Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συνδέσεις τώρα τη συσκευή με το pc, τα βλεπεις μέσα στον φάκελο music? Κάνε και μια επανεκκίνηση μήπως κάτι σκάλωσε.

 

το "δυστυχημα" ειναι οτι τα βλεπω κανονικα και στο music και στο ringtones. αρα δε μπορω να καταλαβω τί του φταίει στο ρημάδι...

 

μονη "αιτιολογια" που του δινω, οτι η gdr3 ήταν και καλα' δοκιμαστική εκδοση ? επανεκκινησεις κτλ ηταν τα πρωτα που δοκίμασα.

 

τι να πω, bug? συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το "δυστυχημα" ειναι οτι τα βλεπω κανονικα και στο music και στο ringtones. αρα δε μπορω να καταλαβω τί του φταίει στο ρημάδι...

 

μονη "αιτιολογια" που του δινω, οτι η gdr3 ήταν και καλα' δοκιμαστική εκδοση ? επανεκκινησεις κτλ ηταν τα πρωτα που δοκίμασα.

 

τι να πω, bug? συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.

 

Κατέβασε κάποια εφαρμογή σχετική με την μουσική να δεις αν βλέπει τα κομμάτια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναζητήσω κι εγώ τη βοήθειά σας, αν και μάλλον την ξέρω την (αρνητική) απάντηση...

 

Για static ip υπάρχει κάποιο νεότερο, κάποια δυνατότητα ή ακόμη δεν...?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναζητήσω κι εγώ τη βοήθειά σας, αν και μάλλον την ξέρω την (αρνητική) απάντηση...

 

Για static ip υπάρχει κάποιο νεότερο, κάποια δυνατότητα ή ακόμη δεν...?

 

Ευχαριστώ.

 

δες μήπως υπάρχει επιλογή στο ρουτερ να παίρνει πάντα την ίδια ip

Link to comment
Share on other sites

δες μήπως υπάρχει επιλογή στο ρουτερ να παίρνει πάντα την ίδια ip

 

Ήταν η πρώτη μου επιλογή, με MAC Address... μέχρι που διαπίστωσα πως δεν έχω πρόσβαση στο router.

 

Ναι, ο ΙΤ μας είναι γτπκ, αλλά και η έλλειψη αυτής της δυνατότητας στο τηλέφωνο/λειτουργικό, απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν η πρώτη μου επιλογή, με MAC Address... μέχρι που διαπίστωσα πως δεν έχω πρόσβαση στο router.

 

Ναι, ο ΙΤ μας είναι γτπκ, αλλά και η έλλειψη αυτής της δυνατότητας στο τηλέφωνο/λειτουργικό, απαράδεκτη.

 

πράγματι είναι,ελπίζω στα 8.1 να το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστησει η κοπελα μου μια εφαρμογη αλλα έχει εξαφανιστει !! Σιγουρα δεν την εχει διαγραψει αλλά στην λιστα με τις εφαρμογες δεν ην εμφανιζει αφου τις βγαζει ειδοποιησεις η εφαρμογη και απο το store της εβγαλε και ειδοποιηση για ενημερωση την εκανε αλλα πουθενα η εφαρμογη καμια ιδεα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστησει η κοπελα μου μια εφαρμογη αλλα έχει εξαφανιστει !! Σιγουρα δεν την εχει διαγραψει αλλά στην λιστα με τις εφαρμογες δεν ην εμφανιζει αφου τις βγαζει ειδοποιησεις η εφαρμογη και απο το store της εβγαλε και ειδοποιηση για ενημερωση την εκανε αλλα πουθενα η εφαρμογη καμια ιδεα:wacko:

 

Πήγαινε στο store να την ξαναβρείς και πες μας τι γράφει? Εγκατάσταση ή κοινοποίηση?

Την είχε βάλει και στην αρχική?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο store να την ξαναβρείς και πες μας τι γράφει? Εγκατάσταση ή κοινοποίηση?

Την είχε βάλει και στην αρχική?

 

κοινοποίηση βγαζει αφου της έκανε κ κανονικά update, στην αρχική οχι

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή μιλάς; Μήπως είναι καμια συστηματος που περνάει απευθείας στις "Ρυθμίσεις";
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή μιλάς; Μήπως είναι καμια συστηματος που περνάει απευθείας στις "Ρυθμίσεις";

 

my talking Tom, ενταξει λύθηκε το μυστήριο το έχουν ως παιχνίδι είχε μπερδευτεί με κάτι αλλα talking που έβγαιναν στις εφαρμογές και το έψαχνε εκει . Γυναικες τι να πεις παω να την βάλω να κάνει καμια φασινα:p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανακάλυψα μόλις τώρα καλύτερα να το γράψω και εδώ

 

για κάποιο περίεργο λόγο το whatsapp μπλέκεται με το messaging hub και όταν το έχω φορτωμένο το messaging hub δεν δουλεύει/δεν μπορεί να συνδεθεί . Το δοκίμασα 3 φορές και πάντα το ίδιο αποτέλεσμα

Μόλις κάνω uninstall το whatsapp δουλεύει κανονικά το Hub

 

δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό :(

Link to comment
Share on other sites

VLC for Windows Phone and Windows 8 closer to release as finally audio works in the Modern UI

Άντε να δουμε μήνες και μήνες το ακούω και ακομα ετοιμάζεται.

http://www.phonearena.com/news/VLC-for-Windows-Phone-and-Windows-8-closer-to-release-as-finally-audio-works-in-the-Modern-UI_id49840

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοηθεια σε κάτι όποιος ξέρει...

Έχω ένα mail συνδεμένο. Το hotmail. Έχω στείλει στο φάκελο πρόχειρα μερικα mail. Στον υπολογιστή τα βλέπω κανονικά στο κινητό όμως όχι.Συνχρονισμο έκανα αλλα τίποτα... Ξέρει κανένας καμία λύση;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοηθεια σε κάτι όποιος ξέρει...

Έχω ένα mail συνδεμένο. Το hotmail. Έχω στείλει στο φάκελο πρόχειρα μερικα mail. Στον υπολογιστή τα βλέπω κανονικά στο κινητό όμως όχι.Συνχρονισμο έκανα αλλα τίποτα... Ξέρει κανένας καμία λύση;;;

 

Βεβαιωσου πως στις ρυθμισεις του email ειναι επιλεγμενο το "χωρις χρονικο περιορισμο".

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλα τζίφος

 

Εχεις επιλεξει να φαινεται ο φακελος "προχειρο" ? ( ... > φακελοι > προχειρο )

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλεξει να φαινεται ο φακελος "προχειρο" ? ( ... > φακελοι > προχειρο )

 

Παταω φακελοι > προχειρο > κανω σθνχρονισμο αλλα τπτ...:wacko::wacko:

 

Kατι ακυρο λιγο αλλα πρεπει να το γραψω...

 

Σημερα πηγα για καφε με κατι φιλους οπως καθομασταν κοιταω στο διπλα τραπεζι και βλεπω 2 Lumia πανω στο τραπεζι

Ερχεται αλλο ενα παιδι στην παρεα μετα και βγαζει ενα ΗTC 8X

Mπαινω στο μετρο και καθεται διπλα ενας τυπος και ειχε Ativ S

Παω να παρω τσιγαρα και ο περιπτερας επαιζε με ενα Lumia 920

 

 

 

Aνοδο μεγαλη βλεπω :):)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παταω φακελοι > προχειρο > κανω σθνχρονισμο αλλα τπτ...:wacko::wacko:

 

Kατι ακυρο λιγο αλλα πρεπει να το γραψω...

 

Σημερα πηγα για καφε με κατι φιλους οπως καθομασταν κοιταω στο διπλα τραπεζι και βλεπω 2 Lumia πανω στο τραπεζι

Ερχεται αλλο ενα παιδι στην παρεα μετα και βγαζει ενα ΗTC 8X

Mπαινω στο μετρο και καθεται διπλα ενας τυπος και ειχε Ativ S

Παω να παρω τσιγαρα και ο περιπτερας επαιζε με ενα Lumia 920

 

 

 

Aνοδο μεγαλη βλεπω :):)

 

Χαχαχα

Μέσα στα γούστα και ο περιπτεράς....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παταω φακελοι > προχειρο > κανω σθνχρονισμο αλλα τπτ...:wacko::wacko:

 

Kατι ακυρο λιγο αλλα πρεπει να το γραψω...

 

Σημερα πηγα για καφε με κατι φιλους οπως καθομασταν κοιταω στο διπλα τραπεζι και βλεπω 2 Lumia πανω στο τραπεζι

Ερχεται αλλο ενα παιδι στην παρεα μετα και βγαζει ενα ΗTC 8X

Mπαινω στο μετρο και καθεται διπλα ενας τυπος και ειχε Ativ S

Παω να παρω τσιγαρα και ο περιπτερας επαιζε με ενα Lumia 920

 

 

 

Aνοδο μεγαλη βλεπω :):)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Όλα αυτα μόνο με το 4% της αγοράς; Που να πάει και σε διψήφια νούμερα! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτα μόνο με το 4% της αγοράς; Που να πάει και σε διψήφια νούμερα! :)

 

 

εχεις μεινει 1 χρονο πισω

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε ένα μειλ σήμερα από την εφαρμογή της ΜΣ που ψηφίζεις τι θέλεις να προστεθεί στο λειτουργικο:

 

 

Add File Manager to Windows Phone

(No Status) → Completed

 

This feature is now available in Windows Phone 8.

 

And as always, if you think this feature or any other feature needs improvement be sure to create new product suggestions so we can track them all and other users can vote on your ideas. And while we can’t promise to ship every suggestion that gets submitted, we will be sure that our product development team receives your feedback. We’re always listening!

 

μέσα στα σχόλια γίνεται χαμός και ρωτάνε όλοι τι έγινε αλλά κανείς δεν απαντάει, ξέρει κανείς τι γίνεται;

και επισης μου ήρθε μειλ και για αυτό:

 

Custom sounds for SMS, MMS, Email, Notifications etc

(No Status) → Completed

 

This feature is now available in Windows Phone 8.

 

And as always, if you think this feature or any other feature needs improvement be sure to create new product suggestions so we can track them all and other users can vote on your ideas. And while we can’t promise to ship every suggestion that gets submitted, we will be sure that our product development team receives your feedback. We’re always listening!

Mobile Guru

 

Mobile Guru

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Τα WP ξεπέρασαν το 10% στις 5 μεγάλες χώρες της Ευρώπης.

 

link

 

Το λέγαμε ότι ο πρώτος που θα νιώσει πίεση απο τα WP είναι τα iphone και όχι τα android.

Αυτό, επειδή σαν λειτουργικά μοιράζονται παρόμοια φιλοσοφία χρήσης (αν και διαφορετική σε πολλά σημεία) σε αντίθεση με το ελεύθερο android.

 

Ουσιαστικά απευθύνονται σε κοινό με παρόμοια ζητούμενα.

Όταν όμως τα WP ξεκινάνε κάτω απο 100 ευρώ και τα iphone πάνω απο 500 ευρώ είναι λογικό να έχουμε άνοδο των φθηνών.

Θα παγιωθεί σιγά σιγά αυτή η άνοδος και λόγω αυτής κυρίως θα έρθουν οι αλλαγές που όλοι θέλουμε στα WP. Είναι κύκλος, οι πωλήσεις φέρνουν developers και οι developers πωλήσεις.

 

Υ.Γ Πάντως είναι είδηση έτσι; Δεν μιλάμε για 0.00001 % είδηση ανόδου που λένε ειρωνικά ορισμένοι. Απο 4,7% στο 10.2% σε έναν χρόνο, σε μια ανεπτυγμένη τεχνολογικά αγορά.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...