Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βγει μια εντονη φημη οτι η 4.4 θα εχει καινουριο back up σε στυλ icloud,με δεδομενα εφαρμογων,παιχνιδιων κτλ.Αν περιμενω και την κανω ΟΤΑ,παρω το back up και μετα κανω factory reset και ξεκλειδωσω bootloader και root(μεχρι τωρα ειμαι full stock) και επαναφερω το back up λετε να ειναι ολα οκ;Ή θα μεταφερθουν καταλοιπα της 4.3 και δεν θα κατσει καλα;

 

Εγώ πάντως έχω πάρει όλες τις ΟΤΑ χωρίς να το πειράξω μπω στη διαδικασία για factory reset, για δοκιμή και δεν έχω δει διαφορά. Πάντα root unlocked και custom recovery.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω πάρει όλες τις ΟΤΑ χωρίς να το πειράξω μπω στη διαδικασία για factory reset, για δοκιμή και δεν έχω δει διαφορά. Πάντα root unlocked και custom recovery.

 

Μέχρι τώρα το είχα αφήσει stock(ενάμιση μήνα το έχω) για να δω πως τρέχει και το τηλέφωνο και η 4.3.Και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τα δύο.Μόνο κάποια πραγματάκια μου λείπουν που αρκετά θα τα έχει η 4.4 από ότι λέγεται.Έλεγα με την ευκαιρία του update να ξεκλειδώσω και να ρουτάρω, αφού από ότι έχω καταλάβει θα σβηστούν με την διαδικασία, να περάσω καθαρή την 4.4.Αν τα είχα κάνει θα έκανα το ίδιο με εσένα.Είχα μπει στην διαδικασία για στήσιμο από την αρχή αλλά προέκυψε η φήμη για το back up και γι αυτό ρώτησα.Άρα λογικά χαλαρά κάνω restore το back up(πάντα αν ισχύει η φήμη) και είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσοι μετακομιζουν προς Nexus 5.

 

Εγω σιγουρα. Count me in.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα μεινω σε αυτο το θεμα. :lol:

Ισως στο nexus 6.

Επισης και για τα δυο.:rolleyes:

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εγώ και ο blade μένουμε στο 4 μέχρι τον Δεκέμβριο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσοι μετακομιζουν προς Nexus 5.

 

Κι εγώ θα πάω τώρα είμαι στις διαπραγματεύσεις για το 4 και λέω να περιμένω λίγο για να δούμε τα πρώτα reviews και μετά βουρ

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμουνα και γω στην θεση σας δε θα πηγαινα στο 5 αλλα...

Αυτο το μαλακο πολυκαρβονικο ρε παιδια ειναι ερωτας.

Το εχω στο htc και πραγματικα εχει απιστευτο grip.

 

Δεν ειναι ομως λογος μονο και μονο γι αυτο η αλλαγη.

Συμφωνω με οσους μεινουν με το 4.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Το 4αρι έχει μια ωραία αίσθηση γενικά με το γυαλί κλπ. Πιο premium. Το 5 μοιάζει πιο πολύ με κινητό των 300-350 € αν και τα specs του είναι στον Θεο. Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου το μαλακό αυτό υλικό ειδικα μπροστά στο γυαλί. Αν ηταν αλουμίνιο θα περίμενα το κούριερ :D
Link to comment
Share on other sites

Παραμονή στο ν4 και περιμένω το 6 εγώ αρκεί να μην μεγαλώσει και άλλο η οθόνη!

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω(ξανά) αν το κινητό υποστηρίζει φραγή κλήσεων γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παραμένω.Ίσως μέχρι να δω τα πρώτα reviews σχετικά με την αυτονομία του νέου.αν και κοιτάω και το g2 βεβαίως βεβαίως!
Link to comment
Share on other sites

Μακρια έτσι να μην το παρει κανείς να μάθει η Google να μη μας κοροϊδεύει..8αρα και 1.2 κάμερα 2γιγα Ραμ οποτε η μόνη αλλαγή είναι ο επεξεργαστης που είναι φυσικά γαμ...τος και οι 0.3 ίντσες

σε όποιον φτάνουν μόνο αυτά ας πάει για 5 μερια. εγώ πάντως θα πάρω ακόμα ένα 4 λίγο αργότερα τώρα που έπεσε και ας μείνει στο κουτί του. καβατζα.και αν και το 6 είναι έτσι ε τότε τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Μακρια έτσι να μην το παρει κανείς να μάθει η Google να μη μας κοροϊδεύει..8αρα και 1.2 κάμερα 2γιγα Ραμ οποτε η μόνη αλλαγή είναι ο επεξεργαστης που είναι φυσικά γαμ...τος και οι 0.3 ίντσες

σε όποιον φτάνουν μόνο αυτά ας πάει για 5 μερια. εγώ πάντως θα πάρω ακόμα ένα 4 λίγο αργότερα τώρα που έπεσε και ας μείνει στο κουτί του. καβατζα.και αν και το 6 είναι έτσι ε τότε τι να πω.

Εννοείς 0.3 ίντσες.

Και εγώ στο 4άρι μένω και περιμένω την 4.4 για φλασάρισμα.:rolleyes:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://paranoidandroid.co/roms/mako/

 

Η kit kat είναι αυτή τώρα;

 

Ναι είναι η kit kat τελικά!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2506678

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Δοκίμασα με πλαισιο υπηρεσιων google ακομα τίποτα για kit kat...... περιμένουμε.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η kit kat τελικά!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2506678

 

Καλημέρα παιδιά,ο καμένος Στέλνω απο την τράπεζα :p δοκίμασε κανείς να μας πει τι λέει το λογισμικό;οτάν πάω σπίτι έχει φλασαρισμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ο καμένος Στέλνω απο την τράπεζα :p δοκίμασε κανείς να μας πει τι λέει το λογισμικό;οτάν πάω σπίτι έχει φλασαρισμα

 

Είμαι στον δρόμο για την σχολή και διαβάζω συνέχεια τι γίνεται με την kit kat, και με το που είδα αυτό έστειλα μήνυμα σε έναν καθηγητή να φέρει στο εργαστήριο μετά το καλώδιο usb για να περάσω το update στο μάθημα :D

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στον δρόμο για την σχολή και διαβάζω συνέχεια τι γίνεται με την kit kat, και με το που είδα αυτό έστειλα μήνυμα σε έναν καθηγητή να φέρει στο εργαστήριο μετά το καλώδιο usb για να περάσω το update στο μάθημα :D

 

σωστος :p Σε κάποιους λαγκαρει πάντως αυτό το build.εγώ θα περιμένω μέχρι να πάω σπίτι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

σωστος :p Σε κάποιους λαγκαρει πάντως αυτό το build.εγώ θα περιμένω μέχρι να πάω σπίτι

 

Το θέμα είναι να την φλασαρη χωρίς πρόβλημα.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...