Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η καινούργια έκδοση του tapatalk μου κάνει force close. Φοράω purity και ήδη εγώ κάνει κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα..

 

Κ μένα το κάνει απο χτες. Τρώει σκαλωματα τελευταια.

Έχω την Pro αγορασμένη και κανένα πρόβλημα με όλες τις τελευταίες 3-4 αναβαθμίσεις.

Είμαι με στοκ ρομ, οπότε αν έχετε άλλη ρομ, δεν φταίει προφανώς η εφαρμογή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή έφταιγε (tapatalk).στη free εκδοση,όταν αναβαθμίστηκε σε v 4.4.0 (όταν άλλαξε δλδ και το εικονίδιο) δεν δούλευε. Την επόμενη μέρα το πρωί ήρθε η αναβάθμιση 4.4.2 και όλα οκ.

Στην pro δεν υπήρξε λογικά πρόβλημα διότι είχε πάρει την αναβάθμιση πιο νωρίς.

Όσοι έχουν ακόμα πρόβλημα, να κάνουν ενημέρωση και αν δεν μπορούν ας κάνουν απ εγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση μήπως φτιάξει. Αλλιώς αφήστε μια κριτική στο play.

 

@titikos καλώς ήρθες. Λοιπόν πήγαινε στις ρυθμίσεις , κάτω χαμηλά "σχετικα με το τηλεφωνο" και έχει εκδοση android. Η τελευταία είναι η 4.4.2.

Για να συνδέθεις στο ιντερνετ με τον πάροχο σου πας Ρυθμίσεις, περισσότερα, δικτυα κινητής τηλεφωνίας και τικαρεις το ενεργοποίηση δεδομένων.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι είναι offtopic αλλά επειδή είδα οτι το αναφέρατε, το tapatalk προσπαθώ να το εγκαταστήσω στη συσκευή μου από τότε που πήραμε την kit kat χωρίς επιτυχία. Συνέχεια μου βγάζει error 941 και σταματάει. Από την εταιρεία δεν πήρα καμμία απάντηση και τα έχω παρατήσει. Σε όλες τις προσπάθειες η συσκευή ήταν πάντα full stock με την kit kat περασμένη από την αρχή ένα ένα τα .img μέσω fastboot και ο bootloader ξεκλείδωτος. Καμμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι είναι offtopic αλλά επειδή είδα οτι το αναφέρατε, το tapatalk προσπαθώ να το εγκαταστήσω στη συσκευή μου από τότε που πήραμε την kit kat χωρίς επιτυχία. Συνέχεια μου βγάζει error 941 και σταματάει. Από την εταιρεία δεν πήρα καμμία απάντηση και τα έχω παρατήσει. Σε όλες τις προσπάθειες η συσκευή ήταν πάντα full stock με την kit kat περασμένη από την αρχή ένα ένα τα .img μέσω fastboot και ο bootloader ξεκλείδωτος. Καμμία ιδέα?

 

Βρες μια παλιοτερη εκδοση και δοκιμασε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φίλε leftko, έτσι ακριβως είναι τα πράγματα αλλά δεν μπαίνει. πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή της cosmote από την σελίδα της ή άσχετο? ειναι ρυθμισμένο σαν 3g θα έπρεπε να το βάλω 2g? επίσης για το fb πρέπει να κατεβάσω τη mobile έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ. ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ NEXUS ME USB ME TO PC(WINDOWS) KAI ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ MP3 ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΤΟ NEXUS ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ MUSIC ΑΛΛΑ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ!!!!!!!!!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Ας γελάσουμε κ λίγο. Παίδες καλησπέρα σε όλους. Είμαι όσο πιο νέος δεν γίνεται. Το πρώτο μου ανδροιδ smartphone είναι το nexus 4. θέλω να ρωτήσω λοιπόν πως μπαίνω στο ιντερνετ μέσω του δικτύου της cosmote? το wifi δουλεύει. Ααα μόλις το πήρα κ το άνοιξα ξεκίνησε τις αναβαθμήσεις. Νομίζω σταμάτησε στο 4.4.2 αλλά δεν ειμαι σίγουρος. πως το βλέπω αυτο κ που έπρεπε να σταματήσει ?

Ευχαριστώ

 

Χωρίς να πειράξω κάτι παρατήρησα οτι όταν δίπλα από το τριγωνάκι του σήματος υπάρχει ένα Ε τότε μπαίνει στο ιντερνετ κ ανάλογα το σήμα ειναι γρήγορο ή αργό. τι είνια αυτό το Ε? έχει σχεση με ττο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πειράξω κάτι παρατήρησα οτι όταν δίπλα από το τριγωνάκι του σήματος υπάρχει ένα Ε τότε μπαίνει στο ιντερνετ κ ανάλογα το σήμα ειναι γρήγορο ή αργό. τι είνια αυτό το Ε? έχει σχεση με ττο ιντερνετ?

 

G gprs

Ε Edge

H hspa

 

To g είναι το πιο αργό,το h το πιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

andrewk ευχαριστώ πολύ. γενικά υπάρχει πουθενά κανένα manual του κινητού? πως αλλάζεις την οψη του, τα εικονιδια, πως θα φαίνονται κλπ ή απλά πειραματίζεσαι κ οτι βγεί?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τοπικ, αλλά ήθελα να ρωτησω αν σε εσάς δουλεύει το skype. Είμαι φουλ στοκ, κ όποτε μιλάω το κινητό κανει reboot μόνο του. Καμια λύση σε αυτό υπάρχει??

 

Το έχω πάθει κ γω..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πειράξω κάτι παρατήρησα οτι όταν δίπλα από το τριγωνάκι του σήματος υπάρχει ένα Ε τότε μπαίνει στο ιντερνετ κ ανάλογα το σήμα ειναι γρήγορο ή αργό. τι είνια αυτό το Ε? έχει σχεση με ττο ιντερνετ?

 

Φιλε επειδη βλεπω οτι ρωτας τελειως βασικα πραγματα χρησης συσκευης Android, μηπως θα ηταν καλυτερα να απευθυνεσαι στην γενικη ενοτητα του φορουμ για το Android και οχι εδω που αφορα αποκλειστικα το Ν4?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, titiko, και είσαι,και δεν είσαι off topic.εννοώ οτι οκ,δεν ξέρεις πως να ενεργοποίησεις το ίντερνετ και Ρώτας στο n4 και καλά κάνεις. (Αν ρωταγες στα γενικά θα σου έλεγαν τι να κάνεις αλλά να ρωτήσεις εδώ καλύτερα). Ο junglist φαντάζομαι στο είπε διότι αν θες να αλλαξεις εικονίδια κτλ υπάρχει ξεχωριστό θέμα στα γενικά για το android. Αυτά που λένε εκει ισχύουν σε όλα τα android.
Link to comment
Share on other sites

:)Φίλε leftko και όλοι οι άλλοι,

το μόνο που δεν θέλω είναι να προκαλέσω προστριβές. έτσι ακριβώς σκέφτηκα και είπα να ρωτήσω εδώ. είμαι σίγουρος οτι, όπως αυτά που ρώτησα σαν φάνηκαν γελοία έτσι κ σε μερικούς, σαν εμένα, όλα αυτά σχετικά με root, foul stock φαίνονται κινέζικα. :) . καμία φορά είναι κ η αγωνία να δεις αν δουλεύει συτό που αγόρασες.

Ευχαριστώ πάντως σε όλους και τα λέμε στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ποστάρω στο λάθος μέρος Αλλά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα crash με dolphin browser,/ dolphin jet pack τώρα τελευταία ? Έχω περάσει Adobe φλας και εδώ και λίγες μέρες Όταν μπαίνω ΦΒ μετά από λίγο Δεν μπορώ να πατήσω καμιά επιλογή Και πρέπει να βγω εξ ολοκλήρου από τον browser για να μπω σε άλλη σελίδα...Στο σ3 του αδελφού μου δουλεύει μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ποστάρω στο λάθος μέρος Αλλά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα crash με dolphin browser,/ dolphin jet pack τώρα τελευταία ? Έχω περάσει Adobe φλας και εδώ και λίγες μέρες Όταν μπαίνω ΦΒ μετά από λίγο Δεν μπορώ να πατήσω καμιά επιλογή Και πρέπει να βγω εξ ολοκλήρου από τον browser για να μπω σε άλλη σελίδα...Στο σ3 του αδελφού μου δουλεύει μια χαρά...

 

Ο dolphin μου κρασαρει και μένα απο χθες. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταει, καθώς δεν έχει κάνει κανένα update τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ποστάρω στο λάθος μέρος Αλλά αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα crash με dolphin browser,/ dolphin jet pack τώρα τελευταία ? Έχω περάσει Adobe φλας και εδώ και λίγες μέρες Όταν μπαίνω ΦΒ μετά από λίγο Δεν μπορώ να πατήσω καμιά επιλογή Και πρέπει να βγω εξ ολοκλήρου από τον browser για να μπω σε άλλη σελίδα...Στο σ3 του αδελφού μου δουλεύει μια χαρά...

 

Ο dolphin μου κρασαρει και μένα απο χθες. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταει, καθώς δεν έχει κάνει κανένα update τελευταία.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με συνδιασμό Dolphin browser και Dolphin jet pack.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ, με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία χάλια ταχύτητες από wi fi. Κι εγώ χρησιμοποιώ dolphin+jetpack αν και κάπου είχα διαβάσει ότι η τελευταία έκδοση έχει ενσωματωμένο το jetpack.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά στην stock εφαρμογή των μηνυμάτων βγάζει συνέχεια μηνύματα που λένε code και μετά κάτι άσχετα νούμερα και όσο και να τα σβήνω πάλι εμφανίζονται, ακόμη και αν βάλω προεπιλεγμένη εφαρμογή το hangouts τα βγάζει και εκεί...Ξέρετε τι είναι αυτό;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά στην stock εφαρμογή των μηνυμάτων βγάζει συνέχεια μηνύματα που λένε code και μετά κάτι άσχετα νούμερα και όσο και να τα σβήνω πάλι εμφανίζονται, ακόμη και αν βάλω προεπιλεγμένη εφαρμογή το hangouts τα βγάζει και εκεί...Ξέρετε τι είναι αυτό;

 

Ναι ειναι η εφαρμογη του Whats Up (cosmote) που εχεις εγκαταστησει στο κινητο σου...στελνει κωδικους επαληθευσης για να τσεκαρει το νουμερο του τηλεφωνου σου

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι stock 4.4.2 https://s3.amazonaws.com/pushbullet-uploads/ujCKx5M9PrM-VJ89sGBpTZibSrn3HrpL3Z8xDBoCvsvJ/Screenshot_2014-01-22-21-15-14.png . Γιατί έχει δύο; έχουν διαφορά;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

καμια.και εγω cosmote ειμαι και ειναι τσεκαρισμενη η επιλογη οπως και στο δικο σου
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...