Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχεις δίκιο

τελικά το πρόβλημα το έχει μόνο όταν φορτίζει

Ας γράψει και κάποιο άλλος αν έχει παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα

 

Φίλε μου δεν έχω το κινητό αυτό αλλά εμένα μου παρουσίαζε αυτό το πρόβλημα με συγκεκριμένο φορτιστή όπου στην τελική τον πέταξα και το φορτίζω με τους υπόλοιπους 2 που έχω.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και αρκετό καιρό διαβάζω το θέμα και σκέφτομαι να το παραγγείλω και για μένα.. στην παραγγελία του etotalk στο Packaging επιλέγετε το "No logo No word box" ; Αν όχι, αυτοί το πακετάρουν πάλι με κάνα χαρτονάκι έτσι;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οποιος εχει κανει ρουτ κ γενικα εχει αλλαξει rom καμια προταση για καλη rom 4.1.x? εγω εχω αλλαξει κ σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος κυριως απο τη μπαταρια. καποια μικρα προβληματακια οπως το λεντακι που δεν αναβει οταν εχω μνμ ή αναπ αλλα οκ υποφερτο. αν καποιος εχει βαλει ρομ με κανενα απολυτως προβλημα ας προτινει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε απλα βαζω το προγραμμα στο κινητο και μετα install??

 

απλα το περναω στο κινητο και μετα install??πεζει κανα βιντεακι να βλεπουμε τα βηματα??

 

απλα το περναω στο κινητο και μετα install φιλε??πεζει κανα βιντεακι να βλεπω τι κανω??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

απλα το περναω στο κινητο και μετα install φιλε??πεζει κανα βιντεακι να βλεπω τι κανω??

 

για αρχή,μη κάνεις την ίδια ερώτηση κάθε 3 λεπτά!!

και τι θες να κάνεις εγκατάσταση κιόλας;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

για αρχή,μη κάνεις την ίδια ερώτηση κάθε 3 λεπτά!!

και τι θες να κάνεις εγκατάσταση κιόλας;

 

sorry ελληνικα στο κινητο κατεβασα jelly bean jiayu ποθ εδωσε πιο πανω ενας φιλος

 

sorry ελληνικα στο κινητο κατεβασα jelly bean jiayu ποθ εδωσε πιο πανω ενας φιλος

 

https://www.dropbox.com/s/...Jiayu%20G3.rar

αυτο κατεβασα τωρα περιμενω να παρω το κινητο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/...Jiayu%20G3.rar

αυτο κατεβασα τωρα περιμενω να παρω το κινητο.

 

Ωραία.Γράφε λοιπόν ότι θέλεις σε ένα ποστ,και περίμενε να σου έρθει το κινητό!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

sorry ελληνικα στο κινητο κατεβασα jelly bean jiayu ποθ εδωσε πιο πανω ενας φιλος

 

 

 

https://www.dropbox.com/s/...Jiayu%20G3.rar

αυτο κατεβασα τωρα περιμενω να παρω το κινητο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Αξιζει η συγκεκριμενη ρομ να περασω η να μεινω με την ISC του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοοοον, αγαπητοι μου φιλοι το G3 ηρθε χθες!

Προφανως και ειναι πολυ μικρο το χρονικό διάστημα που εχει περασει για να σας γραψω εντυπωσεις αλλά θα σας πω τις πρωτες...!

Ανοίγω τη συσκευασία, βαζω μπαταριες κλπ κλπ και εντυπωσιαστηκα απο την οθόνη και τα χρωματα -> πολυ καλη αναλυση σε μια μεγαλη οθόνη, φανταχτερα χρώματα και η φωτεινότητα της αυτό που θελω. Δεν πηγα βεβαια με νταλα ηλιο να το δω αλλά πιστεύω δε θα εχω προβλημα.

Απόκριση στο touch: πολύ καλο και γρήγορο, δε θα σας πω οτι κινειται η οθονη πριν καν το σκεφτω αλλά είναι πολυ πολυ ικανοποιητική η αποκριση. Επίσης, στο πληκτρολογιο, δεν μπερδευεις τα γραμματα, βεβαια εδώ παιζει ρόλο κι ενα καλο πληκτρολογιο.... χωρίς να ξερω ακόμα... προς το παρόν εχω το perfect keyboard και βολευτηκα!

Παμε στο WiFi: Έπιασε κανονικότατα ασυρματο δικτυο του απο πάνω οροφου σε πολυκατοικια στην ιδια ενταση που πιανει και το λαπτοπ. Το σερφαρισμα στο ιντερνετ... σφαίρα.

Εχει προεγκατεστημενο ενα απλικεισον (app) για να ρυθμισεις τους λογαριασμους σου του μειλ (εχω 2, 1 hotmail, 1 gmail και τα εγκατεστησε αυτοματα μονο του σε 2 λεπτα) κι ετσι λαμβανεις επι τοπου τα μηνυματα.

προεγκατεστημένο βεβαια είναι και το play store από οπου οτιδηποτε εχω κατεβασει ως τωρα δεν υπήρξε application που να μην αναγνωρισε τη συσκευη.

Φωτογραφική μηχανή: χωρίς ιδιαίτερη χρήση έχω να πω ότι εχει πολύ καθαρή φωτογραφία, καλός φακός, ίσως να σε ξενερώσει με χαμηλό φωτισμό αλλά αναφέρομαι σε λάτρεις της συχνής χρήσης της φωτογραφίας, για μένα όλα είναι καλα. Επεξεργασία των φωτογραφιών από instagram πολύ γρήγορη, περαν της ικανοποιητικής!

Επαφές στο τηλεφωνο: παλεύω ακόμα βεβαια να το μαθω αλλά είναι εύχρηστο με μπάρα γρηγορης κυλισης για να βρισκεις με τα γράμματα του αλφαβητου ή επίσης και μπάρα αναζητησης για να γραψεις το ονομα που ψαχνεις. Εάν έχετε περασμένες τις επαφές σας για παράδειγμα στο hotmail όπως εχω εγώ με όλα τα στοιχεία (mail, τηελφωνο, ονομα, επώνυμο κλπ) μπορείτε να τις περάσετε αυτόματα στον κατάλογο είτε του τηλεφωνου είτε των SIM. Δηλαδή, σε 1 βδομαδα με κλειστά ματια θα κανετε δουλεια εκει μεσα.

Διπλοκαρτο: Μπορείτε προεπιλεγμένα να κανονισετε ποιοι αριθμοί θα καλούνται απο συγκεκριμένη καρτα που εχετε (cosmote / vodafone). Επίσης παράλληλα μπορείτε να ρυθμίσετε το τηλέφωνό σας να ρωτάει απο ποια κάρτα θελετε να τηλεφωνησετε, ή κλασικά να εχετε μια καρτα ενεργοποιημενη και να παιρνει αυτόματα τηλεφωνο απο εκείνη καθε φορά. Εγώ προσωπικά το εχω να σε ρωταει καθε φορά που παιρνεις τηλεφωνο (επιλογη Ask Always).

Dual StandBy: Ναι ειναι dual standby. Μιλώντας στην κοσμοτε, πηρα στη βονταφον και ελεγε οτι ειναι απενεργοποιημενο. Πριν καν κλεισω με την κοσμοτε, ειχε ερθει το μηνυμα απο βονταφον και με ελεγε οτι με επαιρνε τηλεφωνο το αλλο τηλεφωνο. αυτό τουλαχιστον με καλύπτει γιατι εχεις αμεση ενημέρωση (σε αυτο παιζει ρολο ο παροχος)

Γλωσσα: Η γλώσσα των μενου ειναι στα αγγλικά. Οι ελληνικοι χαρακτηρες ομως αναγνωριζονται κανονικα. Με το πληκτρολογιο που σας ειπα παραπανω, κατέβασα και την ελληνική του γλώσσα και όλα κομπλε. Αυτο σημαινει οτι στελνεις μηνυματα στα ελληνικα, μιλας στο facebook στα ελληνικά, ιντερνετ ελληνικά, κανονικα όλα ελληνικα. Σας το λεω έτσι κουραστικά γιατι κι εμενα με τυραννουσε το μυαλο αυτο το πραμα. Το παρηγγειλα απο το minideal άρα οχι ρουτ, ό,τι έγραψαν οτι θα στείλουν, αυτό ακριβώς εκαναν. Εδώ να πω ότι ήρθε σε 12 μερες... εξαιρετικά γρήγορα. Θα τους χαρακτηριζα εξευρωπαισμένους Κινέζους.

Παιχνιδια: Δεν παιζω παιχνιδια αλλά ετσι για να μου φυγει απ΄το μυαλό κατέβασα ενα bowling, και ήταν ακρως ικανοποιητικό, γραφικά δε το κοιτουσα και χαζευα, αλλά εδώ μη σας παρασύρω σας μιλάει ενας που δεν ασχολειται με το αθλημα.

Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ακόμα ειναι το Gps και δεν μπορώ να σας πω.

Μπαταρία: Δε θα πω ψεμματα. Την τελειωσα σε μια μερα αλλά σκεφτείτε ότι το μαθαινα, επαιζα βιντεο, φωτογραφιες, flash φακος, και πολλά άλλα που πλεον σε μια καθημερινή χρήση θα τα κανουμε στο 10%. Δεδομένου όμως, ότι είναι usb ο φορτιστης, και άρα το φορτιζεις σε σπιτι, αμαξι και υπολογιστή, σε καθιστά πολύ ηρεμο ότι δε θα μεινεις ποτε. Ειδικότερα, βεβαια, δεν μου φαίνεται ότι ακόμα κι αν παίξεις στο ιντερνετ μια ωρα την ημερα συνολικά, το βράδυ θα εχεις μεινει. Άρα κι εκει, ικανοποιημενος.

 

Ηρθε με λαστιχενια συσκευασία.

Διαστασεις σε εκατοστα: 13,4x6,4x1,1

 

Άρα για τους χρηστες του κινητου για τηλεφωνηματα, ενημερωση στο ιντερνετ, μειλ, facebook, instagram, twitter etc ειναι ακρως ικανοποιητικό σας ευχομαι να γερασετε μαζι του!

 

Θα χαρώ να απαντήσω στις ερωτήσεις σας.

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοοοον, αγαπητοι μου φιλοι το G3 ηρθε χθες!

Φωτογραφική μηχανή: χωρίς ιδιαίτερη χρήση έχω να πω ότι εχει πολύ καθαρή φωτογραφία, καλός φακός, ίσως να σε ξενερώσει με χαμηλό φωτισμό αλλά αναφέρομαι σε λάτρεις της συχνής χρήσης της φωτογραφίας, για μένα όλα είναι καλα.

 

Έχεις βγάλει βραδυνές φωτό; Είναι τραγικές ή απλά μέτριες; Ρωτάω για μέχρι κάποιο σημείο και οι σκοτεινές φωτογραφίες διορθώνονται σε πολύ μεγάλο βαθμό με Photoshop!

Διπλοκαρτο: Μπορείτε προεπιλεγμένα να κανονισετε ποιοι αριθμοί θα καλούνται απο συγκεκριμένη καρτα που εχετε (cosmote / vodafone). Επίσης παράλληλα μπορείτε να ρυθμίσετε το τηλέφωνό σας να ρωτάει απο ποια κάρτα θελετε να τηλεφωνησετε, ή κλασικά να εχετε μια καρτα ενεργοποιημενη και να παιρνει αυτόματα τηλεφωνο απο εκείνη καθε φορά. Εγώ προσωπικά το εχω να σε ρωταει καθε φορά που παιρνεις τηλεφωνο (επιλογη Ask Always).

Αν δεν το έχεις σε "Ask always", πως δουλεύει; Για τους αριθμούς που έχεις αντιστοιχίσει κάρτα δεν σε ρωτάει ενώ για τους υπόλοιπους σε ρωτάει; Επίσης, στο "Ask Always" αν η μια κάρτα είναι απενεργοποιημένη πάλι σε ρωτάει;

 

Το παρηγγειλα απο το minideal άρα οχι ρουτ, ό,τι έγραψαν οτι θα στείλουν, αυτό ακριβώς εκαναν. Εδώ να πω ότι ήρθε σε 12 μερες... εξαιρετικά γρήγορα. Θα τους χαρακτηριζα εξευρωπαισμένους Κινέζους.

 

Mε EMS ή Air-Mail; Πληρωμή με Paypal; Είχες καμιά επιλογή για gift ή τους έχγραψες εσύ τίποτα για το τελωνείο;

 

Διαστασεις σε εκατοστα: 13,4x6,4x1,1

Είχες ξανά smartphone; Από μέγεθος πως σου φαίνονται οι 4.5 ίνστες; Υπερβολικές ή όχι; Είναι δηλαδή σαν να βάζεις μια παντόφλα στο αυτί σου την ώρα που μιλάς; :p Στην κωλότσεπη χωράει;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγάλει βραδυνές φωτό; Είναι τραγικές ή απλά μέτριες; Ρωτάω για μέχρι κάποιο σημείο και οι σκοτεινές φωτογραφίες διορθώνονται σε πολύ μεγάλο βαθμό με Photoshop!

 

Αν δεν το έχεις σε "Ask always", πως δουλεύει; Για τους αριθμούς που έχεις αντιστοιχίσει κάρτα δεν σε ρωτάει ενώ για τους υπόλοιπους σε ρωτάει; Επίσης, στο "Ask Always" αν η μια κάρτα είναι απενεργοποιημένη πάλι σε ρωτάει;

 

 

 

Mε EMS ή Air-Mail; Πληρωμή με Paypal; Είχες καμιά επιλογή για gift ή τους έχγραψες εσύ τίποτα για το τελωνείο;

 

 

Είχες ξανά smartphone; Από μέγεθος πως σου φαίνονται οι 4.5 ίνστες; Υπερβολικές ή όχι; Είναι δηλαδή σαν να βάζεις μια παντόφλα στο αυτί σου την ώρα που μιλάς; :p Στην κωλότσεπη χωράει;

 

καταρχην σε ευχαριστώ πολύ γιατι κι εμενα με βοηθας να μαθω το κινητο...

Παμε τωρα μια μια τις ερωτησεις:

 

1. Οι βραδυνες φωτο ειναι καταλληλες και σκετες... ποσο μαλλον για φωτοσοπ ;)

2. Αν δεν το χεις στο Always Ask και εχεις επιλεξει λοιπον μια συγκεκριμένη καρτα (πχ την κοσμοτε ας πουμε), οταν ειναι να καλεσεις αριθμο που εχεις προεπιλεξει για κοσμοτε την καλει αμεσως. Χωρις προεπιλεγμενη καρτα σιμ σε ρωταει, κατι που θεωρω πολυ καλο. Εδώ ισως να παιζει και το call history, δλδ να κοιταει απο ποια καρτα ή σε ποια καρτα σε καλεσε ενας αριθμος κι οταν πας να τον καλεσεις πισω απο την αλλη καρτα, σε ρωταει. Να ενημερώσω ότι εχει μια ωραια μαγκια που οταν δεν εχεις προεπιλεγμενη καρτα, και θυμαται το ιστορικο κλησεων, διπλα απο την καρτα που ειχε γινει η κληση, σου γραφει "Suggested". Οταν εχεις απενεργοποιημενη την μια καρτα και πας να παρεις, σε ρωταει γιατι μπορεί να θες να παρεις απο αυτην που εχεις απενεργοποιησει και στην ιδια ερωτηση σου δινει τη δυνατοτητα να την ενεργοποιησεις την καρτα.

 

3. Air mail ηρθε και πληρωμη με paypal. Αυτοι ουτως η αλλως στο στελνουν σε κλασικο χαρτοκουτο καφε χρωμα χωρίς καμία ενδειξη τιμής πανω στο δελτίο αποστολής. Εχω μια μικρη επιφυλαξη για την ενδειξη του "δωρου". Τελωνειο δεν περασε... χαρακτηριστικά όταν εφτασε στο αεροδρομιο Αθηνων, σε μια ώρα πηγε στο κεντρο διανομης του αεροδρομιου και σε αλλη μια ωρα ηταν στο κεντρο διανομης Αθηνων.

 

4. Smartphone δεν ειχα ποτε, αλλα ενα ταμπλετακι 8 ιντσων. Κοιτα, τωρα χειμωνιατικα το κινητο καπου θα χωραει :) και σιγουρα και στην κωλοτσεπη, αλλά αν το βαλεις πισω οπου κατσεις κινδυνευει, ενω ενα μικρο παλιο κινητακι δεν κινδυνευει καθολου. Στην περιπτωση του τζιν καλα θα ειναι μπροστα να το χεις. Αρα, εμενα θα μου γινει συνηθεια να μην το βαζω πισω. Το προβλημα πιστευω οτι θα δημιουργηθει το καλοκαιρι που λιγοστευουν οι τσεπες και θα πρεπει να συνηθισουμε να παιρνουμε μοντερνα τσαντακια... θα δουμε. Η οθονη καμια φορά μου φαινεται και λιγη, δε θα ελεγα οτι θα επαιρνα ας πουμε 4 ιντσες. Για 3,5 δεν θα το συζητουσα.... αλλο να βλεπουμε ενα ωραιο iphone 3,5 ιντσες του γειτονα κι αλλο να το χεις καθημερινα να χρειαζεται να κανεις ζουμ και ξε-ζουμ στο σερφαρισμα... οτι ειπα στην παραγραφο -4- ειναι υποκειμενικο...

 

Ρωτα κι αλλα να ψαχτω με το κινητο, γιατι τωρα που εκανα οτι χρειαζομαι, το χω διπλα και καθεται. ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Είναι rooted? (unlocked το βλέπω απίθανο)

Τους ζήτησες την αγγλική έκδοση ή το στέλνουν με αγγλικά έτσι κι αλλιώς; Δεν νομίζω να πάρω μενού στα κινέζικα;

 

Στις επιλογές τί έβαλες;

Αυτό που λέει Gift screen protector+earphone άμα δεν το τσεκάρεις δε στα στέλνουν; (δεν έχει τιμή)

Τον φορτιστή τον χρεώνουν extra;

Link to comment
Share on other sites

Είναι rooted? (unlocked το βλέπω απίθανο)

Τους ζήτησες την αγγλική έκδοση ή το στέλνουν με αγγλικά έτσι κι αλλιώς; Δεν νομίζω να πάρω μενού στα κινέζικα;

 

Στις επιλογές τί έβαλες;

Αυτό που λέει Gift screen protector+earphone άμα δεν το τσεκάρεις δε στα στέλνουν; (δεν έχει τιμή)

Τον φορτιστή τον χρεώνουν extra;

 

rooted δεν ειναι.. σου λεω οτι μου απαντησαν σε παρομοιες ερωτησεις μου.

Η γλωσσα του μενου ειναι αγγλικα... τωρα αν το εχουν ξεχασει στα κινεζικα, στα τυφλα.. πηγαινεις και την αλλαζεις τη γλωσσα... αλλα ελληνικη γλωσσα δεν εχει σιγουρα το δικο μου.

 

τα δωρα ερχονται θες δεν θες γιατι το αναφερει οτι ειναι μεσα στο package included (τουλαχιστον οταν το πηρα εγω ετσι ελεγε) ... αλλά επίσης δεν εχεις αλλη επιλογη, οφειλεις να τσεκαρεις οτι θες το δωρο ;)

φορτιστης στην ουσια ειναι το usb καλωδιο του εμποριου... και να σου χαλασει βρισκεις με το κιλο στην ελλαδα.... το ιδιο βρισκεις και ανταπτορες απο μπριζα σπιτιου σε usb (αυτο το αναφερει στο σαιτ σαν wall charger) και ανταπτορα απο 12βολτη πριζα αυτοκινητου σε usb... δεν εχει κατι OEM το κινητο...αν θες την αποψη μου, εξτρα φορτιστη μην παιρνεις (όπως πηρα εγω το κοροιδο)... παρε απλα το καλωδιο που εμπεριεχεται στη συσκευασια. Απλά εχε στο νου σου να βρεις απο ελλαδα τους 2 ανταπτορες που σου ειπα (εγώ τους αγόρασα 2ευρω τον καθενα... κι εκεινος τον εναν τον πουλαει 6 δολλαρια)

 

για παραδειγμα σου στελνω μια φωτο απο τις επιλογες

Edited by Benakis
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ηταν με ems εμενα, λογικα αυριο σου ερχεται

 

Ρε παιδια στο μονο που εχω κολλησει ως τωρα ειναι το gps. Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις για το. G3 και που θα το βρω σπασμενο;

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια , το κινητο το εχω δυο εβδομαδες τωρα

η μπαταρια , αν παιξω καμια ωρα τη μερα και μπω και καμια ωρα ιντερνετ , κραταει 2-3 μερες Ανετα

 

απο παιχνιδια ειναι ευχαριστημενος , ενα ραλακι που εχω το παιζει ανετα

εχω ακομα την μαμα ρομ ( 4.0.4 )

ειμαι καινουριος στα smartphones και θελω λιγο να το μαθω καλα πριν αλλαξω

 

ενα μικρο θεματακι με το σημα μεσα στο σπιτι , αλλα σε ελαχιστα σημεια και αυτο στην αρχη , τωρα σαν να εχει φτιαξει

και videoκλησεις μια χαρα τις κανει

και Gps που ειδα ( δεν εχω ιδεα ποιο εχω , google maps κατεβασα ) μια χαρα με βρισκει με wifi

 

απο φωτογραφιες τωρα , δεν ειναι σαν το Sony satio τησ αδερφης μου αλλα τρωγεται

( εχει ενα θεμα , πρεπει αυτο που θεσ να βγαλεισ να ειναι ακινητο )

απο Βιντεο μια χαρα

 

δε ξερω τη αλλο να σασ πω

μπορω να πω οτι ξεφτιλιζει πολλα κινητα τησ ελληνικης αγορας ( οπως το εχω συγκρινει με τα κινητα των φιλων μου )

 

 

Aυτο που θα ηθελα να προσθεσω ειναι πως οταν πηγαινω στο task mannager , βλεπω πως παντα η χρηση τησ Ram ειναι πανο απο 400 MB , χωρις να τρεχω καποιο app , ειναι φυσιολογικο αυτο?

δεν εχω ιδεα , αν γνωριζει κανεις ας μας πει :)

 

δηλαδη αν ειχα 512 ram θα σερβοτανε ? :s

Edited by NikoT
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το advanced task manager και με βοηθαει να κaνω kill πολλα προγραμματα που χρησιμοποιησα και δεν φιανονταν οτι τρεχουν ακομα και τρωνε ραμ.
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το advanced task manager και με βοηθαει να κaνω kill πολλα προγραμματα που χρησιμοποιησα και δεν φιανονταν οτι τρεχουν ακομα και τρωνε ραμ.

 

άχρηστο πρόγραμμα που σου τρώει ραμ τσάμπα.Σε κινητό με 1gb ραμ δε χρειάζεται καν.Η λειτουργία του android έτσι είναι,κρατάει ορισμένα προγράμματα στη μνήμη για να μην καθυστερεί να τα φορτώσει.

Στο galaxy s και στο live with walkman που έχουν 512 ram να φανταστείς δε τρέχω κανένα τέτοιο πρόγραμμα και τα κινητά δε σέρνονται καθόλου!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο ευκολο ειναι σε καποιον να μπει απο το κινητο μεσω του mozilla firefox σε desktop mode στη σελιδα της http://www.bet365.com και να κανει μια μινι-πλοηγηση στο live-bet και γενικα στο site να δω τη συμπεριφορα του ; ευχαριστω

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!! το πρώτο μου smartphone....

Πολύ ωραίο κινητό... Καλά νέα να ακούμε όλοι...

Όλα όπως έπρεπε στην παραγγελία εκτός από το χρώμα της θήκης που είναι ένα λαχανί τρέλα σκέτη!!

A... και επίσης δεν έχει οδηγίες χρήσης σε άλλη γλώσσα από τα κινέζικα... Τέσπα...

Για αρχή κατέβασα το ελληνικό πληκτρολόγιο από play store. Κατά την γνώμη σας ποιες άλλες εφαρμογές πρέπει να κατεβάσω από το play store για να βοηθήσω την λειτουργία του τηλεφώνου?

επίσης πως καταλαβαίνω ότι έχει γίνει root?

Edited by maloukaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο σημείο εδώ να κάνω την ερώτηση μου αλλά ίσως κάποιος να γνωρίζει!Ενδιαφέρομαι για το Jiayu G2S απλά δεν ξέρω αν είναι συμβατά τα δίκτυα που υποστηρίζει.Το GSM σίγουρα απλά δεν ξέρω για το 3G δίκτυο επειδή γράφει μόνο WCDMA Frequency: 2100MHz
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο ευκολο ειναι σε καποιον να μπει απο το κινητο μεσω του mozilla firefox σε desktop mode στη σελιδα της http://www.bet365.com και να κανει μια μινι-πλοηγηση στο live-bet και γενικα στο site να δω τη συμπεριφορα του ; ευχαριστω

Το δοκίμασα λίγο το site, μια χαρά φαίνεται να δουλεύει... (το έβαλα σε landscape mode κανένα πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο ευκολο ειναι σε καποιον να μπει απο το κινητο μεσω του mozilla firefox σε desktop mode στη σελιδα της http://www.bet365.com και να κανει μια μινι-πλοηγηση στο live-bet και γενικα στο site να δω τη συμπεριφορα του ; ευχαριστω

 

φιλε μου , μπηκα στο bet365.com , δεν ειμαι το μενου οπως οταν μπενω απο το PC , αλλα μια χαρα νομιζω πως ειναι|

Βγαζει μια λιστα με ολα τα αθληματα , ποδοσφαιρο , μπασκετ κλπ κλπ

εχει και το Live απο κατς , τωρα δεν ειχα λεφτα μεσα για να σου πο αν διχνει καλα τουσ αγωνεσ η οχι , αλλα μια χαρα μου φανηκε

 

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο σημείο εδώ να κάνω την ερώτηση μου αλλά ίσως κάποιος να γνωρίζει!Ενδιαφέρομαι για το Jiayu G2S απλά δεν ξέρω αν είναι συμβατά τα δίκτυα που υποστηρίζει.Το GSM σίγουρα απλά δεν ξέρω για το 3G δίκτυο επειδή γράφει μόνο WCDMA Frequency: 2100MHz

 

Αν θυμαμε καλα , το 3G στην ελλαδα ειναι στα 2100 οποτε ναι, ειναι 3G

και το G3 που εχω μπενει στο 3g

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο ευκολο ειναι σε καποιον να μπει απο το κινητο μεσω του mozilla firefox σε desktop mode στη σελιδα της http://www.bet365.com και να κανει μια μινι-πλοηγηση στο live-bet και γενικα στο site να δω τη συμπεριφορα του ; ευχαριστω

 

Και εγω μολις το παρελαβα 12 μερες μετα την παραγγελία.Όλα μου φαίνονται τέλεια όπως ακριβώς το έχουν περιγράψει τα παιδιά.¨οσο για το http://www.bet365.com επειδή και εγώ εκέι παίζω σε διαβεβαιώ ότι πάρα πολύ πρακτικό το μέγεθος της οθόνης.το μενου έτσι και αλλιώς όταν μπαίνεις από κινητό ή ταμπλετ έχει άλλο interface.Καλά ταμεία!!!Η βοήθειά σας παιδιά ήταν καταλυτική στο να καταλήξω στο πιο value κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...