Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πικρα φιλε!σε καταλαβαινω..Σκέψου οτι με οτι έχω πάθει πλεον έχω το κινητό χωρίς τπτ!δεν θα αγχωνομαι αμα πεσει,οτι ειναι να γινει θα γινει.μονο μπαίνει σε θήκη Bugatti όταν βγαινω.75 ευρώ είναι αλλαγή τζαμιού.ποιο πλαστικό λες;το περίβλημα;αν λες αυτό όχι,μονο η πλάτη αλλάζει με τα λεφτά που λες.Φτιαχτο εννοείται κ αν βρεις κάνα δικο σου άτομο με καλη τιμή δωστο.

 

Ναι εννοουσα με το πλαστικο περιβλημα.ειχα βρει στο εβαυ με 70 ευρω ολοκληρο το σετ αλλα χωρις ενεφσι.μαλλον θα το στειλω για αλλαγη οσο θα λειπω εξωτερικο.θα τους πω να βαλουν και καμια γνησια ζελατινα αν γινεται.με τρωει ο κωλος μου να το δωσω αλλα το γουσταρω το διαολεμενο και δεν ξερω.αν με συγκινησει πολυ το 5 τοτε ναι θα το αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι στάνταρ θέμα σε όλα το τρίξιμο της κάμερας, δεν είναι τίποτα.

 

Να κάνω μια ερώτηση αν το έχει παρατηρήσει κανείς: εδώ και 2-3 μέρες το android os κρατάει συνέχεια awake το κινητό. Δηλαδή σε 23 ώρες λειτουργίας έχω 22 ώρες keep awake. Έχω πάει σε 4.3 εδώ και καιρό (και τη μικρή αναβάθμιση μετά) και είχα στρώσει το θέμα με το location reporting. Ο wakelock detector δεν δείχνει τίποτα από android os. Καμιά ιδέα/λύση;

 

Κάνε ενα ρεσταρτ και λογικα θα στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοουσα με το πλαστικο περιβλημα.ειχα βρει στο εβαυ με 70 ευρω ολοκληρο το σετ αλλα χωρις ενεφσι.μαλλον θα το στειλω για αλλαγη οσο θα λειπω εξωτερικο.θα τους πω να βαλουν και καμια γνησια ζελατινα αν γινεται.με τρωει ο κωλος μου να το δωσω αλλα το γουσταρω το διαολεμενο και δεν ξερω.αν με συγκινησει πολυ το 5 τοτε ναι θα το αλλαξω

 

Κ γω το γουσταρω.κ όσο ακούω οτι θα θέλει πιο λιγες απαιτήσεις το kit kat τόσο με μπριζωνει να μην το δώσω!αμα δεις το περίβλημα το δικο μ θα κλαις!έχει πάρει και το νικελενιο σε κάποια σημεια αλλά με bumper δεν φαίνεται τπτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να τεκμηριώσω αυτο που ελεγα για την καμερα...

σημερα τα εβαλα διπλα διπλα με το προηγούμενο samsung nexus 5MP!....κοιτώντας μεσα απο τα κινητα το samsing πολυ καθαρη εικόνα γενικα χωρις τον θορυβο του LG αρκετα πιο καθαρο αλλα....

μετα που εβγαζα τις ιδιες φωτο φαινοταν ελαχιστα καλυτερη του δικου μας....λογο HDR πιστεύω

γιαυτο ειχα πει....με την καμερα.....ξενερώνεις λιγο δεν μπορω να πω...αλλα περι ορέξεως....δεν τρελενομαι κιολας για φωτο απλα το αναφερω για καποιον που κοιταει να παρει το κινητο...

 

φοβερή τεκμηρίωση.

Link to comment
Share on other sites

φοβερή τεκμηρίωση.

 

το εχω αυτο το ξερω...να βοηθηω πηγα αλλα μαλλον μπερδεψα...το καταλαβα και εγω οτι ειναι σαν το βιντεακι του ογκουνσοτο....

αλλα αν τα βαλεις διπλα διπλα μπερδευεσαι ....

δεν ξερω τι καλυτερη εικονα θα μπορουσες να εδινες...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή!

https://play.google.com/store/apps/details?id=onenosepeace.wirelessminder

 

Το Snapdragon Guru κάνει και αυτό αλλα και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

εχετε και σεις προβλημα με τα λινκς απο youtube που μας στελνουν στο fb? δεν μου τα ανοιγει...
Link to comment
Share on other sites

Κ γω το γουσταρω.κ όσο ακούω οτι θα θέλει πιο λιγες απαιτήσεις το kit kat τόσο με μπριζωνει να μην το δώσω!αμα δεις το περίβλημα το δικο μ θα κλαις!έχει πάρει και το νικελενιο σε κάποια σημεια αλλά με bumper δεν φαίνεται τπτ

 

Ωραία ξεκίνησε η μέρα σήμερα! Παραλίγο να τρακαρω με τη μηχανή με μια θεία που μιλούσε στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα έκανε πως οδηγάει και θα με έριχνε στην καλντέρα μαζί με το sea diamond.το καλό είναι ότι ένα φιλαράκι θέλει το nexus μου και σε τιμή έκπληξη! Οπότε με βλέπω να ξεθαβω το τιμημένο neo v για κανέναν μήνα μέχρι να φιλοτιμηθεί κανένας από εξωτερικό να μας στείλει το 5!ακούει g47??????? Αν και τρώγομαι να δοκιμάσω μια το note ii που το έχω ένα μίνι απωθημένο...

Link to comment
Share on other sites

Το Snapdragon Guru κάνει και αυτό αλλα και πολλά άλλα.

 

Και το tasker, μαζί με πολλά άλλα, απλά μου φάνηκε πολύ απλή.

Υπάρχει και αυτή για δοκιμή αν κάποιος έχει πρόβλημα με τα notifications

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξεκίνησε η μέρα σήμερα! Παραλίγο να τρακαρω με τη μηχανή με μια θεία που μιλούσε στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα έκανε πως οδηγάει και θα με έριχνε στην καλντέρα μαζί με το sea diamond.το καλό είναι ότι ένα φιλαράκι θέλει το nexus μου και σε τιμή έκπληξη! Οπότε με βλέπω να ξεθαβω το τιμημένο neo v για κανέναν μήνα μέχρι να φιλοτιμηθεί κανένας από εξωτερικό να μας στείλει το 5!ακούει g47??????? Αν και τρώγομαι να δοκιμάσω μια το note ii που το έχω ένα μίνι απωθημένο...

 

Πάντα όρθιος..κ γω προσέχω όσο μπορω αλλά κάτι γιαγιάδες κ παππούδες δεν τους προλαβαινεις..εγώ έχω βρει να το δώσω αλλά φοβάμαι οτι θα ξεμεινω απο κινητο,μιας κ μέχρι το νοεμβριο είναι πολύς ο καιρός.απο την αλλη αν το 5αρι είναι ακριβό ειτε δεν με καλύπτει άντε να βρω το Ν4 στα λεφτά που το παιρνει φιλος μ δηλ 250 ευρω.Μπέρδεμα η δουλειά

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που θα αντιμετωπισα και γω.Δουλευε οποτε ηθελε!Βεβαια με την 4.2.2 στοκ δεν ειχα ποτε θεμα.Τωρα με custom και 4,3 δεν μου δουλευει σωστα και το πεταξα.

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με το light flow. Στο μόνο που δε δούλευε σωστά ήταν το aqua mail όπου με το άλλαξα με το droid mail και τώρα όλα ok. (stock 4.3)

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με το light flow. Στο μόνο που δε δούλευε σωστά ήταν το aqua mail όπου με το άλλαξα με το droid mail και τώρα όλα ok. (stock 4.3)

 

Γενικα δεν εχει προβλημα η εφαρμογη.Απλα εγω με custom rom αντιμετωπιζω θεμα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! εχω ενα διλλημα! επειδη αλλαζω εταιρια και εχω επιδοτηση 200€ και πρωτη προταιραιοτητα μου ειναι το nexus 4 το οποιο το παιρνω με 100€ απ΄τη τσεπη μου, τι λετε να περιμενω να βγει το 5αρι και βλεπουμε η θα'ναι πανακριβο και να παρω το 4αρι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! εχω ενα διλλημα! επειδη αλλαζω εταιρια και εχω επιδοτηση 200€ και πρωτη προταιραιοτητα μου ειναι το nexus 4 το οποιο το παιρνω με 100€ απ΄τη τσεπη μου, τι λετε να περιμενω να βγει το 5αρι και βλεπουμε η θα'ναι πανακριβο και να παρω το 4αρι?

ακόμα και να βγει μέσα στον επόμενο μήνα στην Ελλάδα δεν θα πρέπει να το περιμένεις πρίν από την αρχή του 14 να το φέρουν οι εδώ πάροχοι ( το n4 αν θυμάμε καλά παρουσιάστηκε μέσα προς τέλη νοεμβριου του 12 και η wind το έφερε φεβρουάριο του 13)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί οτι εντολή και να δώσω στο google now δεν την εκτελεί άλλα ψάχνει στο ιντερνέτ;επίσης υπάρχει τροπος να αναγνωρίζει ποτε είμαι ΣΠΙΤΙ δουλεια και τα σχετικα για να το χρησιμοποιώ όταν θα μάθω πως λειτουργει το google now :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αντιμετοπιζω ενα προβλημα και στην 4.2.2 αλλα και στην 4.3 μερικες φορες οταν με παιρνουν τηλ. και παω να απαντησω μου κολλαει και πρεπει να να πατημα μια και 2 φορες το power button για να ξεκολλησει.. εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! εχω ενα διλλημα! επειδη αλλαζω εταιρια και εχω επιδοτηση 200€ και πρωτη προταιραιοτητα μου ειναι το nexus 4 το οποιο το παιρνω με 100€ απ΄τη τσεπη μου, τι λετε να περιμενω να βγει το 5αρι και βλεπουμε η θα'ναι πανακριβο και να παρω το 4αρι?

 

offtopic :

 

γιατι ποιος παροχος το δινει με 300€ ??

 

αν το δινει οκ ,αλλιως κοιτα να τα βαλεις ως εκπτωση παγιου και να το βρεις απο αλλου και ετσι θασαι τελικα περισσοτερο κερδισμενος αφου θα γλυτωσεις εξτρα φορους στους λογαριασμους σου...

Link to comment
Share on other sites

offtopic :

 

γιατι ποιος παροχος το δινει με 300€ ??

 

αν το δινει οκ ,αλλιως κοιτα να τα βαλεις ως εκπτωση παγιου και να το βρεις απο αλλου και ετσι θασαι τελικα περισσοτερο κερδισμενος αφου θα γλυτωσεις εξτρα φορους στους λογαριασμους σου...

 

τις εκπτωσεις τις εχω ουτως η αλλως. εξτρα, για να αλλαξω παροχο μου δινει τη διαφορα που μου δινει ο δικος μου παροχος σε χρηματα, συν 80€ για να παρω κατι απο οπουδηποτε (ιντερνετικο μαγαζι κτλ)!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί οτι εντολή και να δώσω στο google now δεν την εκτελεί άλλα ψάχνει στο ιντερνέτ;επίσης υπάρχει τροπος να αναγνωρίζει ποτε είμαι ΣΠΙΤΙ δουλεια και τα σχετικα για να το χρησιμοποιώ όταν θα μάθω πως λειτουργει το google now :)

 

Πρέπει να έχεις από τις ρυθμίσεις να ψάχνει στο Google.com και όχι στο gr. Όσο για το δεύτερο θα πρέπει να έχεις ανοιχτές τις υπηρεσίες τοποθεσίας...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να απαλλαγώ από τις αναβαθμίσεις στα κορεάτικα -κινέζικα πληκτρολόγια? :) :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να απαλλαγώ από τις αναβαθμίσεις στα κορεάτικα -κινέζικα πληκτρολόγια? :) :)

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού, βρες τις εφαρμογές και κάνε disable.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού, βρες τις εφαρμογές και κάνε disable.

 

Ευχαριστώ πολυ. απορώ πως βάζουν σε κινητά που προορίζονται για ευρωπαϊκές αγορές κινέζικα κορεάτικα ινδικα πληκτρολόγια. .θα μου πεις βάλε μια custom rom που είναι απαλλαγμένη απο σαβούρα αλλά ειναι ενοχλητικό για καποιον που του ειναι τελείως αχρηστο.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ και λίγες μέρες (άσχετα αν σήμερα πέρασα την τελευταία CM nightly) κατά τη διάρκεια της φόρτισης του κινητού μου ανάβει και σβήνει μετά από λίγο η οθόνη, χωρίς να υπάρχει κάποια ειδοποίηση ή κάτι άλλο. Αυτό γίνεται ΜΟΝΟ κατά τη διάρκεια της φόρτισης, και 2-3 φορές περίπου από το 20% έως και να γεμίσει η μπαταρία.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ. απορώ πως βάζουν σε κινητά που προορίζονται για ευρωπαϊκές αγορές κινέζικα κορεάτικα ινδικα πληκτρολόγια. .θα μου πεις βάλε μια custom rom που είναι απαλλαγμένη απο σαβούρα αλλά ειναι ενοχλητικό για καποιον που του ειναι τελείως αχρηστο.

 

Μην απορεις,την ίδια Ρομ φοράει το nexus σε όλο τον κοσμο με ακριβως το ίδιο hardware..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις από τις ρυθμίσεις να ψάχνει στο Google.com και όχι στο gr. Όσο για το δεύτερο θα πρέπει να έχεις ανοιχτές τις υπηρεσίες τοποθεσίας...

 

Πως το κάνω να ψάχνει στο .com?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...