Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα σιγα μη φτιαχνεται με λογισμικο.Γιαυτο το Ν4 δεν χαρακτηριζεται απο μια ολοκληρωμενη συσκευη.Εχει τις ελλειψεις του και ζεις με αυτες :p

 

τι να κανουμε δεν μπορει να ειναι σε ολα τελειο οπως καθε συσκευη.......στην ταχυτητα του ομως αφηνει πολλους πισω.......χεχε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με τον φορτιστή;

 

Η μπαταρία ήταν στο 12%, το έβαλα να φορτίζει, και στο 40% σταμάτησε. Ο φορτιστής ήταν ζεστός αλλά δεν θα έλεγα πάρα πολύ. Μετά έβαλα φορτιστή από άλλο κινητό και συνεχίζει κανονικά. Πρέπει να μου το έχει ξανακάνει. Γενικά δεν χρησιμοποιούσα πολύ τον δικό του γιατί έχω πρόχειρους άλλους (πάντα αυθεντικούς από άλλες συσκευές, π.χ. κινητό Samsung, ακουστικό Sony).

 

Σε ενα συγκεκριμενο πολυπριζο ο φορτιστης στο σπιτι δε δουλευει. Ανεβαζει θερμοκρασια η μπαταρια 80+ και δεν φορτιζει καθολου.

Τον φορτιστη δεν τον εχω checkαρει. Τον βαζω σε main και φορτιζει κανονικα. Δε ξερω τι εγκεφαλικο παθαινει. :lol:

Btw μετα το καλοκαιρι παω για αλλαγη μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

ημουν σε μια συναυλια χθες και εκανα εγγραφη βιντεο.....το μικροφωνο ενα χαλι δεν ακους τιποτα μονο παραμορφωση.........

 

Το δοκίμασα και εγώ σε συναυλία χθες το βράδυ.

Το έβαλα μετά στο σπίτι και ο Παπακωνσταντινου ακουγόταν σαν Dubstep... :p

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σε συναυλία χθες το βράδυ.

Το έβαλα μετά στο σπίτι και ο Παπακωνσταντινου ακουγόταν σαν Dubstep... :p

 

αστα να πανε..........ξενερωμα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μάλλον αύριο θα γίνεω κι εγώ ένας ακόμα ευτυχής κάτοχος NEXUS 4. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν το λευκό N4 έχει κάποια ιδιαιτερότητα που θα έπρεπε να ξέρω ώστε να το προτιμήσω ή όχι

:)

 

Αν επιλέξω ένα μαύρο, πρέπει να προσέξω κάποιο S/N για να ξέρω αν είναι το updated μοντέλο με τα "ποδαράκια";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μάλλον αύριο θα γίνεω κι εγώ ένας ακόμα ευτυχής κάτοχος NEXUS 4. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν το λευκό N4 έχει κάποια ιδιαιτερότητα που θα έπρεπε να ξέρω ώστε να το προτιμήσω ή όχι

:)

 

Αν επιλέξω ένα μαύρο, πρέπει να προσέξω κάποιο S/N για να ξέρω αν είναι το updated μοντέλο με τα "ποδαράκια";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Οσα αρχίζουν απο 305k λογικά έχουν ποδαρακια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, όσο διαβαζω τοσο πιο πολύ ψήνομαι να τσιμπησω τελικα το google nexus 4, αλλα γι αυτο συνεχιζω και σας βομβαρδίζω με ερωτήσεις (σορυ αν σας πρήζω με τα "σεντόνια" μου :O )

 

1. Ισχυει οτι τα καινουργια μοντελα που εχουν το 305k μπροστα στο serial number ειναι πιο "μάχιμα" απο τα παλια? Αυτο μπορω να το δω μονο αν το ανοιξω το κινητο ή το γραφει και πισω στο πακετακι?

2. Αυτα που με ενδιαφερουν πιο πολυ απο ολα τα προβληματα ειναι τα α) μπαταρια και β) ο ήχος. Και τα δύο εχω διαβασει οτι διορθώνονται με φρέσκο kernel (τον franco τον βλεπω σχεδον παντου) και flashάρωντας αυτο εδώ: BEATS+XLOUDER : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025486

 

και φτάνω στο 3. και απ' οτι εχω καταλαβει, και για τα δυο χρειαζεται μονο να rootάρω το κινητο, αλλα δεν χρειαζεται να βαλω αλλη ROM, κατι που θα με βόλευε ακόμα περισσοτερο γιατι γουσταρω να παιρνω τα updates με την μια χωρις να χρειαζεται να αναβαθμίζω τις rom με "manual" τροπο. Ta χω καταλαβει "σωστα" τα παραπανω?

 

Υ.Γ.: Eχει κανεις εμπειρία με το BEATS+XLOUDER mod? Θα εχω τα αγαπημενα μου κουστικα απο το Sensation XE και επειδη θα ακουω πολυ μουσικη ειχα απογοητευτει στην αρχη με αυτα που διαβαζα στο Nexus 4. Διαβαζω ομως πολυ καλα random σχόλια και είπα να το επιβεβαιωσω και εδω. Εννοειται πως αν εχετε κατι καλυτερο μου το λετε :)

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε ρε παιδια με την 4.3 ποτε θα βγει??

 

Υπομονη,φλασαρε καμια ρομ γιατι εχουμε καιρο :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω 1 μήνα συμβίωσης με το κινητό.Δυστυχώς πρέπει να είμαι ίσως και ο μόνος που δεν το έχει χαρεί για τους α,χ,ψ (δικούς μου) λόγους.:(

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και σε εσάς όταν μπαίνετε στα δεδομένα αρκετές φορές δεν λαμβάνει σήμα.Στο προηγούμενο κινητό δεν αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα,οπότε λίγο χλωμό να είναι πρόβλημα δικτύου.Η μόνη λύση τότε είναι να σβήσω και να ξανά ανοίξω το κινητό.Επίσης πολλές φορές όταν μιλαώ δεν μπορώ να κλείσω το κινητό.Παταώ το κουμπί power και ανάβει για κλάσματα(!) δευτερολέπτου και ξανασβήνει η οθόνη!Τα έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτά;Τα υπόλοιπα προβλήματα αναφέρονται σε κάθε σελίδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω 1 μήνα συμβίωσης με το κινητό.Δυστυχώς πρέπει να είμαι ίσως και ο μόνος που δεν το έχει χαρεί για τους α,χ,ψ (δικούς μου) λόγους.:(

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και σε εσάς όταν μπαίνετε στα δεδομένα αρκετές φορές δεν λαμβάνει σήμα.Στο προηγούμενο κινητό δεν αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα,οπότε λίγο χλωμό να είναι πρόβλημα δικτύου.Η μόνη λύση τότε είναι να σβήσω και να ξανά ανοίξω το κινητό.Επίσης πολλές φορές όταν μιλαώ δεν μπορώ να κλείσω το κινητό.Παταώ το κουμπί power και ανάβει για κλάσματα(!) δευτερολέπτου και ξανασβήνει η οθόνη!Τα έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτά;Τα υπόλοιπα προβλήματα αναφέρονται σε κάθε σελίδα :lol:

 

Αυτό ρε παιδιά με την ομιλία επειδή το λέτε διάφοροι, όταν μιλάς ενεργοποιείται μια λειτουργία η οποία κανει το εξης:

Όταν εχεις το κινητό κοντά στο αυτί σου (το καταλαβαίνει απο τους αισθητήρες) η οθόνη σβήνει για να μην καταναλώνει έξτρα μπαταρία. Όταν το απομακρύνεις απο το αυτί ανοίγει η οθόνη μετα απο ενα δεύτερο, οποτε και πατάς το κοκκινο κουμπί και τερματίζεις την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παιδιά με την ομιλία επειδή το λέτε διάφοροι, όταν μιλάς ενεργοποιείται μια λειτουργία η οποία κανει το εξης:

Όταν εχεις το κινητό κοντά στο αυτί σου (το καταλαβαίνει απο τους αισθητήρες) η οθόνη σβήνει για να μην καταναλώνει έξτρα μπαταρία. Όταν το απομακρύνεις απο το αυτί ανοίγει η οθόνη μετα απο ενα δεύτερο, οποτε και πατάς το κοκκινο κουμπί και τερματίζεις την κλήση.

 

ή ακομα πιο απλα πας στις ρυθμισεις και ενεργοποιεις το power button ωστε οποτε θες να κλεισεις απλα πατας το power button και τερματιζει η κληση χωρις να περιμενεις κατι...

απο τις πιο χρησιμες και απλες λειτουργιες για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Η αλλάζεις κερνελ. Απ όσο μπορω να θυμηθω το έκανε με μαμά κερνελ.

 

Τα προβλήματα του σήματος ναι παλι είναι υπαρκτα. Κερνελ και ίσως υπάρχει αναβάθμιση κεραίας που δεν έχω ψάξει. Ακα radios.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και φόρεσα την Ringke Fusion. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Μου άρεσε ιδιαίτερα το feedback των κουμπιών volume/power, τώρα πατιούνται ακόμα καλύτερα!

Μου άρεσε επίσης το κράτημα και η εμφάνιση (έχω και τη μαμά ζελατίνα του κινητού πίσω και δεν κάνει νερά).

Το μόνο αρνητικό είναι ότι υπάρχουν κατασκευαστικές ατέλειες (ράμματα) στις γωνίες της θήκης.

Γενικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. :)

 

EDIT: Αν μπορεί κάποιος mod, ας μεταφέρει το μήνυμα στο θέμα με τα αξεσουάρ.

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Και να μαστε λοιπόν.Έστειλα το τηλέφωνο μου το οποίο ανέφερα πως ανέβαζε θερμοκρασία και η απάντηση της LG?όντως το τηλέφωνο έχει πρόβλημα και είναι ελαττωματικό αλλά επειδή έχει αγοραστεί από το Google Store της Ισπανίας δεν αναγνωρίζει την επισκευή του.Θέλω να μου πει κάποιος αν έχει αγοράσει συσκευή εντος Ευρωπαικης Ενωσης αλλά οχι από Ελλαδα το πήγε για κάποιο προβλημα και του το έλυσαν.Εχω γίνει τούρμπο.
Link to comment
Share on other sites

Και να μαστε λοιπόν.Έστειλα το τηλέφωνο μου το οποίο ανέφερα πως ανέβαζε θερμοκρασία και η απάντηση της LG?όντως το τηλέφωνο έχει πρόβλημα και είναι ελαττωματικό αλλά επειδή έχει αγοραστεί από το Google Store της Ισπανίας δεν αναγνωρίζει την επισκευή του.Θέλω να μου πει κάποιος αν έχει αγοράσει συσκευή εντος Ευρωπαικης Ενωσης αλλά οχι από Ελλαδα το πήγε για κάποιο προβλημα και του το έλυσαν.Εχω γίνει τούρμπο.

 

Κουφό.....εδώ έχουν πάει τηλ από HΠΑ αγορασμένα και έγινε δωρεάν επισκευή...... ψάξε λίγο τα ποστ εδώ με τις επικοινωνίες των χρηστών και στείλε τα τους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και φόρεσα την Ringke Fusion. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Μου άρεσε ιδιαίτερα το feedback των κουμπιών volume/power, τώρα πατιούνται ακόμα καλύτερα!

Μου άρεσε επίσης το κράτημα και η εμφάνιση (έχω και τη μαμά ζελατίνα του κινητού πίσω και δεν κάνει νερά).

Το μόνο αρνητικό είναι ότι υπάρχουν κατασκευαστικές ατέλειες (ράμματα) στις γωνίες της θήκης.

Γενικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. :)

 

Αν και δεν ειμαστε στο σωστο post φιλε μου για δειξε πια ειναι η μαμα ζελατινα....εγω εχω την crystal της sgp

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαστε στο σωστο post φιλε μου για δειξε πια ειναι η μαμα ζελατινα....εγω εχω την crystal της sgp

 

Εννοεί αυτή που είχε η συσκευή οτάν την αγορασε

Link to comment
Share on other sites

έκριναν πως όντως η συσκευή είναι ελαττωματική και χρίζει αντικατάσταση αλλά επειδή έχει αγοραστεί μεσα απο το GOOGLE STORE δεν το αντικαθιστουν. Κωλο Lg λες και δεν την ήξερα ο βλάκας,είχα και πάλι προβλήματα στο παρελθόν αλλά ξανα αγόρασα προιν της μόνο γιατι είχα όλα τα nexus!καλα να τα πάθω....αλλά έχω να κάνω πολλές καταγγελειες δεν θα το αφήσω έτσι.

τι ακριβώς να ψάξω φίλε και πως?

Link to comment
Share on other sites

έκριναν πως όντως η συσκευή είναι ελαττωματική και χρίζει αντικατάσταση αλλά επειδή έχει αγοραστεί μεσα απο το GOOGLE STORE δεν το αντικαθιστουν. Κωλο Lg λες και δεν την ήξερα ο βλάκας,είχα και πάλι προβλήματα στο παρελθόν αλλά ξανα αγόρασα προιν της μόνο γιατι είχα όλα τα nexus!καλα να τα πάθω....αλλά έχω να κάνω πολλές καταγγελειες δεν θα το αφήσω έτσι.

τι ακριβώς να ψάξω φίλε και πως?

πρώτα από όλα μην τρελένεσαι και κάνε επικοινωνία μαζί τους ξανά έχοντας στα χέρια σου τα στοιχεία που υπάρχουν εδώ μέσα από παιδιά που αντιμετώπισαν πρόβλημα με συσκευές αγορασμένες ακόμα και από Google play HΠA

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα μην τρελένεσαι και κάνε επικοινωνία μαζί τους ξανά έχοντας στα χέρια σου τα στοιχεία που υπάρχουν εδώ μέσα από παιδιά που αντιμετώπισαν πρόβλημα με συσκευές αγορασμένες ακόμα και από Google play HΠA

 

Φίλε έχω αρχίσει και τρελαίνομαι γιατί τους έχω πάρει 10 τηλέφωνα και με έχουν στην "τρελιτσα"....αλλά πως θα βρώ τις πληροφορίες από τα παιδιά που έχουν πάρει από αλλού συσκευές και τα επισκεύασαν από εδώ μέσα?

σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω αρχίσει και τρελαίνομαι γιατί τους έχω πάρει 10 τηλέφωνα και με έχουν στην "τρελιτσα"....αλλά πως θα βρώ τις πληροφορίες από τα παιδιά που έχουν πάρει από αλλού συσκευές και τα επισκεύασαν από εδώ μέσα?

σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

ψάξε το εδώ σε αυτό το τοπικ μέσω search, από εκεί και πέρα επικοινώνησε και με τα παιδιά μέσω Pm για περισσότερες πληροφορίες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω αρχίσει και τρελαίνομαι γιατί τους έχω πάρει 10 τηλέφωνα και με έχουν στην "τρελιτσα"....αλλά πως θα βρώ τις πληροφορίες από τα παιδιά που έχουν πάρει από αλλού συσκευές και τα επισκεύασαν από εδώ μέσα?

σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

 

Φίλε μου, το δικό μου αγορασμένο από Google store USA, το κάλυψαν στην εγγύηση κανονικότατα. Μου κάνει εντύπωση ότι στο αρνήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...