Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και δεν βλέπω την φώτο...Αυτό που περιγράφεις είναι φυσιολογικό...απλά φαίνεται Δεν το είχες παρατηρήσει νωρίτερα

 

Κι εγώ αυτό νομίζω.

Πάντως φοβερό έπεσε από 1.5 μέτρο έσκασε πάτωμα από γρανίτη με την πλάτη και δεν έπαθε τίποτα.

 

Φοβερό τηλέφωνο. Πριν ένα μήνα έπεσε (οχι από μένα) μέσα σε νερο και το έσωσα με ρυζι. Επειδή το έχω ξεγραμμενο το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη. Βλέπω όμως ότι είναι πολύ σκληρό για να πεθάνει και θα του πάρω μια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αγορινα οι γραμμες που περιγραφεις υπαρχουν και ειναι απολυτως φυσιολογικες...ειναι απο κατασκευης του τηλεφωνου αυτες οι γραμμες...μν αγχωνεσαι...το κινητακι σου γι αυτην τη φορα ειναι καλα...πιο προσεκτικος τωρα και προσπαθησε να μν υπαρξει επομενη φορα οχι χωρις θηκουλα τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νομίζω.

Πάντως φοβερό έπεσε από 1.5 μέτρο έσκασε πάτωμα από γρανίτη με την πλάτη και δεν έπαθε τίποτα.

 

Φοβερό τηλέφωνο. Πριν ένα μήνα έπεσε (οχι από μένα) μέσα σε νερο και το έσωσα με ρυζι. Επειδή το έχω ξεγραμμενο το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη. Βλέπω όμως ότι είναι πολύ σκληρό για να πεθάνει και θα του πάρω μια.

 

Γιατί μωρέ θες να το πεθάνεις μια χαρά τηλέφωνο πριν την ώρα του?? :p

Εμένα σε ίδια τούμπα, μόνο που έφυγε με φόρα απ'το χέρι, έσκασε με την οθόνη σε πλακάκι με αυλακωσεις και όλη την μούρη την έκλαψα :D

Link to comment
Share on other sites

Στο εξής θα το προσέχω γιατί είναι εξαίρετο και πανέμορφο τηλέφωνο.

Αγόρασα ήδη τα εργαλεία για να το ανοίξω και να περάσω με ειδικό spray τα κυκλώματα ώστε να μην έχει πρόβλημα στο μέλλον από το νερό που πέρασε.

Και έκανα παραγγελία το γνήσιο bumper.

Κατά τ άλλα είναι απόλυτα smooth και πολύ κοντά σε ταχύτητα με τις ναυαρχίδες του 2013.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμές που αναφέρεις υπάρχουν σε όλα τα nexus 4. Πάντως είσαι πολύ τυχερός. Εμένα τη μια και μοναδική φορά που μου έπεσε χωρίς θήκη, έσπασε η οθόνη. Έκτοτε πάντα σε θήκη. Όταν το βγάζω τότε καταλαβαίνω ποσό όμορφο και καλοφτιαγμένο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Στο εξής θα το προσέχω γιατί είναι εξαίρετο και πανέμορφο τηλέφωνο.

Αγόρασα ήδη τα εργαλεία για να το ανοίξω και να περάσω με ειδικό spray τα κυκλώματα ώστε να μην έχει πρόβλημα στο μέλλον από το νερό που πέρασε.

Και έκανα παραγγελία το γνήσιο bumper.

Κατά τ άλλα είναι απόλυτα smooth και πολύ κοντά σε ταχύτητα με τις ναυαρχίδες του 2013.

 

βασικά με kit Kat είναι γρηγορότερο από τις ναυαρχιδες του 2013!

Link to comment
Share on other sites

Και έκανα παραγγελία το γνήσιο bumper

 

Θύμισε μας αγαπητέ ποιο είναι το γνήσιο bumper plz...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο εξής θα το προσέχω γιατί είναι εξαίρετο και πανέμορφο τηλέφωνο.

Αγόρασα ήδη τα εργαλεία για να το ανοίξω και να περάσω με ειδικό spray τα κυκλώματα ώστε να μην έχει πρόβλημα στο μέλλον από το νερό που πέρασε.

Και έκανα παραγγελία το γνήσιο bumper.

Κατά τ άλλα είναι απόλυτα smooth και πολύ κοντά σε ταχύτητα με τις ναυαρχίδες του 2013.

 

Ποιο spray αγορασες;για δώσε link στο λαο να το μελετήσουμε!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 ευρω το έχει η αντιπροσωπεία της LG κοντά στο σταθμό κατεχάκη

 

Εννοεις το επίσημο service της Procordia?

Ειδα την θηκη εδω http://www.androidcentral.com/hands-lg-nexus-4-bumper και μου αρεσει που υψωνει ελαχιστα την γυαλινη πλατη του κινητου ωστε να μην γρατζουνιεται οταν "σερνεται" πανω σε επιφανειες (γραφεια κλπ), χωρις όμως να την κρυβει εντελως

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω το έχει η αντιπροσωπεία της LG κοντά στο σταθμό κατεχάκη

οταν λες το παρηγγειλες εννοεις on line;αν ναι ρε αγορινα απο που;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

έχω το nexus 4 8gb και εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα..

στην αρχή ξεκίνησε με το να κολλάει τελείως η αφή στο κινητό και δουλεύαν μόνο τα volume/power button, οπότε έπρεπε να σβήσω/ανοίξω οθόνη για να ξεκολλήσει. πλεον η αφή στο ύψος του notification bar δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ (και όταν τελικά δουλεύει συνήθως καταλήγει να κολλάει πάλι τελείως η αφή..)

αλλα την περισσότερη ώρα πλέον (99%) η αφή στο υπόλοιπο μέρος της οθόνης είναι οκ αλλά αυτό το ριμαδο notification bar δε μπορώ να το κατεβάσω με τίποτα (εκτος και αν ανοίξω εφαρμογή και γυρίσω σε landscape)..

ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ ..

έχει κανείς καμια ιδέα; επίσης η εγγύηση για αγορά απο Play store εντός ευρώπης είναι 1 ή 2 χρόνια;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες το παρηγγειλες εννοεις on line;αν ναι ρε αγορινα απο που;

 

Δεν είναι τελικά γνήσιο αλλά στην τιμή που το βρήκα δεν μ ενοχλεί.

http://my.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?MyEbay&gbh=1

 

 

Το spray είναι αυτό και αφορά τον καθαρισμό και την προστασία συσκευων που έχει περάσει υγρασία.

https://antoniou24.skroutzstore.gr/p.Katharistiko-Spray-Epafon-CHoris-Ladi-gia-ilektronikes-syskeyes-kai-plaketes-CONTACT-CLEANER.524146.html

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ από το eBay νομίζω έχεις βάλει το myebay(το δικό σου) και δεν μπορούμε να το δούμε εμείς.βαλε το λινκ του προϊόντος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ δεν είναι το θέμα των αξεσουάρ.

Μην βάζουμε άσχετα post .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως από slimkat με semaphore θα περάσω σε Franco?

 

Νομίζω απλά περνάς το .zip file του Franco από το Recovery σου.

Για να αλλάξεις από τον Franco σε κάποιον άλλο, πρέπει να περάσεις πρώτα τον stock kernel και μετά αυτόν που σ' ενδιαφέρει.

 

Περίμενε να με επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, μη πέσεις σε τίποτα bootloops.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση για το ποσό αξιόλογο είναι το κινητό μας και ποσο τυχεροί όσοι το βρήκαμε σήμερα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση! ;)

http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/google-nexus-4/21982/nexus-4-achieves-collectors-item-status-costs-more-now-it-did

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση για το ποσό αξιόλογο είναι το κινητό μας και ποσο τυχεροί όσοι το βρήκαμε σήμερα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση! ;)

http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/google-nexus-4/21982/nexus-4-achieves-collectors-item-status-costs-more-now-it-did

 

Η αλήθεια να λέγεται, παραμένει ενα απο τα πιο ομορφα και δυνατά κινητά παρά την ηλικία του!

 

Well Done Nexus 4!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε λίγο καλύτερη κάμερα οπως αυτή του Ν5 θα ήταν τέλειο.

Φανταστείτε οτι συσκευές άλλων εταιρειών με παρόμοια specs και πολυ χειρότερη ποιότητα κατασκευής, κοστίζουν αρκετά ακριβότερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε λίγο καλύτερη κάμερα οπως αυτή του Ν5 θα ήταν τέλειο.

Φανταστείτε οτι συσκευές άλλων εταιρειών με παρόμοια specs και πολυ χειρότερη ποιότητα κατασκευής, κοστίζουν αρκετά ακριβότερα.

 

 

Καλυτερη μπαταρια να ειχε.

Προσωπικα συμβιβαζομαι με την καμερα του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρέλειψα να αναφέρω την μπαταρία γιατί σπάνια εχω πρόβλημα αφού δεν το χρησιμοποιώ σαν tablet και φορτίζει πολύ γρήγορα.

Λιγη ωρα στο γραφείο, λιγο στο αυτοκίνητο βγάζω άνετα την μέρα μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι. Έγιναν καποιες ενημερώσεις κ δυσκολεύτηκαν να περαστούν. Με έκανε εντύπωση αυτό το πράγμα μιας κ είχα υο δεύτερο ριμπουτ στον ενα χρονο που έχω το κινητό. Κατα αλλά όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...