Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το ρωτήσω αύριο.

Υπ όψιν ότι τα προηγούμενα update τα έκανε κανονικά.

 

Το ξερω. Υποθεσεις κανουμε, σε τεχνολογικο φορουμ ειμαστε.

Δε σου ειπα στα σιγουρα, απλα πιεσε τους διοτι δε προκειτε να βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ξερω. Υποθεσεις κανουμε, σε τεχνολογικο φορουμ ειμαστε.

Δε σου ειπα στα σιγουρα, απλα πιεσε τους διοτι δε προκειτε να βρεις ακρη.

Ναι θα τους ρωτήσω, αλλά μπορεί να είναι η αιτία η προέλευση;

Όταν επικοινώνησα με την HTC αφού τους είπα το πρόβλημα, μου είπαν να το στείλω στο servis.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν περάσει την preview gdr3 έχουν 2 νέα update .150 και .155.. Πρώτες,εντυπώσεις,ακομα,πιο smooth τα πάντα...και σαν λίγο απεικόνηση στην οθονη
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν περάσει την preview gdr3 έχουν 2 νέα update .150 και .155.. Πρώτες,εντυπώσεις,ακομα,πιο smooth τα πάντα...και σαν λίγο απεικόνηση στην οθονη

 

Δηλαδή όποιοι έχουν πάρει την gdr3 τσεκάροντας για αναβάθμιση τους κάνει νέα αναβάθμιση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ζήτησα ενημέρωση και μου τις έβγαλε διαθέσιμες.

 

Ξεκίνησα να κατεβάζω. Ξέρουμε τι βελτιώσεις έχουν γίνει επίσημα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ζήτησα ενημέρωση και μου τις έβγαλε διαθέσιμες.

 

Ξεκίνησα να κατεβάζω. Ξέρουμε τι βελτιώσεις έχουν γίνει επίσημα;

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω update στην gdr3, μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο (8007000d).

Σήμερα κατέβασα την εφαρμογή update Central και μου λέει ότι η gdr3 θα είναι διαθέσιμη από Microsoft στις 31/12/2013 με χαρακτιρηστικά:

Windows phone update 3(GDR3).8.0.10512.0 όντος ισχύει αυτό;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Την GDR3 για να στην δώσει (και κατ επέκταση και τα minor updates που αναφέρονται παραπάνω) πρέπει να είσαι δηλωμένος σαν developer.

 

Για την μαζική αναβάθμιση όλων των συσκευών σε GDR3 που αναφέρεις για τέλος του χρόνου, δεν γνωρίζω να σου πω σίγουρα. Το βρίσκω πιθανό όμως, μιας και είναι ήδη έτοιμη (αφού πολλοί από εμάς την χρησιμοποιούμε ανεπίσημα σαν devs και καλά).

Link to comment
Share on other sites

Την GDR3 για να στην δώσει (και κατ επέκταση και τα minor updates που αναφέρονται παραπάνω) πρέπει να είσαι δηλωμένος σαν developer.

 

Για την μαζική αναβάθμιση όλων των συσκευών σε GDR3 που αναφέρεις για τέλος του χρόνου, δεν γνωρίζω να σου πω σίγουρα. Το βρίσκω πιθανό όμως, μιας και είναι ήδη έτοιμη (αφού πολλοί από εμάς την χρησιμοποιούμε ανεπίσημα σαν devs και καλά).

Δηλαδή εγώ που δεν είμαι devs και ενώ μου λέει ότι υπάρχει update αυτό ποια έκδοση αφορά;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που δεν είμαι devs και ενώ μου λέει ότι υπάρχει update αυτό ποια έκδοση αφορά;

 

Πιθανόν την επίσημη GDR3 που θα έρθει στο τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν την επίσημη GDR3 που θα έρθει στο τέλος του μήνα.

Θα περιμένω λοιπόν.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την gdr3 δοκιμάστε λίγο αν μπορείτε να μπείτε στον browser, να ανοίξετε 2-3 tabs με κανονικές μεγάλες σελίδες (όχι mobile) και κάντε εναλλαγή. Θέλω να δείτε αν οι σελίδες παραμένουν ανοιχτές ή αν ξαναφορτώνουν κάθε φορά που αλλάζετε tab.

Κυρίως για χρήστες που έχουν 512mb ram.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την gdr3 δοκιμάστε λίγο αν μπορείτε να μπείτε στον browser, να ανοίξετε 2-3 tabs με κανονικές μεγάλες σελίδες (όχι mobile) και κάντε εναλλαγή. Θέλω να δείτε αν οι σελίδες παραμένουν ανοιχτές ή αν ξαναφορτώνουν κάθε φορά που αλλάζετε tab.

Κυρίως για χρήστες που έχουν 512mb ram.

Φορτώνουν μια φορά και μετά παραμένουν κανονικά στις εναλλαγές.

Η προϋπόθεση είναι να έχουν φορτώσει πλήρως. Δηλαδή η μπλέ μπάρα να έχει γεμίσει και να έχει εξαφανιστεί. Αν δεν έχει εξαφανιστεί, τότε παρόλο που η σελίδα μπορεί να έχει φορτώσει πλήρως, σου δείχνει οτι την ξαναφορτώνει.

Link to comment
Share on other sites

καλέ!!! Αν σου δινει update κάνε το, μην περιμενεις

 

Προσπαθώ αλλά δυστυχώς μου βγάζει το μήνυμα:

"ότι δεν μπορεί να ανοίξει το (8007000d)"και αναγκαστικά θα περιμένω διότι δεν μπορώ να βρω λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Φορτώνουν μια φορά και μετά παραμένουν κανονικά στις εναλλαγές.

Η προϋπόθεση είναι να έχουν φορτώσει πλήρως. Δηλαδή η μπλέ μπάρα να έχει γεμίσει και να έχει εξαφανιστεί. Αν δεν έχει εξαφανιστεί, τότε παρόλο που η σελίδα μπορεί να έχει φορτώσει πλήρως, σου δείχνει οτι την ξαναφορτώνει.

 

Πόσες tabs άνοιξες?

Εγώ που είμαι με την gdr2, αν ανοίξω πχ το myphone και το eshop.gr είναι οκ. Αλλά αν ανοίξω και μία τρίτη καρτέλα πχ με το geekbuying.com τότε αν κάνω εναλλαγή μου τις ξαναφορτώνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ανοιξα. Δουλευαν όπως σου ειπα πριν.

Να σου πω την αλήθεια δεν είχα κάτσει να το παρατηρήσω πότε αυτό που λες. Δεν ήξερα ότι στην GDR2 τα ξαναφορτώνει. Με το που πήρα το κινητό μετά απο 1 μηνα περίπου βγηκε η GDR3 για devs και την φόρτωσα.

 

Edit: Ξαναδοκίμασα με 4 καρτέλες. Κάνει αυτο που λες.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την gdr3 δοκιμάστε λίγο αν μπορείτε να μπείτε στον browser, να ανοίξετε 2-3 tabs με κανονικές μεγάλες σελίδες (όχι mobile) και κάντε εναλλαγή. Θέλω να δείτε αν οι σελίδες παραμένουν ανοιχτές ή αν ξαναφορτώνουν κάθε φορά που αλλάζετε tab.

Κυρίως για χρήστες που έχουν 512mb ram.

 

 

 

Με official gbr3 στο HTC 8X με διπλάσια ραμ όμως, άνοιξα πέντε desktop version και δεν έκανε καμία φόρτωση στην εναλλαγή των tabs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

για δείτε αυτο

Microsoft Update 8.0.10521.155

Microsoft Update 8.0.10517.150

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες

για δείτε αυτο http://www.wpcentral.com/w...hones-update-3 ...

Παίρνουμε αυτές τις δύο ενημερώσεις

Microsoft Update 8.0.10521.155

Microsoft Update 8.0.10517.150

 

Το λινκ δεν παιζει δεν δειχνει κατι

 

 

Επισης εγω τις πηρα εχθες...τι ειναι τωρα δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

3 ανοιξα. Δουλευαν όπως σου ειπα πριν.

Να σου πω την αλήθεια δεν είχα κάτσει να το παρατηρήσω πότε αυτό που λες. Δεν ήξερα ότι στην GDR2 τα ξαναφορτώνει. Με το που πήρα το κινητό μετά απο 1 μηνα περίπου βγηκε η GDR3 για devs και την φόρτωσα.

 

Edit: Ξαναδοκίμασα με 4 καρτέλες. Κάνει αυτο που λες.

 

Παίζει ρόλο και το πόσο βαριά είναι η κάθε σελίδα. Πάντως πρέπει να έχει διορθωθεί κάπως η κατάσταση.

 

Με official gbr3 στο HTC 8X με διπλάσια ραμ όμως, άνοιξα πέντε desktop version και δεν έκανε καμία φόρτωση στην εναλλαγή των tabs.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Με official gbr3 στο HTC 8X με διπλάσια ραμ όμως, άνοιξα πέντε desktop version και δεν έκανε καμία φόρτωση στην εναλλαγή των tabs.

Καλά official gbr3 λέει ότι θα είναι διαθέσιμη 31/12/13 από την Microsoft !

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας...θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι η μπαταρια εχει τον απαλευτο

 

Το κινητο με ανοιχτα τα παντα wifi , gps , 3g κτλ δεν κατεβαινει η μπαταρια ... Αμα τα εχω κλειστα ολα το ιδιο...

 

Ετσι και το πιασω να μπω κανα φβ για λιγο να στειλω κανα μυνημα κτλ κατεβαινει με σκαλες...

 

 

Εσβησα μερικες εφαρμογες κατι μπαταριας και τα συναφη. Παρασκηνιο εχω 3 μονο να παιζουν αλλα δεν διορθωνετε με οτι λυσεις και να διαβασα εδω μεσα...φορτιζει ολο το βραδυ και μολις το βγαλω απο μπριζα λεει υπολοιπο 11 ΩΡΕΣ !!!!

 

 

 

Και εδω ερχεται η βασικη ερωτηση γιατι καπου το ειχα διαβασει αυτο...Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων θα εχω κανενα θεμα?? Φοραω την gdr3 Preview και αυτο φοβαμαι λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, δοκιμασε κάποια άλλη εφαρμογή για FB.

Επειτα κοιτα να δεις να κάποιο απο τα email σου δεν συγχρονιζει σωστά και δείχνει συνέχει οτι προσπαθεί να συγχρονίσει.

 

Αν κάνεις επαναφορά χάνεις την GDR3 και θα πρέπει να την ξαναβάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, δοκιμασε κάποια άλλη εφαρμογή για FB.

Επειτα κοιτα να δεις να κάποιο απο τα email σου δεν συγχρονιζει σωστά και δείχνει συνέχει οτι προσπαθεί να συγχρονίσει.

 

Αν κάνεις επαναφορά χάνεις την GDR3 και θα πρέπει να την ξαναβάλεις.

 

Xρησιμοποιω την ΒΕΤΑ για ΦΒ γιατι πλεον ειναι η καλυτερη ολες οι ειδοποιησεις αμεσα κτλ...και την Επισημη να χρησιμοποιησω παλι τα ιδια κανει...

 

Ενα hotmail που εχω συνχρονιζει κανονικα...

 

 

Ειχα διαβασει για καποιο παιδι οτι εκανε επαναφορα με την gdr3 preview και το κινητο την ακουσε και δεν ανοιγε κτλ..και εψαχνε να το φλασαρει...

 

Nα δοκιμασω ενα Reset μηπως απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου??

Edited by VXR_ZAP
Link to comment
Share on other sites

Καλά official gbr3 λέει ότι θα είναι διαθέσιμη 31/12/13 από την Microsoft !

 

 

 

Για τη νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...