.

Μπλέκουμε αυτοκίνητα με μακαρόνια.

 

Φίλε STEL ναι είναι τίποτα.

Αν το πει ένας μεγάλος ικανοποιητικός αριθμός χρηστών οκ.

Αλλά δες εδώ...5 σελίδες και μόνο ΕΝΑΣ είπε ότι του κάηκε.

Έτσι ακριβώς και στο XDA. Θα φτάσουμε εκεί τις 500 σελίδες για καμιά 20αριά καμμένα κινητά.

 

Για την αναφορά του εκπροσώπου κρατάω και εγώ κάποιες επιφυλάξεις. Μπορεί να αναφέρεται στο θέμα του Exynos exploit, το οποίο απ'ότι καταλαβαίνω αφορά τον kernel.

 

Οι αναφορές του SDS στο XDA αφορούν rooted & non rooted συσκευές, οι οποίες εκεί που λειτουργούσαν, ξαφνικά έσβηναν και δεν άναβαν ξανά. Άλλες μετά από κάποια Χ χρήση και άλλες μετά από overnight charge,

 

Για τις αναφορές, επιμένω (επειδή το παρακολουθώ καθημερινά) ότι είναι αρκετές, σε κάθε περίπτωση. Μόνο σήμερα πχ διάβασα αυτήν την αναφορά από το XDA που αφορούσε 2 συσκευές.

 

Μπορεί και να έχεις δίκιο όμως... το ελπίζω πραγματικά :) ελπίζω να βγω εντελώς λάθος, καθώς έχεις ένα δίκιο στο ότι στο myphone μόνο ένας αναφέρει το εν λόγω πρόβλημα

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...