Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρει κανείς 5.0.1 ΟΤΑ, ας κάνει ένα post να ξέρω ότι ξεκίνησε μαζικό rollout. Βαριέμαι να φλασαρω και είπα να δω και μια φορά την διαδικασία του ΟΤΑ σε ένα μη επείγον update... :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν πάρει κανείς 5.0.1 ΟΤΑ, ας κάνει ένα post να ξέρω ότι ξεκίνησε μαζικό rollout. Βαριέμαι να φλασαρω και είπα να δω και μια φορά την διαδικασία του ΟΤΑ σε ένα μη επείγον update... :)

Το πρόβλημα είναι ότι εγώ μπορεί να το πάρω τώρα και εσύ σε μια βδομάδα ή το αντίθετο. Δεν έχει σύνδεση τοποθεσίας. Οπότε αράζουμε και περιμένουμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Απλά οταν δω το ενα post μετα το άλλο "κατεβαινει ΟΤΑ τωρα" ε, σιγουρα θα ερχεται πια και η σειρα μας σε σχεση πχ με σημερα...! :cool:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Απλά οταν δω το ενα post μετα το άλλο "κατεβαινει ΟΤΑ τωρα" ε, σιγουρα θα ερχεται πια και η σειρα μας σε σχεση πχ με σημερα...! :cool:

Θα μας πάρει το κύμα :D

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την ρομ του nexus 6 που είναι port στο κινητό μας... Πολύ σταθερή αλλά μου λείπει το πείραγμα της Cm11... Καμία ιδέα για το τι να κάνω να αλλάξει λίγο;
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψης, φτιάχτηκε στην 5.0.1 το bug που μου έκανε μερικά δεύτερα να δείξει τα διαθέσιμα Wifi δίκτυα.

Για να δούμε αν φτιάξανε και την διαθέσιμη μνήμη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τον πολυ ελευθερο χρονο που ειχα σημερα, δεν αντεξα και περασα στην 5.0.1 manually με sideload...! :p

Απλά η διαδικασια αυτη τη φορα μου υπενθυμισε οτι πρεπει να γινει μεσω της νεας εκδοσης του adb (1.0.32) οπότε έπρεπε να κατεβασω τα καινουργια platform tools για να γινει η αναβαθμιση-αυτο για οσους φανουν ανυπομονοι σαν κι εμενα... ;)

 

P.S: Κι επειδη υπήρχε και μια προσφατη συζητηση στο thread περι kernel, δειτε το screenshot και συγκρινετε https://drive.google.com/open?id=0B5KsH2c-dfcaQTFkQzA2RFprZlk&authuser=0

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τον πολυ ελευθερο χρονο που ειχα σημερα, δεν αντεξα και περασα στην 5.0.1 manually με sideload...! :p

Απλά η διαδικασια αυτη τη φορα μου υπενθυμισε οτι πρεπει να γινει μεσω της νεας εκδοσης του adb (1.0.32) οπότε έπρεπε να κατεβασω τα καινουργια platform tools για να γινει η αναβαθμιση-αυτο για οσους φανουν ανυπομονοι σαν κι εμενα... ;)

 

P.S: Κι επειδη υπήρχε και μια προσφατη συζητηση στο thread περι kernel, δειτε το screenshot και συγκρινετε https://drive.google.com/open?id=0B5KsH2c-dfcaQTFkQzA2RFprZlk&authuser=0

Δεν ξέρω για τα tools που λες, αλλά μέσω WUG toolkit το έκανα πανεύκολα όπως συνήθως με το pc.

Το μόνο ότι έπρεπε να τα ξαναγυρίσω όλα σε stock (recover+system+kernel) για να πάρει το sideload της 5.0.1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην 5.0 ακόμη περιμένω ota έχω βρει σε μερικά μενού υπομενού οι ρυθμισεις δεν δουλεύουν βγαίνει μια λευκη εικόνα και μετα σε ξαναπεταει εκτος!
Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσω αυτή την μπαταρία για το κινητό μας http://www.ebay.com/itm/2100mAh-BL-T5-Replacement-Battery-for-LG-Nexus-4-E960-Optimus-G-E970-E973-LS970-/281520631263 Το έχω περίπου 2 χρόνια... Είναι εύκολο να την αλλάξω; Πειράζει που η μπαταρία δεν είναι της LG; Της LG βγαίνουν πιο ακριβά και χωρίς tools για να ανοίξω το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Junglist καλησπέρα. Τι γίνεται με το memory leak του λειτουργικού; Διορθώθηκε στην 5.0. 1;

Κοίτα πάλι πέφτει η μνήμη, αλλά δεν τρώει κολλήματα το κινητό.

Οπότε έχω την αίσθηση ότι πάει καλύτερα και σε αυτό το θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα tools που λες, αλλά μέσω WUG toolkit το έκανα πανεύκολα όπως συνήθως με το pc.

Το μόνο ότι έπρεπε να τα ξαναγυρίσω όλα σε stock (recover+system+kernel) για να πάρει το sideload της 5.0.1

 

Κι εγω ακριβως την ιδια διαδικασια εκανα, μετα ξαναπερασα hells core κτλ. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα διαφορα 5.0 με 5.0.1 ακομα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα tools που λες

 

Με εντυπωσιαζεις :p

Εννοω τo φακελο platform tools του Android sdk που περιεχει τα adb, fastboot commands κλπ. Τα απαραιτητα δηλαδη για sideload μεσω command prompt οπως τα περιγραφει η μαμα google εδω https://developers.google.com/android/nexus/images στο Flashing instructions

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με εντυπωσιαζεις :p

Εννοω τo φακελο platform tools του Android sdk που περιεχει τα adb, fastboot commands κλπ. Τα απαραιτητα δηλαδη για sideload μεσω command prompt οπως τα περιγραφει η μαμα google εδω https://developers.google.com/android/nexus/images στο Flashing instructions

Καταλαβαίνω για τι δουλειά ειναι, απλά δεν ξέρω πώς δουλεύουν.

Κρατώ απλή την ζωή μου στο φλασαρισμα και χρησιμοποιώ μόνο toolkit.

Γιατί να μπλέκω με εντολές και command prompt , όταν υπάρχουν προγράμματα με αυτόματες διαδικασίες για την ίδια δουλειά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

For the...good of the game! :p

Καθενας με τα γουστα του στο...χαος της Πληροφορικης! ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πλεόν στο club του 5,01 έπειτα απο αναμονή για διόρθωση bugs κτλ.

 

Μετα απο πλήρες μπακαπ με Τιτανιουμ καθαρό φλασάρισμα και ροοτ απο το μηδέν.

 

Εντυπώσεις απο την 5,01 με Hells Core αναγκαστικά για να δουλεύω Tap to Wake (αλλη λύση γνωρίζει κανείς;)

Προτιμώ Φράνκο αλλα δεν δουλευει πλέον το Touch Control.

 

Δεν αντιμετωπίζω memory leaks αν και δεν μου αρέσει που μετα απο restart κρατά στο mutitask bar παλιές εφαρμογές. (χωρις να δεσμεύουν RAM όμως)

Η μπαταρία έχει βελτιωθεί σημαντικά χωρίς 3g οπου πραγματικά ξεκW1ιάζεται αν το ανάψεις οπως έχει αναφερθεί. Πέφτει ανα 5% λες και είναι πατατάκια.

 

Πρόβλημα με το Wifi κανένα, γρήγορο κλείδωμα.

 

Φοβερά Deep Sleeps οπου το Project Volta τα φέρνει όλα βόλτα.

 

Ωραία τα notifications και γενικότερα το material design.

Πέρα απο το design δεν είδα διαφορές στα μενού, έχει κάτι που μου ξεφεύγει; Σίγουρα πολλά under the hood αλλα η γενικότερη αίσθηση η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

(χωρις κανενα clean instal,reset to factory)

 

5.0.1

 

μπαταρια ηδη καλυτερη

RAM επισης

wifi ελαχιστη αλλαγη με 5 ακόμα πολύ αργο σε σχεση με 4.4.2....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Πάμε για την 5.1 τώρα...http://www.talkandroid.com/230286-android-5-1-to-roll-out-in-february-2015/

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα από χτες 5.0.1 από ota. Δεν μπορώ να πω ότι έχω δει σημαντικές διαφορές σε σχέση με πριν, δεν είχα πάντως και κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα προβληματακι μπορεί κάποιος να μου λύσει; Μου ήρθε η ενημέρωση την κατέβασα μου ζήτησε επανεκκίνηση και το κινητό στο ξεκίνημα μπήκε σε recovery mode απο εκεί πατησα απλά restant γιατί δεν βρήκα κάποιο αρχείο για να εγκατασησω.έπειτα άνοιξε το κινητό σε κανονική λειτουργία αλλά η 5.0.1 δεν περαστηκε. Τι να κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα προβληματακι μπορεί κάποιος να μου λύσει; Μου ήρθε η ενημέρωση την κατέβασα μου ζήτησε επανεκκίνηση και το κινητό στο ξεκίνημα μπήκε σε recovery mode απο εκεί πατησα απλά restant γιατί δεν βρήκα κάποιο αρχείο για να εγκατασησω.έπειτα άνοιξε το κινητό σε κανονική λειτουργία αλλά η 5.0.1 δεν περαστηκε. Τι να κάνω τώρα;

Στοκ recovery; Υπάρχει θέμα στους οδηγούς εδώ στο myphone για ΟΤΑ αναβάθμιση.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...