Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mακαρι να ειναι ετσι γιατι ξανα με τιποτα ΕΜS.....

 

η EMS είναι η πιο αξιόπιστη στο τομέα μεταφορών απο Κίνα.Πάντα στο χρόνο που λένε και ΠΑΝΤΑ χωρίς τελωνείο.4 κινητά είχα πάρει πριν χρόνια πάντα με EMS.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ems ερχεται χαρτι να πας ταχυδρομειο να το παραλαβεις η τα φερνουν οι κουριερ πορτα-πορτα ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Όλα περνάνε απο τελωνείο για το τυπικό...Με την ΕΜS είσαι κομπλέ όμως.!!

 

Εννοούσα,δε πληρώνεις τελωνείο.

Στο φέρνει ο ταχυδρόμος σπίτι ή σου αφήνει χαρτί να πας ταχυδρομείο να το πάρεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και το tracking απο ποιο σαιτ γινεται σε κινα και ελλαδα ;

επισης το fastcardtech το εχει σε καλυτερη τιμη ...

Add Memory Card:Original Pack

Colour:Black

Value Accessories:Original Pack

Value Accessories:Add 1 Car charger[1.99]

Value Accessories:Add Bluetooth Headset[8]

Value Accessories:Add 1 More Battery[15]

SoftWare Service:Root Phone[2.99]

 

Με αυτα + εξοδα αποστολης με ems βγαινει στα

Total products money:€ 163.24 + Shipping money:€ 23.32 (free 0kg) + Fee:€ 6.76

Total charge: € 193.32

--------------------------------

Νομιζω θα το παρω απο αυτο το site

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Σήμερα παρέλαβα το Jiayu G3 απο το etotalk. Μολις προχθες παρέλαβα και ενα Newman N1 απο το ίδιο καταστημα, ο φίλος μας ο Κινεζος απο το εν λόγω καταστημα είναι πολυ εξυπηρετικος και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα! Είναι τίμιοςςςς!
Link to comment
Share on other sites

gps χωρις δικτυο κλειδωνει σχετικα γρηγορα ; δουλευουν ολα οκ 3g κτλ ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

και το tracking απο ποιο σαιτ γινεται σε κινα και ελλαδα ;

επισης το fastcardtech το εχει σε καλυτερη τιμη ...

Add Memory Card:Original Pack

Colour:Black

Value Accessories:Original Pack

Value Accessories:Add 1 Car charger[1.99]

Value Accessories:Add Bluetooth Headset[8]

Value Accessories:Add 1 More Battery[15]

SoftWare Service:Root Phone[2.99]

 

Με αυτα + εξοδα αποστολης με ems βγαινει στα

Total products money:€ 163.24 + Shipping money:€ 23.32 (free 0kg) + Fee:€ 6.76

Total charge: € 193.32

--------------------------------

Νομιζω θα το παρω απο αυτο το site

 

για το fastcardtech δεν ακούγονται και τα καλύτερα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

gps χωρις δικτυο κλειδωνει σχετικα γρηγορα ; δουλευουν ολα οκ 3g κτλ ;

 

 

Ακομα το φορτίζω δεν το εχω τεσταρει!

Παντως το etotalk είναι εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

για το fastcardtech δεν ακούγονται και τα καλύτερα

 

συμφωνω,δεν ειναι τοσο αξιοπιστοι.

Tσεκαρε το σαιτ τους και εδω,κατακοκκινο το βγαζει.

 

http://www.scamadviser.com/

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το φορτίζω δεν το εχω τεσταρει!

Παντως το etotalk είναι εγγύηση!

 

Πόσες μέρες έκανε απο Etotalk..?? Με EMS το πήρες?? Το Newman πόσες μέρες έκανε επίσης??

Link to comment
Share on other sites

Το Newman μου ήρθε στις 3 Ιανουαριου και έφυγε απο Κίνα στις 19 Δεκεμβριου.

Ενω το Jiayu το παρελαβα 7 Ιανουαρίου και είχε φυγει απο τις 13 Δεκεμβριου. Βαλτε μεσα και ότι ήταν γιορτες εδω οπότε καποιες μέρες δεν λειτουργουσαν οι υπηρεσίες και τα ταχυδρομεία αλλά και ότι μένω σε νησί οπότε απο Αθήνα ήθελε τουλαχιστον άλλη μια μέρα και τα δυο μου ήρθαν με EMS. Πάντως ο νορμαλ χρονος που κανει για να έρθει,απο την στιγμη που φύγει απο Κίνα, είναι 14-20 μέρες με EMS.

Link to comment
Share on other sites

Tnx Χαρη.Τελικα μου απαντησαν και μου εδωσαν το σωστο εχει φτασει Αθηνα αλλα τελικα κατι λεει με τελωνειο και δεν μου αρεσει.Εκτος και αν ολα παιρνανε απο εκει.

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-12-2012 01:25 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-01-2013 08:56 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 04-01-2013 09:11 IPS

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ --0 00:00

Μόλις μου έβγαλε (φτου φτου μη το ματιάσω) και μένα πλέον στοιχεία παράδοσης, αλλά χωρίς τελωνείο! Ελπίζω να το γλύτωσα μπας και έρθει νωρίτερα να παίξω!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το φορτίζω δεν το εχω τεσταρει!

Παντως το etotalk είναι εγγύηση!

 

Ας μην είμαστε απόλυτοι. Εγώ μαζί με το Jiayu παρέλαβα κι ένα ZTE V970 το οποίο είχε μερικώς αποκολλημένο πάνελ. Έπρεπε να το φτιάξω γιατί ήταν έτοιμο να ξεκολλήσει τελείως. Και αυτό είναι κάτι που ΣΙΓΟΥΡΑ είδαν στο κατάστημα μια και το είχα παραγγείλει με την δική τους rom.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε απόλυτοι. Εγώ μαζί με το Jiayu παρέλαβα κι ένα ZTE V970 το οποίο είχε μερικώς αποκολλημένο πάνελ. Έπρεπε να το φτιάξω γιατί ήταν έτοιμο να ξεκολλήσει τελείως. Και αυτό είναι κάτι που ΣΙΓΟΥΡΑ είδαν στο κατάστημα μια και το είχα παραγγείλει με την δική τους rom.

 

Τους παρακολουθω καιρο,κανουν τρελλες απατεωνιες,κατεβασαν την τιμη του κινητου σημαντικα απο 239 στα 199 ευρω αλλα τωρα χρεωνουν τα ακουστικα εξτρα,σε αλλα κινητα που η εταιρεια δινει 2 μπαταριες αυτοι δινουν την μια μονο και αλλα πολλα,μονο καλο οτι ρουταρουν τα κινητα,και ειναι σχεδον οι μονοι που χρεωνουν την αποστολη.Το pandawill και το merimobiles δεν το κανουν

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Τους παρακολουθω καιρο,κανουν τρελλες απατεωνιες,κατεβασαν την τιμη του κινητου σημαντικα απο 239 στα 199 ευρω αλλα τωρα χρεωνουν τα ακουστικα εξτρα,σε αλλα κινητα που η εταιρεια δινει 2 μπαταριες αυτοι δινουν την μια μονο και αλλα πολλα,μονο καλο οτι ρουταρουν τα κινητα,και ειναι σχεδον οι μονοι που χρεωνουν την αποστολη.Το pandawill και το merimobiles δεν το κανουν

 

εχεις δικιο και εγω τους εχω δει που κανουν τετοια ... την παρασκευη θα το παραγγειλω και εγω τελικα απο etotalk αφου για το fastcardtech διαβαζω πολλους να εχουν προβληματα. pandawill & merimobiles δεν βλεπω να εχουν επιλογη για root ... οποτε etotalk

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και εγω τους εχω δει που κανουν τετοια ... την παρασκευη θα το παραγγειλω και εγω τελικα απο etotalk αφου για το fastcardtech διαβαζω πολλους να εχουν προβληματα. pandawill & merimobiles δεν βλεπω να εχουν επιλογη για root ... οποτε etotalk

 

To merimobiles το ρουταρει αλλα δεν περναει ελληνικο μενου,δες κατω αριστερα εχει επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο minideal.net και μου ειπαν οτι το ροοταρουν και οτι εχει και google play στα αγγλικα (για ελληνικα δεν ρωτησα). Απο εκει με δωρεαν μεταφορικα Singapore post βγαινει στα 160 ευρο και με EMS στα 187.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το "δικό μου" από το merimobiles. Παραγγέλθηκε 21/12, μου ανακοινώθηκε ότι ξεκίνησε στις 25/12, σύμφωνα με τη singapore post ξεκίνησε στις 31/12 και με τις διαδικασίες των τελωνείων και τις διαλογές έφτασε στο τοπικό ταχυδρομείο στις 7/1. Όχι όμως της πόλης μου αλλά της Κοζάνης και μάλιστα παραλήφθηκε :worry:. Σε mail δε φαίνεται να απαντούν γρήγορα αλλά στο chat του site απαντούν αμέσως... Μου είπαν λοιπόν ότι όντως μου έδωσαν λάθος track number και με το νέο πλέον είδα ότι είχε έρθει από εχτές και εδώ.

Μόνο που δεν ήταν η παραγγελία μου, και φοβάμαι ότι πήρα του Κοζανίτη και αυτός το δικό μου. Είχα (υποθέτω) το σωστό track number αλλά κόλλησαν λάθος αυτοκόλλητο με τα στοιχεία αποστολής :down:.

Δεν είναι μαύρο αλλά γκρι, δεν έχει Ελληνικά, δεν ξέρω αν έχει γίνει root (πως μπορώ να το δω αυτό?) και έχει και μια εξωτερική θήκη. Θα περιμένω αύριο στο chat να δω τι λύση θα προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω το κιν. ακομα αλλα απο οτι διαβαζω να γινει root κτλ ειναι πολυ ευκολο.....μην τρελαινεστε να το παρετε rootαρισμενο

διαβαστε το post 66

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35835919&postcount=66

 

το step 3 ειναι προαιρετικο

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω το κιν. ακομα αλλα απο οτι διαβαζω να γινει root κτλ ειναι πολυ ευκολο.....μην τρελαινεστε να το παρετε rootαρισμενο

διαβαστε το post 66

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35835919&postcount=66

 

το step 3 ειναι προαιρετικο

 

Εγώ το πήρα unrooted, για να δούμε πως θα εξελιχθεί!

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θηκη τι εχετε παρει?περα απο την official...

Ψαχνω σε δερματινη αλλα να μην ειναι σαν γυναικειο πορτοφολι

Link to comment
Share on other sites

παιζει κανεις στοιχημα απο το κινητο του ;;

Θα ηθελα πολυ να δω βιντεο πως ανοιγει η σελιδα της http://www.bet365.com σε desktop mode απο firefox ...

τρεχει κανονικα αραγε οπως και απο τον υπολογιστη η κολλαει ;

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...