Jump to content

Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το τηλέφωνο όταν φτάσει το επίπεδο της μπαταριάς μεταξύ του 30% και 20% μου κλείνει το τηλέφωνο και μετά δεν μπορώ να το ανοίξω ξανά μόνο εάν το βάλω σε φόρτιση έχει τύχει σε κανένα μέλος αυτό ή είμαι ο μόνος που το αντιμετωπίζω και εάν έχει τύχει σε άλλο μέλος πως μπορώ να το ξεπεράσω?

 

Κατι παρομοιο συμβαινει και στο ace plus της αδερφης μου με μια μικρη παραλλαγη: Οταν ειναι στο 30%-35% και ειναι σε κληση κλεινει. Το ξανανοιγει και εχει πεσει κανα 2%. Το περιεργο ειναι οτι το κανει κοντα στο 30%, κατω απο απο το 29% δε παθαινει τιποτα

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια λυση να φυγει το τηλεφωνο απο την 2.3.6 εχουμε..?

 

Αν εννοεις εκτως απο root, δεν υπαρχει. Η samsung αν και ειχε δηλωσει οτι θα εβγαζε jb για το ace plus τελικα @@...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Οχι,μπαταρια λες να φταιει ε?

 

Δε νομιζω να φταιει η μπαταρια. Λιγο ψαξιμο που εχω κανει, ατομα που εχουν το ιδιο κινητο αντιμετοπιζουν το ιδιο προβλημα. Ειναι προβληματικο το κινητο...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν εννοεις εκτως απο root, δεν υπαρχει. Η samsung αν και ειχε δηλωσει οτι θα εβγαζε jb για το ace plus τελικα @@...

 

εχουμε κανα οδηγο?το εχει δοκιμασει κανεις και ειναι παει οντως καλυτερα το τηλεφωνο?

τι εκδοση μπορει να παρει με custom?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα οδηγο?το εχει δοκιμασει κανεις και ειναι παει οντως καλυτερα το τηλεφωνο?

τι εκδοση μπορει να παρει με custom?

 

βλεπω οτι κυκλοφορουν καποιες custom kitkat.

εχει δοκιμασει κανενας καμια απο αυτες,ή καποια αλλη εκτος απο την μαμα που σερνεται το τηλεφωνο?

ευχαριστω...

 

*****

 

π.χ κατι σαν αυτο..?

 

http://www.mobiada.com/06213/update-to-android-4-2-2-on-samsung-galaxy-ace-plus-s7500-cyanogenmod-10-1/2/

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Απο custom εχω ακουσει οτι στις περισσοτερες δεν δουλευουν ακουστικα καμερες ηχεια και εχει προβλημα ο tw laumcher

Γενικα δεν υπαρχει καμια σταθερη και την oficial δεν μπορεις να την κατεβασεις για να ξαναγυρησεις στην προηγουμενη κατασταση

Τωρα απλα παιρνεις τιν καθε ρομ ξεχωριστα και την δοκιμαζεις

Εγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι καμια

Αμα βρεις καμια σταθερη ανακοινοσετην για να την κατεβασουνε οσοι θελουν

Θα δοκιμαζα εγω ρομ αλλα δεν εχω αλλο κινητο και δεν νομιζω να παρω αλλο συντομα (2 χρονια το εχω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετωπιζω και εγω προβλημα με το κινητο

Μερικες φορες οταν η μπαταρια ειναι κατω απο 40% και τραβαω φωτογραφιες με φλας το κινητο κλεινει τελειως και η φωτο δεν αποθηκευεται

Την ωρα δηλαδη που αναβει το φλας κλεινει και αυτο

Σε ενα βραδυ μου το εκανε 3 φορες συνεχομενα και μετα δεν ξαναεβγαλα αλλη

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι της γυναικας μου και δεν θελω να μπω σε πειραματισμους,γιατι εαν γινει καμια στραβη,ποιος την ακουει...!!!!???

αναμενουμε μηπως και καποιος συμφορουμιτης εχει δοκιμασει καποια..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αμα ψαξεις στο google για "samsung galaxy ace plus custom rom" στα τρια πρωτα λινκ αμα δεν κ;νω λαθος λεει τις καλυτερες και πιο σταθερες ρομ
Link to comment
Share on other sites

απ`οτι βλεπω,εχει κανα 2 που αναφερονται ως σταθερες,αλλα θα ηθελα καποιον φιλο που τις εχει δουλεψει.

εαν ηταν το δικο μου κινητο,δεν θα με πειραζε να πειραματιστω.τωρα ομως...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

του περασα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1952839 η οποια δεν αναφερει κανενα bug και ειναι και σταθερη.

το τηλεφωνο παει σφαιρα και εχει πολυ ωραιο περιβαλλον.ειναι ουσιαστικα μια βελτιωμενη 2.3.6.

θα το δουλεψει λιγο το τηλεφωνο η γυναικα μου και θα σας μεταφερω εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

τρωει κανα κολληματακι καποιες φορες(ειδικα στο Play)αλλα γενικα παει καλα.

επισης εχω το γνωστο κιτρινο σηματακι με το θαυμαστικο στο μπουταρισμα του τηλεφωνου.

αυτο γινεται να αφαιρεθει καπως?

δεν μπορω να φιταρω το wallpaper στην επιφανεια εργασιας.μου το βγαζει τεραστιο..!!καποια στιγμη(προτου την custom)το ειχα καταφερει αλλα δεν θυμαμαι πως..

στην οθονη κλειδωματος η φωτο ειναι μια χαρα φιταρισμενη.πως το διορθωνουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

τρωει κανα κολληματακι καποιες φορες(ειδικα στο Play)αλλα γενικα παει καλα.

επισης εχω το γνωστο κιτρινο σηματακι με το θαυμαστικο στο μπουταρισμα του τηλεφωνου.

αυτο γινεται να αφαιρεθει καπως?

δεν μπορω να φιταρω το wallpaper στην επιφανεια εργασιας.μου το βγαζει τεραστιο..!!καποια στιγμη(προτου την custom)το ειχα καταφερει αλλα δεν θυμαμαι πως..

στην οθονη κλειδωματος η φωτο ειναι μια χαρα φιταρισμενη.πως το διορθωνουμε αυτο?

 

Για το τριγωνάκι φαντάζομαι πως το triangle away θα κάνει τη δουλειά του. Για το wallpaper δοκίμασε να το βάλεις μέσω Quickpic που σου βγάζει κάποιες έξτρα επιλογές..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το περιεργο με το Quickpic,ειναι οτι ενω η φωτο ειναι καθετη,το πλεγμα που σου βγαζει ειναι οριζοντιο.

εαν πειραξω την κλιση(αριστερα,δεξια..)δεν αλλαζει το πλεγμα αλλα η φωτο..!

 

απο το triangle away,την να πειραξω για να φυγει το τριγωνακι..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Το τριγωνο εγω που το εχω ρουταρει με την oficial rom το εχω αφησει εκει δν με πειραζει

Κανα βιντεακι στο youtube μετα

Θα ψαξω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CB0QFjAB&url=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D1776631%26page%3D2&ei=i_E6VMrbHKWBywOj7YLYAw&usg=AFQjCNEztch3ZpCTK2tGJRkfNEbYqITcxA

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το triangle away απο το google play με πληρωμη

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα,αλλα εαν δεν δημιουργει θεμα δεν το πειραζω ουτε κι`εγω.

λυση ακομα δεν βρηκα για το wallpaper.

γενικα παντως το τηλεφωνο,ειτε με την μαμα,ειτε με αυτην την custom,ειναι να το πετας στον τοιχο.

κριμα-1,5 χρονων τηλεφωνο..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε μια μικρη ελπιδα οταν του περασα την custom,αλλα με το που δουλεψε 2-3 ημερες,γονατισε..!!

τι παθαινουν δεν μπορω να καταλαβω..

ευχαριστω παντως herogaca..:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια πιθανοτητα αυξανοντας την ραμ

Αλλη ιστορια που δεν εχω δοκιμασει

Θα δωσω λινκ βιντεο για να τσεκαρεις και να αποφασισεις να διακυνδηνευσεις τα αρχεια σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.androidnectar.com/how-to-increase-ram-of-samsung-galaxy-ace-plus-s7500/

Σρυ δεν ειναι βιντεο

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παραλειψα βηματα και εχασα 8gb αρχεια

Link to comment
Share on other sites

λοιπον-επειδη δεν πηγαινε αλλο και η γυναικα σιχτιρισε,βρηκα και κατεβασα απο sammobile την stock 2.3.6.

οχι την eur αλλα την slovakia που ηταν και η πιο προσφατη απ`ολες τις υπολοιπες(3-14).

την περασα με odin και φαινεται οτι το τηλεφωνο ηρθε στα ισα του.

ασφαλη συμπερασματα θα εχω σε κανα 2-3 ημερες,αφου μεχρι τοτε θα εχει δουλεψει αρκετα και θα εχει φορτωθει και αρκετες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Plus (S7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...