Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τα λέτε, αλλά δεν μπορεί να έχουν όλοι πρόβλημα.

Σε μένα έχω το πιο πρόσφατο πρόβλημα, που δεν έβγαζε φλας στην εγγραφή video σε νύχτα.

Άλλες φορές μπορεί να κολλάει το Bluetooth.

Όλα λύνονται με 1 restart. Κακό δεν κάνει.

 

Και κάτι άσχετο.

Η εγγραφή ήχου σε club με δυνατά beats, απαράδεκτη.

Ακούγεται κάτι σαν σπαστος ήχος.

Μπορεί να γίνει κάτι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά τα λέτε, αλλά δεν μπορεί να έχουν όλοι πρόβλημα.

Σε μένα έχω το πιο πρόσφατο πρόβλημα, που δεν έβγαζε φλας στην εγγραφή video σε νύχτα.

Άλλες φορές μπορεί να κολλάει το Bluetooth.

Όλα λύνονται με 1 restart. Κακό δεν κάνει.

 

Και κάτι άσχετο.

Η εγγραφή ήχου σε club με δυνατά beats, απαράδεκτη.

Ακούγεται κάτι σαν σπαστος ήχος.

Μπορεί να γίνει κάτι;

 

Έχει θέμα με την έγγραφη ήχου σε συναυλία club..κοινώς απαράδεκτο ..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε, αλλά δεν μπορεί να έχουν όλοι πρόβλημα.

Σε μένα έχω το πιο πρόσφατο πρόβλημα, που δεν έβγαζε φλας στην εγγραφή video σε νύχτα.

Άλλες φορές μπορεί να κολλάει το Bluetooth.

Όλα λύνονται με 1 restart. Κακό δεν κάνει.

 

Και κάτι άσχετο.

Η εγγραφή ήχου σε club με δυνατά beats, απαράδεκτη.

Ακούγεται κάτι σαν σπαστος ήχος.

Μπορεί να γίνει κάτι;

 

επειδη μπουκωνει το μικροφωνο κατι πολυ φυσιολογικο...

αν οντως θες να κανεις εγγραφη που ουτως ή αλλως με κανενα κινητο δεν θα ακουγεται καλα κλεισε το μικροφωνο με το δακτυλο ωστε να κοβεις την ενταση καπως...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι φυσιολογικό...

Με το Νοκια Ν95 πριν 6-7 χρόνια, πιο καλή ποιότητα είχε η εγγραφή ήχου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι φυσιολογικό...

Με το Νοκια Ν95 πριν 6-7 χρόνια, πιο καλή ποιότητα είχε η εγγραφή ήχου.

 

ειχες παει στο ιδιο μερος με την ιδια μουσικη στο ιδιο σημειο με την ιδια ενταση και μπορεις να το συγκρινεις?

επισης ειχες ενα κινητο που τεχνολογικα ειναι καμποσα βηματα πισω με διαφορετικη ευαισθησια και επισης με διαφορετικα τεχνολογικα χαρακτηριστικα που υπαρχουν ωστε να κανουν την ομιλια σου πιο καθαρη απομονωνοντας περιττους ηχους απο το περιβαλλον...

 

δε θελω να στην πω απλα προκειται για αλλες περιπτωσεις που δεν συγκρινονται απλα...

πχ : δοκιμασε με ψαξεις τραγουδι με soundhound & shazam οταν εισαι διπλα σε ηχειο που παιζει πολυ δυνατα (ακομα και σε αμαξι) και μετα ψαξε παλι με την ενταση χαμηλοτερα να δεις διαφορα στα αποτελεσματα αλλα και στον χρονο ακομη...

 

γενικο συμπερασμα : το μικροφωνο "μπουκωνει"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τον ασύρματο φορτιστή από WIND τον είχατε πάρει όλοι ?

γιατί εμένα ακόμα με δουλεύουν ......

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχεις αργησει λιγο.τον εχουν μοιρασει σε ολους απο οτι ξερω και διαβαζω σε forum
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το Nexus 4 αλλά δεν μου το αναγνωρίζει ο υπολογιστής με τίποτα. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το Nexus 4 αλλά δεν μου το αναγνωρίζει ο υπολογιστής με τίποτα. Καμιά βοήθεια;

 

http://www.pcdiy.com/939/how-to-fix-mtp-usb-driver-problem-in-windows-7 Δοκίμασε να κάνεις install το Mtp driver όπως λέει εκεί.

 

 

 

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα εδώ και 1-2 βδομάδες, το YouTube δεν φορτώνει το sidebar καθόλου.

 

Λέει "Παρουσιάστηκε σφάλμα" Πατάω επανάληψη αλλά τίποτα, έσβησα cache αφαίρεσα τα updates τίποτα.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

stavraka το ίδιο και ΕΓΩ με 2 διαφορετικές συσκευές με την ίδια slim 1-4 ROM μετα απο μερικά restart και αλλά πολλά στο nexus έφτιαξε στο άλλο.... ούτε εικόνα δεν έχει..
Link to comment
Share on other sites

http://www.pcdiy.com/939/how-to-fix-mtp-usb-driver-problem-in-windows-7 Δοκίμασε να κάνεις install το Mtp driver όπως λέει εκεί.

 

 

 

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα εδώ και 1-2 βδομάδες, το YouTube δεν φορτώνει το sidebar καθόλου.

 

Λέει "Παρουσιάστηκε σφάλμα" Πατάω επανάληψη αλλά τίποτα, έσβησα cache αφαίρεσα τα updates τίποτα.

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει?

 

Παρομοιο προβλημα και εδω.Απλα εμενα μερικες φορες συνδεεται αλλα δεν κραταει για πολυ.Τωρα ειμαι συνδεδεμενος.Θα δουμε για ποσο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι προσφατως κατοχος του νεξυς και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

 

οταν εχω μηνυμα που δεν το εχω δει ή κλήση το τηλεφωνο δεν εχει καποια ενδειξη ή φωτακι για να τσεκαρω? ή εχει και δεν το εχω ενεργοποιησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι προσφατως κατοχος του νεξυς και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

 

οταν εχω μηνυμα που δεν το εχω δει ή κλήση το τηλεφωνο δεν εχει καποια ενδειξη ή φωτακι για να τσεκαρω? ή εχει και δεν το εχω ενεργοποιησει?

ευχαριστω

 

γενκα οπως διαβαζω υπαρχει ενα θεμα με το Led.Στις ρυθμισεις>προβολη>τικαρε φωτεινος παλμος ειδοποιησης. Αν δεν κανει τιποτα κατεβασε το light flow και θα δουλευει μια χαρα.κανε ενα μιρκο search αν θες στο παρων θεμα,θα δεις οτι πολλοι εχουν το προβλημα(αν οχι ολοι,)παντως και εγω θα ηθελα να μαθω γιατι δεν δουλευει απο μονο του.

Επισης δουλευει το λεδακι μονο με κλειστη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

γενκα οπως διαβαζω υπαρχει ενα θεμα με το Led.Στις ρυθμισεις>προβολη>τικαρε φωτεινος παλμος ειδοποιησης. Αν δεν κανει τιποτα κατεβασε το light flow και θα δουλευει μια χαρα.κανε ενα μιρκο search αν θες στο παρων θεμα,θα δεις οτι πολλοι εχουν το προβλημα(αν οχι ολοι,)παντως και εγω θα ηθελα να μαθω γιατι δεν δουλευει απο μονο του.

Επισης δουλευει το λεδακι μονο με κλειστη οθονη.

 

ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη που λες , αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

εχω καιρω να δω τι κανει η στοκ ρομ, αλλα με σλιμ που ειμαι τωρα το λεντακι κανει τη δουλεια του, και με ΡΑ επισης. νεξους εχεις φιλε μου, φλασαρε μια ρομ να δεις, βελτιωνονται πολλα!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποια πατατα εχει κανει η google με τον κωδικα της.Σε εφαρμογες τριτων(yahoo,handcent κτλ) δουλευει κανονικοτατα το led.Στις δικες της(gmail,dialer κτλ) αρνητε πεισματικα!Με 4,3 ολα στοκ.
Link to comment
Share on other sites

Σε 4,3 ολα στοκ εγω εχω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager&hl=el για το led και ειμαι ικανοποιημενος. Aν προσθεσετε εσεις μια εφαρμογη για ειδοποιηση στη λιστα φροντιστε να αλλαξετε τον τροπο λειτουργιας σε "εναλασσομενη λειτουργια"
Link to comment
Share on other sites

Σε 4,3 ολα στοκ εγω εχω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager&hl=el για το led και ειμαι ικανοποιημενος. Aν προσθεσετε εσεις μια εφαρμογη για ειδοποιηση στη λιστα φροντιστε να αλλαξετε τον τροπο λειτουργιας σε "εναλασσομενη λειτουργια"

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς μαζί με το Dynamic Notifications?

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς μαζί με το Dynamic Notifications?

 

Ναι εγω.

Δεν συνεργαζονται αρμονικα.

Το εχουνε αναφερει κι αλλα παιδια.

 

Επειδη εχουμε λεντακι,με κερδισε το light flow.

 

Το dynamic ειναι καλη εφαρμογη αλλα για συσκευες που δεν φερουν λεντακι.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι εχει συζητηθει και πιο πριν αλλα ρε παιδια,με το skype τι γινεται?οκ ειναι κακογραμμενη αλλα οχι κ ετσι..

εχθες που το χρειαστηκα καποια στιγμη,παω να παρω ενα τηλεφωνο με το που το σηκωνει ο αλλος κανει reboot,ξαναπερνω και ξανακανει reboot,εγινε και τριτη φορα και το παρατησα.Την πρωτη φορα με 3g,τις αλλες 2 με wifi. Στοκ 4.3

 

επισης το messeger του facebook καταναλωνει πολυ μπαταρια?εβαλα το wakelock και δειχνει οτι "ξυπναει" το κινητο συχνα.Το απεγκατεστησα αλλα η κανονικη εφαρμογη δειχνει τις ειδοποιησεις οποτε θελει αυτη. Ισως σε αυτο φταει το σημα μου γιατι με wifi βελτιωνετε αρκετα.

 

Σε 4,3 ολα στοκ εγω εχω αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager&hl=el για το led και ειμαι ικανοποιημενος. Aν προσθεσετε εσεις μια εφαρμογη για ειδοποιηση στη λιστα φροντιστε να αλλαξετε τον τροπο λειτουργιας σε "εναλασσομενη λειτουργια"

 

μπορω να πω οτι τελικα με κερδισε το light manager που αναφερεις. για μενα πολυ καλυτερο απο το light flow Lite.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

stavraka το ίδιο και ΕΓΩ με 2 διαφορετικές συσκευές με την ίδια slim 1-4 ROM μετα απο μερικά restart και αλλά πολλά στο nexus έφτιαξε στο άλλο.... ούτε εικόνα δεν έχει..

 

Παρομοιο προβλημα και εδω.Απλα εμενα μερικες φορες συνδεεται αλλα δεν κραταει για πολυ.Τωρα ειμαι συνδεδεμενος.Θα δουμε για ποσο..

 

Έχει φτιάξει απο χθες στο δικό μου χωρίς να κάνω τίποτα.

 

Ότι να'ναι μπορώ να πω :P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε στον 4.3 και ροοτ

Οτάν βάζω ταπετσαρία μια φωτο αν κάνω ρεσταρτ χάνεται και έχει την προεπιλεγμένη

Το έχει άλλος αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις τελευταίες φήμες για το νεξους 5.δηλ πραγματικα παιζει να βγει κινητό τέρας!άντε να βγει επίσημα να δουμε τι ισχυει κ τι όχι
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις τελευταίες φήμες για το νεξους 5.δηλ πραγματικα παιζει να βγει κινητό τέρας!άντε να βγει επίσημα να δουμε τι ισχυει κ τι όχι

 

Γιατί ρε αγόρι αυτό που κρατάς στα χέρια σου μέχρι πρότινος τι ήταν , η πενταμορφη; :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε αγόρι αυτό που κρατάς στα χέρια σου μέχρι πρότινος τι ήταν , η πενταμορφη; :-)

 

Είναι τρομερο κ αυτο που έχουμε δεν το συζητώ!αλλά το καινούριο θαναι ολοκληρωμένο απο τι φαίνεται!εννοώ σε κάμερα οθόνη και ίσως και χώρο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...