Jump to content

Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ παιδιά.Θα το πάρω γιατί τα 129 ευρώ είναι δέλεαρ και ελπίζω να μείνω ευχαρηστημένος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπεσε έληψη.Πήγα σήμερα να το πάρω και δεν είχε.Έκανα κράτηση και θα το έχω σε 2 ημέρες.Ελπίζω να μείνω ευχαρηστημένος απο το κινητό.Όταν το πάρω θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου το εχει καμια 20αρια ημερες και ειναι πολυ ευχαριστημενη.

εχθες ομως αρχισε να της κανει ενα τρελο..

στα καλα καθουμενα,ενω ειναι standby και κλειδωμενο,αναβει και σβηνει ανα λεπτο περιπου.

σαν να ερχεται κληση ή μηνυμα,αλλα η οθονη δεν εχει καμια τετοια ενδειξη.

το εκανα ενα restart,της εκλεισα οτι ετρεχε,αλλα μετα την επανεκινηση το εκανε κανα 2 φορες ακομα.

τι μπορει να ειναι αυτο ρε παιδια..?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποια εφαρμογη το προκαλει. Κανε απεγκατασταση μια μια απο τις τελευταιες που περασε η γυναικα σου. Το χω παθει και γω και η γυναικα μου πολλες φορες.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό το πήρα τη Πέμπτη δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι τώρα εκτός από δύο πράγματα.

1.Θέλω στα μηνύματα να γράφω με μικρά ελληνικά γράμματα αλλά όλο μου βγαίνουν κεφαλαία.... πώς βάζω μικρά γράμματα ;

;;

 

Τα ελληνικά, με μικρα/κεφάλαια και τους τόνους, χρειάζονται άλλη κωδικοποίηση. Εάν θέλεις να γράφεις μικρά, το μέγεθος του κάθε SMS θα μειωθεί από 160 στους 70 αν θυμάμαι καλά χαρακτήρες. Λογικά δείχνει κάποιον μετρητή δίπλα στο παράθυρο που γράφεις.

Τα SMS λοιπόν θα είναι πιο όμορφα, αλλά θα χρεώνεσαι περισσότερα SMS, για να πεις τα ίδια πράγματα ;)

Παλιότερα ήθελε ψάξιμο-πατέντες , τώρα τα πιο πολλά τηλέφωνα κάνουν αλλαγή κωδικοποίησης, όλα τα γράμματα κεφαλαία, κι έτσι έχεις 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποια εφαρμογη το προκαλει. Κανε απεγκατασταση μια μια απο τις τελευταιες που περασε η γυναικα σου. Το χω παθει και γω και η γυναικα μου πολλες φορες.

 

θα το δοκιμασω το βραδακι να δω τι περιεργο εχει περασει.

παντως με την πρωτη ματια που εριξα εχθες,δεν ειδα κατι υποπτο..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

1. Το πληκτρολόγιο δεν έχει ένα πλήκτρο που είναι σαν ένα βελάκι προς τα πάνω; Πάτα αυτό πριν γράψεις οποιοδήποτε κείμενο και προσπάθησε ξανά.

2. Διάγραψε τις λίστες αναπαραγωγής.

 

Ναι κατάλαβα αυτό που λες. Αλλά είναι πάντα πατημένο όταν πάω να γράψω μήνυμα. Από μόνο του. Ενώ όταν είμαι π.χ twitter δεν είναι πατημένο και έχω μικρούς χαρακτήρες αλλά και μεγάλους αν θέλω.

 

Πώς τις διαγράφω τις λίστες αναπαραγωγής? Πατάω συνεχόμενα πάνω σε μία αλλά δε μου βγάζει επιλογή για διαγραφή

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια χρησιμοποιώ android εδώ και ένα χρόνο με το xperia neo V. Δεν είμαι ευχαριστημένη με τη sony ericsson οπότε πήγα σε samsung. Και αφού χρησιμοποιώ ήδη android δε με χάλασε κάτι. Και θα το χω και για βασική συσκευή.

 

ειναι καλυτερο το ace plus σε σχεση με το Neo V?

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερο το ace plus σε σχεση με το Neo V?

 

Το neo V υπερέχει στην οθόνη, στον επεξεργαστή, έχει μπροστινή κάμερα, καταγράφει HD Video, έχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερο το ace plus σε σχεση με το Neo V?

 

φυσικά και είναι καλύτερο!!!! απλά εγώ ήθελα να γυρίσω πίσω σε κάτι με λιγότερες δυνατότητες αλλά σμάρτφον πάλι..... ήθελα να απεξαρτηθώ. :P

 

Τα ελληνικά, με μικρα/κεφάλαια και τους τόνους, χρειάζονται άλλη κωδικοποίηση. Εάν θέλεις να γράφεις μικρά, το μέγεθος του κάθε SMS θα μειωθεί από 160 στους 70 αν θυμάμαι καλά χαρακτήρες. Λογικά δείχνει κάποιον μετρητή δίπλα στο παράθυρο που γράφεις.

Τα SMS λοιπόν θα είναι πιο όμορφα, αλλά θα χρεώνεσαι περισσότερα SMS, για να πεις τα ίδια πράγματα ;)

Παλιότερα ήθελε ψάξιμο-πατέντες , τώρα τα πιο πολλά τηλέφωνα κάνουν αλλαγή κωδικοποίησης, όλα τα γράμματα κεφαλαία, κι έτσι έχεις 160 χαρακτήρες.

 

αααα ναι το θυμάμαι αυτό που λες !!! απλά είναι περίεργο γιατί στο twitter- σημειώσεις, κτλ για παράδειγμα έχω μια χαρά επιλογή κεφαλαία/μικρά.... μόνο στα μηνύματα δεν την έχω. Θα ναι αυτό που λες με τους χαρακτήρες

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
προσπαθω να κανω root την συκευη με βαση τον οδηγο απο το xda αλλα εχω καποια προβληματα το βαζω σε download mode το συνδεω στο odin αλλα δεν μου το βρισκει το προγραμμα εχω εγκατηστησει κανονικα τους drivers οποτε αφου δεν γινεται η αναγνωριση απο το odin δεν μπορω να προχωρησω καμια λυση;;; το odin μου το αναγνωριζει μονο σε recovery mode
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το μαραφετη στον γιο μου τι λετε εσεις για πειτε γνωμες.....

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/sumsung/Samsung-Galaxy-Ace-Plus-Dark-Blue-GTS67500ABAEUR.htm

 

http://www.picpaste.com/pics/___________20130515162523-7l22HFyL.1368624375.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

... είμαι κι εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού ένα χρόνο τώρα και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Χθες όμως μου έκανε ένα "παράξενο" κόλλημα (το οποίο έχει επαναληφθεί 5-6 φορές μέσα στον έναν χρόνο που χρησιμοποιώ την συσκευή) και μια που επισκέφτηκα σήμερα την κοινότητα λέω να το μοιραστώ μαζί σας για να μάθω αν έχει συμβεί και σε άλλους...

 

Έκανα, λοιπόν, μια κλήση όπως συνήθως κι ενώ άκουγα το τηλέφωνο να καλεί μαύρισε η οθόνη. Επειδή στην άλλη πλευρά της γραμμής άνοιξε ο τηλεφωνητής ήθελα να κλείσω το τηλέφωνο αλλά κανένα πλήκτρο δεν υπάκουε και συνέχιζα να βλέπω μια μαύρη οθόνη. Έκλεισα τη γραμμή βγάζοντας την μπαταρία και μετά την επανεκκίνηση όλα δούλευαν καλά. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα οφείλεται στο λειτουργικό ή την συσκευή αλλά άρχισα να σκέφτομαι να ζητήσω τη βοήθεια του service. Απλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να απευθυνθώ στον Κωτσόβολο απ' όπου αγοράστηκε το τηλέφωνο ή στην samsung.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει για τέτοια προβλήματα και σε άλλες συσκευές.. Και σε μένα τρώει κάτι φλασιές και ψιλοκολλάει όσο περνάει ο καιρός.

 

Αν θες να το πας στο service, καλύτερα κατευθείαν στη Samsung, γιατί και ο Κωτσόβολος εκεί θα το στείλει. ; )

 

Το θέμα είναι άλλο, πότε και ΑΝ θα πάρει το κινητό Jelly Bean, όπως έχει ειπωθεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το τηλέφωνο όταν φτάσει το επίπεδο της μπαταριάς μεταξύ του 30% και 20% μου κλείνει το τηλέφωνο και μετά δεν μπορώ να το ανοίξω ξανά μόνο εάν το βάλω σε φόρτιση έχει τύχει σε κανένα μέλος αυτό ή είμαι ο μόνος που το αντιμετωπίζω και εάν έχει τύχει σε άλλο μέλος πως μπορώ να το ξεπεράσω?
Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει συμβεί ποτέ εμένα.. Στο 20% βγάζει απλά το μήνυμα για τη φόρτιση.

 

Μήπως τα έχει "φτύσει" η μπαταρία σου; Γενικά, με νορμάλ χρήση και 3G κλειστό, πόσο διαρκεί μέχρι να κλείσει;

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει συμβεί ποτέ εμένα.. Στο 20% βγάζει απλά το μήνυμα για τη φόρτιση.

 

Μήπως τα έχει "φτύσει" η μπαταρία σου; Γενικά, με νορμάλ χρήση και 3G κλειστό, πόσο διαρκεί μέχρι να κλείσει;

το τηλεφωνο ειναι 1 μηνος μετα το 30% κλεινει και δεν μου ανοιγει. μονο εαν το βαλω σε φορτησει

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι 1 μηνος μετα το 30% κλεινει και δεν μου ανοιγει. μονο εαν το βαλω σε φορτησει

 

Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο. Περνα απο το service καμια μερα να τους το δωσεις να το κοιταξουν...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καποια πληροφορια ρε παιδια για JB γι αυτο κινητο; :( :cry:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους.

θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με ενα θεμα που αντιμετωπιζω με την καρτα sim.

οταν θελω να αποθηκευσω καποια επαφη,μπορω να γραψω μονο 6 γραμματα,ενω οταν την αποθηκευσω στο τηλεφωνο,δινει περισσοτερα.

μηπως ξερει καποιος πως μπορω να επεκτεινω τον αριθμο γραμματων στην καρτα?

απλα ενημερωτικα σας αναφερω οτι δοκιμασα ολους τους διαθεσιμους τυπους γραφης του τηλεφωνου.

αυτοματο,unicode και αλφαβητο GSM.το τηλεφωνο ειναι ενα samsung galaxy ace plus.

Ευχαριστω εκ των προτερων,θα περιμενω τη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Ίσως με μια πιο καινούργια SIM να κέρδιζες μερικούς χαρακτήρες ακόμα αλλά αν θες περισσότερους χαρακτήρες αναγκαστικά θα αποθηκεύσεις στο κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα...

Το πρόβλημα αυτό με την sim που έχει αναφερθεί το έχω και εγώ με το συγκεκριμένο κινητό, αλλά δεν το είχα παρατηρήσει με άλλες συσκευές. Επίσης μου έχει κολλήσει ελάχιστες φορές κατα τις κλήσεις το οποίο το διάβασα πριν μερικά post. Το πρόβλημά μου τώρα είναι οτι κάνοντας ενημέρωση σε μια εφαρμογή (την οποία την είχα για πολύ καιρό και το κινητό δούλευε τέλεια) άρχισε τρομερά να κολλάει. Την απεγκατέστησα και έκανα και μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις γιατί δεν είχε λυθεί το πρόβλημα... Τώρα πάλι έχει κολλήσει. Επιλέγω πχ να βγώ απο τα μνμτα πατώντας το πλήκτρο της επιστροφής και δονείται 3 φορες.. στην τρίτη γίνεται η έξοδος.. αυτό συμβαίνει με το οτιδήποτε.. Εχει σταματήσει να χτυπάει καθώς δεν ακούγεται κανένας ήχος, ούτε όταν με καλούνε ούτε το ξυπνητήρι του! Σίγουρα θα πάει για service απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλον και αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να το "σώσω". Γενικά το πρόσεχα πολύ και ούτε το είχα φορτωμένο με πολλές εφαρμογές. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...