Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ερώτημα τώρα είναι αν βγαίνει πιο φτηνά να αγοράσω μπαταρία + εργαλεία + μεταφορικά για να το κάνω μόνος μου.

 

Στην εξίσωση θα έβαζα και τη σιγουριά που σου παρέχει η αλλαγή στην αντιπροσωπεία. Προσωπικά δεν αγοράζω ξανά κινέζικες μπαταρίες γιατί δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα τώρα είναι αν βγαίνει πιο φτηνά να αγοράσω μπαταρία + εργαλεία + μεταφορικά για να το κάνω μόνος μου.

Πήρες τηλέφωνο για να μάθεις τελικά τιμή; Ίσως να έκαναν λάθος και να είπαν 25 ευρώ..Σε δύο nexus που άλλαξα από 15 μου είχαν πάρει..

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα ... μπορω να ανοιγωκλεινω την οθονη με το πλαινο κουμπι αλλά όταν το πιεζω παρατεταμενα για να κλεισω τελειως το κινητο δεν εμφανιζεται το μενου κλεισιματος και αφηνοντας το δαχτυλο απλα κλεινει ξανα η οθονη. Θελω να κανω reboot το κινητο αλλα δεν μπορω.. θα μου πειτε καντο root και μπορεις να το κανεις restart με εφαρμογη. λετε να εχει σκαλωσει το λειτουργικο ή ειμαι να το στειλω για αλλαγη διακοπτη? σημειοτεον δεν μπορω να βγαλω ουτε και screenshot
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν και ποτέ δεν ξέρεις, θα ήταν περίεργο ενώ το κουμπί ανταποκρίνεται, να μην ανταποκρίνεται ειδικά στο restart. Εμένα θα μου φαινόταν θέμα λογισμικού.

 

Νομίζω ότι (κανονικά) αν κρατήσεις το κουμπί πολλή ώρα, κλείνει το τηλέφωνο χωρίς μενού κ.λπ.

 

Επίσης θα μπορούσες να κάνεις reboot μέσω του υπολογιστή: αφού ενεργοποιήσεις το USB debugging και συνδέσεις το καλώδιο usb γράφεις 'adb reboot' και έγινε.

Δες εδώ: http://www.androidcentral.com/android-201-10-basic-terminal-commands-you-should-know αν δεν έχεις εγκατεστημένο το adb.

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα ... μπορω να ανοιγωκλεινω την οθονη με το πλαινο κουμπι αλλά όταν το πιεζω παρατεταμενα για να κλεισω τελειως το κινητο δεν εμφανιζεται το μενου κλεισιματος και αφηνοντας το δαχτυλο απλα κλεινει ξανα η οθονη. Θελω να κανω reboot το κινητο αλλα δεν μπορω.. θα μου πειτε καντο root και μπορεις να το κανεις restart με εφαρμογη. λετε να εχει σκαλωσει το λειτουργικο ή ειμαι να το στειλω για αλλαγη διακοπτη? σημειοτεον δεν μπορω να βγαλω ουτε και screenshot

 

Για reboot σιγουρη δοκιμασμενη λυση πατημα και των 3 κουμπιων ταυτοχρονα για καμποσα δευτερολεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ποτέ δεν ξέρεις, θα ήταν περίεργο ενώ το κουμπί ανταποκρίνεται, να μην ανταποκρίνεται ειδικά στο restart. Εμένα θα μου φαινόταν θέμα λογισμικού.

 

Νομίζω ότι (κανονικά) αν κρατήσεις το κουμπί πολλή ώρα, κλείνει το τηλέφωνο χωρίς μενού κ.λπ.

 

Επίσης θα μπορούσες να κάνεις reboot μέσω του υπολογιστή: αφού ενεργοποιήσεις το USB debugging και συνδέσεις το καλώδιο usb γράφεις 'adb reboot' και έγινε.

Δες εδώ: http://www.androidcentral.com/android-201-10-basic-terminal-commands-you-should-know αν δεν έχεις εγκατεστημένο το adb.

 

Για reboot σιγουρη δοκιμασμενη λυση πατημα και των 3 κουμπιων ταυτοχρονα για καμποσα δευτερολεπτα...

 

Ευχαριστω και τους δυο σας :) .. Ειχε κολλησει το λειτουργικο..τωρα μπρω να κανω restart

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα. εχετε καποιο θεμα με το φλας?λειτουργει στις φωτογραφιες αλλα μαλλον δεν αναβει σωστα και στον σωστο χρονο. βγαινουν ή μαυρες ή με το φυσικο φως. το κινητο ειναι φιλης, android 5 , με την τέλευταια αναβαθμιση που εχει βγει επισημα, απλα δεν γνωριζω ποια ειναι ακριβως. δεν ειναι root. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα. εχετε καποιο θεμα με το φλας?λειτουργει στις φωτογραφιες αλλα μαλλον δεν αναβει σωστα και στον σωστο χρονο. βγαινουν ή μαυρες ή με το φυσικο φως. το κινητο ειναι φιλης, android 5 , με την τέλευταια αναβαθμιση που εχει βγει επισημα, απλα δεν γνωριζω ποια ειναι ακριβως. δεν ειναι root. ευχαριστω

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και δεν έχω βρει λύση. Το έχω αναφέρει στην Google αλλά δεν περιμένω απάντηση......

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα. εχετε καποιο θεμα με το φλας?λειτουργει στις φωτογραφιες αλλα μαλλον δεν αναβει σωστα και στον σωστο χρονο. βγαινουν ή μαυρες ή με το φυσικο φως. το κινητο ειναι φιλης, android 5 , με την τέλευταια αναβαθμιση που εχει βγει επισημα, απλα δεν γνωριζω ποια ειναι ακριβως. δεν ειναι root. ευχαριστω

 

Και σε εμενα το ιδιο γινεται, για την ωρα εχω βαλει αλλη εφαρμογη για να κανω την δουλεια μου.

Phone Model 1: LG N4, Recovery: TWRP 2.8.6.1, ROM: Stock 5.1.1, Kernel: Stock

Phone Model 2: Samsung Nexus S, Recovery: TWRP, ROM: CM M8 KK, Kernel: CM Build

Tablet Model: Samsung Tab 10,1 WiFi, Recovery: TWPR, ROM: KK 4.4.4 Nameless ROM

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο γινεται, για την ωρα εχω βαλει αλλη εφαρμογη για να κανω την δουλεια μου.

Καλημερα!

Κ σε μενα γινεται αυτο μετα την τελευταια αναβαθμιση , αλλα μονο στην 1η φωτογραφια που θα τραβηξω..Οι αμεσως επομενες ειναι σωστα φωτισμενες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Όσοι αλλάξατε μπαταρία, τελικά είδατε διαφορά;

Σκέφτομαι να την αλλάξω γιατί μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να τα φτύνει σιγά σιγά, αλλά δεν είμαι βέβαιος αν φταίει η μπαταρία (είμαι 99% σίγουρος) ή αν φταίει η Lollipop..

Επίσης, η αλλαγή γίνεται στην Procordia κοντά στο μετρό Κατεχάκη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Όσοι αλλάξατε μπαταρία, τελικά είδατε διαφορά;

Σκέφτομαι να την αλλάξω γιατί μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να τα φτύνει σιγά σιγά, αλλά δεν είμαι βέβαιος αν φταίει η μπαταρία (είμαι 99% σίγουρος) ή αν φταίει η Lollipop..

Επίσης, η αλλαγή γίνεται στην Procordia κοντά στο μετρό Κατεχάκη;

Ναι εγώ είδα αρκετή διαφορα ,βέβαια η συσκευή μου ηταν κοντά 1,5 χρόνου.. Ναι στην procordia γίνεται,κάνε ενα τηλέφωνο να δεις εαν είναι διαθέσιμη και στην αλλάζουν μέσα σε ενα 20λεπτο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Σε ολες τις φωτο το κανει, οχι μονο στην πρωτη.. Θα δοκιμασω και με αλλη εφαρμογη και θα επιστρεψω..ποια μου προτινετε; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ είδα αρκετή διαφορα ,βέβαια η συσκευή μου ηταν κοντά 1,5 χρόνου.. Ναι στην procordia γίνεται,κάνε ενα τηλέφωνο να δεις εαν είναι διαθέσιμη και στην αλλάζουν μέσα σε ενα 20λεπτο..

 

Ευχαριστώ φίλε.

Κι εμένα είναι 2 ετών πλέον, οπότε έχει εμφανίσει σαφή σημάδια κόπωσης..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ είδα αρκετή διαφορα ,βέβαια η συσκευή μου ηταν κοντά 1,5 χρόνου.. Ναι στην procordia γίνεται,κάνε ενα τηλέφωνο να δεις εαν είναι διαθέσιμη και στην αλλάζουν μέσα σε ενα 20λεπτο..

 

Ευχαριστώ φίλε.

Κι εμένα είναι 2 ετών πλέον, οπότε έχει εμφανίσει σαφή σημάδια κόπωσης..

 

Πανω στην ωρα για την συζητηση που εχετε παιδια, σημερα το πρωι μιλησα με procordia για αλλαγη μπαταριας, δεν υπαρχει διαθεσιμη "λογω της καταστασης που δημιουργει προβλήματα στις παραγγελιες" και μπηκα σε waiting list...

PS: Επιβεβαιωσα και το κοστος, 25Ε...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που την άλλαξα Δεν βγάζω μέρα. Δεν ξέρω τι η φταίει αλλά με την παλιά ήμουν πολύ καλύτερα. Η μπαταρία είναι γνήσια απ την Procordia απλά την άλλαξα μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Πανω στην ωρα για την συζητηση που εχετε παιδια, σημερα το πρωι μιλησα με procordia για αλλαγη μπαταριας, δεν υπαρχει διαθεσιμη "λογω της καταστασης που δημιουργει προβλήματα στις παραγγελιες" και μπηκα σε waiting list...

PS: Επιβεβαιωσα και το κοστος, 25Ε...

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που την άλλαξα Δεν βγάζω μέρα. Δεν ξέρω τι η φταίει αλλά με την παλιά ήμουν πολύ καλύτερα. Η μπαταρία είναι γνήσια απ την Procordia απλά την άλλαξα μόνος μου.

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ που παράγγειλα γνήσια μπαταρία πριν λίγους μήνες και την τοποθέτησε φίλος μου που πιάνουν μεν τα χέρια του αλλά δεν το είχε ξανακάνει. Την άλλαξα ξανά πριν λίγες μέρες σε service center στην Κύπρο και είδα μεγάλη βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω γράψει πριν κάνα χρόνο σε διπλανό θέμα ρωτώντας για lcd. Έχει κανείς κάποια πρόταση; Έχω βρει με σαράντα ευρώ αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι την μπαταρια στο nexus 4 δεν την καλυπτει η εγγυηση που εχουμε διοτι βλεπω συνεχεια να λετε τιμες γιατι σκεφτομαι να την αλλαξω διοτι τελειωνει η εγγυηση και λεω να το παω για service μπας και αλλαξουνε και την οθονη γιατι εχει τυχη να μην δουλευει καποιες φορες για πειτε μου την γνωμη σας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα πριν καιρό σπασμένη οθόνη και όλα μια χαρά με τα εξής:

 

LCD Screen Display Touch Digitizer for LG E960 Google Nexus 4 Frame Replacement

http://www.ebay.com/itm/331224787829?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fm.html%3F_ssn%3Dmechanic_warehouse%26_armrs%3D1%26_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D331224787829%26_rdc%3D1

 

και με οδηγό:

 

Είναι ψιλοδουλειά αλλά προσωπικά ακόμη δεν το αλλάζω το n4 μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι 20€ πιο ακριβή από αυτήν που έχω βρει αλλά αφού είναι δοκιμασμένη μάλλον θα την προτιμήσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι 20€ πιο ακριβή από αυτήν που έχω βρει αλλά αφού είναι δοκιμασμένη μάλλον θα την προτιμήσω.

 

Πως θα την παραγγειλεις θελω να δω εκτος αν εχεις λεφτα στο λογαριασμο του paypal μονο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πήρα από τον συγκεκριμένο + μεταφορικά βγήκε κάπου 60-62 ευρώ. Αλλά δεν είναι μόνο digitiser ή μόνο lcd , είναι και frame δλδ η δουλειά σου αν πιάνουν τα χέρια σου είναι πιο έυκολη. κοιτάς τον οδηγό προσεκτικά και αφαιρείς προσεκτικά της καλωδιοταινίες, την μπαταρία και τα περνάς στο αλλο που έχει frame ... ούτε πιστολάκια να ζεσταθούν κόλλες , ούτε περίεργα. Σε Αθήνα το ίδιο να αλλάξει ήθελαν 120-130ε. Με 60 έκανα την δουλειά μου, ικανοποιημένος με τα χρω΄ματα , και την αφή . Οπότε η απόφαση δικιά σου;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...