Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το λαμπακι ειναι λιγο περιπτωση..μονο στο whatsapp Που εχει ρυθμιση δικη του δουλευει σωστα..

 

Όταν βάλεις όμως το lightflow κάνει override τα πάντα σωστά;

Συνεπώς χάνεις το led του whatsapp εκτός αν πάς στην εμπορική έκδοση του πρώτου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ είμαι στην 3η εβδομάδα και το led λειτουργεί άψογα.

 

Χωρίς εφαρμογή; εμένα δουλεύει με lightflow

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το led μου αναβει κανονικοτατα απο τοτε που το πηρα....

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα πλεον με το νεο μου nexus 4 και μενα το led λειτουργει χωρις καποιο application.

θελω ακομα να πω πως ουτε μενα εχει το ποδαρακι για το ηχειο..απο google store uk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές που ανοίγω ασύρματο δίκτυο ή 3g και μετά τα κλείνω μου πετάει 'δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο'. Και μένει μπλε το σήμα. Σπαστικό αλλά μετά από reboot είναι ο. Το κάνει σε άλλον;

γεια σας και απο μενα πλεον με το νεο μου nexus 4 και μενα το led λειτουργει χωρις καποιο application.

θελω ακομα να πω πως ουτε μενα εχει το ποδαρακι για το ηχειο..απο google store uk

Καλορίζικο λοιπόν :-)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω αποφασίσει να πάρω το N4 και το ερώτημα είναι αν αξίζει να αγγαρέψω κάποιον γνωστο μου στην Αγγλία να μου το παραγγείλει από το UK Google Play Store. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορεί κάποιος να το παραγγείλει από εκεί και να βάλει διεύθυνση παράδοσης στην Ελλάδα. Και εφόσον γίνεται αυτό, τι παίζει με τα μεταφορικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω αποφασίσει να πάρω το N4 και το ερώτημα είναι αν αξίζει να αγγαρέψω κάποιον γνωστο μου στην Αγγλία να μου το παραγγείλει από το UK Google Play Store. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορεί κάποιος να το παραγγείλει από εκεί και να βάλει διεύθυνση παράδοσης στην Ελλάδα. Και εφόσον γίνεται αυτό, τι παίζει με τα μεταφορικά?

 

310 να σου βγει η αγορα του κινητου max (αναλογα με τι αναλογια 8α αγορασεις.) και τωρα τα μεταφορικα αναλογα με ποιο τροπο 8α στο στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα πλεον με το νεο μου nexus 4 και μενα το led λειτουργει χωρις καποιο application.

θελω ακομα να πω πως ουτε μενα εχει το ποδαρακι για το ηχειο..απο google store uk

 

Θα ήθελα να μας αναφερεις κάποια πράγματα μιας και έχεις την τελευταία έκδοση σε hardware.

 

1. Kernel version.

2. Σε απόλυτη ησυχία αν το ακουστικό σου παράγει στατικό θόρυβο.

3. Αν το συνδέσεις με ΒΤ hands free τι ποιότητα έχεις.

4. Το led τί χρωματισμούς σου κάνει, σε τι καταστάσεις και αν δουλεύει με ανοικτή οθονη παρόλο που δεν θα εχεις κλείσει το οποί notification / αναπαντητη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μας αναφερεις κάποια πράγματα μιας και έχεις την τελευταία έκδοση σε hardware.

 

1. Kernel version.

2. Σε απόλυτη ησυχία αν το ακουστικό σου παράγει στατικό θόρυβο.

3. Αν το συνδέσεις με ΒΤ hands free τι ποιότητα έχεις.

4. Το led τί χρωματισμούς σου κάνει, σε τι καταστάσεις και αν δουλεύει με ανοικτή οθονη παρόλο που δεν θα εχεις κλείσει το οποί notification / αναπαντητη.

 

Και εμένα δουλεύει το λεντ. Βγάζει μπλε χρώμα όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση. Το ακουστικό παρατήρησα ότι κάνει κάτι σαν ελαφρύ βουητό σε ησυχία. Μάλλον αυτό εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Μετα λύπης μου είδα σήμερα στον ήλιο δυο γρατζουνιες μικρές βέβαια (μονο στον ήλιο διακρίνονται) αλλά τι gorilla glass 2 και φουμαρα..

Να πω οτι δεν το προσέχω οκ.. Αλλά ούτε που θυμάμαι πως έγιναν πραγματικα..

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος και γώ, απο αρχές Φεβρουαρίου..ντάξ, το κινητό είναι ΔΕΟΣ :). Η μπαταρία του είναι ένα θέμα :O, κι οτι εδώ και 3-4 μέρες "χάνει" το bluetooth την ώρα που μιλάω (χωρίς να απομακρύνομαι, πχ οδηγώντας ή καθήμενος). Έχω ένα plantronics M55 και μου εχει κάνει εντύπωση. Άν κάποιος έχει κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτος..

Ericsson GH788, Nokia 6110, Siemens SX1, Samsung SGH-Z100, Sony Ericsson G705,

Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W800i, HTC Touch 2, Nokia C1, Apple iPhone4, Nexus4.

Link to comment
Share on other sites

Μέλοι του φόρουμ έχω μια απορία σχετικά με την μπαταρία. Έχω το κινητό στην μπριζα ανοιχτό και φορτίζει. Πάει 100% και μετά από λίγο κάνει θόρυβο και μου βγάζει ειδοποίηση ότι φόρτισε 100%. Μέχρι εδώ όλα καλά. Σταματάει να φορτίζει και το πιάνω να ασχολιθω μαζί του. Κατευθείαν και ενώ είναι στην μπριζα το κινητό η μπαταρία αρχίζει να πέφτει 99%-98% και μένει εκεί. Άντε να πάει 99% ξανά. Αφού είναι στην μπριζα γιατί πέφτει η τάση της μπαταρίας; Αμα φορτιστεί και το βγάλω απο την μπριζα και ασχολιθω μαζί του πέφτει στα 98% και μένει εκεί. Λες και δεν μπορεί να φωρτίσει 100%. Τι παιζει εδώ; Το έχουν αντιμετοπισει και άλλοι αυτό..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μέλοι του φόρουμ έχω μια απορία σχετικά με την μπαταρία. Έχω το κινητό στην μπριζα ανοιχτό και φορτίζει. Πάει 100% και μετά από λίγο κάνει θόρυβο και μου βγάζει ειδοποίηση ότι φόρτισε 100%. Μέχρι εδώ όλα καλά. Σταματάει να φορτίζει και το πιάνω να ασχολιθω μαζί του. Κατευθείαν και ενώ είναι στην μπριζα το κινητό η μπαταρία αρχίζει να πέφτει 99%-98% και μένει εκεί. Άντε να πάει 99% ξανά. Αφού είναι στην μπριζα γιατί πέφτει η τάση της μπαταρίας; Αμα φορτιστεί και το βγάλω απο την μπριζα και ασχολιθω μαζί του πέφτει στα 98% και μένει εκεί. Λες και δεν μπορεί να φωρτίσει 100%. Τι παιζει εδώ; Το έχουν αντιμετοπισει και άλλοι αυτό..

 

Μόλις πάει 100% άστο κάνα μισάωρο ακόμα. Αλλά όλα τα κινητά μου έτσι έκαναν

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To εχω ξαναγραψει αν θυμαμαι καλα...Οσο και να το αφησεις δεν θα γινει τιποτα, η παροχη κοβεται οταν φθασει 100%.

Θεωρητικα αν το αφησεις να πεσει κι αλλο (δε ξερω το threshold, δεν εχω ασχοληθει) θα αρχισει να φορτιζει παλι.

Παντως σε μια μου μικρη διαδρομη εξω απο το Λονδινο και πισω με gps ανοιχτο για μιση ωρα, αρκετη χρηση με κλησεις και ιντερνετ, λιγο παιχνιδι για περιπου 45 λεπτα και εξωτερικη θερμοκρασια γυρω στους 0-2 βαθμους, ειχα μπαταρια για 4.5 ωρες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

To εχω ξαναγραψει αν θυμαμαι καλα...Οσο και να το αφησεις δεν θα γινει τιποτα, η παροχη κοβεται οταν φθασει 100%.

Θεωρητικα αν το αφησεις να πεσει κι αλλο (δε ξερω το threshold, δεν εχω ασχοληθει) θα αρχισει να φορτιζει παλι.

Παντως σε μια μου μικρη διαδρομη εξω απο το Λονδινο και πισω με gps ανοιχτο για μιση ωρα, αρκετη χρηση με κλησεις και ιντερνετ, λιγο παιχνιδι για περιπου 45 λεπτα και εξωτερικη θερμοκρασια γυρω στους 0-2 βαθμους, ειχα μπαταρια για 4.5 ωρες. :lol:

 

Ναι παίζει να έχεις δίκιο. Τι κερνελ έχεις; πάντως με τον 110 nightly δεν είδα διαφορά. Ο σταθερός μου κράταγε παραπάνω. Βέβαια θέλω και δεύτερη φόρτιση για να βεβαιωθω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν επεμβαινει ο kernel στη φορτιση.

Μονο δινει λιγο παραπανω amperage οταν τοχεις σε usb.

 

Εννοω για ποσες ωρες οθονης κραταει η μπαταρια με 110r

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος και γώ, απο αρχές Φεβρουαρίου..ντάξ, το κινητό είναι ΔΕΟΣ :). Η μπαταρία του είναι ένα θέμα :O, κι οτι εδώ και 3-4 μέρες "χάνει" το bluetooth την ώρα που μιλάω (χωρίς να απομακρύνομαι, πχ οδηγώντας ή καθήμενος). Έχω ένα plantronics M55 και μου εχει κάνει εντύπωση. Άν κάποιος έχει κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτος..

 

Καλοριζικο, και εγω το plantronics M55 εχω σχετικα καινουριο αλλα δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα προς το παρον, ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο σπαστικο που γινεται ειναι οταν το εχω στην τσεπη μου και πατηθει 2 φορες το κουμπι του κατα λαθος καλειται ο τελευταιος αριθμος που εχω καλεσει. Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω αυτη τη λειτουργια του bluetooth. Ειναι εκνευριστικο παντως οταν συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.έχω ενα προβλήματα κι στις κλήσεις.με του πάω ν καλεσω κάποιον σβήνει η οθονη
Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός.αυτό ηταν.ευτυχώς είχα μια καβατζα κ την εκοψα

 

Ναι για μπροστά εννουσα.ακουστικό εννοουσα

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...