Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλεπω οτι το google now δουλευει κανονικα απλα λεγοντας στο κινητο "ok google" βεβαια ειναι περιορισμενη η χρηστικοτητα στα Ελληνικα...δε ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω μια μικρη βελτιωση στην camera...ισως στα χρωματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Ειμαι ακομα με 4.3 δε μου εχει ερθει η 4.4. Ειμαι stock και οχι root.

Εκανα disable, clear cache k clear data στο google framework services ωστε να μου ερθει update OTA

και απο τοτε εχουν εξαφανιστει οι επιλογες "check for updates" στο "About phone" και το

app "google framework services" οταν πηγαινω στα all apps. Επισης μου εμφανιζεται το μνμ

"Unfortunately, keep has stopped". Και δε μπορω να μπω στο play store ειτε με wifi ειτε με 3G.

Εκανα 2-3 φορες restart αλλα τιποτα. Τι μπορω να κανω τωρα?

 

Εμ ποιος σου είπε να κάνεις disable? Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές και δεξιά βρες την καρτέλα "απενεργοποημενες" και ξανά ενεργοποίησε το Google framework services.

Link to comment
Share on other sites

509 εφαρμογές, πριν και μετά το ART (το ποσταρω για τον χώρο που ρωτάνε μερικοί). Από το ρολόι, βλέπετε και την ώρα που χρειάζεται η μετατροπή :) http://img.tapatalk.com/d/13/11/25/ereheta4.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/11/25/emypezy5.jpg
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι στην πρωτη πληρη φορτιση και τα οποια συμπερασματα δεν ειναι απολυτα,βλεπω σαφης βελτιωση.Τωρα ειμαι στο 40% στις 9 ωρες με οθονη 3,25h.Ανοιχτοι συγχρονισμοι,wifi και gps και πολυ chrome σημερα.Με ιδια χρηση στην 4,3 θα ειχα λιγοτερο απο 3ωρες οθονη αρα για μενα ειναι αισθητη η διαφορα.

 

Πρωτη φορα βλεπω 5 ωρες sot και δηλωνω απολυτα ευχαριστημενος!Εχει ακομα ενα 8% η μπαταρια αλλα δεν την αδειαζω αλλο.Παει στο φορτιστη.

Με την ιδια χρηση στην 4,3 στην καλυτερη να εβγαζα 4,15 sot.Μεγαλη βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, > languages and input > ρυθμίσεις δίπλα από το google keyboard > add-on dictionaries> Ελληνικά

 

Μήπως αυτό ψάχνεις;

 

Ευχαριστω που το εψαξες, πηγαινω εκει που λες αλλα δυστυχως δεν υπαρχει το Ελληνικα.Βλεπω αλλες γλωσσες αλλα οχι τα Ελληνικα.Υπαρχει τροπος να τα βαλω?

 

 

Edit: Φιλαρακι με εσωσες.Πατησα ανανέωση τέρμα κάτω και μου εμφάνισε τα Ελληνικά.Μετα πατησα εγκατάσταση και ΤΕΛΕΙΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ!

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Από τότε που έβαλα την KitKat παρατηρώ το εξής στην φόρτιση της μπαταρίας (μπορεί να το έκανε και πριν αλλά δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά):

Όταν το φορτίζω τέρμα και γράφει πλήρης φόρτιση και το βγάζω από την μπρίζα μέσα σε 10 λεπτά έχει χάσει 5 με 10% χωρίς να κάνω κάτι. Πάω για μπαταρία?

Για του λόγου το αληθές επισυνάπτω και φωτογραφία. Προσέξτε το πάνω αριστερά κομμάτι του διαγράμματος ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που το εψαξες, πηγαινω εκει που λες αλλα δυστυχως δεν υπαρχει το Ελληνικα.Βλεπω αλλες γλωσσες αλλα οχι τα Ελληνικα.Υπαρχει τροπος να τα βαλω?

 

Περίεργο γιατι εμενα το εχει κανονικα,εκτος και αν κοιταμε αλλου.

επισηςμε το που πας ρυθμισεις>γλωσσα και εισαγωγη, η δευτερη επιλογη δεν γραφει ορθογραφικος ελεγχος?αυτο δεν ειναι που ζητας?

 

Κατι τελευταιο , που ισως ακουστει και χαζο , απλα επειδη δν εχω ξανααγορασει τετοιο κινητο μεταχειρισμενο , ο γνωστος μου , μου πε οτι το κινητο τρεχει την 4,4 kitkat custom. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να χαθει η εγγυηση ή κατι τετοιο , επειδη ειναι custom? Γενικα , τι περιπλοκες μπορει να υπαρξουν και τι να προσεξω αν αγορασω μεταχειρισμενο nexus....?

 

φανταζομαι οτι εννοει custom rom της 4.4, οποτε εχει κανει ροοτ κτλ. αρα αν το παρεις ετσι,δεν θα εχεις εγγυηση.μπορεις να το γυρισεις ομως ευκολα σε στοκ μορφη,που θα εχεις κανονικα. εγω θα του ελεγε να κανει full στοκ και μετα θα το επερνα. Σε σενα που μαλλον δεν ξερεις και πολλα,καλυτερα να το κανει στοκ, και αργοτερα αν μαθεις πως και γιατι,το πειραζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι σήμερα από factory image 4.4 build KRT16O δεν μου ήρθε κανένα update για το τελευταίο Build KRT16S, οπότε και το πέρασα manually.

 

Για όσους έχουν την 4.4 KRT16O και έτυχε να αντιμετωπίσουν πρόβλημα με User πιστοποιητικά (για VPN για παράδειγμα) και το ενοχλητικό μήνυμα "Network may be monitored by an unknown third party" το οποίο μάλιστα δεν φεύγει από το Notification Bar :mad: και επανέρχεται σε κάθε reboot :mad::mad:, παρατήρησα ότι στην KRT16S το πρόβλημα έχει διορθωθεί. Περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η ΟΤΑ χθες με το κόλπο που έχουν αναφέρει οι περισσότεροι εδώ μέσα.Πρώτες εντυπώσεις δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα!Πολύ γκρί(ψυχοπλάκωμα είναι)και έφαγε 3 σερί σκαλώματα με το που πέρασα την 4.4(το έχω μαμήσιο).To έβαλα και σε ART,που πριν αναφερθεί εδώ δεν ήξερα γιατί πρόκειται,και διαφορά δεν κατάλαβα καμία!Τέλος,έβαλα και gel.Από τη μια έφυγε τα μαύρο χρώμα στο μενού και φαίνεται το φόντο, αλλά το μέγεθος των εικονιδίων είναι τραγικά.(Ευχαριστούμε google που μας σκέφτηκες.1 χρόνου είναι το κινητό)

Α,ισχύει ότι με την 4.4 σε στοκ όταν βλέπεις βίντεο ή παίζεις παιχνίδια εξαφανίζονται τα κάτω κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 4.4 και ART. Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με τα messages notifications του fb (της εφαρμογής facebook και όχι της ξεχωριστής εφαρμογής messenger)
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η ΟΤΑ χθες με το κόλπο που έχουν αναφέρει οι περισσότεροι εδώ μέσα.Πρώτες εντυπώσεις δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα!Πολύ γκρί(ψυχοπλάκωμα είναι)και έφαγε 3 σερί σκαλώματα με το που πέρασα την 4.4(το έχω μαμήσιο).To έβαλα και σε ART,που πριν αναφερθεί εδώ δεν ήξερα γιατί πρόκειται,και διαφορά δεν κατάλαβα καμία!Τέλος,έβαλα και gel.Από τη μια έφυγε τα μαύρο χρώμα στο μενού και φαίνεται το φόντο, αλλά το μέγεθος των εικονιδίων είναι τραγικά.(Ευχαριστούμε google που μας σκέφτηκες.1 χρόνου είναι το κινητό)

Α,ισχύει ότι με την 4.4 σε στοκ όταν βλέπεις βίντεο ή παίζεις παιχνίδια εξαφανίζονται τα κάτω κουμπιά;

 

Τα εικονιδια ειναι οντως τραγικα.

Εβγαλα τη navigation bar οπως παντα μετα το update και εχω 5χ6 και μια χαρα μεγεθος, δοκιμαστε το.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 4.4 και ART. Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με τα messages notifications του fb (της εφαρμογής facebook και όχι της ξεχωριστής εφαρμογής messenger)

 

Ναι το παρατήρησε η γυναίκα μου. Χάνει ειδοποιήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησε η γυναίκα μου. Χάνει ειδοποιήσεις.

 

Έχουν κι άλλοι πρόβλημα.φταίει η εφαρμογή!σε λίγο καιρό έρχεται μεγαλο update.εμένα δεν κανει κοινοποίηση.μόλις το αταω με πετάει εξω σκεψου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό σε βρίσκω :p

 

Οπότε μιλάμε για αύξηση 1.25Gb δηλαδή περίπου 22% αύξηση στα data των apps σε ΑΡΤ.

 

Δεν ειναι βέβαια απόλυτο το νούμερο μιας και μικρότερες εφαρμογές έχουν πολυ μικρό κώδικα.

 

Οπως και ναχει το ΑΡΤ είναι το μέλλον, οι χωρητικότητες ανεβαίνουν οπότε no problemo.

 

Ερώτηση: Ποια ειναι η εφαρμογή της μπαταρίας που σου δουλευει με ΑΡΤ; Αντιμετώπισα πρόβλημα γενικά.

 

509 εφαρμογές, πριν και μετά το ART (το ποσταρω για τον χώρο που ρωτάνε μερικοί). Από το ρολόι, βλέπετε και την ώρα που χρειάζεται η μετατροπή :) http://img.tapatalk.com/d/13/11/25/ereheta4.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/11/25/emypezy5.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Ξέρει κανένας πως τα κατω εικονικά κουμπιά μπορούν να γίνουν να γίνουν διαφανή?

 

Βάλε Nova beta launcher ή gel

Link to comment
Share on other sites

Ο beta Nova είναι ότι καλύτερο. Τρομερά παραμετροποιήσιμος και οταν πάψει να είναι beta, με την prime έκδοση θα είναι top.

Αφήστε το GEL δεν έχει νόημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ποια ειναι η εφαρμογή της μπαταρίας που σου δουλευει με ΑΡΤ; Αντιμετώπισα πρόβλημα γενικά.

 

Αν κ δεν πολύ χρησιμοποιώ, το battery doctor μου δουλεύει μια χαρά. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα μετα το update η μπαταρία είναι χειρότερα απο πριν ούτε μέρα δεν μου βγάζει. Από περίπου 2 μέρες τωρα περίπου 1 :((
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια ειναι οντως τραγικα.

Εβγαλα τη navigation bar οπως παντα μετα το update και εχω 5χ6 και μια χαρα μεγεθος, δοκιμαστε το.

 

Αυτό πως το έκανες με τον GEL;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα μετα το update η μπαταρία είναι χειρότερα απο πριν ούτε μέρα δεν μου βγάζει. Από περίπου 2 μέρες τωρα περίπου 1 :((

 

Κάτι δεν πάει καλά... Ψαξτο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με την ταχύτητα του wifi εξακολουθεί να υπάρχει. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα μετα το update η μπαταρία είναι χειρότερα απο πριν ούτε μέρα δεν μου βγάζει. Από περίπου 2 μέρες τωρα περίπου 1 :((

 

Όντως κάτι δεν πάει καλά.Εγώ βλέπω ότι έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από πριν.ειδικά σε κατάσταση idle, που λογικά εσένα σε κατάσταση αναμονής είναι κυρίως, Γιατί 2 μέρες είναι πολύ.

Από περιέργεια τι χρήση του έκανες/κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κι εγώ ότι η μπαταρία έχει βελτιωθεί, ιδίως σε wifi. Βλέπω και 5 ώρες SOT τώρα πια, με συνεχόμενη σχετικά χρήση.

Από βδομάδα θα είμαι με 3G συνέχεια και θα δω πως τα πάει και σε αυτή την κατάσταση.

 

Επίσης συμφωνώ ότι ο nova beta είναι ότι καλύτερο σε 4.4, πέρα ότι είναι ο πιο φιλικός σε κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...