Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα αλλά και παλι μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο χώρα σας

 

Αλλαξα σε αγγλικά Αμερικής και δουλεύει μια χαρά..Κάνε ενα ρεσταρτ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εγω αντιμετοπιζω ενα προβλημα και στην 4.2.2 αλλα και στην 4.3 μερικες φορες οταν με παιρνουν τηλ. και παω να απαντησω μου κολλαει και πρεπει να να πατημα μια και 2 φορες το power button για να ξεκολλησει.. εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. μια και νέος στην παρέα να ρωτήσω βρε παιδιά. αυτό το light flow που είναι για led notification είναι αυτόματο? ή πρέπει να το ρυθμίσω από κάπου? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. μια και νέος στην παρέα να ρωτήσω βρε παιδιά. αυτό το light flow που είναι για led notification είναι αυτόματο? ή πρέπει να το ρυθμίσω από κάπου? Ευχαριστώ

 

Μπορείς αν θέλεις να ρυθμίσεις το χρωμα και τον ρυθμο του κάθε notification..Βέβαια υπαρχουν καποιες προεπιλογες αν δεν θέλεις να το ρυθμίσεις εσύ..

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που βρήκα είναι στην οθόνη->pulse notification light και το έχω ενεργό. εκτός και αν υπάρχουν και αλλού κάποιες ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που λετε για την εφαρμογη λεντ, εμενα λειτουργει κανονικα για τρεις μερες και μετα δε λειτουργει.

Εχω χασει καποια ρυθμιση και δε το εχω παρει χαμπαρι;

 

Το εχει παθει κανεις σας;

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που βρήκα είναι στην οθόνη->pulse notification light και το έχω ενεργό. εκτός και αν υπάρχουν και αλλού κάποιες ρυθμίσεις

 

Το light flow το εχεις κατεβάσει;;Αν ναι μπες στην εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Το light flow το εχεις κατεβάσει;;Αν ναι μπες στην εφαρμογή..

 

Σορυ για το off topic, ναι το lightflow έχω.

 

Λάθος παράθεση...

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στο play store και βρήκα 2 εκδόσεις. μια free και μια με αγορά. την ίδια δουλειά κάνουν? αυτή που είναι επί πληρωμής έχει πιο πολλά έξτρα από την free?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το nfc? Πως δουλεύει γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου και ποιες οι δυνατότητες του;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το nfc? Πως δουλεύει γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου και ποιες οι δυνατότητες του;

 

http://bit.ly/158o3NC

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να τεκμηριώσω αυτο που ελεγα για την καμερα...

σημερα τα εβαλα διπλα διπλα με το προηγούμενο samsung nexus 5MP!....κοιτώντας μεσα απο τα κινητα το samsing πολυ καθαρη εικόνα γενικα χωρις τον θορυβο του LG αρκετα πιο καθαρο αλλα....

μετα που εβγαζα τις ιδιες φωτο φαινοταν ελαχιστα καλυτερη του δικου μας....λογο HDR πιστεύω

γιαυτο ειχα πει....με την καμερα.....ξενερώνεις λιγο δεν μπορω να πω...αλλα περι ορέξεως....δεν τρελενομαι κιολας για φωτο απλα το αναφερω για καποιον που κοιταει να παρει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι βγάζει χειρότερες φωτογραφίες; Το παρήγγειλα και το περιμένω αύριο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το κριτήριό μου είναι οι φωτογραφίες που βγάζει. Βασικά με μπέρδεψες, εννοείς ότι του Nexus 4 είναι λίγο καλύτερες ή ότι του Galaxy Nexus είναι λίγο καλύτερες από το δικό μας (Nexus 4);
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι βγάζει χειρότερες φωτογραφίες; Το παρήγγειλα και το περιμένω αύριο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το κριτήριό μου είναι οι φωτογραφίες που βγάζει. Βασικά με μπέρδεψες, εννοείς ότι του Nexus 4 είναι λίγο καλύτερες ή ότι του Galaxy Nexus είναι λίγο καλύτερες από το δικό μας (Nexus 4);

 

οταν κοιτας τι θες να βγαλεις φωτο μεσα απο τα κινητα φαινεται καλυτερο το samsung....αφου την τραβήξεις ελαχιστα καλυτερα του nexus αλλα δεν δικαιολογει τη διαφορα......οτι το ενα ειναι 5 και το αλλο 8 αν καποιος διαβασει τα σπεκς....

 

 

ποσο το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

310€ εχτές από birdphone (γιατί σήμερα το έχει 307).
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εδώ λένε light flow αλλά εμένα μου έκανε νούμερα και "κατέβεσα" το LEDBLINKER PRO.To έχω 1,5 μήνα και δουλεύει άψογα.Δοκιμάστε το και οι υπόλοιποι :D
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εδώ λένε light flow αλλά εμένα μου έκανε νούμερα και "κατέβεσα" το LEDBLINKER PRO.To έχω 1,5 μήνα και δουλεύει άψογα.Δοκιμάστε το και οι υπόλοιποι :D

 

Τί ακριβώς προβλήματα αντιμετώπισες;

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς προβλήματα αντιμετώπισες;

 

Αυτα που θα αντιμετωπισα και γω.Δουλευε οποτε ηθελε!Βεβαια με την 4.2.2 στοκ δεν ειχα ποτε θεμα.Τωρα με custom και 4,3 δεν μου δουλευει σωστα και το πεταξα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σημερα μου εμφανιστηκε ενα μικρο προβλημα. Σε ανυποπτη στιγμη και ενω το κουνισα λιγο αρχισε να τριζει η καμερα. Απο τοτε οταν κουνιεται αρκετα το κινητο ακουγεται αυτο το ενοχλητικο τριξιμο. Εχει συμβει σε καποιον αλλο;

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σημερα μου εμφανιστηκε ενα μικρο προβλημα. Σε ανυποπτη στιγμη και ενω το κουνισα λιγο αρχισε να τριζει η καμερα. Απο τοτε οταν κουνιεται αρκετα το κινητο ακουγεται αυτο το ενοχλητικο τριξιμο. Εχει συμβει σε καποιον αλλο;

 

Είναι στάνταρ θέμα σε όλα το τρίξιμο της κάμερας, δεν είναι τίποτα.

 

Να κάνω μια ερώτηση αν το έχει παρατηρήσει κανείς: εδώ και 2-3 μέρες το android os κρατάει συνέχεια awake το κινητό. Δηλαδή σε 23 ώρες λειτουργίας έχω 22 ώρες keep awake. Έχω πάει σε 4.3 εδώ και καιρό (και τη μικρή αναβάθμιση μετά) και είχα στρώσει το θέμα με το location reporting. Ο wakelock detector δεν δείχνει τίποτα από android os. Καμιά ιδέα/λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...