Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκίμασα... αλλά τίποτα.

 

Σε ποιό σημείο κολλάς;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποιό σημείο κολλάς;

 

Δεν δείχνει να κολλάει κάπου.

απλώς δεν γίνεται root...

Σκέφτομαι μήπως έκανα κάτι λάθος αρχικά και τώρα πρέπει να κλειδώσω πάλι το bootloader να γυρίσω στην αρχική κατάσταση και να τα κάνω πάλι απο την αρχή.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

χωρις unlock bootloader δεν γινεται ροοτ στην 4.3

εμένα λέει ότι έχει γίνει unlock....

πως το ελέγχω?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει ότι έχει γίνει unlock....

πως το ελέγχω?

 

Από το lock state στην bootloader screen ή από το ξεκλείδωτο λουκέτο όταν κάνεις boot και γράφει Google.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Από το lock state στην bootloader screen ή από το ξεκλείδωτο λουκέτο όταν κάνεις boot και γράφει Google.

 

ξεκλείδωτο το λουκέτο....

έκανα πάλι την διαδικασία και το su δουλεύει κανονικά.

Γιατί δεν μου δουλεύει το clockworkmod???

Δηλαδή πάω να μπω σε recovery mode μέσα απο την εφαρμογή και δεν κάνει τίποτα

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

ξεκλείδωτο το λουκέτο....

έκανα πάλι την διαδικασία και το su δουλεύει κανονικά.

Γιατί δεν μου δουλεύει το clockworkmod???

Δηλαδή πάω να μπω σε recovery mode μέσα απο την εφαρμογή και δεν κάνει τίποτα

 

Μπες αλλιώς. Η κλείσε και πάτα power και volume - ή δώσε από terminal emulator su enter και reboot recovery enter ή κατέβασέ μια άλλη εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

Και βάλτο στις τροποποιήσεις το θέμα σου ή στον οδηγό.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παίδιά είστε σε λάθος τόπικ...

 

Το έγραψα...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σκοτεινό περιβάλλον το video δεν ανάβει φλας;;

Σε μένα ενώ είναι ενεργοποιημένο, δεν ανάβει.

Τι παίζει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σκοτεινό περιβάλλον το video δεν ανάβει φλας;;

Σε μένα ενώ είναι ενεργοποιημένο, δεν ανάβει.

Τι παίζει;

 

μόλις το δοκίμασα ούτε σε μένα άναβε μέχρι που την εκλεισα τελείως την ξανά άνοιξα και ήταν οκ

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφία δουλεύει, οπότε δεν παίζει να φταίει η θήκη.

Τι στο καλό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ένα restart έστρωσε :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

διαφορες αποριες

 

- στην currents πως μπορω να βαλω στο widget να εμφανιζει αρθρα απο συγκεκριμενες εφημεριδες κτλ?συγκεκριμενα θελω να δειχνει μονο τις τρεχουσες ειδησεις,αλλα οσο και αν το εψαξα δεν καταφερα τιποτα.

- η εφαρμογη του facebook πως μπορω να εχει ειδοποιησεις μονο στα μηνυμα και σε συγκεκριμενες ενεργειες(πχ tag?),δεν θελω να χτυπαει σε καθε ειδοποιηση.(στο προηγουμενο κινητο το ειχα κανει,αλλα ηταν νομιζω παλιοτερη εκδοση του facebook).

-το notification Led τελικα δεν δουλευει σε ολους χωρις καποια εξτρα εφαρμογη?κατεβασα το Light flow και δουλευει αλλα δεν δειχνει ολες τις ειδοποιησεις,(η δωρεαν εκδοση)

 

Στοκ στη 4.3.

και συγνωμη αν επρεπε να το γραψω στο θεμα με τις εφαρμογες,αλλα το currents ισως δεν το εχουν κατεβασει πολλοι.

 

ακομα να ρωτησω κατι αλλο,εχετε παρατηρηση καποιο θορυβο οταν το αφηνετε πχ πανω στο τραπεζι?(οχι αποτομα φυσικα)

σαν να κανει ενα ελαφρυ θορυβο,σαν να κουναει κατι εσωτερικα. Νομιζω το εχω ακουσει σε αλλο κινητο να το κανει παρομοιο ηχο απο την καμερα,οταν κουναει ο φακος για να βγαλει φωτογραφια.

 

και τελευεταιο,Σιγουρα η κατασκευη φαινετε απο το Imei?γιατι εμενα ξεκιναει 355 (συμφωνα με αυτα που λετε,Μαιος 2013 αλλα στο sndeep Μου βγαζει 24/2/2013. παντως τα ποδαρακια τα εχει,αλλα τελικα αυτο με το ιμει ισως δεν ισχυει

 

edit,:ξεχασα κατι σημαντικο να ρωτησω,ενω δεν του εχω κανει τιποτα ακομα,ουτε καν πολλες εφαρμογες,μου εκανε εντυπωση οτι to cut the rope, μετα απο καποια ωρα που το εκλεισα,μου πετα3ε μηνυμα οτι "η εφαρμογη cut the rope εκλεισε"(δεν θυμαμαι ακριβως). χωρο εχω απλετο ακομα,πανω απο 1 Gb ραμ,αρα λογικα δεν εξηγειτε,νομιζω το εκανε και αλλη μια φορα και το απεγκατεστησα προσωρινα.

μου το εκανε ομως μια φορα και οταν κατεβαζα το real racing 3,αν και μετα οταν μπηκα συνεχισε να το κατεβαζει κανονικα.

 

ειναι λιγο μεγαλο ποστ αλλα μαζεψα μερικα και μετα ρωτησα

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

διαφορες αποριες

μου εκανε εντυπωση οτι to cut the rope, μετα απο καποια ωρα που το εκλεισα,μου πετα3ε μηνυμα οτι "η εφαρμογη cut the rope εκλεισε"(δεν θυμαμαι ακριβως). χωρο εχω απλετο ακομα,πανω απο 1 Gb ραμ,αρα λογικα δεν εξηγειτε,νομιζω το εκανε και αλλη μια φορα και το απεγκατεστησα προσωρινα.

Μάλλον ευθύνεται η εφαρμογή. Το παρουσίασε τόσο σε εμένα, όσο και σε ένα τηλέφωνο φίλου, όπου το εγκατέστησα δοκιμαστικά. Απεγκατάσταση, εγκατάσταση ξανά και έστρωσε (μέχρι νεοτέρας...)

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να σβησουμε live ταπετσαριες? επισης στο μενου με τις εφαρμογες μπορουμε να εχουμε καποια εικονα φοντο? η μονο στην εξωτερικη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο και οι εφαρμογές θα πρέπει κάθε λίγο να κάνουμε restart? Αλλιως είχα μάθει εγώ.Τελικά αυτό που αποκομίζω από τη συσκευή και γενικά το λειτουργικό του θέλει δουλειά ακόμα το android..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο και οι εφαρμογές θα πρέπει κάθε λίγο να κάνουμε restart? Αλλιως είχα μάθει εγώ.Τελικά αυτό που αποκομίζω από τη συσκευή και γενικά το λειτουργικό του θέλει δουλειά ακόμα το android..

 

Μαλλον εχει καποιο προβλημα η συσκευη σου και βαζεις στο ιδιο τσουβαλι το λειτουργικο.

Το πρωτο μπορω να το καταλαβω,το δευτερο ομως δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο και οι εφαρμογές θα πρέπει κάθε λίγο να κάνουμε restart? Αλλιως είχα μάθει εγώ.Τελικά αυτό που αποκομίζω από τη συσκευή και γενικά το λειτουργικό του θέλει δουλειά ακόμα το android..

 

Ή κάτι λάθος κανεις εσύ ή φταίνε οι εφαρμογές σου.έχω πανω απο 40 εφαρμογές κ τρέχουν όλα σφερα.restart κάνω μονο για αλλαγή κερνελ μια φορά στο τόσο δηλ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εφαγε μια τουμπα το κινητο απο 1,5 μετρο περιπου.παγωσα.δευτερη φορα.παλι τυχερος.το bumper πρεπει να κανει δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο και οι εφαρμογές θα πρέπει κάθε λίγο να κάνουμε restart? Αλλιως είχα μάθει εγώ.Τελικά αυτό που αποκομίζω από τη συσκευή και γενικά το λειτουργικό του θέλει δουλειά ακόμα το android..

 

What is restart ? :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...