Jump to content

Samsung Galaxy Note II LTE (N7105)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

fm radio εχει το LTE ρε παιδια?

Όχι.......

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Samsung note 2 LTE το πηρα οσο βρισκομουν στον Καναδά μαζι με ενα πακετο προσφορας ενω στον Καναδα το σημα -το δικτυο οπου κι αν βρισκομουν ηταν καρφωμενο4G τουλαχιστον 8Μbps(το εγραφε το τηλ πανω αριστερα )εδω ειναι κολλημενο στο 3G ολα αυτα οσο αφορουν το φοβερο και τρομερο δικτυο 4G της Vodafone στo κεντρο Θεσσαλονικης ποτε δεν επιασε πανω απο 1.5Mbs
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδω ακομα περιμενω την 4.3 να ερθει…. αχαχαχα

 

Λογικα θα την παρει και την 4.4 αφου θα την παρει ειπανε το απλο.

 

Αλλα sammy ειναι αυτη, οτι θελει κανει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibtimes.co.uk/galaxy-note2-lte-n7105-root-xxdmf2-android412-506441

 

ιδια διαδικασια με το απλο ειναι αλλα εχει αλλο αρχειακι .tar

 

Εχει μεχρι και 4.4.2 μεσα στο XDA

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 4.3 για cosmote

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-N7105

 

Επιβεβαιώνω, πετάχτηκε μήνυμα για αναβάθμιση υλικολογισμικού :)

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε αναβαθμιση την εχω κατεβαση ειναι 4,3 αλλα δεν την εγκατεστησα , την εχη εγκαταστηση καποιος ? ειναι ΟΚ ?

Μην εχουμε κανενα θεμα με την μπαταρια φοβαμε και λογο 3ημερου ταξιδιου δεν ειναι για να τρεχω σε φορτιστη !!

οποιος την εβαλε ας πη εντυπωσης !!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την έξυπνη διαμονή της οθόνης του Galaxy Note ii lte.

Συγκεκριμένα έχω ενεργοποιήσει την έξυπνη διαμονή της οθόνης, όταν όμως αφήνω το κινητό στη βάση του δίπλα στην οθόνη του Η/Υ και ενώ δεν έχω στραμμένο το βλέμμα μου στην οθόνη του κινητού (αλλά 20 ~30 μοίρες δεξιότερα, στην οθόνη του Η/Υ), αυτή δεν απενεργοποιείται. Μάλιστα ο φωτισμός εξασθενεί και μου δίνει την εντύπωση ότι θα σβήσει, αλλά μετά από ένα-δύο δευτερόλεπτα, ο φωτισμός της οθόνης ξαναδυναμώνει, για να αρχίσει ξανά ο ίδιος κύκλος από την αρχή. Μετά από 3~4 φορές τσατίζομαι και σβήνω την οθόνη χειροκίνητα. Μια φορά που το άφησα για δοκιμή, μετά από αρκετούς κύκλους τελικά έσβησε. Είναι φυσιολογικό ή κάτι δεν πάει καλά; Δεν "βλέπει" τα μάτια μου το έξυπνο κινητό μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ: Αν θεωρηθεί ότι πρέπει να μεταφερθεί το μήνυμα αλλού, sorry, ας το μεταφέρουν οι mods.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναβάθμισα σε 4.3.

Προς το παρόν το μόνο που έχω προσέξει είναι ότι χάνω τη σύνδεση WIFI ακόμη και με το ρούτερ στο σπίτι μου...

Ξέρει κανείς κάτι?

Και κάτι ακόμα, τώρα με το 4.3 έχει τρέξει κανείς το NovaGo?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκανε αναβαθμιση σε 4.3 το εικονειδιο και η εφαρμογη πολαπλα παραθυρα λειτουργη κανονικα ?? Σε μενα ειναι αχνο πρασινο και δεν δουλευη χαθηκε η λειτουργεια πολαπλων παραθυρων !! :confused:

Τελικα τοσοι λιγη εχουμε NOTE 2 LTE ??? ΟΛΟΙ το 3g EΧΟΥΝΕ ?? Λαος δεν υπαρχη σε μας να βοηθηση ? 1 μνμ ανα βδομαδα εως 15 μερες μην πω και 45 !!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκανε αναβαθμιση σε 4.3 το εικονειδιο και η εφαρμογη πολαπλα παραθυρα λειτουργη κανονικα ?? Σε μενα ειναι αχνο πρασινο και δεν δουλευη χαθηκε η λειτουργεια πολαπλων παραθυρων !! :confused:

Τελικα τοσοι λιγη εχουμε NOTE 2 LTE ??? ΟΛΟΙ το 3g EΧΟΥΝΕ ?? Λαος δεν υπαρχη σε μας να βοηθηση ? 1 μνμ ανα βδομαδα εως 15 μερες μην πω και 45 !!

 

 

Factory reset εκανες μετα το update?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλημερα,υπαρχει τροπος να μηδενισουμε τον knox αν εχει γραψει?και επισης downgrade γινεται με καποιον τροπο σε 4.1.2?εχω βρει κατι ενεργεις και τον εχω απενεργοποιησει αλλα σε dowloadmode,φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μηδενίζει το knox ,και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade με τον νέο bootloader .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μηδενίζει το knox ,και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade με τον νέο bootloader .

 

Εχει διαφορα με το απλο note 2? γιατι παλιοτερα που το ειχα πηγαινα ευκολα απο 4.3 σε 4.1.2 με odin

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει τα πράγματα με τον νέο bootloader και το knox , μπορείς βέβαια αν θελεις να δοκιμάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει τα πράγματα με τον νέο bootloader και το knox , μπορείς βέβαια αν θελεις να δοκιμάσεις .

εχω κανει ηδη ουκ ολιγες προσπαθειες χωρις αποτελεσμα, κατι βιντεακια που βρισκω(youtube) φαινεται να γινεται με επιτυχια,με ενα Dr Ketan's tool που εχει στο aroma installer μια επιλογη DeKnox Device και προχωραει κανονικα,μετα με odin mobile εγκαθιστα ανετα 4.1.2 και μπουταρει κανονικα.Εγω αυτην την εντολη δεν τη βρηκα που λεει αυτος.Τελοσ παντων σε ευχαριστω και συνεχιζουμε,δεν τα παραταμε,οποιος εχει κατι νεοτερα απο ολους μας,ενημερωνουμε αμεσως

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πήρα το Ν7105 πριν 10 μέρες καινούριο και στο Android system recovery <3e> μου βγάζει κόκκινο τρίγωνο με το Adnroid ξάπλα.

Τις εντολές για wipe data, factory reset κλπ τις βγάζει κανονικά.

Από κάτω γράφει "καμία εντολή". Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιοςγια το τι σημβαίνει....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cosmote 7105 κατεβάζω αναβάθμιση 400 περίπου mb kit kat πρέπει να είναι

 

Τελικά kit kat είναι. 4.4.2

Edited by dimitris74
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

μου ήρθε ενα update σε cosmote Καμια 90mb

η εκδοση είναι αυτή,

N7105XXUFNG1

 

δεν εχω βρεί κατι συγκεκριμένο να αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω τωρα μολις αναβαθμιζω ! Υπαρχη κανενα προβλημμα η να την κανω την αναβαθμιση ? 93,82 mb ειναι η ενημερωση !!
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις και αν αναγνωρίζεται πλέον η συσκευή από το Kies. Εγώ που αναβάθμισα από 4.1.2 σε 4.3 δεν μου αναγνωρίζει τη συσκευή το Kies και δεν μπορώ να επαναφέρω τις επαφές, το ημερολόγιο κτλ.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II LTE (N7105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...