Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγγλικό τηλέφωνο, στοκ, πριν λίγο ήρθε ΟΤΑ η αναβάθμιση. Όλα καλά, καμία αξιόλογη μεταβολή. Ίσως λίγο πιο γρήγορο, αλλά γρήγορο ήταν...
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγω την γνωμη μου,μετα απο 3 μερες χρηση.

1.Νομιζω ανεβαζει περισσοτερη θερμοκρασια,αλλα ισως να φταιει και η πολλη ζεστη που εκανε τις προηγουμενες μερες.

2.Στην ταχυτητα,δεν βλεπω σοβαρη διαφορα,σφαιρα ηταν και σφαιρα παρεμεινε.Ισως στο λοαντινγκ ορισμενων απαιτητικων παιχνιδιων να ειναι κατα 1 δευτερολετο ταχυτερο.

3.Μεγαλη βελτιωση στην καμερα,ειδικα στις κοντινες φωτο που το αυτοματο ζουμ που ειχε τις εβγαζε θολες κι επρεπε να βγαλω 7-8 ιδιες μπας και ξεθολωσει,ενω με το απντειτ,την ιδια φωτο,με τον ιδιο φωτισμο,μου την εβγαλε με την πρωτη!επισης η λειτουργια HDR,μπαινει σαφως πιο γρηγορα και η φωτο που βγαζει επισης αποθηκευεται πιο γρηγορα και εισαι ετοιμος για την επομενη!

4.Ο ντιαλερ με την προβλεψη αριθμων ειναι ακαριαιος,καμια καθυστερηση,κανενα προβλημα(εχω περισσοτερες απο 500 επαφες στο τηλεφωνο),

5.Μου εχει βγαλει 2 force closes,ενα με το android.process.(κατι ακομα) και μια το googleplay services,και τα δυο μετα απο το ρεμπουτ που εγινε,δεν εμφανιστηκαν ξανα

6.Τα χρωματα οντως ειναι 1-2 τονους πιο ζωντανα.

7.Ως προς το touch ,δεν βλεπω καμια διαφορα.

8.Η μπαταρια εχω την εντυπωση οτι μου κραταει λιγο παραπανω

9.Το μπλεδοντι δεν μου κανει τα κολληματα που εκανε,αν και 1-2 φορες το χρησιμοποιησα,ταυτοχρονα με wifi.

10.Εχω την αμυδρα εντυπωση οτι το wifi πιανει λιγο καλυτερα,δλδ στο ιδιο σημειο που το δοκιμασα,ειδα κι αλλα δικτυα που δεν τα εβλεπα,ισως να ειναι τυχαιο,δεν ξερω. (θα ηθελα γνωμες κι απο αλλους)

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερει καποιος πως μπορω να βλεπω ημερομηνια κ ωρα πανω στις φωτογραφιες που τραβω?

thanks

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερει καποιος πως μπορω να βλεπω ημερομηνια κ ωρα πανω στις φωτογραφιες που τραβω?

thanks

 

πατας παρατεταμενα σε μια φωτογραφια και επιλεγεις απο τις 3 κουκιδες το "details"

ή πατας σε μια φωτογραφια ανοιγει και επιλεγεις απο τις 3 κουκιδες το "details"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες πήρα το κινητό και το άνοιξα. Είναι στην έκδοση 4.2.2. Πατάω Settings > About Phone > System Updates αλλά μου λέει δεν έχει κάποια διαθέσιμη. Πότε θα μπορώ να πάω στην 4.3 (μιας και είναι απείραχτη η συσκευή, να την αναβαθμίσω πριν αρχίσω να την πειράζω).

 

Επίσης, οι αλλαγές που λέτε, πιο φωτεινά χρώματα, πιο αργό φλας, είναι όταν έχετε rooted το λειτουργικό και με κάποιο custom kernel; Δλδ. άμα κάνω εγώ την αναβάθμιση στο "μαμά" Android όπως ήρθε από το εργοστάσιο, με τον "ας πούμε επίσημο" τρόπο, θα δω τέτοιες αλλαγές;

 

Πάντως το κινητό πετάει (στα μάτια μου δλδ. είναι απίστευτο, μιας και πήγα σε αυτό μετά από 3 χρόνια 10 μήνες σε iPhone 3GS και είναι λογικό!)

Link to comment
Share on other sites

πατας παρατεταμενα σε μια φωτογραφια και επιλεγεις απο τις 3 κουκιδες το "details"

ή πατας σε μια φωτογραφια ανοιγει και επιλεγεις απο τις 3 κουκιδες το "details"

 

οχι, εννοω να υπαρχουν ημερομηνια κ ωρα κατω δεξια για παραδειγμα (κατα τη ληψη της φωτο).

Link to comment
Share on other sites

οχι, εννοω να υπαρχουν ημερομηνια κ ωρα κατω δεξια για παραδειγμα (κατα τη ληψη της φωτο).

 

αν το θες ετσι πρεπει να βαλεις εφαρμογη απο το play

δεν το εχω ψαξει πολυ απλα ετσι που κοιταξα ειδα οτι προτεινουν μερικες οποτε ψαξτο...

πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=gstamp.java&hl=en

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.apd.timestamp&hl=en

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.neilandtheresa.NewVignette&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInVrLmNvLm5laWxhbmR0aGVyZXNhLk5ld1ZpZ25ldHRlIl0.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις μετά την αναβάθμιση σε 4.3; Δε μου έρχονται καθόλου, ούτε από gmail, ούτε facebook κλπ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις μετά την αναβάθμιση σε 4.3; Δε μου έρχονται καθόλου, ούτε από gmail, ούτε facebook κλπ

 

Εμένα έφτιαξαν επιτέλους!στην 4.2.2 ουτε για δείγμα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να το παραγγείλω από το play store στην τιμή των 299$ (8GB) και να πληρώσω μεταφορικά για Ελλάδα... αν το αγοράσω από εδώ θα μου κοστίσει +120 ευρώ!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ? εσείς από Ελλάδα το αγοράσατε ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να το παραγγείλω από το play store στην τιμή των 299$ (8GB) και να πληρώσω μεταφορικά για Ελλάδα... αν το αγοράσω από εδώ θα μου κοστίσει +120 ευρώ!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ? εσείς από Ελλάδα το αγοράσατε ?

 

ευχαριστώ

 

Μόνο αν βρεις άτομο να στο πάρει από εκεί και να στο στείλει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ μου ηρθε απο ΟΤΑ η 4.3 , ημουν unlock bootload και ροοτ.

 

οποτε μου εβγαζε fail οταν επιχειρουσα να την περασω.

εκανα Unroot kai ξανα lock ton boot. αλλα πλεων δεν μου δινει το ΟΤΑ και μου λεει οτι ειμαι updated.

 

 

επιλογες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να το παραγγείλω από το play store στην τιμή των 299$ (8GB) και να πληρώσω μεταφορικά για Ελλάδα... αν το αγοράσω από εδώ θα μου κοστίσει +120 ευρώ!

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ? εσείς από Ελλάδα το αγοράσατε ?

 

ευχαριστώ

 

κοιταξες καθολου εδω?????

https://www.skroutz.gr/s/2958479/LG-Nexus-4-8GB.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, είδα οτι ειναι 340 ευρώ ενώ στο play store το δίνει 299$ δηλ περίπου 230 ευρώ! Αν βάλω και τα μεταφορικά μέσα (Πχ. από Αγγλία, Γερμανία κτλ) πάλι θα βγει πιο οικονομικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, είδα οτι ειναι 340 ευρώ ενώ στο play store το δίνει 299$ δηλ περίπου 230 ευρώ! Αν βάλω και τα μεταφορικά μέσα (Πχ. από Αγγλία, Γερμανία κτλ) πάλι θα βγει πιο οικονομικό...

 

χωρις παρεξηγηση αλλα δεν εχει νοημα αυτο που λες...

τιμη αμερικης για ευρωπη?

και μεταφορικα ευρωπης?

αν εχεις γνωστο απο αμερικη οπως εχουμε ξαναπει τοτε ναι οκ εχει νοημα η συζητηση αλλα αν δεν εχεις τοτε και διαφορα να κανεις και να το καταφερεις να ερθει εδω τελικα χωρις καποιο τελωνειο τοτε η διαφορα δεν θα ειναι ουτε 50 ευρω οποτε ειναι αδικος κοπος ολο αυτο...

οταν ευρωπη το πουλαει 300 ευρω τοτε τα 336 λιανικη απο καπου εδω ελλαδα ειναι πραγματικα πολυ καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, είδα οτι ειναι 340 ευρώ ενώ στο play store το δίνει 299$ δηλ περίπου 230 ευρώ! Αν βάλω και τα μεταφορικά μέσα (Πχ. από Αγγλία, Γερμανία κτλ) πάλι θα βγει πιο οικονομικό...

 

Αν και αφορά κουβέντα του άλλου θέματος για την διαθεσιμότητα, είναι στάνταρ πρόβλημα αυτό που λες, όλων όσων θέλαμε να αγοράσουμε την συσκευή από το εξωτερικό.

Εγώ προτίμησα και την πήρα με ανοιγμένο κουτί από eBay πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόβλημα με google now?με την 4.3 δεν μου το εμφανίζει καν

 

Βάλε αγγλικά και δες αμα δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγγλικά και δες αμα δουλεύει..

 

εβαλα και δεν δουλευει οπως στην 4.2.2

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...