Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

>mitsakos1908 οκ φίλος όταν το πάρεις "φτιαγμένο" για πες μας τις εντυπώσεις σου να δουμε. Πάντως επειδή έχω το τηλέφωνο λίγες ημέρες και δεν έχω προλάβει να το δω καλά εκτός του ακουστικού τι προβλήματα άλλα αντιμετωπείζετε με το BT? Πάντως κάτοχος ανέκαθεν nexus (από το 1,2,3) το συγκεκριμένο κάπου δεν..... και πράγματι όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω για κινητό αναφοράς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ με τα προβλήματα τα όσα ήρθε. Και φυσικά δεν σηκώνω κουβέντα όταν σκάω 400 euro σε πολυεθνικές να λέω δεν πειράζει σε στοιχειώδες λειτουργίες όπως ποιότητα ακουστικού....μιλάμε ακουστικού! είναι το ήμισυ της ανάγκης ενός τηλεφώνου, να μιλάω και να ακούω! έλεος δηλαδή, δεν έχω πρόβλημα γιατί δεν μου ψήνει τον καφέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το advance task killer κάνει δουλειά το έχει ανάγκη το κινητό; Το AntiVirus άμα δεν το χρειάζεται το κινητό το μόνο που κάνει είναι να καταναλώνει μπαταρία.... Έχω το lookout και κάνει σκαναριζμα το κινητό 1 φορά την μέρα. Αυτά τα δύο προγράμματα τα έχει ανάγκη η συσκευή;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το advance task killer κάνει δουλειά το έχει ανάγκη το κινητό; Το AntiVirus άμα δεν το χρειάζεται το κινητό το μόνο που κάνει είναι να καταναλώνει μπαταρία.... Έχω το lookout και κάνει σκαναριζμα το κινητό 1 φορά την μέρα. Αυτά τα δύο προγράμματα τα έχει ανάγκη η συσκευή;

 

Task Killer σε συσκευή με 1,8gb RAM? :rtfm: Το μόνο που καταφέρνεις με την εκκαθάριση της ram είναι να χάνεις ταχύτητα σε multitasking, αφού αναγκάζεις το OS να ξαναφορτώσει στη μνήμη από την αρχή μια εφαρμογή, αντί να χρησιμοποιεί την ram ως cache.

 

Επίσης antivirus δεν έχω βάλει ποτέ σε συσκευή. ΑΝ όμως εγκαθιστάς αβέρτα ό,τι εφαρμογή να 'ναι εκτός play store, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Task Killer σε συσκευή με 1,8gb RAM? :rtfm: Το μόνο που καταφέρνεις με την εκκαθάριση της ram είναι να χάνεις ταχύτητα σε multitasking, αφού αναγκάζεις το OS να ξαναφορτώσει στη μνήμη από την αρχή μια εφαρμογή, αντί να χρησιμοποιεί την ram ως cache.

 

Επίσης antivirus δεν έχω βάλει ποτέ σε συσκευή. ΑΝ όμως εγκαθιστάς αβέρτα ό,τι εφαρμογή να 'ναι εκτός play store, μπορεί να σου φανεί χρήσιμο.

 

Danke protsimer..

Ανέβασε ακόμα κανένας βίντεο στο YouTube να ανοίξει το nexus 4 να το δούμε από μέσα πως είναι;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Danke protsimer..

Ανέβασε ακόμα κανένας βίντεο στο YouTube να ανοίξει το nexus 4 να το δούμε από μέσα πως είναι;

 

Link to comment
Share on other sites

Danke protsimer..

Ανέβασε ακόμα κανένας βίντεο στο YouTube να ανοίξει το nexus 4 να το δούμε από μέσα πως είναι;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εκτός από το πρόβλημα με το ακουστικό. Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα με το μικρόφωνο;;;

Όταν κανείς λήψη βίντεο για παράδειγμα σε ένα live, πάρτι, συναυλία, κάπου τέλος πάντων που να έχει δυνατο ήχο το μικρόφωνο κάνει κάτι σαν overboost με αποτέλεσμα ο ήχος να είναι απαράδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εκτός από το πρόβλημα με το ακουστικό. Έχει παρατηρήσει κανείς το πρόβλημα με το μικρόφωνο;;;

Όταν κανείς λήψη βίντεο για παράδειγμα σε ένα live, πάρτι, συναυλία, κάπου τέλος πάντων που να έχει δυνατο ήχο το μικρόφωνο κάνει κάτι σαν overboost με αποτέλεσμα ο ήχος να είναι απαράδεκτος.

 

Δεν θα το έλεγα "πρόβλημα". Ναι είναι απαράδεκτο σε υψηλές εντάσεις (άνω των 90db), αλλά μάλλον αυτή είναι η δυνατότητα εγγραφής του. Δοκίμασα 3 διαφορετικά προγράμματα εγγραφής ήχου και σε όλα είχα το ίδια αποτέλεσμα. Μάπα.

 

Δεν ξέρω αν είμαι συνηθισμένος από το 808 όπου γράφει ήχο μέχρι και 120db "σχεδόν" σαν επαγγελματική βιντεοκάμερα, αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τέτοια χαοτική διαφορά.

Ελπίζω να είναι software/driver issue και να βελτιωθεί σε κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο sleep of death?Δηλαδη εκει που παει να ξεκλειδωσει την οθονη να μην ανοιγει γιατι εχει κλεισει.Μου το εκανε 2 φορες αυτο και μια σημερα ξαφνικα.Δεν ξερω αν εφταιγε το πεσιμο που εφαγε ή η θηκη που του πηρα γιατι τοση ωρα που το εχω εξω δεν εχει κλεισει.Επισης μετα που το ανοιξα μου ειχε αλλαξει ωρα(εβαλε στις 2) και ημερομηνια το 1970!Και τις 3 φορες.στοκ ρομ,κερνελ 111 φρανκο
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο sleep of death?Δηλαδη εκει που παει να ξεκλειδωσει την οθονη να μην ανοιγει γιατι εχει κλεισει.Μου το εκανε 2 φορες αυτο και μια σημερα ξαφνικα.Δεν ξερω αν εφταιγε το πεσιμο που εφαγε ή η θηκη που του πηρα γιατι τοση ωρα που το εχω εξω δεν εχει κλεισει.Επισης μετα που το ανοιξα μου ειχε αλλαξει ωρα(εβαλε στις 2) και ημερομηνια το 1970!Και τις 3 φορες.στοκ ρομ,κερνελ 111 φρανκο

 

To sleep of death το παρατηρώ περιπου μια φορά τη μέρα, αλλά στο Nexus7 μου. Στο 4 δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Ούτε η αλλαγή ημερομηνίας.

Και στα 2 nexus είμαι stock, rooted, unlocked και με franco.

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο sleep of death?Δηλαδη εκει που παει να ξεκλειδωσει την οθονη να μην ανοιγει γιατι εχει κλεισει.Μου το εκανε 2 φορες αυτο και μια σημερα ξαφνικα.Δεν ξερω αν εφταιγε το πεσιμο που εφαγε ή η θηκη που του πηρα γιατι τοση ωρα που το εχω εξω δεν εχει κλεισει.Επισης μετα που το ανοιξα μου ειχε αλλαξει ωρα(εβαλε στις 2) και ημερομηνια το 1970!Και τις 3 φορες.στοκ ρομ,κερνελ 111 φρανκο

 

Με λιγο ψαξιμο στο XDA οι περισσοτεροι το παθαν απο UV.Αν θυμαμαι καλα ειχες κανει και εσυ απο μια συζητηση με τον g47.Κοιταξε το.Αλλιως οταν στο ξανακανει παρε ενα logcat με το Toolkit και στειλτο στον Franco στο XDA να ριξει καμια ιδεα.Υπαρχουν και μερικοι που το επαθαν απο εφαρμογες αλλα δεν ειναι και σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο sleep of death?Δηλαδη εκει που παει να ξεκλειδωσει την οθονη να μην ανοιγει γιατι εχει κλεισει.Μου το εκανε 2 φορες αυτο και μια σημερα ξαφνικα.Δεν ξερω αν εφταιγε το πεσιμο που εφαγε ή η θηκη που του πηρα γιατι τοση ωρα που το εχω εξω δεν εχει κλεισει.Επισης μετα που το ανοιξα μου ειχε αλλαξει ωρα(εβαλε στις 2) και ημερομηνια το 1970!Και τις 3 φορες.στοκ ρομ,κερνελ 111 φρανκο

 

Βγαίνοντας από Ελλάδα με What's up κάρτα και βγάζοντας μερικές φωτογραφίες στην ankona πάνω στο καράβι τελικός προορισμός Γερμανία όπου αλλάζω και κάρτα. όταν πήγα να δω της φωτογραφίες που είχα βγάλει Ιταλία και αυτές που έβγαζα και με γερμανικιά κάρτα δεν της βρήκα. Τελικά διαπίστωσα με το που άλλαξα Χώρα με πήγε σε άλλη χρονολογία στο 1970 οπότε της έσωζε στην αρχή...:)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με stock rom και franko r111 εδώ και 3 μέρες, σήμερα η μπαταρία μου έβγαλε τα εξής (σημείωση: από τις 01:00 μέχρι τις 07:30 ήταν με ενεργοποιημένη την λειτουργιας πτήσης):

 

[ATTACH]31402[/ATTACH]

 

[ATTACH]31403[/ATTACH]

 

[ATTACH]31404[/ATTACH]

 

Από την εμπειρία σας είναι καλή απόδοση;

Link to comment
Share on other sites

To sleep of death το παρατηρώ περιπου μια φορά τη μέρα, αλλά στο Nexus7 μου. Στο 4 δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Ούτε η αλλαγή ημερομηνίας.

Και στα 2 nexus είμαι stock, rooted, unlocked και με franco.

 

Με λιγο ψαξιμο στο XDA οι περισσοτεροι το παθαν απο UV.Αν θυμαμαι καλα ειχες κανει και εσυ απο μια συζητηση με τον g47.Κοιταξε το.Αλλιως οταν στο ξανακανει παρε ενα logcat με το Toolkit και στειλτο στον Franco στο XDA να ριξει καμια ιδεα.Υπαρχουν και μερικοι που το επαθαν απο εφαρμογες αλλα δεν ειναι και σιγουρο.

Εγω ομως το ειχα κανει εδω και πολυ καιρο.Μαλιστα χτες το πρωι ειχα αλλαξει κερνελ απο 116 σε 111 αρα λογικα επανηλθαν τα voltages.Φανταζομαι δηλαδη.Το θεμα ειναι οτι πολλοι εχουν παρομοιο θεμα στους xda αλλα λυση δεν εχουν βρει.Εμενα απο το μεσημερι που το εβγαλα απο τη θηκη δεν μου το ξανακανε.Νομιζω οτι ειναι θεμα μπαταριας,μετα απο ενα ποσοστο και κατω ισως να μην διαβαζει σωστα και να κλεινει.Παντως δεν κανει απενεργοποιηση γιατι θα καταλαβαινα την δονηση απλα κλεινει λες κ βγαζεις την μπαταρια.

Βγαίνοντας από Ελλάδα με What's up κάρτα και βγάζοντας μερικές φωτογραφίες στην ankona πάνω στο καράβι τελικός προορισμός Γερμανία όπου αλλάζω και κάρτα. όταν πήγα να δω της φωτογραφίες που είχα βγάλει Ιταλία και αυτές που έβγαζα και με γερμανικιά κάρτα δεν της βρήκα. Τελικά διαπίστωσα με το που άλλαξα Χώρα με πήγε σε άλλη χρονολογία στο 1970 οπότε της έσωζε στην αρχή...:)

 

Σημαδιακο παντως το 1970 χαχα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις το φαινομενο sleep of death?Δηλαδη εκει που παει να ξεκλειδωσει την οθονη να μην ανοιγει γιατι εχει κλεισει.Μου το εκανε 2 φορες αυτο και μια σημερα ξαφνικα.Δεν ξερω αν εφταιγε το πεσιμο που εφαγε ή η θηκη που του πηρα γιατι τοση ωρα που το εχω εξω δεν εχει κλεισει.Επισης μετα που το ανοιξα μου ειχε αλλαξει ωρα(εβαλε στις 2) και ημερομηνια το 1970!Και τις 3 φορες.στοκ ρομ,κερνελ 111 φρανκο

 

Και εγώ το έχω πάθει με εντελώς στόκ κινητό 3-4 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Με stock rom και franko r111 εδώ και 3 μέρες, σήμερα η μπαταρία μου έβγαλε τα εξής (σημείωση: από τις 01:00 μέχρι τις 07:30 ήταν με ενεργοποιημένη την λειτουργιας πτήσης):

 

[ATTACH]31402[/ATTACH]

 

[ATTACH]31403[/ATTACH]

 

[ATTACH]31404[/ATTACH]

 

Από την εμπειρία σας είναι καλή απόδοση;

 

Eίναι "κανονική". Στον μέσο όρο των περισσότερων δηλαδή.

Έχεις ελαφρώς αυξημένη "ετοιμότητα κυψέλης" (cell standby). Αυτό οφείλεται ενδεχομένως στο οτι δεν είχες καλό σήμα κάποια χρονικά διαστήματα της ημέρας, οπότε ο πομποδέκτης gsm/hspa καταναλωσε λίγο περισσότερη ενέργεια.

Αν θέλεις, δες και αν έχεις περίεργα wakelocks ή κάτι άλλο "που δεν μοιάζει φυσιολογικό". Με better battery stats ή άλλο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω πάθει με εντελώς στόκ κινητό 3-4 φορές...

 

Απλα δεν ειχα διαβασει κατι εδω και τελικα δν ειμαι μονο εγω.Το θεμα ειναι απο το προερχεται και αν ειναι software ή hardware προβλημα.Επισης το περιεργο ειναι οτι μου το εκανε απο τη στιγμη που το εβαλα στην καινουρια θηκη buggatti.Τυχαιο ή οχι δεν ξερω

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eίναι "κανονική". Στον μέσο όρο των περισσότερων δηλαδή.

Έχεις ελαφρώς αυξημένη "ετοιμότητα κυψέλης" (cell standby). Αυτό οφείλεται ενδεχομένως στο οτι δεν είχες καλό σήμα κάποια χρονικά διαστήματα της ημέρας, οπότε ο πομποδέκτης gsm/hspa καταναλωσε λίγο περισσότερη ενέργεια.

Αν θέλεις, δες και αν έχεις περίεργα wakelocks ή κάτι άλλο "που δεν μοιάζει φυσιολογικό". Με better battery stats ή άλλο πρόγραμμα

 

Ξέχασα να πω οτι τα δεδομένα είναι παντα ανοιχτα, με αυτόματο συγχρονισμό για 2 email accounts (gmail & exchange). Επίσης δεν το έχω βάλει μόνιμα 2g όπως έχουν πει πολλοί αλλά είναι στο αυτόματο. Τέλος φωτεινοτητα είναι και αυτή αυτόματη. Θα βάλω και αυτό που μου ειπες και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ειχα διαβασει κατι εδω και τελικα δν ειμαι μονο εγω.Το θεμα ειναι απο το προερχεται και αν ειναι software ή hardware προβλημα.Επισης το περιεργο ειναι οτι μου το εκανε απο τη στιγμη που το εβαλα στην καινουρια θηκη buggatti.Τυχαιο ή οχι δεν ξερω

 

Σε πούλισαν μαϊμού buggatti....;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε πούλισαν μαϊμού buggatti....;)

 

Aυθεντικη ειναι απο το πλαισιο :lol:

Μηπως να ζεσταίνεται μεσα?λεω εγω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει ποιά είναι η "καθαρή" ανάλυση του nexus; ξέρω πως με τα soft keys χωρίς την notification bar είναι 768×1184 και 1196×768. Όταν όμως υπάρχει και η notification bar, πόσο γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Aυθεντικη ειναι απο το πλαισιο :lol:

Μηπως να ζεσταίνεται μεσα?λεω εγω

 

Καμιά σχέση. Εγώ το έχω αεράτο σε original bumper από την 1η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός απο play store υπάρχει κάποιο σάιτ που να έχει το original bumper και να στέλνει Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός απο play store υπάρχει κάποιο σάιτ που να έχει το original bumper και να στέλνει Ελλάδα?

 

Αυτό εδώ ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Bumper-case-For-LG-Google-Nexus-4-Brand-New-Sealed-/281083026880?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Aυθεντικη ειναι απο το πλαισιο :lol:

Μηπως να ζεσταίνεται μεσα?λεω εγω

 

Πάνω από 39 δεν έχω δει στο δικό μου. Αλλά προσέχω πως το κρατώ.........

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...