Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παραγγειλα απο το πρωτο καταστημα που εχει στο bestprice.gr που τυχαινει να ειναι στα χανια που ημουν και γω για γιορτες. το παραγγειλα στις 27/12 και μου λεει οτι 2-3 /1 θα το χω...αλλα ως σημερα τπτ και πηρα και το ακυρωσα...το παραγγειλα τηλεφωνικα και δεν μου εδωσε ουτε αριθμο αποστολης ουτε τπτ...μεσα στις γιορτες παραγγειλα αλλα 3 κινητα για γνωστους μου απο αλλα site και ολα μια χαρα...εγω ο γκαντεμης :'(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να ξαναπαρεις τηλ στις 3 του μήνα και να ρωτήσεις τί γίνεται και αν σου λέγαν παραμύθια σχετικά με την αρχική ημερομηνία παραλαβής.. Εγώ που εκανα μέσα στις γιορτές αντίστοιχα παραγγελία τηλεφωνικά, μου ειπαν οτι σε 2 μέρες οτι θα το έχω αλλά επεμεινα στον αριθμό αποστολής.. Στην αρχη δε μου δώσανε και τους ξαναπηρα, αλλά επειδή έφτασε στην ωρα του όλα κομπλέ (εν τέλει μόλις ήρθε, το ίδιο πρωι μου είχανε στείλει σε μέιλ τον αριθμό αποστολής)..

 

Όλα αυτά δεδομένου οτι το είχες κλειδώσει σε χαμηλή τιμή σε σχέση με τις τωρινές τιμες!

Τώρα μάλλον η επόμενη επιλογή σου είναι το Amazon.uk

Link to comment
Share on other sites

μολις πηγα και το παραγγειλα απο ηλεκτρονικη στα 325!Θα το εχω Τεταρτη - Πεμπτη λενε. μεχρι εκει τα εδινα για το συγκεκριμενο κινητο! ο παπαρας που το ειχα παραγγειλει το περιμενε και καλα απο phonegallery αλλα το phonegallery δεν το εχει καν το κινητο(στο site τουλαχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το nexus 4 οταν πρωτοκυκλοφόρησε.

 

Εχει αλλάξει κατι απο τοτε στα (μετριοτατα) επιπεδα της μπαταριας και στην (τοτε αψογη) αποκριση με την kit kat ?

Γενικά με custom roms μπορει καποιος να φτασει 3.5-4 ωρες οθονης και να βγει η ημερα ανετα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει αλλο θεμα σχετικα με την αγορα και διαθεσιμοτητα του κινητου.

Μην μπερδευουμε τα θεματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το nexus 4 οταν πρωτοκυκλοφόρησε.

 

Εχει αλλάξει κατι απο τοτε στα (μετριοτατα) επιπεδα της μπαταριας και στην (τοτε αψογη) αποκριση με την kit kat ?

Γενικά με custom roms μπορει καποιος να φτασει 3.5-4 ωρες οθονης και να βγει η ημερα ανετα ?

 

Για το SOT θα πρέπει να βρεις συνδιασμό rom και kernel. Εγώ (αλλά και αρκετοί που διαβάζω και εδώ μέσα αλλά και στο G+) φτάνω με το setup που είναι στην υπογραφή μου και τις 4.5 ώρες SOT σε χρήση 17 ωρών, αλλά κυρίως με χρήση Wi-Fi και όχι 3g, ή με λίγο 3g που φυσικά το έχω ενεργοποιημένο όταν βρίσκομαι εκτός.

Με μόνο χρήση 3g νομίζω πως όλοι είμαστε γύρω στις 3 ώρες SOT.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς σήμερα να του τρώει πολύ μπαταρία το android system? (Stock, απείραχτο)
Link to comment
Share on other sites

Τί σημαίνει SOT ρε παιδιά? Και κάτι ακόμη, λες οτι το έχεις μόνιμα ενεργοποιημένο το 3g όταν είσαι εξω, εχεις και τα δεδομενα ανοιχτά για μειλ κτλ?γιατί εγώ το ενεργοποιώ οποτε το χρειαζομαι(με μια εφαρμογή που κανει συντόμευση την καρτέλα για την αλλαγή) και παει μια χαρα η μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Τί σημαίνει SOT ρε παιδιά? Και κάτι ακόμη, λες οτι το έχεις μόνιμα ενεργοποιημένο το 3g όταν είσαι εξω, εχεις και τα δεδομενα ανοιχτά για μειλ κτλ?γιατί εγώ το ενεργοποιώ οποτε το χρειαζομαι(με μια εφαρμογή που κανει συντόμευση την καρτέλα για την αλλαγή) και παει μια χαρα η μπαταρία..

 

Λογικά Screen On Time

Link to comment
Share on other sites

Τί σημαίνει SOT ρε παιδιά? Και κάτι ακόμη, λες οτι το έχεις μόνιμα ενεργοποιημένο το 3g όταν είσαι εξω, εχεις και τα δεδομενα ανοιχτά για μειλ κτλ?γιατί εγώ το ενεργοποιώ οποτε το χρειαζομαι(με μια εφαρμογή που κανει συντόμευση την καρτέλα για την αλλαγή) και παει μια χαρα η μπαταρία..

 

Ναι, με το 3g εννοούσα - κακώς - ότι έχω τα δεδομένα συνεχώς ανοιχτά και όταν είμαι σε μέρος με Wi-Fi λειτουργεί αυτό, αντί των δεδομένων.

 

Λογικά Screen On Time

 

Αυτό ακριβώς. Το πόση μπαταρία έχει καταναλώσει η οθόνη επειδή ήταν ενεργοποιημένη.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο έκανε ενα reboot (πρώτη φορά εδώ και ενα χρόνο που το έχω) και έχασε όλα τα αποθηκευμένα WiFi δίκτυα που είχε. (Stock κατάσταση εντελώς). Έχει συμβεί σε κανένα? Δεν έιχα εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή ή τίποτα τέτοιο τον τελευταίο καιρό. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναβρώ? Για την ώρα σπίτι και γραφείο ξαναέβαλα τους κωδικούς απο την αρχή.:(
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο έκανε ενα reboot (πρώτη φορά εδώ και ενα χρόνο που το έχω) και έχασε όλα τα αποθηκευμένα WiFi δίκτυα που είχε. (Stock κατάσταση εντελώς). Έχει συμβεί σε κανένα? Δεν έιχα εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή ή τίποτα τέτοιο τον τελευταίο καιρό. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναβρώ? Για την ώρα σπίτι και γραφείο ξαναέβαλα τους κωδικούς απο την αρχή.:(

 

Εμένα έκανε προχθές κάτι παρόμοιο και είχε χάσει όλα τα widget !!!

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει 2 βδομάδες πριν με το σέρβις και μου είχαν πει ότι θα με καλούσαν αυτοί, για να κανονίσουμε για τεχνικό έλεγχο...

Τελικά με καλέσανε μια φορά και μου εμφανίστηκε το σταθερό τους αλλά δεν πρόλαβα την κλήση.. μετά από 5-6 μέρες, με καλέσανε ξανά και μου είπαν αν θέλουν να έρθουν να το πάρουν για τεχνικό έλεγχο.. Το περίεργο είναι ότι αυτή τη φορά, είχε απόκρυψη και ο τύπος μου είπε ότι μάλλον δε θα χρειαστεί η απόδειξη (γιατί τον ενημέρωσα ότι την ξεχάσει επαρχία και είμαι Αθήνα..) και ότι θα στείλει κούριερ να το παραλάβει την παρασκευή...

Να πώ την αλήθεια, στην απόκρυψη έχω έναν προβληματισμό να το εμπιστευθώ πως ήταν το σέρβις... κάποιος άλλος που να τον καλέσανε από το σέρβις και να τον καλέσανε από απόκρυψη?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει 2 βδομάδες πριν με το σέρβις και μου είχαν πει ότι θα με καλούσαν αυτοί, για να κανονίσουμε για τεχνικό έλεγχο...

Τελικά με καλέσανε μια φορά και μου εμφανίστηκε το σταθερό τους αλλά δεν πρόλαβα την κλήση.. μετά από 5-6 μέρες, με καλέσανε ξανά και μου είπαν αν θέλουν να έρθουν να το πάρουν για τεχνικό έλεγχο.. Το περίεργο είναι ότι αυτή τη φορά, είχε απόκρυψη και ο τύπος μου είπε ότι μάλλον δε θα χρειαστεί η απόδειξη (γιατί τον ενημέρωσα ότι την ξεχάσει επαρχία και είμαι Αθήνα..) και ότι θα στείλει κούριερ να το παραλάβει την παρασκευή...

Να πώ την αλήθεια, στην απόκρυψη έχω έναν προβληματισμό να το εμπιστευθώ πως ήταν το σέρβις... κάποιος άλλος που να τον καλέσανε από το σέρβις και να τον καλέσανε από απόκρυψη?

 

Αρχηγε μου αν είσαι Αθήνα που λες να το πας ο ίδιος. Θα το πάρεις ίσως κ μετα απο καμια ωρα. Στο λέω για να μην μπλεκεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει 2 βδομάδες πριν με το σέρβις και μου είχαν πει ότι θα με καλούσαν αυτοί, για να κανονίσουμε για τεχνικό έλεγχο...

Τελικά με καλέσανε μια φορά και μου εμφανίστηκε το σταθερό τους αλλά δεν πρόλαβα την κλήση.. μετά από 5-6 μέρες, με καλέσανε ξανά και μου είπαν αν θέλουν να έρθουν να το πάρουν για τεχνικό έλεγχο.. Το περίεργο είναι ότι αυτή τη φορά, είχε απόκρυψη και ο τύπος μου είπε ότι μάλλον δε θα χρειαστεί η απόδειξη (γιατί τον ενημέρωσα ότι την ξεχάσει επαρχία και είμαι Αθήνα..) και ότι θα στείλει κούριερ να το παραλάβει την παρασκευή...

Να πώ την αλήθεια, στην απόκρυψη έχω έναν προβληματισμό να το εμπιστευθώ πως ήταν το σέρβις... κάποιος άλλος που να τον καλέσανε από το σέρβις και να τον καλέσανε από απόκρυψη?

 

πάρτους ένα τηλ να σου λυθεί η απορία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον θα το πάω ο ίδιος κάποια μέρα που θα έχω ευκαιρία! και θα με βολέψει πολύ περισσότερο αν ξεμπλέξω και γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

Το google now καταλαβαίνει τις φωνητικές εντολές στα αγγλικά, αλλά δεν μιλάει..Πρέπει να κάνω κάτι ή δεν γίνεται σε nexus 4;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Το google now καταλαβαίνει τις φωνητικές εντολές στα αγγλικά, αλλά δεν μιλάει..Πρέπει να κάνω κάτι ή δεν γίνεται σε nexus 4;

 

Θα μιλάει μόνο αν γυρίσεις την γλώσσα σε English us. Εκεί όμως θα έχεις άλλα θέματα. Πχ μην περιμένεις να σου δώσει φωνητική καθοδήγηση στα Ελληνικά σε κάποιο navigation app.

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλάει μόνο αν γυρίσεις την γλώσσα σε English us. Εκεί όμως θα έχεις άλλα θέματα. Πχ μην περιμένεις να σου δώσει φωνητική καθοδήγηση στα Ελληνικά σε κάποιο navigation app.

 

δηλαδή όλη την γλώσσα του συστήματος ε; όχι μόνο του Google now;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Θα μιλάει μόνο αν γυρίσεις την γλώσσα σε English us. Εκεί όμως θα έχεις άλλα θέματα. Πχ μην περιμένεις να σου δώσει φωνητική καθοδήγηση στα Ελληνικά σε κάποιο navigation app.

 

Όλα σχεδόν τα navigation apps δουλεύουν με ο,τι γλώσσα πλοήγησης θες.

Πού το άκουσες αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλη την γλώσσα του συστήματος ε; όχι μόνο του Google now;

 

Όχι,μονο την γλώσσα στις ρυθμίσεις του google now..

Link to comment
Share on other sites

Όχι,μονο την γλώσσα στις ρυθμίσεις του google now..

 

αυτό έχω κάνει αλλά τίποτα δεν μιλάει, και γενικώς δεν βάζει ξυπνητήρια, ειδοποιήσεις κτλ.

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...