Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα που είχα με την ταχύτητα του wifi εξακολουθεί να υπάρχει. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Λοιπόν πρόβλημα με το wifi τελικά έχω κι εγώ.

Αρχικά έψαχνα μήπως είναι θέμα του router γιατί έτυχε και πήρα ένα καινούργιο 2-3 μέρες πριν την KitKat.

Τελικά ανακάλυψα το εξής :

Αν κλείσω τη " βελτιστοποίηση wifi " και κλείσω το wifi ( στο κινητό ) και μετά το ξανανοίξω ( και ξανατικάρω τη βελτιστοποίηση ) τότε όλα πάνε καλά και κατεβάζει φουλ.

Αν όμως βάλω το τηλ σε flight mode για όλο το βράδυ μετά που το ξανανοίγω, πάλι τα ίδια, χαμηλές ταχύτητες και θα πρέπει να κάνω πάλι όλη την προηγούμενη διαδικασία.

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα ή καμιά λύση...? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το WiFi είναι συνέχεια ανοιχτό αλλά γενικά δεν ασχολούμαι, παιχνίδια καθόλου λίγο browser δεν τρέχουν Facebook ούτε άλλες τέτοιες εφαρμογές γενικά έχω όσα λιγότερα γίνετε για να μην το φροντίζω συνέχεια έχω και το battery guru νομίζω Μου έκανε δουλειά αλλά τώρα με την ίδια χρήση περίπου 1 μερα
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που με 4.4 το τηλέφωνο έκανε reboot μόνο του. Την πρώτη ήταν χωρίς factory reset και τώρα την δεύτερη με καθαρή εγκατάσταση του img και OTA το τελευταίο update. Και στις δύο περιπτώσεις με ART. Μήπως ο chrome beta;
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που με 4.4 το τηλέφωνο έκανε reboot μόνο του. Την πρώτη ήταν χωρίς factory reset και τώρα την δεύτερη με καθαρή εγκατάσταση του img και OTA το τελευταίο update. Και στις δύο περιπτώσεις με ART. Μήπως ο chrome beta;

 

Στην κάμερα συνέβαινε καμιά φορά πριν την 4.4. Δες και το last_kmsg μήπως λέει κάτι...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πως να γράψω όλο αυτό το κατεβατό;

Το τελευταίο κομμάτι είναι αυτό

[ 74.144483] usb usb1: USB disconnect, device number 1

 

[ 74.144605] usb 1-1: USB disconnect, device number 2

 

[ 74.146802] msm_hsic_host msm_hsic_host: USB bus 1 deregistered

 

[ 74.332977] mipi_lgit_lcd_shutdown finished

 

[ 74.333068] Restarting system.

 

[ 74.333160] Going down for restart now

 

 

 

No errors detected

 

Boot info:

 

Last boot reason: reboot

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,να ρωτησω πιο app κανει back up σε ολο το τηλεφωνο για μηνυματα και φωτος που μετα απο restore μπορω να τα εχω ολα ξανα? Stock σε ολα ειμαι με 4,4
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,να ρωτησω πιο app κανει back up σε ολο το τηλεφωνο για μηνυματα και φωτος που μετα απο restore μπορω να τα εχω ολα ξανα? Stock σε ολα ειμαι με 4,4

 

Για μηνύματα sms backup and restore. Φωτογραφίες θα κάνεις μόνο σου συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή. Για εφαρμογές helium αν δεν είσαι root ή titanium αν είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Για μηνύματα sms backup and restore. Φωτογραφίες θα κάνεις μόνο σου συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή. Για εφαρμογές helium αν δεν είσαι root ή titanium αν είσαι.

 

Ευχαριστω.Οταν κανω restore το τηλ,μετα κατεβαζω ξανα τα app και τα εχω ολα?Ετσι δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια θέλω.. Έχω Nova beta σε τελευταίο κιτκατ με transparency κλπ.. όταν βλέπω YouTube ή browser γυρνώντας το view σε οριζόντια θέση χάνεται το transparency στα κάτω εικονικά πλήκτρα και το φόντο γίνεται μαύρο όταν βγαίνω στο κεντρικό desktop.. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Οταν κανω restore το τηλ,μετα κατεβαζω ξανα τα app και τα εχω ολα?Ετσι δουλευει?

 

Ναι, κατεβάζεις αυτά και κάνουν restore, αρκεί τα αρχεία των backup να είναι ακόμη στη μνήμη του κινητού.

 

 

 

 

Ρε παιδιά μια βοήθεια θέλω.. Έχω Nova beta σε τελευταίο κιτκατ με transparency κλπ.. όταν βλέπω YouTube ή browser γυρνώντας το view σε οριζόντια θέση χάνεται το transparency στα κάτω εικονικά πλήκτρα και το φόντο γίνεται μαύρο όταν βγαίνω στο κεντρικό desktop.. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Ακόμη beta είναι, λογικό να παρουσιάζει μερικά προβλήματα. Κι εμένα καμία φορά χάνει το transparency.

Link to comment
Share on other sites

Ένας διαφορετικός launcher που με εξέπληξε ευχάριστα!

Δοκιμαστε τον αν σας αρέσουν οι αλλαγές!

 

Launcher 8 Free

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βαρέθηκα. Ποτε θα μου ερθει εμένα η 4.4?τι πρεπει να κάνω για να ερθει?χωρίς καλώδιο εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βαρέθηκα. Ποτε θα μου ερθει εμένα η 4.4?τι πρεπει να κάνω για να ερθει?χωρίς καλώδιο εννοείται.

 

Υπομονη κι κουραγιο...;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. My bad.

 

Οκ. Με όλη τη συζήτηση τον τελευταίο καιρό για τις αναβαθμίσεις αγχώθηκα μήπως έχασα κάτι...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε μια και έξω στις 23.15 (krt16s) και νόμιζα ότι μπορεί και να είμαι ο τελευταίος!

Έκανε μία επιπλέον επανεκκίνηση και βελτιστοποίηση εφαρμογών και ακόμα το έχω στον φορτιστή.

Μοναδική ανωμαλία ως τώρα στο εικονίδιο της ομάδας Google όπου είχε κολλήσει ένα συρμό χαρακτήρες απο μπροστά.

Είδωμεν, καλό βράδυ σε όλους.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε μια και έξω στις 23.15 (krt16s) και νόμιζα ότι μπορεί και να είμαι ο τελευταίος!

Έκανε μία επιπλέον επανεκκίνηση και βελτιστοποίηση εφαρμογών και ακόμα το έχω στον φορτιστή.

Μοναδική ανωμαλία ως τώρα στο εικονίδιο της ομάδας Google όπου είχε κολλήσει ένα συρμό χαρακτήρες απο μπροστά.

Είδωμεν, καλό βράδυ σε όλους.

 

Εκανες το κλασικο με το GOOGLE FRAMEWORKS?? για να ερθει ειδοποιηση update?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι εδώ και μέρες να αγοράσω το Nexus 4. Δυστυχώς δεν έχω λεφτά για το 5 και έτσι πάω στην αμέσως καλύτερη επιλογή.

Πιστεύετε ότι αξίζει? Βλέπω σε σκρουτζομάγαζα ότι έχει 280 ευρώ. Το έψαχνα και μεταχειρισμένο, αλλά βρίσκω κάτι εξωφρενικές τιμές που ξεκινάνε από 250. Γιατί τόσο ακριβά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι μη μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη ΟΤΑ γιατι καποιοι χρηστες ανα το κοσμο αντιμετωπιζαν προβληματα με τη φορτωση του κινητου. Τα κυκλακια στην αρχη...

 

Να περασω λετε factory image? Οσοι το εχουν κανει, εχουν φαει κολληματα; Δωστε review γιατι πραγματικα η google δεν ενδιαφερεται να δωσει λυση στο προβλημα που η ιδια δημιουργησε με το ΟΤΑ της με τα κυκλακια.. Αναμεσα στα αλλα που εχω διαβασει.

 

Εκτος του οτι καταλαβαινω ως ενα βαθμο τη καθυστερηση του update, θεωρω αδικαιολογητη την σταση της με το προβλημα του ΟΤΑ σε καποιους χρηστες...

Ακου εκει, πηγαινε το στο κατασκευαστη με την εγγυηση. Ειναι πρωτη φορα που πηρα Nexus γιατι γενικα τα θετικα ειναι περισσοτερα απο τα αρνητικα των αλλων κατσκευαστων, σε πολλα θεματα. Αλλα πραγματικα με τη τακτικη της αυτη σε παλιοτερο μοντελο της, μονο καλο δε της κανει. Αν ειχε τετοιο θεμα το νεξους 5 θα το ειχε ηδη επιλυσει.. Αλλα μεσα απο τη σταση της αυτη, δειχνει ποσο υπολογιζει τους καταναλωτες της, μολις ενα χρονο πριν...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι μη μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη ΟΤΑ γιατι καποιοι χρηστες ανα το κοσμο αντιμετωπιζαν προβληματα με τη φορτωση του κινητου. Τα κυκλακια στην αρχη...

 

Να περασω λετε factory image? Οσοι το εχουν κανει, εχουν φαει κολληματα; Δωστε review γιατι πραγματικα η google δεν ενδιαφερεται να δωσει λυση στο προβλημα που η ιδια δημιουργησε με το ΟΤΑ της με τα κυκλακια.. Αναμεσα στα αλλα που εχω διαβασει.

 

Κράτα εσύ ένα backup καλού κακού και αν παρουσιαστεί πρόβλημα τότε περνάς την 4.4 μόνος σου.

 

Προτείνω όμως να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει στο φόρουμ και να την περάσεις με adb/fastboot τώρα. Έτσι θα έχεις μια φρέσκια 4.4 χωρίς προβλήματα και το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι μη μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη ΟΤΑ γιατι καποιοι χρηστες ανα το κοσμο αντιμετωπιζαν προβληματα με τη φορτωση του κινητου. Τα κυκλακια στην αρχη...

 

Να περασω λετε factory image? Οσοι το εχουν κανει, εχουν φαει κολληματα; Δωστε review γιατι πραγματικα η google δεν ενδιαφερεται να δωσει λυση στο προβλημα που η ιδια δημιουργησε με το ΟΤΑ της με τα κυκλακια.. Αναμεσα στα αλλα που εχω διαβασει.

 

Εκτος του οτι καταλαβαινω ως ενα βαθμο τη καθυστερηση του update, θεωρω αδικαιολογητη την σταση της με το προβλημα του ΟΤΑ σε καποιους χρηστες...

Ακου εκει, πηγαινε το στο κατασκευαστη με την εγγυηση. Ειναι πρωτη φορα που πηρα Nexus γιατι γενικα τα θετικα ειναι περισσοτερα απο τα αρνητικα των αλλων κατσκευαστων, σε πολλα θεματα. Αλλα πραγματικα με τη τακτικη της αυτη σε παλιοτερο μοντελο της, μονο καλο δε της κανει. Αν ειχε τετοιο θεμα το νεξους 5 θα το ειχε ηδη επιλυσει.. Αλλα μεσα απο τη σταση της αυτη, δειχνει ποσο υπολογιζει τους καταναλωτες της, μολις ενα χρονο πριν...:mad:

Πόσα παραπάνω review θες βρε παληκάρι;

Εδώ και 10 σελίδες μόνο σχετικά σχόλια υπάρχουν.

Και στην τελική, στην είπαν την λύση. Τραβάς ένα backup και αν βάλεις την 4.4 και δεν σου αρέσει ή κάνει κόλπα, ξαναγυρνάς στην κατάσταση που ήσουν πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχουν προβλήματα απο την στιγμή που δεν ειναι γενικά.

Όσοι τα εχουν καλό είναι να κάνουν διαγραφή οτιδήποτε υπάρχει στην συσκευή. Να γίνει δηλαδή όπως όταν το θέτεις σε λειτουργία για πρώτη φορά. Κατόπιν εγκατάσταση απαραίτητων εφαρμογών φωτογραφιών και παρακολουθηση για ενα 24ωρο.

 

Δεν γίνεται σε κάποιους να τρέχει άψογα και μάλιστα χωρίς κανένα wipe.

Προφανώς όσοι έχουν πρόβλημα, υπάρχουν κατάλοιπα στην συσκευή τους από modes, custom η ακόμα και απο εφαρμογές πού δεν είναι απόλυτα συμβατές με 4.4

Η δικιά μας συσκευή δεν είχε ρουταριστεί ποτέ. Έχει εγκατεστημενες καμιά 60 εφαρμογές, όλες γνωστές και τίποτα εκτός Google play.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχουν προβλήματα απο την στιγμή που δεν ειναι γενικά.

Όσοι τα εχουν καλό είναι να κάνουν διαγραφή οτιδήποτε υπάρχει στην συσκευή. Να γίνει δηλαδή όπως όταν το θέτεις σε λειτουργία για πρώτη φορά. Κατόπιν εγκατάσταση απαραίτητων εφαρμογών φωτογραφιών και παρακολουθηση για ενα 24ωρο.

 

Δεν γίνεται σε κάποιους να τρέχει άψογα και μάλιστα χωρίς κανένα wipe.

Προφανώς όσοι έχουν πρόβλημα, υπάρχουν κατάλοιπα στην συσκευή τους από modes, custom η ακόμα και απο εφαρμογές πού δεν είναι απόλυτα συμβατές με 4.4

Η δικιά μας συσκευή δεν είχε ρουταριστεί ποτέ. Έχει εγκατεστημενες καμιά 60 εφαρμογές, όλες γνωστές και τίποτα εκτός Google play.

 

Ακριβώς αυτό.Εάν έχεις ταράξει την συσκευή με οτιδήποτε υπάρχει στο xda και όταν έρθει η ώρα του update απλά κάνεις ένα sideload χωρίς όμως και το απαραίτητο factory reset αυτά παθαίνεις.clean install λοιπόν για να είσαι σίγουρος.αν πάλι κάποιος είναι full stock και μετά από OTA έχει προβλήματα, τότε ή είναι θέμα εφαρμογών ή κάτι πήγε στραβά στη διαδικασία του update.bad flashes συμβαίνουν μια στο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...