Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Τι πρόβλημα έχει ρε παιδιά το wifi..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασα και γω το kernel update.Στα χρωματα παω να κανω αποθηκευση και μου βγαζει να κανω αναφορα.

 

Τι πρόβλημα έχει ρε παιδιά το wifi..??

Eδω θα διαβασεις τι παιζει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072930

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με ρυθμισεις χρωματων.

Αναφερονται μονο στο franco.kernel updater 8.9 με r102.

Αν δεν εχετε αυτα, μην δοκιμαζετε.

Ειναι οσο το δυνατον εστιασμενες σε χρηση κινητου σε εξωτερικο χωρο με αυτοματη φωτειονοτητα η οποια συνηθως ειναι κατω απο το 40% αλλα επρεπε να θεσω ενα standard και να προσπαθησω για πιστοτητα σε αυτο.

 

Brightness: 40%

Red - 225

Green - 225

Blue - 225

 

Gamma

R

Grays - 2

Mids - 7

Blacks - 119

Whites - 4

 

G

Grays - 2

Mids - 7

Blacks - 119

Whites - 4

 

B

Grays - 2

Mids - 7

Blacks - 119

Whites - 4

 

Misc. Gamma Settings

 

Contrast - 5

Brightness - 0

Saturation - 23

 

Για δοκιμαστε και πειτε αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με ρυθμισεις χρωματων.

Αναφερονται μονο στο franco.kernel updater 8.9 με r102.

Αν δεν εχετε αυτα, μην δοκιμαζετε.

Ειναι οσο το δυνατον εστιασμενες σε χρηση κινητου σε εξωτερικο χωρο με αυτοματη φωτειονοτητα η οποια συνηθως ειναι κατω απο το 40% αλλα επρεπε να θεσω ενα standard και να προσπαθησω για πιστοτητα σε αυτο.

 

 

Για δοκιμαστε και πειτε αποψεις.

 

Περναω τον κερνελ 102 και κανω αυτα.Επανερχομαι..

 

Edit:Λοιπον περασα τις ρυθμισεις που ειπες και βλεπω σαφως πιο ζωντανα τα χρωματα.Επισης παρατηρω οτι το μαυρο ειναι πιο εντονο απο πριν(πριν ηταν λιγο γκρι)Επισης στα toggles τωρα επειδη ειναι πιο μαυρο δεν φαινονται τα περιγραμματα απο τα εικονιδια τα τετραγωνα δηλ.Τελος η οθονη ειναι πιο φωτεινη με το αυτοματο οπως και το ειχα.Κανεις αλλος συμφωνει μαζι μου ή να διαφωνει?

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και εγώ πολύ καλύτερα από κάποια τελευταία που είδα xda μεριά τουλάχιστον στα δικά μου μάτια:thumbup:
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και εγώ πολύ καλύτερα από κάποια τελευταία που είδα xda μεριά τουλάχιστον στα δικά μου μάτια:thumbup:

 

Ωραια, χαιρομαι γιατι πηρε αρκετη εως πολυ ωρα για να φθασω σε σωστες ρυθμισεις.

 

Περναω τον κερνελ 102 και κανω αυτα.Επανερχομαι..

 

Edit:Λοιπον περασα τις ρυθμισεις που ειπες και βλεπω σαφως πιο ζωντανα τα χρωματα.Επισης παρατηρω οτι το μαυρο ειναι πιο εντονο απο πριν(πριν ηταν λιγο γκρι)Επισης στα toggles τωρα επειδη ειναι πιο μαυρο δεν φαινονται τα περιγραμματα απο τα εικονιδια τα τετραγωνα δηλ.Τελος η οθονη ειναι πιο φωτεινη με το αυτοματο οπως και το ειχα.Κανεις αλλος συμφωνει μαζι μου ή να διαφωνει?

 

Ηθελα να εχω οσο το δυνατον πιο βαθυ μαυρο, οποτε σωστα το βλεπεις ετσι, σημαινει οτι το χρωμα αποδιδεται οπως πρεπει.

Πιο φωτεινη γιατι μελημα μου ηταν, οπως ειπα και πριν να ειναι σωστη σε εξωτερικο περιβαλλον με ηλιο.

Αν θελεις να εχετε πιο σωστη οθονη για σκοτεινα περιβαλλοντα, χωρις τοσο μεγαλο rgb, τοτε μπορεις να πεσεις στα 175. Σε αυτη τη περιπτωση ομως χαλαει ελαχιστα το calibration.

Δε χανεις κατι να το δοκιμασεις ομως.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, χαιρομαι γιατι πηρε αρκετη εως πολυ ωρα για να φθασω σε σωστες ρυθμισεις.

 

Eχω κανει edit το ποστ μου,δες να μου πεις αν μπορεις :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω edit μετα. :lol:

 

Σωστος το ειδα!Απο μπαταρια εχουμε θεμα σχετικα με τις αλλαγες που εχουμε στα χρωματα οσον αφορα την φωτεινοτητα?Επισης να δουμε και πως θα τα παει ο νεος κερνελ..

 

EDIT:Εκανα την αλλαγη που λες αλλα επεσε πολυ ο φωτισμος.Μου αρεσει καλυτερα οπως ειπες στην αρχη και εκανα restore(γαματη εφαρμογη).Μαλιστα καποιες φωτο που ηθελα να τσεκαρω τις δειχνει οπως πρεπει!

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Oχι, αν δε πειραξεις το brightness δεν εχεις θεμα.

Οντως, περιμενω τη πληρη φορτιση για να δουμε.

 

Χτες που το εβαλα κλειστο το βραδυ για φορτιση κ το ανοιξα το πρωι ειχε φορτισει μολις 60%..Σου χει τυχει?Βγαινω offtopic βεβαια :O

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Oχι,,,μουχει τυχη να μη κανει επαφη οταν ημουν Ελλαδα ο ανταπτορας κ να μη φορτισει καθολου...

Μπορει ναχες καμια διακοπη το βραδυ...δεν ειναι λογικο.

Link to comment
Share on other sites

Oχι,,,μουχει τυχη να μη κανει επαφη οταν ημουν Ελλαδα ο ανταπτορας κ να μη φορτισει καθολου...

Μπορει ναχες καμια διακοπη το βραδυ...δεν ειναι λογικο.

 

Tεσπα θα το βαλω και σημερα παλι και θα δω.Κινηταρα το χαιρομαι ολο και περισσοτερο!Ευχαριστω γαι τις συμβουλες σου :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, χαιρομαι γιατι πηρε αρκετη εως πολυ ωρα για να φθασω σε σωστες ρυθμισεις.

 

 

 

Ηθελα να εχω οσο το δυνατον πιο βαθυ μαυρο, οποτε σωστα το βλεπεις ετσι, σημαινει οτι το χρωμα αποδιδεται οπως πρεπει.

Πιο φωτεινη γιατι μελημα μου ηταν, οπως ειπα και πριν να ειναι σωστη σε εξωτερικο περιβαλλον με ηλιο.

Αν θελεις να εχετε πιο σωστη οθονη για σκοτεινα περιβαλλοντα, χωρις τοσο μεγαλο rgb, τοτε μπορεις να πεσεις στα 175. Σε αυτη τη περιπτωση ομως χαλαει ελαχιστα το calibration.

Δε χανεις κατι να το δοκιμασεις ομως.

 

Έχω παρατηρήσει ότι στο xda τους έχει πιάσει μια amoleditida με αποτέλεσμα όλα τα settings που πειράζουν στο gamma έχουν σαν στόχο να δείχνει το κινητό όσο πιο amoled γίνεται.. Σε αντίθεση με την δική σου ρύθμιση που δίνει πολύ πιο φυσικά χρώματα όπως ακριβώς αρμόζει στην οθόνη του κινητού μας. Δεν θα ήταν κακή ιδέα νομίζω να ποσταρεις αυτά τα settings σου και στο thread του Franco. Πολλοί θα σε ευγνωμονούν εκεί:thumbup:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με r102 και 8.9 παραθέτω ρυθμίσεις οθόνης από obsanity,απ ό,τι λέει είναι όσο πιο κοντά γίνεται σε AMOLED χρώματα. Κατ εμε ό,τι πιο όμορφο δοκιμάσει

 

AMOLED like gamma settings for r100 and up (assuming Franco keeps the same gamma settings):

 

RGB=255

 

red_grays=0

green_grays=0

blue_grays=0

 

red_mids=119

green_mids=119

blue_mids=119

 

red_blacks=119

green_blacks=119

blue_blacks=119

 

contrast=0

brightness=0

saturation=119

 

red_whites=7

green_whites=7

blue_whites=7

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι στο xda τους έχει πιάσει μια amoleditida με αποτέλεσμα όλα τα settings που πειράζουν στο gamma έχουν σαν στόχο να δείχνει το κινητό όσο πιο amoled γίνεται.. Σε αντίθεση με την δική σου ρύθμιση που δίνει πολύ πιο φυσικά χρώματα όπως ακριβώς αρμόζει στην οθόνη του κινητού μας. Δεν θα ήταν κακή ιδέα νομίζω να ποσταρεις αυτά τα settings σου και στο thread του Franco. Πολλοί θα σε ευγνωμονούν εκεί:thumbup:

 

Εχεις δικιο, τα υπερκορεσμενα χρωματα αρεσουν πολυ αλλα δεν ειναι σωστα.

Δεν θα κανω ετσι την οθονη μου, αν καποιος θελει vibrant colors τυπου amoled δεν θα τον βολεψουν αυτα που μετρησα.

Αυτα που εφτιαξα ειναι οσο το δυνατον πιο πιστα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω δυο πραγματακια.

το πρωτο ειναι πως θα εξαφανισω στην κυρια οθονη την μπαρα που εχει πανω πανω για αναζητηση google.

δευτερο ,γιατι σε καποιες σελιδες που ανοιγω,δεν προσαρμοζονται στην οθονη και ανοιγουν σαν να ειναι ζουμαρισμενες?για να την δω ολη τη σελιδα πρεπει να κανω swipe δεξια αριστερα

Link to comment
Share on other sites

καμιά πρόταση για ρολόι/καιρό στην αρχική που να μην στεγνώνει τη μπαταρία και να είναι "εφάμιλλο" του sense? :)

beautifull widgets? go weather ex? sth else?

 

και να μην έχει Banner!! :)

Link to comment
Share on other sites

καμιά πρόταση για ρολόι/καιρό στην αρχική που να μην στεγνώνει τη μπαταρία και να είναι "εφάμιλλο" του sense? :)

beautifull widgets? go weather ex? sth else?

 

και να μην έχει Banner!! :)

 

Fancy widgets θα έλεγα.πολύ καλό και δε τρώει κουτουρου μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες οι ρυθμισεις του g47!! Επιτελους μπορω να χαρω τον r102... Thanks για το share:)
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο νεξους με στοκ ρομ μπορουμε να φτιαξουμε φακελους για τα apps οπως στα samsung?

 

Στην homescreen ναι μπορεις κανονικα! Και εαν θες με ενα αλλον launcher πχ apex ή nova μπορει να φιαξεις και στο συρταρι εφαρμογων δικα σου tab και να βαλεις οτι θελεις εσυ...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

οποτε ειχα αλλαξει launcher στα κινητα που ειχα και μετα το γυρνουσα στο μαμα ειχα την εντυπωση πως το κινητο κολλαγε..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...