Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιωνω απολυτα μετα από χρηση από την πρωτη μερα που βγηκε η 5.1.1. Περνα την το ταχυτερο, δεν υπαρχει κανενας λογος να μην το κανεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έγιναν update κάποιες εφαρμογές όπως Facebook messenger αι κάποιες άλλες

Και καθώς έστελναν βίντεο μέσω messenger έκλεισε 2 φορές συνεχόμενα με τον ίδιο τρόπο....

Είναι ή εφαρμογή ...?

Να αρχίσω να ψαχνομαι και για άλλες μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν και η απαντηση ισως ειναι αυτονοητη...

Τελευταια, οποτε συνδεω το κινητο στον γνησιο φορτιστη της LG της αρχικης συσκευασίας με το 1,2Α output, εμφανιζει απιθανη υπερθερμανση και μαλιστα αρκετες φορες δεν φορτιζει καν με το ποσοστο και το αντιστοιχο γραφημα να παραμενουν σταθερα...Δοκιμαζοντας με αλλον φορτιστη/καλωδιο αλλα πολυ χαμηλοτερης ισχυος (550mAh) δεν εχω κανενα προβλημα απλα η φορτιση ολοκληρωνεται πολυ πιο αργα οπως ειναι απολυτα φυσικο.

Το κινητο φοραει την πρωτη του μπαταρια από τον 2/2013 που αγοραστηκε, οποτε να υποθεσω οτι το συμπερασμα ειναι το "αυτονοητο" πως...ηρθε η ωρα της και ως εκ τουτου δεν αντεχει στην υψηλη ταση φορτισης των 1,2Αh?

Οχι οτι με πειραζει αφου ετσι κι αλλιως σκεφτομουν την αντικατασταση της μια που θα κρατησω κι αλλο το κινητο, απλα ηθελα τις σκεψεις σας πανω στο συγκεκριμενο φαινομενο...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

1o bug της 5.1.1

Mε 7-8 μέρες uptime δεν κλείδωνε με κανένα τρόπο το gps.

Μετά το αναγκαίο reboot, κλείδωσε σε 10''

Edited by lpapachr
Link to comment
Share on other sites

Νέξους 4 φίλου με την 5.1.1, έχει πρόβλημα με τα on screen buttons.Ενω φαίνονται,δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα.Έκανε restart,αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται.Κάποια λύση μήπως και γλιτώσει την καινούργια οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Νέξους 4 φίλου με την 5.1.1, έχει πρόβλημα με τα on screen buttons.Ενω φαίνονται,δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα.Έκανε restart,αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται.Κάποια λύση μήπως και γλιτώσει την καινούργια οθόνη?

 

Άμα το γυρίσει σε landscape δουλεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Άμα το γυρίσει σε landscape δουλεύουν?

 

Όχι...τελικά το στέλνει Procordia απο Δευτέρα και πάει για αντικατάσταση οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Όχι...τελικά το στέλνει Procordia απο Δευτέρα και πάει για αντικατάσταση οθόνης...

Δεν νομίζω να φταιει η οθόνη.. Δοκίμασε σε safe mode να μπει? Να φλασαρει πάλι ρομ?επαναφορά έστω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έγραψα ότι το κινητό κάνει κάτι ξαφνικά ριστάρτ από μόνο του.Πριν από λίγο έκλεισε και δεν ανοίγει.Το βάζω για φόρτιση και μου αναβοσβήνει κόκκινο λαμπάκι.Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;Δοκίμασα και hard reset και πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έγραψα ότι το κινητό κάνει κάτι ξαφνικά ριστάρτ από μόνο του.Πριν από λίγο έκλεισε και δεν ανοίγει.Το βάζω για φόρτιση και μου αναβοσβήνει κόκκινο λαμπάκι.Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;Δοκίμασα και hard reset και πάλι τίποτα.

Το κόκκινο λαμπάκι που αναβοσβήνει εμένα μου το βγάζει όταν έχει πεθάνει εντελώς η μπαταρία. Αν το βάλω λίγη ώρα να φορτιστει και μετά το ανοίξω δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έγραψα ότι το κινητό κάνει κάτι ξαφνικά ριστάρτ από μόνο του.Πριν από λίγο έκλεισε και δεν ανοίγει.Το βάζω για φόρτιση και μου αναβοσβήνει κόκκινο λαμπάκι.Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι;Δοκίμασα και hard reset και πάλι τίποτα.

To hard reset Πώς το έκανες χωρίς να ανοίγει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταιει η οθόνη.. Δοκίμασε σε safe mode να μπει? Να φλασαρει πάλι ρομ?επαναφορά έστω?

 

Ναι,όλα τα παραπάνω.Ρουτ,φλάσαρε 2-3 διαφορετικές ρομ,3-4 φορές επαναφορά εργοστ.ρυθμ. αλλά το πρόβλημα εκεί...Τουλάχιστον τον καλύπτει η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο λαμπάκι που αναβοσβήνει εμένα μου το βγάζει όταν έχει πεθάνει εντελώς η μπαταρία. Αν το βάλω λίγη ώρα να φορτιστει και μετά το ανοίξω δουλεύει κανονικά

Αυτό πρέπει να ήταν τελικά.Εμένα 3 ωρές αφού μου έκλεισε ,προσπαθούσα να το βάλω για φόρτιση και συνέχιζε να μου αναβοσβήνει το λαμπάκι.Ευχαριστώ

To hard reset Πώς το έκανες χωρίς να ανοίγει;

:lol: Καλή ερώτηση.:lol: Να μπω σε Recovery mode ήθελα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με stock 5.1.1, και μετά από uptime 192 ώρες (8 ημέρες), ή μνήμη που καταλαμβάνει το λειτουργικό είναι στα 770 MB περίπου. Βέβαια δεν έχω λαγκαρισμα στις εφαρμογές με επανεκκίνηση τους, ούτε επανεκκίνηση του Google launcher. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν παίζει τα videos στο YouTube. Μου βγάζει το μήνυμα:There is a problem while playing. Tap to retry. Ποια είναι η γνώμη σας;Πρόκειται για το γνωστό bug του memory leak; Είναι φυσιολογικό το λειτουργικό να καταναλώνει τόση ram, μετά από τόσες μέρες, χωρίς να έχω κάνει restart της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με stock 5.1.1, και μετά από uptime 192 ώρες (8 ημέρες), ή μνήμη που καταλαμβάνει το λειτουργικό είναι στα 770 MB περίπου. Βέβαια δεν έχω λαγκαρισμα στις εφαρμογές με επανεκκίνηση τους, ούτε επανεκκίνηση του Google launcher. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν παίζει τα videos στο YouTube. Μου βγάζει το μήνυμα:There is a problem while playing. Tap to retry. Ποια είναι η γνώμη σας;Πρόκειται για το γνωστό bug του memory leak; Είναι φυσιολογικό το λειτουργικό να καταναλώνει τόση ram, μετά από τόσες μέρες, χωρίς να έχω κάνει restart της συσκευής;

 

Προσωπικά, στις 3-4 μέρες, κάποια εφαρμογή θα βρεθεί να μου βγάζει σφάλμα ή να κολλάει, οπότε αναγκάζομαι να του κάνω restart. Όσον αφορά την μνήμη, δεν είναι υπερβολικό το νούμερο αν και συνήθως εμένα παίζει στα 400mb και κάτω.

 

Edit: Με αυτά και με αυτά είμαι στις 252 ώρες με μνήμη συστήματος 450mb και εφαρμογές 570.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετά την 5.1.1. αργεί χαρακτηριστικά να ανοίξει τις εφαρμογές, χωρίς μάλιστα να έχω πολλές. Γύρω στις 200 ενώ κάνω καθημερινά restart
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φλασαρετε έναν semaphore μαζί με stock rom και το κινητό θα είναι τέρμα smooth.. Έχω βάλει χρώματα και 100 uv και είμαι κομπλε..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει απαντηθεί και στο παρελθόν: Θέλω να πάω από procordia να αλλάξω μπαταρία. Αλλά δεν θέλω να τους το αφήσω εκεί και να περάσω άλλη μέρα να το πάρω. Παίζει να μου το φτιάξουν με το που το πάω;
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα πριν 15 μερες αυτο ακριβως και η απαντηση ηταν οτι μπορει να το παρεις αμεσως (45') αρκει να κανεις τηλεφωνο απο πριν για την μερα που θα πας ωστε να εχουν διαθεσιμη μπαταρια και να το κανουν επιτοπου. Κοστος 25Ε.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αυξηθηκε. Μου το ειπε η υπάλληλος στο τηλεφωνο πριν 15 μερες.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αυξηθηκε. Μου το ειπε η υπάλληλος στο τηλεφωνο πριν 15 μερες.

10 euros διαφορά???

Τι λενε ρε συ.......

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω να φλασαρω miui 6 θα εχω θεμα λετε π ειμαι 5.1.1 ?

Αν ακολούθησεις της οδηγίες του developer δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...