Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

παιδια μία ερώτηση ( μάλλον μόνο ο Γιώργος μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα), είδα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137013&page=55&nocache=1 τον συνδιασμό της ρομ που εχω εγώ με αυτόν τον kernel και με εντυπωσιακή απόδοση, η ερώτηση είναι.....τον περνάς κανονικά wipe-cashe - dalvik κλπ ή πρέπει πρώτα να κάνεις reset τον kernel ?

 

Tον περνας κατευθειαν.

Σε αυτη τη περιπτωση κανε πρωτα και ενα wipe cache/dalvik οπως ειπες αν και αμφιβαλω οτι εχει πειραξει τα sources, οποτε ουτε αυτο χρειαζεται.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το φορτισα με πληρη φόρτιση πριν κάνα μισαωρο..κ με χρηση wifi κάνα δεκάλεπτο..απο το 100 έπεσα στα 92 μέσα σε 10 λεπτα....!!!

Υπερβολυκο δεν είναι..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τον πέρασα πριν από δέκα λεπτά, υπάρχουν αναφορές για πολύ καλή απόδοση σε σχέση με την carbon (που την έχω βάλει 3 μέρες τώρα)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τον πέρασα πριν από δέκα λεπτά, υπάρχουν αναφορές για πολύ καλή απόδοση σε σχέση με την carbon (που την έχω βάλει 3 μέρες τώρα)

 

Tα gaps tis carbon που είναι και δεν τα βρίσκω?

Μπορείς να δώσεις λινγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το goomanager και μέσω της εφαρμογής θα βρεις και τα δύο αρχεια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα με το κινητό και το κεφάλι μου έχει γίνει τουμπανο από το διάβασμα στους xda. Τελικά κατέληξα στην cm 10.1 που είχα και στο nexus s για αρχή. Αυτή τη στιγμή είμαι με 46% μπαταρία με 2h 55min screen. Άρα από μπαταρία καλά τα πάει. Για ταχύτητες δεν πιστευω να υπάρχει προς το παρόν λόγος να μιλήσουμε, αφού όλες οι ρομ είναι πολύ γρήγορες
Link to comment
Share on other sites

Τα Google apps βλέπω φορτώνουν ενα σορό runing services στο background και θα καταναλώνουν μπαταρια,εγώ που θέλω το play store gmail και calendar ποια services να κάνω freeze;
Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω αυτον τον κερνελ για δοκιμη. τον εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2008222

 

μπορω να το περασω κ γω με codefireX??

 

ετσι να την δοκιμασω..?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το περασω κ γω με codefireX??

 

ετσι να την δοκιμασω..?

 

Ναι μπορείς φίλε μου..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς φίλε μου..

 

ευχαριστω πολυ...αν δεν με βολεψει κ αυτη με την μπαταρια λεω να βαλω την στοκ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...αν δεν με βολεψει κ αυτη με την μπαταρια λεω να βαλω την στοκ..!!

 

Δώσε χρόνο στην ρομ αλλά και στον κερνελ(Franko)

Σε εμένα έχει τρομερή απόδοση...

Αλλά όπως και να έχει σε ότι και να φορέσεις πρέπει να τους δώσεις χρόνο...

3/4φορτίσεις τουλάχιστον για να δεις πως πάει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δώσε χρόνο στην ρομ αλλά και στον κερνελ(Franko)

Σε εμένα έχει τρομερή απόδοση...

Αλλά όπως και να έχει σε ότι και να φορέσεις πρέπει να τους δώσεις χρόνο...

3/4φορτίσεις τουλάχιστον για να δεις πως πάει...

 

ok...θα το κρατησω ακομη κανα δυο μερες...μεχρι στιγμης το εχω κανει 4 νομιζω...κ παντα το φορτιζω γυρω στο 7-10% ...(τις μισες με ανοιχτη την συσκευη)

κ πανω απο 3,30 ωρες δεν μου βγαζει..ενω με το κανονικο 4,30 - 5 και...!!!

 

:confused::confused:

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ok...θα το κρατησω ακομη κανα δυο μερες...μεχρι στιγμης το εχω κανει 4 νομιζω...κ παντα το φορτιζω γυρω στο 7-10% ...(τις μισες με ανοιχτη την συσκευη)

κ πανω απο 3,30 ωρες δεν μου βγαζει..ενω με το κανονικο 4,30 - 5 και...!!!

 

:confused::confused:

 

Όταν βάζεις κερνελ πριν θα κάνεις τα wipe cache and davlik Και πριν μπουταρεις την συσκευή θα το κάνεις άλλη μία φορά...

Τις 3:30 ώρες δεν τις δικαιολογεί σε καμία περίπτωση ο παραπάνω συνδυασμός...

Εκτός και αν το δουλεύεις με 3g και βλέπεις επίσης και καμία ώρα YouTube...

Εγώ με Facebook Twitter viber watts up tapatalk browser Gmail να δουλεύουν ασταμάτητα έχω τούς χρόνους που σου λέω...

Επίσης καθημερινά τραβάω τουλάχιστον 20/30 Φωτογραφίες οι οποίες συντονίζονται αυτόματα με το Dropbox +ότι περίπου 30/50 λεπτά μιλάω από το τηλέφωνο την ημέρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εκανα σιγουρα το wipe..!!οταν λες wipe cache and davlik ειναι 2 ξεχωριστα??η ενα??

στο recovery μου βγαζει στο wipe ενα cache σκετο και μετα ενα αλλο..dalvik cache..!!

κανω κ τα δυο η μονο το ενα??

κανονικη χρηση καθημερινα εχω τηλεφωνα..κ νετ παντα με wifi..!!αφου εχω στο προγραμμα μου δωρεαν ιντερνετ κ μπαινω ολο με wifi..!!τζαμπα το πληρωνω που λεει...:lol::lol:λιγο skype..viber τετοια..!!

 

ουτε φωτο θα βγαλω καθημερινα ουτε παιχνιδια παιζω..!!

 

λες να το ξαναπερασω??απο πανω πειραζει??

μιλαμε για αυτον ετσι??

franco.Kernel-nightly-r93

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον opera beta...

Φαίνεται πολύ καλός...

Δοκιμάστε τον...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω widget καθώς και wallpaper δείχνουν πολύ ωραία, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής με το ''set permissions rw-r--r--΄΄ στο παρακάτω ποστ ?

 

 

Asus Padfone Weather Widget + live wallpaper

Asus Padfone Weather Widget : push it to system /app and set permissions rw-r--r-- ,then restart your phone u will find the widget ,Weather.apk

 

install live wallpaper like any apk Aurora-signed.apk

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2099000

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω widget καθώς και wallpaper δείχνουν πολύ ωραία, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής με το ''set permissions rw-r--r--΄΄ στο παρακάτω ποστ ?

 

Asus Padfone Weather Widget + live wallpaper

Asus Padfone Weather Widget : push it to system /app and set permissions rw-r--r-- ,then restart your phone u will find the widget ,Weather.apk

 

install live wallpaper like any apk Aurora-signed.apk

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2099000

 

Θα μπεις με εναν root explorer μέσα στο σύστημα σου θα βρεις το συγκεκριμένο app θα κανεις παρατεταμένο πάτημα , set properties και θα επιλέξεις τα read και τα write που σου ζητάει στο ποστ.. P.s βασικά πρωτα πάλι με εναν root explorer θα αντί γράψεις το app στο system/app και μετα θα φτιάξεις τα properties που σου είπα πιο επανω..

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

εκανα σιγουρα το wipe..!!οταν λες wipe cache and davlik ειναι 2 ξεχωριστα??η ενα??

στο recovery μου βγαζει στο wipe ενα cache σκετο και μετα ενα αλλο..dalvik cache..!!

κανω κ τα δυο η μονο το ενα??

κανονικη χρηση καθημερινα εχω τηλεφωνα..κ νετ παντα με wifi..!!αφου εχω στο προγραμμα μου δωρεαν ιντερνετ κ μπαινω ολο με wifi..!!τζαμπα το πληρωνω που λεει...:lol::lol:λιγο skype..viber τετοια..!!

 

ουτε φωτο θα βγαλω καθημερινα ουτε παιχνιδια παιζω..!!

 

λες να το ξαναπερασω??απο πανω πειραζει??

μιλαμε για αυτον ετσι??

franco.Kernel-nightly-r93

Το wipe cache είναι τρίτη-τέταρτη επιλογή στην cwm, κάτω από το factory reset. Το wipe davlik cache είναι στο advanced.

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache είναι τρίτη-τέταρτη επιλογή στην cwm, κάτω από το factory reset. Το wipe davlik cache είναι στο advanced.

 

Εκτός και αν έχει το touch recovery...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache είναι τρίτη-τέταρτη επιλογή στην cwm, κάτω από το factory reset. Το wipe davlik cache είναι στο advanced.

 

δεν ειναι ετσι σε μενα..!!μπανω στο recovery και μου εχει επιλογη install..wipe...kai αλλα....μπαινω στο wipe κ εκει ειναι ολα αυτα..!!απλα ρωταω πιο απο τα 2 κανουμε...η κ τα δυο??

 

αυτο μονο...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι σε μενα..!!μπανω στο recovery και μου εχει επιλογη install..wipe...kai αλλα....μπαινω στο wipe κ εκει ειναι ολα αυτα..!!απλα ρωταω πιο απο τα 2 κανουμε...η κ τα δυο??

 

αυτο μονο...

 

Και τα δύο

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο

 

ok...thanks..!!αυτα εκανα ....θα παρατηρησω κανα 2 μερες ακομα κ θα ξαναγραψω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...